Setari Cookie-uri

....

Buna ziua. Am 19 ani si mi-am inceput viata sexuala de acum un an. Am si eu o intrebare cam ciudata dar ma streseaza ideea in si ne si vreau sa va cer sfatul. Nu am mai avut contact sexual cu prietenul meu de 2 luni si un pic,menstruatia nu a intarziat in cele 2 luni dar acum ma dor sfarcurile daca le apas asa un pic mai puternic si diametrul lor mi se pare ca s-a marit si mi se pare ca mi-au mai crescut si sanii.Si bineinteles cum se intampla la toata lumea desi nu e bine am cautat pe net despre asta. Si am vazut aceste simptonme la sarcina si de o zi ma tot gandesc daca ar fi posibil...Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? Stiu ca e o prostie dar e foarte stresant. Ma gandeam sa-mi cumpar un test de sarcina. Voi ce ziceti?
kudika_990365
Postat pe 6 Iulie 2015 09:17
De la: kudika_990365, la data 2015-07-06 09:17:13Buna ziua. Am 19 ani si mi-am inceput viata sexuala de acum un an. Am si eu o intrebare cam ciudata dar ma streseaza ideea in si ne si vreau sa va cer sfatul. Nu am mai avut contact sexual cu prietenul meu de 2 luni si un pic,menstruatia nu a intarziat in cele 2 luni dar acum ma dor sfarcurile daca le apas asa un pic mai puternic si diametrul lor mi se pare ca s-a marit si mi se pare ca mi-au mai crescut si sanii.Si bineinteles cum se intampla la toata lumea desi nu e bine am cautat pe net despre asta. Si am vazut aceste simptonme la sarcina si de o zi ma tot gandesc daca ar fi posibil...Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? Stiu ca e o prostie dar e foarte stresant. Ma gandeam sa-mi cumpar un test de sarcina. Voi ce ziceti?



Da,este o mare tampenie ceea ce spui!!!Inainte de viitorul contact sexual neprotejat,informeaza-te asupra tuturor aspectelor legate de actul sexual!!!Pune materia cenusie la treaba,nu mai intra in viata,precum orbii!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Iulie 2015 09:23
Am inteles. NU am avut niciodata contact neprotejat oricum.
kudika_990365
Postat pe 6 Iulie 2015 12:40
De la: kudika_990365, la data 2015-07-06 12:40:07Am inteles. NU am avut niciodata contact neprotejat oricum.



In acest caz,nu exista motive de ingrijorare!!Rezolva problema menstrei tale neregulate,o astfel de prezentare a ciclului menstrual poate conduce la aparitia riscurilor in ceea ce privesc sarcinile nedorite!!!!!Draga mea,esti un copil,citeste,documenteaza-te despre corpul tau,cunoaste-te suficient de bine astfel incat sa iti poti controla acest compartiment al vietii tale!!Menstra neregulata nu este fireasca,mergi la medic,prezinti un dezechilibru hormonal!!!Ai mama,nu???Povesteste-i despre problema ta,are datoria,ca mama vorbind,sa te sustina!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Iulie 2015 12:44
Da am inteles, stiu ca trebuie sa ma documentez si sa stiu mai mult!In ceea ce o priveste pe mama mea nu cred ca as putea discuta cu ea despre asta, ea este mai conservativa. Dar nu inteleg de unde menstruatie neregula? Am spus ca in ultimele 2 luni nu mi-a intarziat menstruatia,adica nu este neregulata.Pe mine ma ingrijorau celelalte lucruri: durerile mameloanelor si cresterea sanilor.
kudika_990365
Postat pe 6 Iulie 2015 15:14
De la: kudika_990365, la data 2015-07-06 15:14:07Da am inteles, stiu ca trebuie sa ma documentez si sa stiu mai mult!In ceea ce o priveste pe mama mea nu cred ca as putea discuta cu ea despre asta, ea este mai conservativa. Dar nu inteleg de unde menstruatie neregula? Am spus ca in ultimele 2 luni nu mi-a intarziat menstruatia,adica nu este neregulata.Pe mine ma ingrijorau celelalte lucruri: durerile mameloanelor si cresterea sanilor.



Foarte rau ca nu comunici cu mama ta,in ciuda conservatorismului afisat de domnia sa!!!

Repet,daca contactele sexuale au avut loc cu protectia adecvata,nu ai de ce sa te temi!!!Simptmele prezentate de tine pot fi ale unui debut de sarcina in evolutie,dar daca respectam adevarul spuselor tale ,nu se justifica ca fiind astfel!O menstra regulata te ajuta sa afli perioada de risc de sarcina!!!Iti recomand o vizita la medicul ginecolog,controalele ginecologice sunt recomandate in viata oricarei femei!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Iulie 2015 15:28
Chiar planuiam sa ma duc curand,oricum, la ginecolog. Multumesc de toate sfaturile!
kudika_990365
Postat pe 6 Iulie 2015 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 12 De la: kudika_19800 24 Decembrie 2012 06:23
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:05
Terarii / Miniature garden 2 De la: kudika_6392 2 Mai 2012 19:35
copilul la 6 anisori greutate 4 De la: angy71 31 Martie 2012 13:56
Subiect din alt an 3 De la: cris_cristina 10 August 2015 09:15