Setari Cookie-uri

oare e sarcina?


buna fetelor...sunt noua aici si sper sa invat din experientele voastre
de 8 luni incerc sa am bebe de fiecare data au aparut diverse probleme insa luna asta am primit verde de la dr si ne-am pus pe treaba...test de ovulatie pozitiv in ziua 16 (CM de 30 zile)...dupa ovulatie la 3-4 zile am avut stare de voma si ceva intepaturi de ovare care au disparut...de 2-3 zile o durere de spate usoara dar sacaitoare...temperatura bazala dupa ovulatie se mentine intre 36,8-37,1 (adica de 12 zile)...ce ziceti sa-mi fac sperante?nu vreau sa fiu iar dezamagita...
cl2audi2
Postat pe 12 Decembrie 2014 19:41
Asteapta confirmarea analizelor si succes
kudykkka
Postat pe 12 Decembrie 2014 20:43
De la: cl2audi2, la data 2014-12-12 19:41:02
buna fetelor...sunt noua aici si sper sa invat din experientele voastre
de 8 luni incerc sa am bebe de fiecare data au aparut diverse probleme insa luna asta am primit verde de la dr si ne-am pus pe treaba...test de ovulatie pozitiv in ziua 16 (CM de 30 zile)...dupa ovulatie la 3-4 zile am avut stare de voma si ceva intepaturi de ovare care au disparut...de 2-3 zile o durere de spate usoara dar sacaitoare...temperatura bazala dupa ovulatie se mentine intre 36,8-37,1 (adica de 12 zile)...ce ziceti sa-mi fac sperante?nu vreau sa fiu iar dezamagita...



In afara "liberului la facut dragoste",medicul v-a recomandat setul de analize privind fertilitatea voastra?????In functie de rezultatele obtinute si coroborat cu testul ovulatiei poti afla daca poti ramane insarcinata sau daca esti insarcinata!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 20:48
au fost probleme si am rezolvat cu tratamente,cu analize repetatate....asteptam
cl2audi2
Postat pe 13 Decembrie 2014 16:14
De la: cl2audi2, la data 2014-12-13 16:14:05au fost probleme si am rezolvat cu tratamente,cu analize repetatate....asteptam


In acest caz,asteptati,nu aveti altceva de facut,sarcina se va dovedi,daca este cazul,prin absenta menstrei in luna urmatoare,la care se adauga celelalte simptome!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Decembrie 2014 16:23
azi trebuia sa apara menstruatia...si nu a aparut (de cand am inceput trat recomandate de dna dr a venit fix la 30 de zile)...am facut un test minut insa nici macar umbra de a 2 liniuta....:(sper ca intr-o zi dumnezeu sa ne binecuvanteze si pe noi cu un prunc...
cl2audi2
Postat pe 15 Decembrie 2014 11:57
De la: cl2audi2, la data 2014-12-15 11:57:05azi trebuia sa apara menstruatia...si nu a aparut (de cand am inceput trat recomandate de dna dr a venit fix la 30 de zile)...am facut un test minut insa nici macar umbra de a 2 liniuta....:(sper ca intr-o zi dumnezeu sa ne binecuvanteze si pe noi cu un prunc...



Mai asteapta cateva zile,dupa care poti cere sfatul medicului,dar nu uita,te rog,stresul adus de incertitudine este principalul inamic al reusitei demersului de acest gen,la care se adauga celelalte cauze!!
kudika_15804
Postat pe 15 Decembrie 2014 12:15
Mai asteapta cateva zile,dupa care poti cere sfatul medicului,dar nu uita,te rog,stresul adus de incertitudine este principalul inamic al reusitei demersului de acest gen,la care se adauga celelalte cauze!!

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/60399.html#ixzz3LxbfUd3C
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook

multumesc din suflet pentru incurajari si gandurile bune...am nevoie uneori
cl2audi2
Postat pe 15 Decembrie 2014 12:21
De la: cl2audi2, la data 2014-12-15 12:21:06Mai asteapta cateva zile,dupa care poti cere sfatul medicului,dar nu uita,te rog,stresul adus de incertitudine este principalul inamic al reusitei demersului de acest gen,la care se adauga celelalte cauze!!

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/60399.html#ixzz3LxbfUd3C
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook

multumesc din suflet pentru incurajari si gandurile bune...am nevoie uneori


Nu renunta la visul de a deveni mamica,din pacate,pentru multe femei,acest vis este insotit de o lupta acerba,dar sper sa reusesti sa iti legeni copilasul!!!Insistati,cautati toate cauzele,care va impiedica sa deveniti parinti ,eliminati-le si faceti dragoste eliberati de toate angoasele,caci acestea va pot conduce la esec!!!Medicul are rolul lui determinat!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Decembrie 2014 12:29
eu zic ca durerea de mijloc e un semn clar de sarcina...la test poate aparea abia cand ai 4 sapt de sarcina!eu iti urez sarcina usoara!
kudika435275
Postat pe 28 Decembrie 2014 09:21
.....MULT SUCCES...........MAI MERGETI LA MANASTIRI IN PELERINAJ...!!!!!!!
kudika_976467
Postat pe 28 Decembrie 2014 12:56
Surpriza totala pe piata ofertelor de lucru! Tot mai multi oameni lucreaza acum cu noi, convinsi de seriozitatea noastra! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: yannisaveris@hotmail.com
kudika_978467
Postat pe 13 Ianuarie 2015 06:26
Trebuie sa faci testul de sarcina dupa 10 zile de intirziere a menstruatiei....durerile de sani sunt si semne de sarcina depinde si de femeie altele simt diferit...nu dispera si mult succes
helookity
Postat pe 13 Ianuarie 2015 08:54
De la: kudika_978467, la data 2015-01-13 06:26:05Surpriza totala pe piata ofertelor de lucru! Tot mai multi oameni lucreaza acum cu noi, convinsi de seriozitatea noastra! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: yannisaveris@hotmail.com

Draga, noi suntem mai inguste la minte si nu vrem sa ne imbogatim nefacand aproape nimic, asa ca te lasam pe tine sa te imbogatesti!
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 08:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut la toata lumea sunt oana am un baietel de 2 ani si sunt insarcinata din nou in 7 luna sunt fericita dar mie foarte frica sa nasc in tara noasta cai foarte periculos pe baietelu meu lam nascut in italia nu a fost asa de rau dar acum imi este foarte f 65 De la: miss_darine 24 Septembrie 2010 18:10
ma ofer mama purtatoare 52 De la: elenya83 29 Ianuarie 2014 18:15
Postinor 2 9 De la: Lumiere-R 19 Noiembrie 2013 13:08
tratament pentru ureaplasma 12 De la: kudika_1020849 28 Noiembrie 2016 12:58
ce ma fac cu mofturosul 13 De la: dia_luna_sol 18 Noiembrie 2009 10:28