Setari Cookie-uri

Barbatii si femeile dupa o despartire.

Nu imi prea place sa generalizez, insa categoria in sine reprezinta o mare generalizare... ,,barbati''.

Asadar, voi ce credeti? E adevarata teoria ca dupa despartire, de exemplu, in timp ce femeile sufera mult la inceput, iar cu timpul le trece, barbatii sunt foarte chill la inceput pentru ca cu timpul sa regrete din ce in ce mai mult?

Eu una, de exemplu, am mai cautat barbatii dupa despartire imediat, dar dupa ce mi-a trecut, uitati au fost. Si taman atunci, multi dintre ei s-a intamplat sa ma sune cu texte pline de remuscari sau ca sa se intoarca (dupa luni de zile).

aceeasi_eu_13
Postat pe 2 Ianuarie 2015 00:45
De la: aceeasi_eu_13, la data 2015-01-02 00:45:15Nu imi prea place sa generalizez, insa categoria in sine reprezinta o mare generalizare... ,,barbati''.

Asadar, voi ce credeti? E adevarata teoria ca dupa despartire, de exemplu, in timp ce femeile sufera mult la inceput, iar cu timpul le trece, barbatii sunt foarte chill la inceput pentru ca cu timpul sa regrete din ce in ce mai mult?

Eu una, de exemplu, am mai cautat barbatii dupa despartire imediat, dar dupa ce mi-a trecut, uitati au fost. Si taman atunci, multi dintre ei s-a intamplat sa ma sune cu texte pline de remuscari sau ca sa se intoarca (dupa luni de zile).




Nu este o teorie general valabila,oamenii reactioneaza diferit!!!Ce este adevarat insa,este faptul ca ,barbatii nu sunt la fel de rabdatori si atasati in relatii, precum femeile,in cea mai mare parte a lor,si de aici apar problemele!!!Multi barbati,tot cautand femeia mult visata,esueaza in multe relatii,facand comparatii intre protagonistele acelor legaturi amoroase,si,in urma analizei "profunde",incearca sa revina la cea ,care le-a placut cel mai mult la un moment dat,afisand regrete si remuscari!!Dar la fel de adevarat este si ca "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust ca la inceputul prepararii ei",oricat de bine ai pastra-o la rece!!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Ianuarie 2015 08:20
Nu generaliza Bela. Depinde de la om la om. Cunosc cazuri unde barbatul este mult mai atasat decat femeia.
Rotty_
Postat pe 2 Ianuarie 2015 09:10
De la: Rotty_, la data 2015-01-02 09:10:28Nu generaliza Bela. Depinde de la om la om. Cunosc cazuri unde barbatul este mult mai atasat decat femeia.



Nu am generalizat,Rotty,si esti norocoasa daca cunosti astfel de cazuri,eu nu am intalnit pana acum !!!!


kudika_15804
Postat pe 2 Ianuarie 2015 09:25
Chiar recent imi zicea sotul despre un prieten de-al lui...exact in situatia asta. Nu intru in detalii , doar iti zic ca el a petrecut Revelionul acasa cu cainii , iar nevasta-sa a iesit cu prietenele . N-am stiut mai repede , ca-l invitam la noi. Si asa am fost pe aici nu am facut nimic deosebit. Chiar mi-a fost mila de el.
Rotty_
Postat pe 2 Ianuarie 2015 09:37
ea nu generalizeaza niciodata,,toti sunt niste norocosi
kudika_976884
Postat pe 2 Ianuarie 2015 09:48
De la: Rotty_, la data 2015-01-02 09:37:01Chiar recent imi zicea sotul despre un prieten de-al lui...exact in situatia asta. Nu intru in detalii , doar iti zic ca el a petrecut Revelionul acasa cu cainii , iar nevasta-sa a iesit cu prietenele . N-am stiut mai repede , ca-l invitam la noi. Si asa am fost pe aici nu am facut nimic deosebit. Chiar mi-a fost mila de el.



Daca s-a intamplat asa ceva,in acea seara atat de speciala,inseamna ca in acea familie sunt probleme,si atat timp cat nu si le vor rezolva,va fi o nemultumire permanenta!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Ianuarie 2015 09:49
scapa de fixatii draguta
kudika_976884
Postat pe 2 Ianuarie 2015 09:49
era logic sa sara la altceva si sa zica ea cum va fi in acea familie,,,,vezi ti draguta de treaba ta
kudika_976884
Postat pe 2 Ianuarie 2015 09:51
Cam sunt probleme Bela. In fine , nu e treaba mea , nu ma bag. Dadusem exemplul , doar vizavi de tema topicului. Gata , tac.
Rotty_
Postat pe 2 Ianuarie 2015 09:52
De la: Rotty_, la data 2015-01-02 09:52:50Cam sunt probleme Bela. In fine , nu e treaba mea , nu ma bag. Dadusem exemplul , doar vizavi de tema topicului. Gata , tac.


Normal ca sunt si nu este treaba noastra!!!Nu il tine nimeni fortat pe acel domn in casnicia sa,daca are probleme acute,presupun!!!! Am tacut inaintea ta,na!!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Ianuarie 2015 09:55
vezi ti draguta de treburile tale si nu ti mai da tu cu presupusul despre oameni ce nu i cunosti si nu ti mai etala fixatiile despre barbati,,,fa ti un bn si vezi ti de ciorba ta
kudika_976884
Postat pe 2 Ianuarie 2015 10:00
De la: aceeasi_eu_13, la data 2015-01-02 00:45:15Nu imi prea place sa generalizez, insa categoria in sine reprezinta o mare generalizare... ,,barbati''.

Asadar, voi ce credeti? E adevarata teoria ca dupa despartire, de exemplu, in timp ce femeile sufera mult la inceput, iar cu timpul le trece, barbatii sunt foarte chill la inceput pentru ca cu timpul sa regrete din ce in ce mai mult?

Eu una, de exemplu, am mai cautat barbatii dupa despartire imediat, dar dupa ce mi-a trecut, uitati au fost. Si taman atunci, multi dintre ei s-a intamplat sa ma sune cu texte pline de remuscari sau ca sa se intoarca (dupa luni de zile).



Hm ,acolo unde faptele contrazic textele si vs , nu are niciun rost sa te lasi impresionata crezand in remuscarile respectivului.
Lasandu-ti inima sa gandeasca , dai gres ; ascultand si ratiunea poti face diferenta intre fapte si texte.
Morala , fapte nu vorbe.
Unii se reintorc acolo unde , stiu ei cel mai bine ,ca li s-a acceptat si le-au fost crezute textele.
-Dyna-
Postat pe 2 Ianuarie 2015 13:39
l-i s-au acceptat
-Dyna-
Postat pe 2 Ianuarie 2015 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema 8 De la: battleofwits 5 Martie 2011 12:55
gemenii....actori innascuti!!! 30 De la: kudika470609 14 Noiembrie 2011 05:04
Nu vrea sa muncesca!!! 37 De la: Lady_Gaga9 9 Iunie 2009 16:23
read it!!! 11 De la: hystria1 28 Ianuarie 2011 15:48
banii lui.. un defect? 64 De la: oportunity 10 Decembrie 2012 18:31