Setari Cookie-uri

Sexul in casatorie.

Buna.M-am inregistrat si eu pe site in speranta ca voi gasi rezolvare la problema mea.
Sa incepem asa..suntem casatoriti de 4 ani, dupa o relatie inainte de 6 ani. Totul bine si frumos, acum avem si un copil, probleme trecatoare ca in fiecare familie dar....cand vine vorba de sex vine si problema. Sotul meu lucreaza ca sofer pe tir, e plecat aproape tot timpul. el are niste fantezi sexuale pe care eu nu pot sa ii le indeplinesc. Mai nou vrea o a treia persoana ptr sex fie ea fata sau baiat. Am mai avut si problema asta dar am trecut peste ea doar ca acum a aparut iarasi. Eu nu imi doresc acest lucru, el imi zice ca vrea asta pentru ca eu sa nu il insel . Oricat as incerca sa il conving ca nu voi face asta tot degraba. Nu e gelos , zice el, nici nu imi da de vazut ca ar fi. Imi trimite mereu mesaje pe chestia sex si daca nu ii raspund se supara. ii tot explic ca nu prea am timp de mesaje si fantezi k bebe abia a facut 1 anisor si tot timpul trebuie sa fiu langa el.
Imi zice ca fac sex cu el din obisnuinta ca eu nu vin niciodata cu o idee noua el in schimb tot timpul imi zice ceva nou. Chiar nu stiu ce as putea face sa il satisfac complet sa uite de chestile astea. Ajutati-ma cu niste sfaturi. Voi cum va satisfaceti sotii/iubitii?
Chestia e ca la inceput aveam cate o noapte nebuna. Acum dupa o tura eu nu mai vreau si se supara. Stiu ca sunt de vina pentru asta si chiar as incerca ceva nou, poate o sa imi placa si mie.
kudika_987260
Postat pe 14 Mai 2015 15:26
De la: kudika_987260, la data 2015-05-14 15:26:30Buna.M-am inregistrat si eu pe site in speranta ca voi gasi rezolvare la problema mea.
Sa incepem asa..suntem casatoriti de 4 ani, dupa o relatie inainte de 6 ani. Totul bine si frumos, acum avem si un copil, probleme trecatoare ca in fiecare familie dar....cand vine vorba de sex vine si problema. Sotul meu lucreaza ca sofer pe tir, e plecat aproape tot timpul. el are niste fantezi sexuale pe care eu nu pot sa ii le indeplinesc. Mai nou vrea o a treia persoana ptr sex fie ea fata sau baiat. Am mai avut si problema asta dar am trecut peste ea doar ca acum a aparut iarasi. Eu nu imi doresc acest lucru, el imi zice ca vrea asta pentru ca eu sa nu il insel . Oricat as incerca sa il conving ca nu voi face asta tot degraba. Nu e gelos , zice el, nici nu imi da de vazut ca ar fi. Imi trimite mereu mesaje pe chestia sex si daca nu ii raspund se supara. ii tot explic ca nu prea am timp de mesaje si fantezi k bebe abia a facut 1 anisor si tot timpul trebuie sa fiu langa el.
Imi zice ca fac sex cu el din obisnuinta ca eu nu vin niciodata cu o idee noua el in schimb tot timpul imi zice ceva nou. Chiar nu stiu ce as putea face sa il satisfac complet sa uite de chestile astea. Ajutati-ma cu niste sfaturi. Voi cum va satisfaceti sotii/iubitii?
Chestia e ca la inceput aveam cate o noapte nebuna. Acum dupa o tura eu nu mai vreau si se supara. Stiu ca sunt de vina pentru asta si chiar as incerca ceva nou, poate o sa imi placa si mie.


Intimitatea,atat in familie,cat si in relatiile bazate pe coabitare este sacra si prima dovada a iubirii dintre parteneri este tocmai respectul aratat, chiar si in viata intima a cuplului!!

Daca sotul tau iti cere sa ii intelegi fanteziile si sa i le satisfaci,domnia sa iti intelege refuzul justificat????

Draga mea,problema expusa de tine nu se poate lua in calcul in mediul virtual,pentru ca este una extrem de delicata,caci iubirea,care aduce si raportul sexual intr-o familie,nu se poate negocia,nu este ceva,care poate fi fortat,impus!!!Sotul tau este libertin si fantezist in acest compartiment al familiei si meseria lui l-a ajutat foarte mult in aceasta directie!!Nu se pot da sfaturi cum sa iti satisfaci sotul,caci fiecare cuplu are propriul mod de aface dragoste,iar aspectele acestea ,ce tin de anumite perversiuni,subiect controversat de altfel,nu sunt discutabile,ele sunt practicate sau nu,raspunsul este foarte simplu!!NU ESTI DE ACORD CU ASA CEVA SAU ESTI,in ambele cazuri impunandu-se un raspuns clar si la obiect!!Exista,atat femei,cat si barbati,care practica ceea ce iti cere sotul tau,dincolo de orice morala si decenta,este o realitate!!!Se spune ca, viata intima trebuie sa fie respectata ,si asa este,dar nimeni nu poate indruma pe altcineva cum sa se comporte in dormitor!!
Relatiile intime din cadrul familiei si modul cum se desfasoara ele reprezinta subiectul de discutie existent,doar intre cei doi parteneri,este chestiune de bun simt si respect fata de propria persoana si partener!!!Nu exista un tipar al relatiilor sexuale din interiorul familiei!!Va cunoasteti de ceva timp,sunteti casatoriti de patru ani,de ce nu ai clarificat acest aspect inainte de a te casatori????Este foarte important,caci daca ati fi vorbit,de comun acord,ce doriti reciproc, nu s-ar fi ajuns in aceasta situatie jenanta!!!

NU discut ce este moral sau nu in viata voastra,caci nu ma intereseaza sa discut asa ceva,fiecare familie are regimul propriu de functionare,care nu trebuie sa intereseze pe nimeni!!!

Discuta cu sotul tau,decisiv si hotarat,spune-i ce iti place si ce nu agreezi,caci nu esti un bun de larg consum pentru el!!!Din ceea ce ai prezentat mai sus,sotul tau va gasi solutii pentru satisfacerea fanteziilor lui,indiferent daca vei fi de acord cu nu,caci este prea pasionat de asa ceva si profund interesat de experimentare!!!DAca te respecta,va lua act de hotararea ta,dar nu va renunta la idee,va gasi calea sa si-o puna in practica,stii cum se spune,.."are balta peste"!!!

Regret faptul ca treci prin asa ceva,caci ar fi trebuit sa stiti,amandoi,ca viata de cuplu inseamna respect si iubire reciproca,intelegere si ,nu in ultimul rand,comunicare sincera!!!Nu cred ca veti ajunge la vreo separare,caci sotul tau,datorita meseriei domniei sale,are toate canalele deschise spre o viata sexuala polivalenta,cred ca stii,si tu,asta!!!Ii este teama ca il vei insela?????Invers,cum s-ar pune problema sau nu exista asa ceva???Pacat,viata intima a oamenilor nu ar trebui sa fie expusa ca obiect de studiu sau subiect de discutie publica!!

Ca ultim sfat:
Ramai "FEMEIE"!!!Nimic nu se poate face fortat,siluit,fara lipsa de intelegere fata de dorintele celuilalt,fara respect reciproc!!

Nu exista sfat in directia dorita de tine,cel putin ,eu,nu iti pot da asa ceva!!!!Convingerile personale,trebuie sa ramana intime si personale.
kudika_15804
Postat pe 14 Mai 2015 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prima data 28 De la: annna_larysssa 6 Decembrie 2009 00:39
femeia.scorpion.si.barbatul.berbec 3 De la: coffeeta 24 Mai 2009 11:07
Topic disparut 30 De la: misoGina 12 Octombrie 2009 16:15
A trecut atractia sau nu mai e bun la pat? 5 De la: kitty_krieger 4 Iunie 2010 14:56
Orgasm 60 De la: Daisy_amorina 6 Noiembrie 2009 18:47