Setari Cookie-uri

parere

Hello tuturor,dragi membri ai forumului,as avea si eu nevoie de o parere de la cei cu putin timp liber care pot posta aici.
In special pt cei care au surori

Daca ai primi un mesaj in toiul nopti de la sora ta ca a fost batuta de logodnic,ce ati face?
kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 14:07
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 14:07:08Hello tuturor,dragi membri ai forumului,as avea si eu nevoie de o parere de la cei cu putin timp liber care pot posta aici.
In special pt cei care au surori

Daca ai primi un mesaj in toiul nopti de la sora ta ca a fost batuta de logodnic,ce ati face?


As merge si as lua-o imediat din locuinta unde s-a produs acel incident plin de violenta fizica!!!Logodnic??Sigur nu este un "animal" lasat in libertate??Cum si-a permis acel individ sa iti loveasca sora???Nu este admisibil asa ceva!!!Dar,mare atentie,daca sora ta nu accepta parasirea acelui individ si a locuintei respective ,nu aveti ce sa-i faceti, intrucat este majora,chiar daca reclamati actul de violenta la Politie!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 14:12
Problema este ca logodnicul ei sta in casa noastra si lafel ca si tine si eu asa am facut ,m-am dus indata acasa si ea o terminase cu el.am sfatuito am fost langa ea si dupa 2 zile,tot ea sa rugat de el s-au impacat si acum eu sunt vinovatul despartiri lor.Ori sunt eu nebun ori nu stiu .....
kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 14:29
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 14:29:22Problema este ca logodnicul ei sta in casa noastra si lafel ca si tine si eu asa am facut ,m-am dus indata acasa si ea o terminase cu el.am sfatuito am fost langa ea si dupa 2 zile,tot ea sa rugat de el s-au impacat si acum eu sunt vinovatul despartiri lor.Ori sunt eu nebun ori nu stiu .....



In acest caz,cu parere de rau,lasati-o in pace,este decizia ei,respectati-o!!!!Cum isi asterne,asa doarme!!!Nu te simti vinovata,caci nu esti,tu ai actionat asa cum ar fi facut-o orice om de bun simt si civilizat,cu atat mai mult, cu cat tanara respectiva iti este sora!!!Parintii vostri nu au luat atitudine????L-as fi dat afara din casa pe acel barbat,nu m-as fi uitat o secunda la el,daca as fi fost mama voastra,cum isi permite atata obraznicie?????Insa,daca analizam situatia cu obiectivitate,sora ta are vina asupra a ceea ce s-a intamplat!!!Nu iti mai face procese de costiinta,caci nu este cazul!!!Sora ta va suferi enorm,dar numai din cauza ei,logodnicul profitand de situatia de fapt!!
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 14:35
Sunt nou pe forum ,abia ce mi-am facut contul si m-au trecut ca fata,dar acum mi-am rezolvat setarile,sunt baiat.Multumesc de sfat.Asa am sa incerc sa fac si eu,dar mai nou aduce acuze nefondate si neadevarate despre logodnica mea,ca noi am incercat sa o despartim si acte si mai cate......
kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 14:48
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 14:48:37Sunt nou pe forum ,abia ce mi-am facut contul si m-au trecut ca fata,dar acum mi-am rezolvat setarile,sunt baiat.Multumesc de sfat.Asa am sa incerc sa fac si eu,dar mai nou aduce acuze nefondate si neadevarate despre logodnica mea,ca noi am incercat sa o despartim si acte si mai cate......



Logodnica sau sora????
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 14:53
sora acum ne aduce vb urate mie si logodnici mele
kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 15:03
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 15:03:20sora acum ne aduce vb urate mie si logodnici mele



Hai sa lamurim lucrurile,ca sa stie lumea despre ce este vorba!!Cine esti??Fratele doamnei,care are logodnic violent????
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 15:09
Exact
kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 15:11
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 15:11:23Exact


Bun!!Sora ta ce varsta are??Presupun ca nu mai este o fetiscana si poate sa isi stapaneasca viata personala!!Daca afiseaza ingratitudine fata de gestul tau de a o elibera de violenta acelui barbat,aceasta insemnand nerecunostinta,cred ca este cazul sa o lasati in pace,sa isi traiasca viata asa cum doreste,chiar daca o va face intr-o atmosfera neplacuta,este numai decizia ei,repet,este majora si nu va va aprecia interventia pozitiva!!!Incercati sa ii aratati indiferenta,macar o perioada scurta de timp,ca sa isi dea seama de greselile ei!!!Stiu,este greu de suportat,dar este singura solutie in acest moment!!
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 15:19
Are 32 de ani,dar ma deranjeaza comportamentul ei,cand m-am implikat sa o ajut sa ii fim alaturi eu si prietena mea am fost de vina,cand am devenit indiferenti acum tot nu ii convine si imi aduce acuze ca,nu ma intereseaza familia mea ca ma implik prea mult in familia prietenei mele,si cate si mai cate,oricum o dau nu ste bine....
kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 15:24
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 15:24:37Are 32 de ani,dar ma deranjeaza comportamentul ei,cand m-am implikat sa o ajut sa ii fim alaturi eu si prietena mea am fost de vina,cand am devenit indiferenti acum tot nu ii convine si imi aduce acuze ca,nu ma intereseaza familia mea ca ma implik prea mult in familia prietenei mele,si cate si mai cate,oricum o dau nu ste bine....



La varsta ,pe care o are ,interventia voastra este inoportuna,lasati-o in pace!!!Daca aceasta este judecata ei,chiar daca va deranjeaza,nu exista cale de mediere!!!Spuneti-i clar punctele voastre de vedere si incheiati orice discutie cu ea,este evident faptul ca este subordonata acelui domn violent!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 15:31
Te salut,intai de toate te felicit pentru ca ti-ai facut datoria de frate ,chiar daca nu a iesit bine din punctul ei de vedere ,tu ai facut tot ce este posibil sa fie bine ,nu trebuie sa porti pica nimanui sau sa fi suparat pe tine pentru ca ai facut un gest normal de a-ti ajuta sora,din punctul meu de vedere ,pentru tine este pe primul plan viata ta cu logodnica ta asta este primordial trebuie sa iti vezi de casnicia ta sa nu lasi pe locul 2 asta pentru nimic,pentru ca asta este noua ta familie viitoarea ta sotie si viitorii tai copii ,in rest daca poti ajuta pe cineva apropiat este super ok ,fi impacat cu tine pentru ca tot ce a depins de tine ai facut
cata1981
Postat pe 20 Octombrie 2014 15:39
In viatza de cuplu mi se pare normal ca deciazia sa o luam impreuna,recent mi-am redecorat camera i-am ales o culoare frumoasa ,ca sa aud ca defapt ma conduce logodnica ,ca am ales culoarea care a vruto ea

I-am cumparat de ziua ei impreuna cu tata si prietena mea un caine de rasa cum isi dorea,am ales o femela dupa ce am ascultat cateva sfaturi ,acum imi spune ca am ales femela pt ca asa vroia prietena mea si ca fac numai ce zice prietena mea

Mi se pare normal sa luam decizi impreuna in orice alegere a noastra.

Se comporta frumos dar cum nu ii iese ceva ataca in relatia mea,parca ar fi dusman.Mai nou sustine ca toti prieteni ei ii dau dreptate ca din cauza mea i sa stricat ei relatia......

kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 16:03
Mu;tumesc foarte mult pt cuvintele frumoase,orice as face parca ar fi dusmanul meu,daca ma implik sa o ajut nu e bine ,daca nu ma implic tot nu este bine,daca sunt indiferent la rautatile ei....mai rau face .......
kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 16:05
De la: cata1981, la data 2014-10-20 15:39:18Te salut,intai de toate te felicit pentru ca ti-ai facut datoria de frate ,chiar daca nu a iesit bine din punctul ei de vedere ,tu ai facut tot ce este posibil sa fie bine ,nu trebuie sa porti pica nimanui sau sa fi suparat pe tine pentru ca ai facut un gest normal de a-ti ajuta sora,din punctul meu de vedere ,pentru tine este pe primul plan viata ta cu logodnica ta asta este primordial trebuie sa iti vezi de casnicia ta sa nu lasi pe locul 2 asta pentru nimic,pentru ca asta este noua ta familie viitoarea ta sotie si viitorii tai copii ,in rest daca poti ajuta pe cineva apropiat este super ok ,fi impacat cu tine pentru ca tot ce a depins de tine ai facut




Mu;tumesc foarte mult pt cuvintele frumoase,orice as face parca ar fi dusmanul meu,daca ma implik sa o ajut nu e bine ,daca nu ma implic tot nu este bine,daca sunt indiferent la rautatile ei....mai rau face
kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 16:09
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 16:05:24Mu;tumesc foarte mult pt cuvintele frumoase,orice as face parca ar fi dusmanul meu,daca ma implik sa o ajut nu e bine ,daca nu ma implic tot nu este bine,daca sunt indiferent la rautatile ei....mai rau face .......



Tinere,tu ti-ai facut datoria de frate,da????Unde mai este problema,caci nu inteleg?????Sora ta nu mai este un copil ,si daca are probleme de comunicare, poate apela la ajutor specializat,astfel de manifestari sunt caracteristici unei anumite afectiuni ,ce tine de psihic,comportamentul ei este ciudat si necorespunzator, si ar trebui sa fie atenta la modul cum se poarta cu voi,cei din familie!!
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 16:09
Important este ca tu si logodnica ta sunte-ti bine ma bucur ca ai dat dovada ca esti un baiat educat ,asta conteaza in rest sunt detalii in care te pierzi ,sa iti ajute dumnezeu sa ramai bun echilibrat,sa iti iubesti logodnica sa o faci fericita iar restul nu conteaza
cata1981
Postat pe 20 Octombrie 2014 16:11
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 16:03:40In viatza de cuplu mi se pare normal ca deciazia sa o luam impreuna,recent mi-am redecorat camera i-am ales o culoare frumoasa ,ca sa aud ca defapt ma conduce logodnica ,ca am ales culoarea care a vruto ea

I-am cumparat de ziua ei impreuna cu tata si prietena mea un caine de rasa cum isi dorea,am ales o femela dupa ce am ascultat cateva sfaturi ,acum imi spune ca am ales femela pt ca asa vroia prietena mea si ca fac numai ce zice prietena mea

Mi se pare normal sa luam decizi impreuna in orice alegere a noastra.

Se comporta frumos dar cum nu ii iese ceva ataca in relatia mea,parca ar fi dusman.Mai nou sustine ca toti prieteni ei ii dau dreptate ca din cauza mea i sa stricat ei relatia......




De ce ii permiti sa intervina in viata voastra privata,chiar daca iti este sora???Separati lucrurile!!!Aveti vieti diferite!!
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 16:12
De la: kudika_15804, la data 2014-10-20 16:12:02
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 16:03:40In viatza de cuplu mi se pare normal ca deciazia sa o luam impreuna,recent mi-am redecorat camera i-am ales o culoare frumoasa ,ca sa aud ca defapt ma conduce logodnica ,ca am ales culoarea care a vruto ea

I-am cumparat de ziua ei impreuna cu tata si prietena mea un caine de rasa cum isi dorea,am ales o femela dupa ce am ascultat cateva sfaturi ,acum imi spune ca am ales femela pt ca asa vroia prietena mea si ca fac numai ce zice prietena mea

Mi se pare normal sa luam decizi impreuna in orice alegere a noastra.

Se comporta frumos dar cum nu ii iese ceva ataca in relatia mea,parca ar fi dusman.Mai nou sustine ca toti prieteni ei ii dau dreptate ca din cauza mea i sa stricat ei relatia......




De ce ii permiti sa intervina in viata voastra privata,chiar daca iti este sora???Separati lucrurile!!!Aveti vieti diferite!!



Sufera de sindromul ca "totul i se cuvine" intra in camera mea fara sa intrebe si cand nu sunt,ba mai mult tot specifica ca ea este sora mai mare si are dreptul sa faca orice....
kudika_975252
Postat pe 20 Octombrie 2014 16:22
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 16:22:08
Sufera de sindromul ca "totul i se cuvine" intra in camera mea fara sa intrebe si cand nu sunt,ba mai mult tot specifica ca ea este sora mai mare si are dreptul sa faca orice....


Serios?????Si eu sunt sora mai mare pentru fratele meu,dar nu imi permit sa intru in camera lui,cand merg in vizita,o fac,doar invitata de el sau de cumnata mea!!!!

Tinere,cred ca surorii tale i s-au permis prea multe ,si din aceasta cauza suferiti toti!!! Acestea sunt consecintele traiului la comun,dar cu manifestari necivilizate si lipsite de respect!!Sora ta,asa cum a fost educata,tot asa se comporta in casa voastra!!
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 16:32
De la: kudika_15804, la data 2014-10-20 15:31:02
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 15:24:37Are 32 de ani,dar ma deranjeaza comportamentul ei,cand m-am implikat sa o ajut sa ii fim alaturi eu si prietena mea am fost de vina,cand am devenit indiferenti acum tot nu ii convine si imi aduce acuze ca,nu ma intereseaza familia mea ca ma implik prea mult in familia prietenei mele,si cate si mai cate,oricum o dau nu ste bine....



La varsta ,pe care o are ,interventia voastra este inoportuna,lasati-o in pace!!!Daca aceasta este judecata ei,chiar daca va deranjeaza,nu exista cale de mediere!!!Spuneti-i clar punctele voastre de vedere si incheiati orice discutie cu ea,este evident faptul ca este subordonata acelui domn violent!!!


vezi de treaba ta
kudika_950728
Postat pe 22 Octombrie 2014 13:43
De la: cata1981, la data 2014-10-20 16:11:07Important este ca tu si logodnica ta sunte-ti bine ma bucur ca ai dat dovada ca esti un baiat educat ,asta conteaza in rest sunt detalii in care te pierzi ,sa iti ajute dumnezeu sa ramai bun echilibrat,sa iti iubesti logodnica sa o faci fericita iar restul nu conteaza


ba conteaza
kudika_950728
Postat pe 22 Octombrie 2014 13:45
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 16:05:24Mu;tumesc foarte mult pt cuvintele frumoase,orice as face parca ar fi dusmanul meu,daca ma implik sa o ajut nu e bine ,daca nu ma implic tot nu este bine,daca sunt indiferent la rautatile ei....mai rau face .......


Cat timp veti sta sub acelas acoperis cu sora ta va fi foarte dificil pentru tine.

Ea este genul de persoana care ruineaza cu usurinta viata familiei pentru ca ii pasa doar de ea.

Daca se va baga prea mult in relatia ta si a logodnicei tale o sa ajungeti sa va despartiti la un moment dat.

La varsta pe care o are sora ta este momentul sa fi diplomat si sa inveti sa o ti la distanta si sa fi indiferent la rautatile ei.
Cu cat iti pasa mai mult cu atat vei suferi mai mult.
Sora ta se iubeste doar pe ea si are asteptari de la toata lumea. Nu stiu de ce dar am convingerea ca si papara care a luat-o tot din cauza gurii ei bogate a luat-o.
Radu_Cristian_1
Postat pe 22 Octombrie 2014 23:37
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 16:22:08
De la: kudika_15804, la data 2014-10-20 16:12:02
De la: kudika_975252, la data 2014-10-20 16:03:40In viatza de cuplu mi se pare normal ca deciazia sa o luam impreuna,recent mi-am redecorat camera i-am ales o culoare frumoasa ,ca sa aud ca defapt ma conduce logodnica ,ca am ales culoarea care a vruto ea

I-am cumparat de ziua ei impreuna cu tata si prietena mea un caine de rasa cum isi dorea,am ales o femela dupa ce am ascultat cateva sfaturi ,acum imi spune ca am ales femela pt ca asa vroia prietena mea si ca fac numai ce zice prietena mea

Mi se pare normal sa luam decizi impreuna in orice alegere a noastra.

Se comporta frumos dar cum nu ii iese ceva ataca in relatia mea,parca ar fi dusman.Mai nou sustine ca toti prieteni ei ii dau dreptate ca din cauza mea i sa stricat ei relatia......




De ce ii permiti sa intervina in viata voastra privata,chiar daca iti este sora???Separati lucrurile!!!Aveti vieti diferite!!



Sufera de sindromul ca "totul i se cuvine" intra in camera mea fara sa intrebe si cand nu sunt,ba mai mult tot specifica ca ea este sora mai mare si are dreptul sa faca orice....



Din ce ai insirat tu pe aici , tu iti critici sora !
Logodnica ta si sora , nu se inteleg , cred ca aici este problema ta , iar tu nu stii cum sa impaci si capra , si varza ....daca ai fi ceva mai calculat , ai sta de vorba cu amundoua fara sa dai dreptate niciuneia.
In relatia surorii tale de cate ori te vei baga , de atatea ori vei fi vinovat , pt ca daca ei nu i-ar fi placut nu ar fi stat langa acel barbat.Azi se bat si maine se pupa.II iei apararea o data , de doua ori ..dar apoi nu mai este treaba ta.
Si cum insisti ca sora ta este imposibila , logodnica ta , sa de dea dovada ca este ea mai buna , pt ca la urma urmei , sangele apa nu se face.
kudykkka
Postat pe 23 Octombrie 2014 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CU CE SE UDA FETELE ? 24 De la: INTELIGENTUL- 25 Iunie 2014 14:26
Ce faceti cind va plictisiti la munca? 19 De la: cristiana_cris 17 August 2009 11:28
cina ma ajuta cu ceva? 5 De la: kudika024631 21 Martie 2010 16:52
Asigurare!!! 1 De la: veronikky 18 Aprilie 2011 23:14
Gradinita Puiutul Pufos din sectorul 3 11 De la: RalucaRalu 18 August 2016 18:08