Setari Cookie-uri

SEX PREA RAR

Eu și iubitul meu suntem impreuna de doi ani. Primul an a fost unul foarte pasional, ne sticleau ochii numai cand ne priveam. De aproape un an am inceput sa stam mai mult timp impreuna, sa facem mai multe chestii impreuna, vacante impreuna, ne-am apropiat sufleteste si avem incredere unul in celalalalt. Suntem din ce in ce mai apropiati. In afara de sex. Trec uneori si cate doua saptamani fara sa avem niciun contact. Am incercat sa discut aceasta problema si mai pe ocolite, si direct, sa o fac pe indiferenta, nu vrea sa vorbeasca si imi zice ca totul e ok, ba ca e obosit, ba ca nu stiu ce. Seara se culca mult mai tarziu decat mine, iar cand eu plec el inca doarme. Ma deranjeaza mult aceasta chestie, am inceput sa nu ma simt dorita. L-am suspectat ca ma inseala, dar stiu ca nu asta e motivul. Ma gandeam ca poate e varsta :) Eu am 26 de ani, el 39. Nu stiu ce sa fac, ma gandesc foarte mult la acest lucru. Stiu ca el se gandeste deja la o eventuala logodna, dar eu mereu ma gandesc ca daca acum facem dragoste atat de rar, ce o sa fie mai tarziu, peste ani. Ati trecut printr-o asemenea experienta, ce ati facut?
kudika_32896
Postat pe 23 Decembrie 2014 20:12
Deci , sa inteleg ca pentru tine sexul e pe primul loc intr-o relatie ? Poate acum , dar probabil ca atunci cand vei ajunge la varsta lui o sa pui pe primul plan alte aspecte ale relatiei...asta depinde si de felul tau de a fi.
Rotty_
Postat pe 23 Decembrie 2014 20:26
Nuuu, in niciun caz! Ma bucur ca in sfarsit am liniste si inceredere in relatie, ceea ce la inceput nu era, ne certam peste o zi. Imi pare doar ciudat de ce pe plan spiritual e atat de bine si de confortabil si in pat nu. Am devenit ca fratii. Asta am incercat sa spun.
kudika_32896
Postat pe 23 Decembrie 2014 20:37
E totusi o oarecare diferenta intre voi , iar el probabil e deja la faza cand nu mai pune pe primul plan sexul. Pe de alta parte , la varsta ta e normal sa "astepti" mai mult sex intr-o relatie. Depinde doar de tine daca vrei sa mergi asa mai departe. Sau , poate ca e doar o faza trecatoare . Din partea mea doar presupuneri.
Rotty_
Postat pe 23 Decembrie 2014 20:56
Scuze , cand ziceam de "faza trecatoare" , ma refeream la el.
Rotty_
Postat pe 23 Decembrie 2014 20:58
te intelegem intrutotul
kudika_976884
Postat pe 23 Decembrie 2014 21:17
Spune-i mai "X" am pofta de sex, am facut destul ca tine acum mai facem si ca mine, la 39 ar trebui sa fie in floarea varstei cel putin pana la 40 :))...vorba ta pai daca acum nu prea are chef ce te faci dupa cativa ani cand tu ajungi la apogeul vietii? Vorbeste deschis cu el si pune-i fundul lenes la treaba, o viata are si pe aia o doarme!
Only_One
Postat pe 23 Decembrie 2014 21:48
Nu prea merge cu dialogul. I-am zis si mai pe ocolite, si cu mingaieri, si cu aluzii, i-am zis si direct: draga, ai vrut fata tanara, acu tre sa faci fațã:) am impresia ca mai rau fac, pentru ca imi zice ca el n-are niciun drag de lucruri pe care e impus sa le faca. Uneori ma gandesc ca poate are vreo problema de potenta. De obicei cumplurile care au probleme in pat au probleme si in relatie, la noi pe plan moral e super, il simt mai apropiat ca niciodata. Dar..
kudika_32896
Postat pe 23 Decembrie 2014 22:16
Inteleg...ar mai fi o solutie! :)..Aranjeaza-te, imbraca-te mai provocator cand esti tu cu el, afla si tu ce fetish-uri are ce il excita etc
In mare parte din ceea ce ai povestit tu reiese ca nu are chef, deja s-a instalat monotonia si trebuie reaprinsa scanteia de la inceput, faceti ceva spontan conteaza mult.
De curiozitate intreb, ce zodie sunteti? pentru ca, cateva detalii chiar daca infirme ti le poate arata zodia in astfel de situatii. :)
Only_One
Postat pe 23 Decembrie 2014 23:09
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 20:12:54Eu și iubitul meu suntem impreuna de doi ani. Primul an a fost unul foarte pasional, ne sticleau ochii numai cand ne priveam. De aproape un an am inceput sa stam mai mult timp impreuna, sa facem mai multe chestii impreuna, vacante impreuna, ne-am apropiat sufleteste si avem incredere unul in celalalalt. Suntem din ce in ce mai apropiati. In afara de sex. Trec uneori si cate doua saptamani fara sa avem niciun contact. Am incercat sa discut aceasta problema si mai pe ocolite, si direct, sa o fac pe indiferenta, nu vrea sa vorbeasca si imi zice ca totul e ok, ba ca e obosit, ba ca nu stiu ce. Seara se culca mult mai tarziu decat mine, iar cand eu plec el inca doarme. Ma deranjeaza mult aceasta chestie, am inceput sa nu ma simt dorita. L-am suspectat ca ma inseala, dar stiu ca nu asta e motivul. Ma gandeam ca poate e varsta :) Eu am 26 de ani, el 39. Nu stiu ce sa fac, ma gandesc foarte mult la acest lucru. Stiu ca el se gandeste deja la o eventuala logodna, dar eu mereu ma gandesc ca daca acum facem dragoste atat de rar, ce o sa fie mai tarziu, peste ani. Ati trecut printr-o asemenea experienta, ce ati facut?



NU am trecut printr-o adtfel de experienta,nici nu vreau sa trec prin asa ceva!!!

Draga mea,nu toti oamenii au acelasi apetit sexual!!Problema este la nivel de ritm de activitate sexuala,tu esti debordanta in asa ceva,este normal la varsta detinuta si o activitate sexuala infloritoare sustine viata unui cuplu!!!Iubitul tau,daca nu exista cauze medicale,care sa conduca la micsorarea ritmului in care faceti dragoste si la lipsa dorintei de a face sex,ar trebui sa comunice mai mult cu tine in aceasta directie!!Faptul ca nu aveti aceeasi intensitate a dorintelor intime se va agrava in timp,dar nu se justifica acum,caci iubitul tau este in plina forma,este ajuns la maturitatea actului sexual,nu este nicidecum in varsta!!Ce motive are de se retrage la odihna la ore tarzii,ai incercat sa discuti acest aspect cu el????Daca iubitul tau nu isi schimba atitudinea,vei avea frustrari in timp,este adevarat,sexul nu este primordial in relatie,dar este foarte important ca cei doi parteneri sa fie pe aceeasi lungime de unda in momentele intime!!Cine afirma contrariul,minte!!!Unul dintre motivele pentru care unele cupluri ajung la separare este tocmai aceasta nepotrivire,aspect neplacut in orice familie!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Decembrie 2014 08:00
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 20:37:01Nuuu, in niciun caz! Ma bucur ca in sfarsit am liniste si inceredere in relatie, ceea ce la inceput nu era, ne certam peste o zi. Imi pare doar ciudat de ce pe plan spiritual e atat de bine si de confortabil si in pat nu. Am devenit ca fratii. Asta am incercat sa spun.


Ceea ce spui se va accentua in timp,asta in cazul in care nu exista alte motive,care sa justifice comportamentul iubitului tau!!
Pe de alta parte,tu,femeie fiind ,ar trebui sa te schimbi putin,fii mai indrazneata,incita-l,provoaca-l la momente intime placute,fii senzuala,atrage-l prin jocuri nevinovate,nu las atotul pe seama barbatului,caci situatia nu se prezinta asfel,barbatii au nevoie de improvizatii,spontaneitate in amor!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Decembrie 2014 08:04
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 20:12:54Eu și iubitul meu suntem impreuna de doi ani. Primul an a fost unul foarte pasional, ne sticleau ochii numai cand ne priveam. De aproape un an am inceput sa stam mai mult timp impreuna, sa facem mai multe chestii impreuna, vacante impreuna, ne-am apropiat sufleteste si avem incredere unul in celalalalt. Suntem din ce in ce mai apropiati. In afara de sex. Trec uneori si cate doua saptamani fara sa avem niciun contact. Am incercat sa discut aceasta problema si mai pe ocolite, si direct, sa o fac pe indiferenta, nu vrea sa vorbeasca si imi zice ca totul e ok, ba ca e obosit, ba ca nu stiu ce. Seara se culca mult mai tarziu decat mine, iar cand eu plec el inca doarme. Ma deranjeaza mult aceasta chestie, am inceput sa nu ma simt dorita. L-am suspectat ca ma inseala, dar stiu ca nu asta e motivul. Ma gandeam ca poate e varsta :) Eu am 26 de ani, el 39. Nu stiu ce sa fac, ma gandesc foarte mult la acest lucru. Stiu ca el se gandeste deja la o eventuala logodna, dar eu mereu ma gandesc ca daca acum facem dragoste atat de rar, ce o sa fie mai tarziu, peste ani. Ati trecut printr-o asemenea experienta, ce ati facut?



Cred ca asa zisa ta relatie e doar un balon de sapun care o sa se sparga curand.
V-ati bazat pe atarctie fizica si uite ca s-a cam dus.
Fundamentul trebuia sa fie mai complex, sa stati impreuna din dragoste, afectiune, respect condimentate de legatura fizica si nu invers.Esti egoista, nu te gandesti ca el face 40 de ani, ca se transforma hormonal, ca ritmul lui biologic incetineste, iar tu nu faci decat sa astepti de la el cotaiala.
Cu ce il ajuti tu, ce oferi in afara de sex?
Nimic?
Si vrei sa mearga relatia?
Esti mai mult decat naiva, fetito!
Arno_28
Postat pe 24 Decembrie 2014 08:42
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 22:16:12Nu prea merge cu dialogul. I-am zis si mai pe ocolite, si cu mingaieri, si cu aluzii, i-am zis si direct: draga, ai vrut fata tanara, acu tre sa faci fațã:) am impresia ca mai rau fac, pentru ca imi zice ca el n-are niciun drag de lucruri pe care e impus sa le faca. Uneori ma gandesc ca poate are vreo problema de potenta. De obicei cumplurile care au probleme in pat au probleme si in relatie, la noi pe plan moral e super, il simt mai apropiat ca niciodata. Dar..


Asta cu zisul direct este o mare tampenie, o gafa de om care gandeste doar cu ce are intre picioare!
Unde te-a gasit, esti buna de monument la muzeul prostiei!
Il compatimesc pe bietul om!
Arno_28
Postat pe 24 Decembrie 2014 08:45
De la: kudika_15804, la data 2014-12-24 08:04:35
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 20:37:01Nuuu, in niciun caz! Ma bucur ca in sfarsit am liniste si inceredere in relatie, ceea ce la inceput nu era, ne certam peste o zi. Imi pare doar ciudat de ce pe plan spiritual e atat de bine si de confortabil si in pat nu. Am devenit ca fratii. Asta am incercat sa spun.


Ceea ce spui se va accentua in timp,asta in cazul in care nu exista alte motive,care sa justifice comportamentul iubitului tau!!
Pe de alta parte,tu,femeie fiind ,ar trebui sa te schimbi putin,fii mai indrazneata,incita-l,provoaca-l la momente intime placute,fii senzuala,atrage-l prin jocuri nevinovate,nu las atotul pe seama barbatului,caci situatia nu se prezinta asfel,barbatii au nevoie de improvizatii,spontaneitate in amor!!!


auzi vorbe ,,barbatii au nevoie de improvizatii,,pai ce altceva ai putea gandii tu daca promovezi misandrismul copiilor
kudika_976884
Postat pe 24 Decembrie 2014 10:41
De la: Arno_28, la data 2014-12-24 08:45:20
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 22:16:12Nu prea merge cu dialogul. I-am zis si mai pe ocolite, si cu mingaieri, si cu aluzii, i-am zis si direct: draga, ai vrut fata tanara, acu tre sa faci fațã:) am impresia ca mai rau fac, pentru ca imi zice ca el n-are niciun drag de lucruri pe care e impus sa le faca. Uneori ma gandesc ca poate are vreo problema de potenta. De obicei cumplurile care au probleme in pat au probleme si in relatie, la noi pe plan moral e super, il simt mai apropiat ca niciodata. Dar..


Asta cu zisul direct este o mare tampenie, o gafa de om care gandeste doar cu ce are intre picioare!
Unde te-a gasit, esti buna de monument la muzeul prostiei!
Il compatimesc pe bietul om!

tu vb frumos ca nu esti pe camp
kudika_976884
Postat pe 24 Decembrie 2014 10:42
De la: kudika_15804, la data 2014-12-24 08:00:54
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 20:12:54Eu și iubitul meu suntem impreuna de doi ani. Primul an a fost unul foarte pasional, ne sticleau ochii numai cand ne priveam. De aproape un an am inceput sa stam mai mult timp impreuna, sa facem mai multe chestii impreuna, vacante impreuna, ne-am apropiat sufleteste si avem incredere unul in celalalalt. Suntem din ce in ce mai apropiati. In afara de sex. Trec uneori si cate doua saptamani fara sa avem niciun contact. Am incercat sa discut aceasta problema si mai pe ocolite, si direct, sa o fac pe indiferenta, nu vrea sa vorbeasca si imi zice ca totul e ok, ba ca e obosit, ba ca nu stiu ce. Seara se culca mult mai tarziu decat mine, iar cand eu plec el inca doarme. Ma deranjeaza mult aceasta chestie, am inceput sa nu ma simt dorita. L-am suspectat ca ma inseala, dar stiu ca nu asta e motivul. Ma gandeam ca poate e varsta :) Eu am 26 de ani, el 39. Nu stiu ce sa fac, ma gandesc foarte mult la acest lucru. Stiu ca el se gandeste deja la o eventuala logodna, dar eu mereu ma gandesc ca daca acum facem dragoste atat de rar, ce o sa fie mai tarziu, peste ani. Ati trecut printr-o asemenea experienta, ce ati facut?



NU am trecut printr-o adtfel de experienta,nici nu vreau sa trec prin asa ceva!!!

Draga mea,nu toti oamenii au acelasi apetit sexual!!Problema este la nivel de ritm de activitate sexuala,tu esti debordanta in asa ceva,este normal la varsta detinuta si o activitate sexuala infloritoare sustine viata unui cuplu!!!Iubitul tau,daca nu exista cauze medicale,care sa conduca la micsorarea ritmului in care faceti dragoste si la lipsa dorintei de a face sex,ar trebui sa comunice mai mult cu tine in aceasta directie!!Faptul ca nu aveti aceeasi intensitate a dorintelor intime se va agrava in timp,dar nu se justifica acum,caci iubitul tau este in plina forma,este ajuns la maturitatea actului sexual,nu este nicidecum in varsta!!Ce motive are de se retrage la odihna la ore tarzii,ai incercat sa discuti acest aspect cu el????Daca iubitul tau nu isi schimba atitudinea,vei avea frustrari in timp,este adevarat,sexul nu este primordial in relatie,dar este foarte important ca cei doi parteneri sa fie pe aceeasi lungime de unda in momentele intime!!Cine afirma contrariul,minte!!!Unul dintre motivele pentru care unele cupluri ajung la separare este tocmai aceasta nepotrivire,aspect neplacut in orice familie!!!



pai tu afirmi contrariul cand vin unele si spun ca barbatul vrea sex intruna si tu sa le ti isonul si sa promovezi misandrismul zici ca ele
kudika_976884
Postat pe 24 Decembrie 2014 10:46
De la: Arno_28, la data 2014-12-24 08:45:20
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 22:16:12Nu prea merge cu dialogul. I-am zis si mai pe ocolite, si cu mingaieri, si cu aluzii, i-am zis si direct: draga, ai vrut fata tanara, acu tre sa faci fațã:) am impresia ca mai rau fac, pentru ca imi zice ca el n-are niciun drag de lucruri pe care e impus sa le faca. Uneori ma gandesc ca poate are vreo problema de potenta. De obicei cumplurile care au probleme in pat au probleme si in relatie, la noi pe plan moral e super, il simt mai apropiat ca niciodata. Dar..


Asta cu zisul direct este o mare tampenie, o gafa de om care gandeste doar cu ce are intre picioare!
Unde te-a gasit, esti buna de monument la muzeul prostiei!
Il compatimesc pe bietul om!


Repede judeci tu omul si dai si sfaturi proaste pe deasupra :))
Only_One
Postat pe 24 Decembrie 2014 13:59
De la: Only_One, la data 2014-12-24 13:59:33
De la: Arno_28, la data 2014-12-24 08:45:20
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 22:16:12Nu prea merge cu dialogul. I-am zis si mai pe ocolite, si cu mingaieri, si cu aluzii, i-am zis si direct: draga, ai vrut fata tanara, acu tre sa faci fațã:) am impresia ca mai rau fac, pentru ca imi zice ca el n-are niciun drag de lucruri pe care e impus sa le faca. Uneori ma gandesc ca poate are vreo problema de potenta. De obicei cumplurile care au probleme in pat au probleme si in relatie, la noi pe plan moral e super, il simt mai apropiat ca niciodata. Dar..


Asta cu zisul direct este o mare tampenie, o gafa de om care gandeste doar cu ce are intre picioare!
Unde te-a gasit, esti buna de monument la muzeul prostiei!
Il compatimesc pe bietul om!


Repede judeci tu omul si dai si sfaturi proaste pe deasupra :))



lasa prostiile cu zodii
kudika_976884
Postat pe 24 Decembrie 2014 14:27
De la: Only_One, la data 2014-12-24 13:59:33
De la: Arno_28, la data 2014-12-24 08:45:20
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 22:16:12Nu prea merge cu dialogul. I-am zis si mai pe ocolite, si cu mingaieri, si cu aluzii, i-am zis si direct: draga, ai vrut fata tanara, acu tre sa faci fațã:) am impresia ca mai rau fac, pentru ca imi zice ca el n-are niciun drag de lucruri pe care e impus sa le faca. Uneori ma gandesc ca poate are vreo problema de potenta. De obicei cumplurile care au probleme in pat au probleme si in relatie, la noi pe plan moral e super, il simt mai apropiat ca niciodata. Dar..


Asta cu zisul direct este o mare tampenie, o gafa de om care gandeste doar cu ce are intre picioare!
Unde te-a gasit, esti buna de monument la muzeul prostiei!
Il compatimesc pe bietul om!


Repede judeci tu omul si dai si sfaturi proaste pe deasupra :))


Tu, din miorlaitorul relatiilor esuate ai devenit desteptul in relatii mai nou?
Daca te deranjeaza parerea mea nu o citi!
Sfaturi?
Esti retardat?
Unde dau eu sfaturi?
Am pus doar intrebari, nu pot da sfaturi unei individe de felul asta.
Arno_28
Postat pe 28 Decembrie 2014 10:17
Ce norocosi sunt unii..si dau cu piciorul in ce li se ofera...Daca de multe ori v-ati pus intrebarea de ce femeia sau bãrbatul(dupã caz)înseala..aveti raspunsul in cazul de fata...( in cazul meu, situatia e inversa..eu sunt oricand gata de ,,actiune,, iar ea doarme ,, pe coada,,...
kudika_978542
Postat pe 30 Decembrie 2014 08:48
si sunt cu 2 ani mai mare decat partenerul tau..dar asta e viata...
kudika_978542
Postat pe 30 Decembrie 2014 08:50
Nu sunt toti oamenii la fel 42. Fiecare cu prioritatile lui. Pentru unii e important ce baga in gura si ce trage... ( sorry) , iar pentru altii , alte cele. Ce bine ca nu suntem trasi la indigo....ar fi mult prea plictisitoare viata.
Rotty_
Postat pe 30 Decembrie 2014 09:08
De la: Rotty_, la data 2014-12-30 09:08:38Nu sunt toti oamenii la fel 42. Fiecare cu prioritatile lui. Pentru unii e important ce baga in gura si ce trage... ( sorry) , iar pentru altii , alte cele. Ce bine ca nu suntem trasi la indigo....ar fi mult prea plictisitoare viata.



Ba eu sunt trasa la indigo cu pisicuta ta,na!!!!!

kudika_15804
Postat pe 30 Decembrie 2014 09:16
Tu esti exceptia care intareste regula.
Rotty_
Postat pe 30 Decembrie 2014 09:33
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 20:37:01Nuuu, in niciun caz! Ma bucur ca in sfarsit am liniste si inceredere in relatie, ceea ce la inceput nu era, ne certam peste o zi. Imi pare doar ciudat de ce pe plan spiritual e atat de bine si de confortabil si in pat nu. Am devenit ca fratii. Asta am incercat sa spun.


Pai uite "problema". Fratii nu fac sex intre ei, fratii sunt frati. O greseala destul de intalnita in cupluri e sa abordeze relatia ca pe o relatie de frate-sora. Foarte gresit pentru ca asta va duce mereu la situatia ta. Deveniti foarte apropiati pe plan sentimental si deveniti simpli prieteni.

Personal mereu ma distreaza comentariile de genul: sexul nu conteaza atat de mult, sexul nu e important etc. Atunci cand unul dintre parteneri nu se va mai simti dorit, va cauta atentia in alta parte. Nu zice nimeni sa nu vorbiti si sa faceti sex non stop insa cheia succesului este sa gasiti o cale de mijloc. Ce poti tu face este sa incerci sa stimulezi putin apetitul sexual. Pe timpul zilei ii trimiti un mesaj mai kinky :) sau mai direct (tu il cunosti mai bine) incearca sa-l inciti putin. De asemenea, poti incerca ceva nou in dormitor, o fantezie poate pe care nu ati apucat sa o satifaceti. Daca statul de vorba asupra subiectului nu functioneaza, si nici nu reusesti sa ridici putin apetitul sexual, cu parere de rau iti zic ca nu o sa existe o solutionare. Iar daca acum, dupa doi ani de relatie, tu nu esti satisfacuta pe plan sexual, nu cred ca peste alti cativa ani o sa fie mai bine. Aviz barbatilor: cel mai bun compliment pentru o doamna, este sa o faceti sa se simta dorita
Adi90s
Postat pe 31 Decembrie 2014 14:39
De la: Adi90s, la data 2014-12-31 14:39:39
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 20:37:01Nuuu, in niciun caz! Ma bucur ca in sfarsit am liniste si inceredere in relatie, ceea ce la inceput nu era, ne certam peste o zi. Imi pare doar ciudat de ce pe plan spiritual e atat de bine si de confortabil si in pat nu. Am devenit ca fratii. Asta am incercat sa spun.


Aviz barbatilor: cel mai bun compliment pentru o doamna, este sa o faceti sa se simta dorita


kudika430030
Postat pe 1 Ianuarie 2015 14:23
Cam aceeasi problema o am si eu,dar partenerul meu are 23 de ani !! Ideea este ca el s-a plictisit de tine,nu ca se apropie de 40 de ani sau ce mai spun altii pe aici.. Daca ii aduci ceva nou,sa vezi ce activ devine,insa nu pentru mult timp,ci doar pana se plictiseste.Ai facut foarte bine ca i-ai spus in fata ce ai gandit . Daca nici dupa asta nu s-a schimbat, cred ca ar trebui sa stati despartiti o perioada,asta daca doresti sa continui relatia,dar sa fii constienta ca va mai trebui sa iei multe pauze in continuare. Alta cauza pentru care el nu mai este activ sexual pe cat iti doresti tu, este ca tu esti ''mereu acolo'' . Stie ca atunci cand i se scoala,tu mereu esti disponibila pentru el. I sa il lasi in pace cat sta el ,o saptamana,doua,si cand vine el la tine ,sa il refuzi tu. Stiu ca este greu,dar incearca sa te satisfaci singura (poti face asta si cand este el langa tine in pat si doarme,si daca aude e cu atat mai bine) .
Cel mai usor ar fi sa termini relatia asta si sa cauti pe altcineva care nu numai sa te satisfaca dpdv sexual ,ci sa te iubeasca ,si daca te iubeste, te simte cand ai nevoie de ceva.
PS : Cea care spunea pe aici ca sexul nu este important sau ca o relatie nu inseamna numai sex, sa stea ea cu partenerul ei fara activitate ,daca tot da sfaturile astea .
Anabela7
Postat pe 13 Ianuarie 2015 14:41
De la: Arno_28, la data 2014-12-28 10:17:33
De la: Only_One, la data 2014-12-24 13:59:33
De la: Arno_28, la data 2014-12-24 08:45:20
De la: kudika_32896, la data 2014-12-23 22:16:12Nu prea merge cu dialogul. I-am zis si mai pe ocolite, si cu mingaieri, si cu aluzii, i-am zis si direct: draga, ai vrut fata tanara, acu tre sa faci fațã:) am impresia ca mai rau fac, pentru ca imi zice ca el n-are niciun drag de lucruri pe care e impus sa le faca. Uneori ma gandesc ca poate are vreo problema de potenta. De obicei cumplurile care au probleme in pat au probleme si in relatie, la noi pe plan moral e super, il simt mai apropiat ca niciodata. Dar..


Asta cu zisul direct este o mare tampenie, o gafa de om care gandeste doar cu ce are intre picioare!
Unde te-a gasit, esti buna de monument la muzeul prostiei!
Il compatimesc pe bietul om!


Repede judeci tu omul si dai si sfaturi proaste pe deasupra :))


Tu, din miorlaitorul relatiilor esuate ai devenit desteptul in relatii mai nou?
Daca te deranjeaza parerea mea nu o citi!
Sfaturi?
Esti retardat?
Unde dau eu sfaturi?
Am pus doar intrebari, nu pot da sfaturi unei individe de felul asta.



Da am devenit expert din propria experienta si faptul ca ma faci retardat si ai prostul obicei de a jigni lumea rezulta ca ai o problema serioasa!
Only_One
Postat pe 14 Ianuarie 2015 17:32

PS : Cea care spunea pe aici ca sexul nu este important sau ca o relatie nu inseamna numai sex, sa stea ea cu partenerul ei fara activitate ,daca tot da sfaturile astea . [/quote]


kudika430030
Postat pe 14 Ianuarie 2015 17:33
De la: kudika430030, la data 2015-01-14 17:33:32
PS : Cea care spunea pe aici ca sexul nu este important sau ca o relatie nu inseamna numai sex, sa stea ea cu partenerul ei fara activitate ,daca tot da sfaturile astea .



[/quote]


intre,,,,sexul nu e important,,si o relatie nu inseamna numai sex ,e diferenta uriasa,,fa diferenta si revino
george1
Postat pe 14 Ianuarie 2015 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
heeei... 6 De la: Full_Metal_Jacket 31 Martie 2010 11:00
Sunt amanta unui barbat casatorit 25 De la: scorpio67 29 Iulie 2009 21:23
INCOMPATIBILITATE SEXUALA!!! HELP PLS!!! 29 De la: joannalittle 11 Octombrie 2012 12:48
Granita intre vulgar si sublim 66 De la: arhanghel 14 Decembrie 2009 23:59
ce parere aveti despre homosexuali 24 De la: Apocalipse 27 Iulie 2009 19:47