Setari Cookie-uri

macmiror ovule dupa conceptie

Buna ziua! Spuneti-mi va rog daca am avut ovulatia acum 2 zile si in acea perioada am avut contact iar conceptia a avut loc, este o problema daca de maine incep tratamentul cu macmiror ovule timp de 12 zile!? Afecteaza fecundarea sau nu!?? Va rog sa ma sfatuiti!va multumesc
kudika_973623
Postat pe 13 Noiembrie 2014 10:41
De la: kudika_973623, la data 2014-11-13 10:41:55Buna ziua! Spuneti-mi va rog daca am avut ovulatia acum 2 zile si in acea perioada am avut contact iar conceptia a avut loc, este o problema daca de maine incep tratamentul cu macmiror ovule timp de 12 zile!? Afecteaza fecundarea sau nu!?? Va rog sa ma sfatuiti!va multumesc



De ce nu ti-ai rezolvat,intai,problema de sanatate,dupa care sa poti trece la implinirea dorintei de a avea un copil?????Raspunsul asteptat este "NU"!!Cine ti-a recomandat sa iei "Macmiror",sper ca medicul ginecolog??????
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2014 10:48
Nu ni-am rezolvat problema pentru ca nu stiam ca o am. Am fost la un control cu o zi dupa ovulatie si mia depistat o rana pe col. Eu nu am avut nici un simptom. Mia dat macmiror 12 zile cu toate ca stia de dorinta noastra de a avea un copil. A spus ca trebuie cauterizata dupa ce imi trece menstruatia daca nu raman insarcinata. Dr a spus ca nu e o problema in schimb pe prospect scrie ca nu este recomandat.
kudika_973623
Postat pe 13 Noiembrie 2014 15:20
De la: kudika_973623, la data 2014-11-13 15:20:01Nu ni-am rezolvat problema pentru ca nu stiam ca o am. Am fost la un control cu o zi dupa ovulatie si mia depistat o rana pe col. Eu nu am avut nici un simptom. Mia dat macmiror 12 zile cu toate ca stia de dorinta noastra de a avea un copil. A spus ca trebuie cauterizata dupa ce imi trece menstruatia daca nu raman insarcinata. Dr a spus ca nu e o problema in schimb pe prospect scrie ca nu este recomandat.


1.Nu ai ce sa faci in acest moment,decat sa astepti sa vezi daca ai ramas insarcinata sau nu!!!Parerea mea este sa intarzii administrarea ovulelor pana in momentul in care se confirma sau se infirma prezenta sarcinii,nu se intampla nimic grav daca amani folosirea ovulelor un timp scurt!!!!

2.Daca nu se cofirma instalarea sarcinii,cauta sa rezolvi problema legata de existenta acelei rani pe col,dupa care poti reincerca sa ramai insarcinata!!!Exista medicatie cu aceasta destinatie,inclusiv acel "Macmiror",daca nu se vindeca,exista cauterizarea ca metoda medicala,dar medicul te va monitoriza si iti va spune despre evolutia procesului de vindecare a acelei rani!!
3.Daca ai posibilitatea,poti solicita si parerea altui medic ginecolog,in ceea ce priveste inceperea tratamentului cu "Macmiror" si luand in calcul dorinta ta de a deveni mama!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2014 15:29
O sa incerc sa mai cer si alte sfaturi insa de amanat nu stiu cum sa fac. Eu in 5 decembrie sunt programata la cauterizare iar ovulele mi lea dat tocmai pentru a pregati colul pt asta. Dar tot el a precizat ca daca nu imi vine menstruatia si raman insarcinata sa il sun. Deci parerea lui era ca nu este nici o problema
kudika_973623
Postat pe 13 Noiembrie 2014 17:12
De la: kudika_973623, la data 2014-11-13 17:12:12O sa incerc sa mai cer si alte sfaturi insa de amanat nu stiu cum sa fac. Eu in 5 decembrie sunt programata la cauterizare iar ovulele mi lea dat tocmai pentru a pregati colul pt asta. Dar tot el a precizat ca daca nu imi vine menstruatia si raman insarcinata sa il sun. Deci parerea lui era ca nu este nici o problema



In acest caz,urmeaza prescriptia medicala a acelui medic!!!!Daca este medicul tau curant,respecta-i decizia!!!! Probabil,el nu este convins,si este normal sa fie astfel,ca ai ramas insarcinata!!!! orice sarcina se confirma prin efectuarea unui control ginecologic dupa cel putin sase saptamani de la ultima menstra,tot atunci se poate efectua o ecografie abdominala si analiza de sange!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2014 18:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANESTEZIA DENTARA IN SARCINA 2 De la: healthy005256 1 Decembrie 2009 15:13
CAUZELE CADERI PARULUI 47 De la: kudika226898 18 Septembrie 2010 10:06
mama surogat - solutie pentru cuplurile infertile? 65 De la: carmen79 5 August 2012 23:46
Detalii dieta Montignac 1 De la: ioanabobocea 3 Februarie 2010 07:57
infertilitate 9 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:45