Setari Cookie-uri

frustrare sexuala

De la: kudika_949711, la data 2015-03-29 11:29:25Am citit cu multa atentie problemele tale in intregime.
Cunosc foarte bine astfel de situatii cu care te confrunti.Dragul meu tu nu ai nici o vina si ceia ce ceri este absolut normal.
Comportarea ei si incapatinarea cu care te refuza,tine de educatia ei din familie,de mindrie prosteasca dar care dintro incapatinare ce tine de interiorul ei nu vrea sa cedeze ,vrea sa predomine,intrun cuvint in dedesuptul ei vrea ea sa fie seful.nustiu daca m-am exprimat prea inteles.
Ai o simgura alternativa ,de schimbat nu vei reusi sub nici o forma in aceasta viata,in cel mai rau caz te duce la ipotentie,si nu vei mai dori femei,te dice la lipsa de libidou,si asta pe cale psihica care e foarte periculos.
Ai o singura solutie,relatia extraconjugala cit se poate de discret si daca dintro greseala o va afla atunci divortul daca ea il vrea...ceia ce cred ca daca e asa nu il va vrea,daca il doreste inseamna multe alte elemente.
Nu esti primul din lume care a crescut un copil cu parinti diferiti.
Itzi doresc succes.


Deci wow, cel mai tare sfat, simt ca stii mai multe decat zici :)))
kudika_983971
Postat pe 29 Martie 2015 12:59
De la: kudika_983971, la data 2015-03-29 12:59:57
De la: kudika_949711, la data 2015-03-29 11:29:25Am citit cu multa atentie problemele tale in intregime.
Cunosc foarte bine astfel de situatii cu care te confrunti.Dragul meu tu nu ai nici o vina si ceia ce ceri este absolut normal.
Comportarea ei si incapatinarea cu care te refuza,tine de educatia ei din familie,de mindrie prosteasca dar care dintro incapatinare ce tine de interiorul ei nu vrea sa cedeze ,vrea sa predomine,intrun cuvint in dedesuptul ei vrea ea sa fie seful.nustiu daca m-am exprimat prea inteles.
Ai o simgura alternativa ,de schimbat nu vei reusi sub nici o forma in aceasta viata,in cel mai rau caz te duce la ipotentie,si nu vei mai dori femei,te dice la lipsa de libidou,si asta pe cale psihica care e foarte periculos.
Ai o singura solutie,relatia extraconjugala cit se poate de discret si daca dintro greseala o va afla atunci divortul daca ea il vrea...ceia ce cred ca daca e asa nu il va vrea,daca il doreste inseamna multe alte elemente.
Nu esti primul din lume care a crescut un copil cu parinti diferiti.
Itzi doresc succes.


Deci wow, cel mai tare sfat, simt ca stii mai multe decat zici :)))


Da.Pare o idee valoroasã chestia despre educația din familie a unor femei,poate direct de la mama sau de la un tatã posesiv. Dar poate fi și o traumã. Pentru unele femei orice curte asiduã se înregistreazã direct ca abuz, dacã a fost abuzatã în copilãrie. Chiar nu ești curios sã știi adevãrul? Pentru astfel de femei cel mai important lucru este sã nu confunde partenerul cu agresorul. Ceea ce pentru ele este destul de ușor. Deci trebuie un comportament destul de delicat din partea partenerului. Înțeleg cã între voi relația s-a deteriorat destul de grav. Pe de altã parte, unele femei sunt mai sensibile la o atitudine masculinã mai impetuoasã. Se simt obiecte sexuale și atât. Și asta nu e bine.

Dar, probabil cã nu o mai iubești și atunci ești gata sã iei orice sfat care te trimite în brațele altei femei.Dar ce îi vei spune aceleia? Cã ești însurat și - poate - restul poveștii. Dar dacã acasã și ea, soția, și tu, soțul fugiți de o intimitate autenticã, o relație profundã care nu înseamnã numai sex igienic atunci...crezi cã la adãpostul unei cãsnicii ratate vei fi mai autentic dincolo? Vei suporta o apropiere autenticã sau vei fugi? Dacã te vei simți, la rândul tãu,invadat, folosit....dacã vei simți cã te pierzi pe tine însuți în acea relație? Mai existã pași de fãcut dinspre fuziune înspre relația autenticã! Fuga într-o relație extrconjugalã este unul dintre semnele inapetenței pentru relația autenticã! Si suntem mulți în aceastã situație. Aș zice cam 75% dintre relații (cel puțin la noi în țarã!).

Iartã-mã! Sper sã nu-ți fi stricat cheful! Un divorț este cel mai sãnãtos lucru și apoi o pauzã de refacere. Mai apoi...prudențã sã nu alegi pe cineva cu care sã repeți istoria. Cel puțin consilierii acreditați așa susțin. Este un sfat pe care l-am primit recent.Restul...e pierdere de vreme și consum nervos! Relații extraconjugale, scandaluri, divorț. Cât consum! Pe când un divorț curat te lasã în puteri și fãrã atâtea reproșuri! În fond, încercãrile le-ai fãcut. Cine îți mai poate reproșa ceva? Dar știi ce se spune despre boala lungã!

Succes!
kudika_976762
Postat pe 29 Martie 2015 19:55
"" Si suntem mulți în aceastã situație. Aș zice cam 75% dintre relații (cel puțin la noi în țarã!).""


Multi mai sunteti 75% ceilalti 25% sunt imprastiati in lume si toti au relatii extraconjugale .

Kudika 762 de unde ai luat aceast procent de statistica , cuplati-va intre voi si poate va scadea acest procentaj
-Dyna-
Postat pe 29 Martie 2015 20:16
Frate, daca schimbi liniștea sufletului pentru un simplu act de reproducție...steril...ești un fraier.

Dacã-ți dezbini familia pentru ca asa-ti dicteazã hormonii...iar ești fraier.

Daca te inseala...chiar daca nu fizic...iar ești fraier.

Eu nu dau sfaturi, dar gândește...vina e întotdeauna împãrțitã, important e iertarea, sacrificiul...clipele trec ca nisipul in clepsidra...importante rãmân doar cele care au valoare ddupã ce noi nu mai suntem in peisaj.
kudika_980481
Postat pe 29 Martie 2015 20:31
Cred cã relaþia voastrã are o problemã.
kudika112955
Postat pe 29 Martie 2015 23:41
Toata lumea se pricepe la dat sfaturi, ideea e ca tu trebuie sa descoperi singur problema, gandeste-te daca o mai iubesti in primul rand sau vezi daca ea te mai iubeste, am avut si eu stadii de genu pentru ca am fost neglijent cu unele maruntisuri care pentru ea contau si in final am ajuns sa descopar ca ea avea pe altcineva, iar daca ai rabdare, incearca sa faci lucruri care o fac sa zambeasca, cauta sa faci tot felul de gesturi care o fac fericita, fa-i si tu un mic dejune dimineata, fa-i un masaj seara, incearca sa o faci sa se simta cat mai bine in preajma ta, e clar ca daca ai fost plecat de acasa amandoi aveti obiectii ascunse unul fata de celalalt..... Trebuie sa va destainuiti foarte mult si sa redeveniti prieteni, amanti, iubiti si dupa toate astea sa fiti si sot si sotie, timpul ne transforma pe toti in roboti, cadem toti in rutina si uitam sa mai facem ceea ce faceam la inceput de ne era bine!!!!
kudika379381
Postat pe 30 Martie 2015 16:59
Eu cred ca nu te mai vrea. O persoana care iubeste isi doreste lucrul acesta in fiecare zi . Dar ea nu te mai iubeste . Nu trebuie neaparat sa aiba pe altcineva . Pur si simplu nu mai vrea pentru ca nu mai simte nimic pentru tine .
kudika621725
Postat pe 30 Martie 2015 18:24
Cred cu tarie ca nu va doriti, nu va mai simtiti atrasi unul de celalalt.
Trebuie sa existe dorinta, pasiune, sentiment....
Cred ca aici totul s-a redus la necesitate, ati uitat de dorinta...din vina amandurora.

hannah9
Postat pe 31 Martie 2015 15:48
De la: kudika379381, la data 2015-03-30 16:59:24Toata lumea se pricepe la dat sfaturi, ideea e ca tu trebuie sa descoperi singur problema, gandeste-te daca o mai iubesti in primul rand sau vezi daca ea te mai iubeste, am avut si eu stadii de genu pentru ca am fost neglijent cu unele maruntisuri care pentru ea contau si in final am ajuns sa descopar ca ea avea pe altcineva, iar daca ai rabdare, incearca sa faci lucruri care o fac sa zambeasca, cauta sa faci tot felul de gesturi care o fac fericita, fa-i si tu un mic dejune dimineata, fa-i un masaj seara, incearca sa o faci sa se simta cat mai bine in preajma ta, e clar ca daca ai fost plecat de acasa amandoi aveti obiectii ascunse unul fata de celalalt..... Trebuie sa va destainuiti foarte mult si sa redeveniti prieteni, amanti, iubiti si dupa toate astea sa fiti si sot si sotie, timpul ne transforma pe toti in roboti, cadem toti in rutina si uitam sa mai facem ceea ce faceam la inceput de ne era bine!!!!



Intotdeauna intervine liberul arbitru!!! Sa simti dorintele din sufletul celuilalt,sa le intuiesti ,fara a ti se atrage atentia ,voit sau nevoit,asupra lor este arta in orice cuplu,pe care putini o stapanesc!!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Martie 2015 16:49
De la: -Dyna-, la data 2015-03-29 20:16:32"" Si suntem mulți în aceastã situație. Aș zice cam 75% dintre relații (cel puțin la noi în țarã!).""


Multi mai sunteti 75% ceilalti 25% sunt imprastiati in lume si toti au relatii extraconjugale .

Kudika 762 de unde ai luat aceast procent de statistica , cuplati-va intre voi si poate va scadea acest procentaj


75% din relațiile de cuplu de la noi sunt relații fuzionale. E o informație de specialitate! (Mã rog, majoritatea sunt și sado-masochiste! Aaasta e!)

Putem glumi pe seama acestui aspect. Nu e nicio problemã!
kudika_976762
Postat pe 4 Aprilie 2015 16:56
De la: , la data 2015-03-06 11:01:371, 11, 25 ianuarie,
10, 24 februarie...
Astea sunt datele in care am facut sex cu sotia mea anul asta. Si sunt intr-o perioada destul de bogata. Inainte de asta mai facusem undeva prin octombrie.
Suntem impreuna de mai mult de 10 ani. Inca de la inceput eu imi doream mai mult decat ea, cantitativ vorbind, insa diferenta era suportabila.
Insa in timp, lucrurile s-au agravat, frustrarea s-a marit, a dus la certuri, certurile au dus la peroade si mai lungi de "seceta" care au marit si mai mult frustrarea s.a.m.d...
In ultimii cativa ani am renuntat sa ma mai gudur pe langa ea plin de inteles in fiecare seara si incerc sa imi pastrez demnitatea. Nu reusesc intotdeauna sa ma abtin asa ca mai apare din cand in cand cate un act "accidental".
Asa ca vin si eu cu niste intrebari: mi se ofera prea putin sau cer eu prea mult? Cat de des se intampla in cupluri de 35 de ani cu peste 10 ani vechime? Am eu o problema sau ea? Sau poate are doar relatia noastra o problema...

Daca nu are probleme legate de sanatate , atunci nu-i decat o singura explicatie , nu mai tine la tine , este un lucru stiut de toate femeile , atata doar ca unele nu vor sa recunoasca .Stiind asta discuta cu ea si..fa ceea ce-i mai bine si pentru ea si pentru tine.Fiecare din noi are doar o viata si daca si pe aceea o traiesti ”chinuit„.......Bafta !
cristina55
Postat pe 8 Aprilie 2015 20:34
De la: kudika_976762, la data 2015-04-04 16:56:24
De la: -Dyna-, la data 2015-03-29 20:16:32"" Si suntem mulți în aceastã situație. Aș zice cam 75% dintre relații (cel puțin la noi în țarã!).""


Multi mai sunteti 75% ceilalti 25% sunt imprastiati in lume si toti au relatii extraconjugale .

Kudika 762 de unde ai luat aceast procent de statistica , cuplati-va intre voi si poate va scadea acest procentaj


75% din relațiile de cuplu de la noi sunt relații fuzionale. E o informație de specialitate! (Mã rog, majoritatea sunt și sado-masochiste! Aaasta e!)

Putem glumi pe seama acestui aspect. Nu e nicio problemã!



Posibil sa fie cum zici tu , dar poate-mi spui si mie de unde iei tu aceste informatii.
Cand spui ca majoritatea sunt sado-masochiste , cred ca este bine sa te rezumi de a vorbi in numele tau , nu in numele majoritatii , nu esti purtatorul de cuvant al majoritatii.
De fapt tu ai generalizat evaluand un procent de 75% + 25% ...rezultatul generalizarii date de tine este vizibil
-Dyna-
Postat pe 8 Aprilie 2015 20:48
De la: -Dyna-, la data 2015-04-08 20:48:41
De la: kudika_976762, la data 2015-04-04 16:56:24
De la: -Dyna-, la data 2015-03-29 20:16:32"" Si suntem mulți în aceastã situație. Aș zice cam 75% dintre relații (cel puțin la noi în țarã!).""


Multi mai sunteti 75% ceilalti 25% sunt imprastiati in lume si toti au relatii extraconjugale .

Kudika 762 de unde ai luat aceast procent de statistica , cuplati-va intre voi si poate va scadea acest procentaj


75% din relațiile de cuplu de la noi sunt relații fuzionale. E o informație de specialitate! (Mã rog, majoritatea sunt și sado-masochiste! Aaasta e!)

Putem glumi pe seama acestui aspect. Nu e nicio problemã!



Posibil sa fie cum zici tu , dar poate-mi spui si mie de unde iei tu aceste informatii.
Cand spui ca majoritatea sunt sado-masochiste , cred ca este bine sa te rezumi de a vorbi in numele tau , nu in numele majoritatii , nu esti purtatorul de cuvant al majoritatii.
De fapt tu ai generalizat evaluand un procent de 75% + 25% ...rezultatul generalizarii date de tine este vizibil


Sunt date pe care le am de la un psihanalist cu care mi-am lucrat analiza personalã (Eugen Papadima). (Am terminat o facultate de profil.) Știu cã sunt șocante. Am înțeles cã printre psihologi acestea nu sunt noutãți cum nu este o noutate nici faptul cã media pe populația României este nevroza. Asta înseamnã cã majoritatea sunt nevrotici!!!
kudika_976762
Postat pe 14 Aprilie 2015 22:54
De la: kudika_976762, la data 2015-04-14 22:54:42
De la: -Dyna-, la data 2015-04-08 20:48:41
De la: kudika_976762, la data 2015-04-04 16:56:24
De la: -Dyna-, la data 2015-03-29 20:16:32"" Si suntem mulți în aceastã situație. Aș zice cam 75% dintre relații (cel puțin la noi în țarã!).""


Multi mai sunteti 75% ceilalti 25% sunt imprastiati in lume si toti au relatii extraconjugale .

Kudika 762 de unde ai luat aceast procent de statistica , cuplati-va intre voi si poate va scadea acest procentaj


75% din relațiile de cuplu de la noi sunt relații fuzionale. E o informație de specialitate! (Mã rog, majoritatea sunt și sado-masochiste! Aaasta e!)

Putem glumi pe seama acestui aspect. Nu e nicio problemã!



Posibil sa fie cum zici tu , dar poate-mi spui si mie de unde iei tu aceste informatii.
Cand spui ca majoritatea sunt sado-masochiste , cred ca este bine sa te rezumi de a vorbi in numele tau , nu in numele majoritatii , nu esti purtatorul de cuvant al majoritatii.
De fapt tu ai generalizat evaluand un procent de 75% + 25% ...rezultatul generalizarii date de tine este vizibil


Sunt date pe care le am de la un psihanalist cu care mi-am lucrat analiza personalã (Eugen Papadima). (Am terminat o facultate de profil.) Știu cã sunt șocante. Am înțeles cã printre psihologi acestea nu sunt noutãți cum nu este o noutate nici faptul cã media pe populația României este nevroza. Asta înseamnã cã majoritatea sunt nevrotici!!!



Pentrunevroz[ judec[ și tu singurã.Îți dau linkul.

http://www.sfatulmedicului.ro/Sanatatea-mentala/nevroza-si-comportamentele-nevrotice_79
kudika_976762
Postat pe 15 Aprilie 2015 08:52
De la: kudika_976762, la data 2015-04-14 22:54:42
De la: -Dyna-, la data 2015-04-08 20:48:41
De la: kudika_976762, la data 2015-04-04 16:56:24
De la: -Dyna-, la data 2015-03-29 20:16:32"" Si suntem mulți în aceastã situație. Aș zice cam 75% dintre relații (cel puțin la noi în țarã!).""


Multi mai sunteti 75% ceilalti 25% sunt imprastiati in lume si toti au relatii extraconjugale .

Kudika 762 de unde ai luat aceast procent de statistica , cuplati-va intre voi si poate va scadea acest procentaj


75% din relațiile de cuplu de la noi sunt relații fuzionale. E o informație de specialitate! (Mã rog, majoritatea sunt și sado-masochiste! Aaasta e!)

Putem glumi pe seama acestui aspect. Nu e nicio problemã!



Posibil sa fie cum zici tu , dar poate-mi spui si mie de unde iei tu aceste informatii.
Cand spui ca majoritatea sunt sado-masochiste , cred ca este bine sa te rezumi de a vorbi in numele tau , nu in numele majoritatii , nu esti purtatorul de cuvant al majoritatii.
De fapt tu ai generalizat evaluand un procent de 75% + 25% ...rezultatul generalizarii date de tine este vizibil


Sunt date pe care le am de la un psihanalist cu care mi-am lucrat analiza personalã (Eugen Papadima). (Am terminat o facultate de profil.) Știu cã sunt șocante. Am înțeles cã printre psihologi acestea nu sunt noutãți cum nu este o noutate nici faptul cã media pe populația României este nevroza. Asta înseamnã cã majoritatea sunt nevrotici!!!



Scuzã-mã pentru graba cu care am tastat mesajul cu link-ul.
kudika_976762
Postat pe 15 Aprilie 2015 08:54
De la: kudika_976762, la data 2015-04-14 22:54:42
De la: -Dyna-, la data 2015-04-08 20:48:41
De la: kudika_976762, la data 2015-04-04 16:56:24
De la: -Dyna-, la data 2015-03-29 20:16:32"" Si suntem mulți în aceastã situație. Aș zice cam 75% dintre relații (cel puțin la noi în țarã!).""


Multi mai sunteti 75% ceilalti 25% sunt imprastiati in lume si toti au relatii extraconjugale .

Kudika 762 de unde ai luat aceast procent de statistica , cuplati-va intre voi si poate va scadea acest procentaj


75% din relațiile de cuplu de la noi sunt relații fuzionale. E o informație de specialitate! (Mã rog, majoritatea sunt și sado-masochiste! Aaasta e!)

Putem glumi pe seama acestui aspect. Nu e nicio problemã!



Posibil sa fie cum zici tu , dar poate-mi spui si mie de unde iei tu aceste informatii.
Cand spui ca majoritatea sunt sado-masochiste , cred ca este bine sa te rezumi de a vorbi in numele tau , nu in numele majoritatii , nu esti purtatorul de cuvant al majoritatii.
De fapt tu ai generalizat evaluand un procent de 75% + 25% ...rezultatul generalizarii date de tine este vizibil


Sunt date pe care le am de la un psihanalist cu care mi-am lucrat analiza personalã (Eugen Papadima). (Am terminat o facultate de profil.) Știu cã sunt șocante. Am înțeles cã printre psihologi acestea nu sunt noutãți cum nu este o noutate nici faptul cã media pe populația României este nevroza. Asta înseamnã cã majoritatea sunt nevrotici!!!



Scuzã-mã pentru graba cu care am tastat mesajul cu link-ul.
kudika_976762
Postat pe 15 Aprilie 2015 08:54
De la: kudika_976762, la data 2015-04-15 08:52:47
http://www.sfatulmedicului.ro/Sanatatea-mentala/nevroza-si-comportamentele-nevrotice_79



Interesant!!!Din pacate,tot ce este prezentat in acel articol se intalneste,din ce in ce mai mult,in randurile populatiei si,ce este mai grav,este faptul ca nu se constientizeaza de catre cei vizati!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2015 09:01
De la: , la data 2015-03-06 11:01:371, 11, 25 ianuarie,
10, 24 februarie...
Astea sunt datele in care am facut sex cu sotia mea anul asta. Si sunt intr-o perioada destul de bogata. Inainte de asta mai facusem undeva prin octombrie.
Suntem impreuna de mai mult de 10 ani. Inca de la inceput eu imi doream mai mult decat ea, cantitativ vorbind, insa diferenta era suportabila.
Insa in timp, lucrurile s-au agravat, frustrarea s-a marit, a dus la certuri, certurile au dus la peroade si mai lungi de "seceta" care au marit si mai mult frustrarea s.a.m.d...
In ultimii cativa ani am renuntat sa ma mai gudur pe langa ea plin de inteles in fiecare seara si incerc sa imi pastrez demnitatea. Nu reusesc intotdeauna sa ma abtin asa ca mai apare din cand in cand cate un act "accidental".
Asa ca vin si eu cu niste intrebari: mi se ofera prea putin sau cer eu prea mult? Cat de des se intampla in cupluri de 35 de ani cu peste 10 ani vechime? Am eu o problema sau ea? Sau poate are doar relatia noastra o problema...

Faceti cam o data la 10 zile.Unde e problema?
GoldAngel
Postat pe 20 Februarie 2016 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
V-ati simtit atrasi de seful,sefa voastra? 62 De la: anca0704 30 Mai 2009 09:53
INCOMPATIBILITATE SEXUALA!!! HELP PLS!!! 29 De la: joannalittle 11 Octombrie 2012 12:48
Cea mai buna metoda contraceptiva 43 De la: cameliagiurgiu 11 Iunie 2009 06:45
gandesc prea mult cand fac dragoste??? 37 De la: kudika143020 14 Mai 2010 07:37
isi incalca principiile facand sex oral... 187 De la: roscatika23 30 Aprilie 2009 20:25