Setari Cookie-uri

mai exista solutii sau nu?

Buna. Am si eu o curiozitate .Daca o femeie ajunge in pat cu un barbat de care este atrasa si totul decurge ok ,cei 2 pot fi compatibili si in viata de zi cu zi? se stie ca barbatii se ataseaza mai greu de cineva dupa doar un night stand,dar exista posibilitatea totusi ca cei 2 sa devina un cuplu ? Aviz barbatilor
kudika_976684
Postat pe 29 Decembrie 2014 23:02
Depinde foarte mult de ceea ce a simtit barbatul. Se poate ca el sa fie foarte atras de ea nu doar dpdv sexual sau e la fel de posibil (sau chiar mai posibil) sa nu fi vrut decat sa ajunga decat la ea in pat. Cunosc tipe care au ajuns in pat cu un barbat dupa care respectivul s-a facut nevazut dar imi aduc aminte de o prietena care s-a culcat cu un tip intr-o excursie (era foarte atrasa de el, s-a intamplat "pe nepusa masa" si amandoi aveau cateva paharele la bord) si au ajuns sa aiba o relatie frumusica, in sensul ca dupa vreun an de la intamplare s-au mutat impreuna in alta tara si parea ca le merge destul de bine (n-am mai tinut legatura ca sa iti pot zice cum a continuat relatia). Anyway, tipa e singura care stie in ce "relatii" se avea cu tipul inainte sa se culce cu el si sunt sigura ca isi va da seama daca e loc de mai mult intre ei din comportamentul lui de dupa. Parerea mea e ca cel mai firesc ar fi sa discute cu respectivul despre ce s-a intamplat si sa il intrebe ce isi doreste cu adevarat. :)
surubelnita
Postat pe 30 Decembrie 2014 01:50
Eu unul nu m-as putea culca cu o fata fara sa simt ceva pentru ea.
Nu are nici o treaba compatibilitatea sexuala cu viata de zi cu zi sau cu, caracterul acelui om.
Only_One
Postat pe 30 Decembrie 2014 02:03
De la: kudika_976684, la data 2014-12-29 23:02:30Buna. Am si eu o curiozitate .Daca o femeie ajunge in pat cu un barbat de care este atrasa si totul decurge ok ,cei 2 pot fi compatibili si in viata de zi cu zi? se stie ca barbatii se ataseaza mai greu de cineva dupa doar un night stand,dar exista posibilitatea totusi ca cei 2 sa devina un cuplu ? Aviz barbatilor



Compatibilitatea din punct de vedere sexual este,doar un compartiment al vietii de cuplu,nu poti hotari asupra trainiciei relatiei tale,doar dupa o noapte de facut dragoste!!!Atractia fizica,care sta la baza actelor sexuale fara durabilitate in timp nu are valoarea dragostei,care da viabilitate unei relatii profunde!!!Daca nu exista sentimente reale,nu putem vorbi de iubire,deci nu putem face referire la o legatura amoroasa puternica!!!Nu confunda noptile de sex cu o viata plina de respect si iubire!!Nu poti cunoaste omul ,doar dupa cateva ore de placere!!!!Insa,poate exista posibilitatea ca relatia voastra sa se aprofundeze in timp,daca va indragostiti reciproc,de ce nu?????Daca va placeti,puteti merge mai departe,este posibil,dar depinde ,numai de voi doi!!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Decembrie 2014 08:14
De la: kudika_15804, la data 2014-12-30 08:14:32
De la: kudika_976684, la data 2014-12-29 23:02:30Buna. Am si eu o curiozitate .Daca o femeie ajunge in pat cu un barbat de care este atrasa si totul decurge ok ,cei 2 pot fi compatibili si in viata de zi cu zi? se stie ca barbatii se ataseaza mai greu de cineva dupa doar un night stand,dar exista posibilitatea totusi ca cei 2 sa devina un cuplu ? Aviz barbatilor



Compatibilitatea din punct de vedere sexual este,doar un compartiment al vietii de cuplu,nu poti hotari asupra trainiciei relatiei tale,doar dupa o noapte de facut dragoste!!!Atractia fizica,care sta la baza actelor sexuale fara durabilitate in timp nu are valoarea dragostei,care da viabilitate unei relatii profunde!!!Daca nu exista sentimente reale,nu putem vorbi de iubire,deci nu putem face referire la o legatura amoroasa puternica!!!Nu confunda noptile de sex cu o viata plina de respect si iubire!!Nu poti cunoaste omul ,doar dupa cateva ore de placere!!!!Insa,poate exista posibilitatea ca relatia voastra sa se aprofundeze in timp,daca va indragostiti reciproc,de ce nu?????Daca va placeti,puteti merge mai departe,este posibil,dar depinde ,numai de voi doi!!!!
kudika_976684
Postat pe 30 Decembrie 2014 13:56
kudika_976684
Postat pe 30 Decembrie 2014 13:57
De la: kudika_976684, la data 2014-12-29 23:02:30Buna. Am si eu o curiozitate .Daca o femeie ajunge in pat cu un barbat de care este atrasa si totul decurge ok ,cei 2 pot fi compatibili si in viata de zi cu zi? se stie ca barbatii se ataseaza mai greu de cineva dupa doar un night stand,dar exista posibilitatea totusi ca cei 2 sa devina un cuplu ? Aviz barbatilor


Eu stiu ca pt a lega o relatie , mai intai cunosti omul o perioada mai indelungata ,apoi ajungi si la pat.
La voi e invers , sariti direct in pat , fara sa va cunoasteti incercati sa va cunoasteti dupa
Cand citesc pe aici am impresia ca vin dintr-o alta lume , dar na incerc sa ma integrez
-Dyna-
Postat pe 30 Decembrie 2014 20:11
De la: kudika_978128, la data 2014-12-30 20:11:14
De la: kudika_976684, la data 2014-12-29 23:02:30Buna. Am si eu o curiozitate .Daca o femeie ajunge in pat cu un barbat de care este atrasa si totul decurge ok ,cei 2 pot fi compatibili si in viata de zi cu zi? se stie ca barbatii se ataseaza mai greu de cineva dupa doar un night stand,dar exista posibilitatea totusi ca cei 2 sa devina un cuplu ? Aviz barbatilor


Eu stiu ca pt a lega o relatie , mai intai cunosti omul o perioada mai indelungata ,apoi ajungi si la pat.
La voi e invers , sariti direct in pat , fara sa va cunoasteti incercati sa va cunoasteti dupa
Cand citesc pe aici am impresia ca vin dintr-o alta lume , dar na incerc sa ma integrez



:)) Bine spus!
Only_One
Postat pe 31 Decembrie 2014 00:29
De la: Only_One, la data 2014-12-31 00:29:15
De la: kudika_978128, la data 2014-12-30 20:11:14
De la: kudika_976684, la data 2014-12-29 23:02:30Buna. Am si eu o curiozitate .Daca o femeie ajunge in pat cu un barbat de care este atrasa si totul decurge ok ,cei 2 pot fi compatibili si in viata de zi cu zi? se stie ca barbatii se ataseaza mai greu de cineva dupa doar un night stand,dar exista posibilitatea totusi ca cei 2 sa devina un cuplu ? Aviz barbatilor


Eu stiu ca pt a lega o relatie , mai intai cunosti omul o perioada mai indelungata ,apoi ajungi si la pat.
La voi e invers , sariti direct in pat , fara sa va cunoasteti incercati sa va cunoasteti dupa
Cand citesc pe aici am impresia ca vin dintr-o alta lume , dar na incerc sa ma integrez



:)) Bine spus!


Aveam nevoie de confirmarea ta
Care din fraze ai bifat-o cu "bine spus!" ?
Iti doresc un an nou fericit si sa fii iubit
-Dyna-
Postat pe 31 Decembrie 2014 11:44
De la: kudika_976684, la data 2014-12-29 23:02:30Buna. Am si eu o curiozitate .Daca o femeie ajunge in pat cu un barbat de care este atrasa si totul decurge ok ,cei 2 pot fi compatibili si in viata de zi cu zi? se stie ca barbatii se ataseaza mai greu de cineva dupa doar un night stand,dar exista posibilitatea totusi ca cei 2 sa devina un cuplu ? Aviz barbatilor

Nu cred ca trebuie sa gandesti asa. Odata ajunsi in pat, cei 2 nu se gandesc la: cum o fi dupa? Ne-o mai vedea? O sa ramanem prieteni? O sa ma ia de nevasta? Nici daca ajungi sa-l cunosti cat de cat si apoi ajungi in pat cu el nu tre sa te intrebi, in momentul cu pricina: oare ma va lua de nevasta?
Daca vrei sa ai ceva cu respectivul, incearca o cale mai sigura spre inima lui: aia ce trece prin cunoastere. Evident, exista si o posibilitate infima in care aventura sa duca la o relatie, insa nu te-as sfatui sa mizezi pe asta.
puiut_77
Postat pe 20 Ianuarie 2015 20:24
De la: -Dyna-, la data 2014-12-31 11:44:06
De la: Only_One, la data 2014-12-31 00:29:15
De la: kudika_978128, la data 2014-12-30 20:11:14
De la: kudika_976684, la data 2014-12-29 23:02:30Buna. Am si eu o curiozitate .Daca o femeie ajunge in pat cu un barbat de care este atrasa si totul decurge ok ,cei 2 pot fi compatibili si in viata de zi cu zi? se stie ca barbatii se ataseaza mai greu de cineva dupa doar un night stand,dar exista posibilitatea totusi ca cei 2 sa devina un cuplu ? Aviz barbatilor


Eu stiu ca pt a lega o relatie , mai intai cunosti omul o perioada mai indelungata ,apoi ajungi si la pat.
La voi e invers , sariti direct in pat , fara sa va cunoasteti incercati sa va cunoasteti dupa
Cand citesc pe aici am impresia ca vin dintr-o alta lume , dar na incerc sa ma integrez



:)) Bine spus!


Aveam nevoie de confirmarea ta
Care din fraze ai bifat-o cu "bine spus!" ?
Iti doresc un an nou fericit si sa fii iubit




La tot ce ai spus iti dau dreptate pentru ca sunt de aceeasi parere.
Si mersi la fel. :)
Only_One
Postat pe 21 Ianuarie 2015 19:29
Asta poti sti doar tu si persoana in cauza, o noapte petrecuta impreuna mai ales cum spui tu nu garanteaza nimic, a fost ok, v-ati simtit bine si a 2 zi fiecare isi vede de drum ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.Sau poate sa fie si invers si sa se ajunga la ceva frumos si de durata.
Dar ca sa ajungeti la ceva serios si de durata trebuie sa treceti prin anumite faze sa zicem asa, nu e suficient sa ajungi la pat. o relatie nu consta doar in relatia sexuala. Mult succes!!
mojito
Postat pe 22 Ianuarie 2015 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se poate crea o relatie cu un barbat intalnit pe internet? 21 De la: Barbie30 2 Octombrie 2010 10:19
ce pedeapsa credeti ca ar merita misoginii??? 61 De la: ingerdemon69 26 Mai 2014 09:05
Va rog mult de tot, o parere!! 33 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:43
nu stiu ce sa fac.... un sfat .. :d 30 De la: juwairiyah 8 Februarie 2009 16:42
ziua sotului..surpriza... 30 De la: scorpio67 21 Mai 2010 15:24