Setari Cookie-uri

Acum, nu demult( nu luati exemplul meu)

Hello, in primul rand mesajul care il voi posta sau povestioara care o voi posta sa nu se interpreteze cum ca as denigra femeile pentru ca nu ofac.

Asa cum zice si titlul, acum, nu demult, mai exact acum aproximativ am postat pe kudilka o povestioara cum eu un baiat super sufeream dupa o fata.
Totul a inceput in vara lui 2013, am cunoscut o fata pe nume F, cu care am vorbit timp de 3 luni am vorbit cu ea. Cand am venit la facultate si ne-am cunoscut si fata in fata parca ceva m-a atras spre ea si aici nu ma refer la corp, pentru ca acolo nu este nici zana, dar nici naspa, fata m-a refuzat atunci si am suferitsa zic asa vreo luna, pana sa-mi dau seama ca e ceva mai bun de facut decat sa sufar dupa cineva care nu ma vrea, in prezent nici nu ne salutam. :P
In tot acest timp cat eu sufeream am cunoscut-o pe A, o fata din grupa cu mine de la facultate, fata scunda, draguta, zambitoare si cu o fata vesela, care pe atunci nu stiam ce poate ascunde aceea infatisare inofensiva si zambitoare.
Dupa ce am cunoscut-o pe A( pot sa zic ca atunci in octombrie 2013 fata mi-a spus sa nu-mi fac planuri cu ea ca are prieten), zis si facut, mi-am facut o colega cu care mai ieseam prin oras cu care mergeam la ore, cu care veneam acasa. A, a inceput sa ma tina de mana, sa ma ia in brate, sa ma pupe, pe atunci imi era rusine sa o iau in brate, pentru ca ma gandeam ce o sa zica ceilalti? Ca eu vreau sa-i fur prietena altuia?
Si am continuat in aceeasi directie, fiind prieteni pana cand in martie 2014 eu am inceput sa am sentimente pentru ea si i-am si spus asta, pentru ca simteam ca cum se purta ea nu mai era colegial, eu dus de o indragosteala care se intensificase am inceput sa o iau si eu in brate sa o pup pe obraz si incepusem sa simt aceea gelozie cand venea prietenul ei la ea la camin(stateam si inca stam in acelasi camin). S-a iscat o cearta intre mine si ea in care ea mi-areprosat ca am folosit-o si ca nu vrea sa ramanem nici macar colegi...sincer atunci am crezut ca o sa cada cerul pe mine, doream sa fiu cu ea, dar simteam ca nu e bine ce fac , asa ca era mai bine sa ne distantam. Ei bine, cred ca greseala mea cea mai mare este ca nu am renuntat definitiv la ea cand m-a facut cu ou si otet si apoi i-am acceptat scuzele, scuzele fiind o imbratisare foarte stransa si ca ii este dor de mine( cert este ca ne scriam si ne vedeam continuu), ei bine a mai trecut o luna si mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca m-am atasat foarte mult la ea si imi doresc o relatie cu ea, raspunsul fiind unul sec si fara interpretari, nu pot fi cu tine, te consider doar un prieten apropiat!!! Iar atunci am zis ca este ok sa ne purtam distant si doar colegial, doar 3 zile a durat lucrul asta si ea iar a inceput sa se poarte "necolegial", a venit randul meu sa-i zic ca ma foloseste, acum realizez cand scriu aceasta poveste ca chiar asa a fost, eu eram peste tot cu ea oriunde o ajutam, iar cand prietenul ei venea nu mai contam, putea sa dea o masina peste mine si totul era ok.
In luna mai 2014 certuri peste certuri cu prietenul ei, ei bine si atunci a apelat la mine, am fost langa ea i-am sters lacrimile, chiar de ziua ei am fost acolo cand lacimile ii curgeau din cauza prietenului ei( nu vreau sa dau detalii despre ce fel de persoana e, as denigrao si as zice ca eu sunt mai bun ca el), am facut-o sa zambeasca si desigur ca m-a si sarutat , atunci eram in al noualea cer, si mi-am marturisit sentimele, si chiar a fost prima oara cand spun " Te iubesc!" unei persoane, dar cum stim, tot ce e frumos are un sfarsit. Nici o saptamana nu a trecut si s-a impacat, dar ea tot a continuat sa zic acest joc cu mine, acum stia ca o iubesc si as fi facut orice pentru ea. Ei bine cand am terminat anul, eram disperat, nu stiam cum sa o conving sa fie impreuna cu mine, dar desigur fara nici o sansa, am plecat amandoi in orasele in care locuim si a venit o vara plina de suferintapentru mine si plina de distractie pentru ea. 4 luni nu am mai vorbit deoarece eu i-am dat de inteles ca am facut-o "curva" fara sa-i zic in fata ( acum poate ca nu e corect ce zic, dar niciodata, niciodata nu i-am zis nimic urat si sa o fac sa se simta prost, interpretarile ei din orice propozitie pe care o spuneam era cu totul anormala.
Cum ziceam 4 luni de suferinta crunta, cu spitalizare si slabirea cu 10 kg in mai putin de 2 saptamani.
Ajungand inapoi la facultate, inca sufeream ca un caine in octombrie 2014, dar am spus ca doar o voi saluta pe A in urmatorul an. Ei bine nu a durat decat 3 saptamani pana am reluat legatura, si nu a mai durat mai mult de 3 luni pana sa ajungem sa ne culcam. (nu ma judecati, nu m-am culcat cu ea doar pentru ca nu aveam cu cine, pur si simplu o iubeam de imi sareau capacele si sufeream ca un caine dupa ea, o divinizam si nu ii vedeam nici un defect, era fata desteapta si frumoasa si cea pe care o iubeam, inca e f desteapta si frumoasa, dar ultima parte incerc sa o astup cu ciment acum ) Ei bine, la fel ca si in primul an de facultate eu existam doar in timpul saptamanii, cand pleca acasa nu imi scria nici un mesaj, si asa s-a intamplat pe tot parcursul anului 2 de facultate, aici era cu mine, acasa era cu ala. Nu stiu cum, dar am ajuns sa ma umilesc in ultimul hal si sa-i fac toate poftele, fara sa-mi dau seama ca ma foloseste si ma abordeaza doar daca ala nu e aici. Si cel mai bun exemplu este ca anul trecut de ziua ei ii curgeau lacrimile siroaie, iar eu i le stergeam, ei bine anul asta prietenul ei de ziua ei a fost aici la camin, iar lacrimile curgeau din partea mea deoarece durererea provoca de A timp de un an jumate zici ca e ca un cutit care strapunge sufletul si nu ma lasa nici sa respir.
Ei bine anul a fost ceva gen 2 zile sau nopti de neuitat, si 5 suferinta ca dracu( probabil merit pentru ca niciodata nu am zis nu si am acceptat acest triunghi, si am acceptat asta pentru ca o iubeam si imi doream sa fiu cu ea pentru ca o iubeam maxim, si nu vedeam de fapt defectul principal al ei, acela ca este o "femeie usoara")
Sincer, sunt un om cu credinta in Dumnezeu si m-am rugat mereu sa-mi dea o solutie sau sa ma ajute cu ceva si ei bine , cumva , cumva s-a realizat asta, eu si cu A lucram la acelasi post de munca, ei bine de cand am inceput trainingul a inceput sa iasa cu 2 colegi de servici, mie nici macar un ce mai faci nu mai imi zice :) si atunci mi-am dat seama ca tot ce s-a intamplat si toate umilintele pe care le-am indurat anul asta au fost in zadar deoarece am fost doar o carpa de spalat pe jos pentru A si cand nu mai are nevoie de aceea carpa o arunca si trece la cea care "inca e curata".
Nu ma intelegi ca am stat dupa curul ei, am vrut sa renunt de o mie de ori, dar parca atractia era irezistiba, aceea fata zambitoare si care era atat de inocenta, ascundea de fapt un demon de fata care minte, inseala, si nu conteaza ce durere provoaca si mi-a luat 1 an si 9 luni sa-mi dau seama si sa-mi trag cateva palme, inca mai sufar, dar sufar pentru durerea care mi-a provocat-o si pemtru ca m-am umilit si am lasat-o sa-mi vada de atatea ori lacrimile care erau sincere( nu ma judecati, stiu ca-s slab)
Singurul lucru care il regret este ca tipul cu care e nu stie de lucrul ca ea il inseala inca din mai anul trecut( chiar daca acest un om de 2 bani acela, cred ca merita sa descopere ce fata este domnisoara A, si sper sa descopere pentru binele lui).
Acum suntem la acelasi loc de munca, ma doare pentru ca inca mai tin la ea, de cate ori o vad ma doare, dar durerea este nu ca este cu altul sau iese cu alti colegi ci ca am facut totul necesar, ma simteam insurat si totul a fost in zadar, dar macar ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat minte si ochi sa vad adevarata fata a lui A.

Sfarsit, povestea daca stau s ao scriu pe toata este un roman de 2 volume :))).
Morala? Fii bun doar cu cine merita, daca cineva te arunca la gunoi, arunca-l si tu cu prima ocazie, il poti scoate din gunoi daca iti cere o a doua sansa, dar daca iti greseste continuu, arunca-l si nu-l mai scoate de acolo, acel om nu merita sa vada cand esti trist sau fericit, merita sa se scalde in propria mocirla.

Postat pe 28 Iulie 2015 23:33
Acum aproximativ un an*
now000
Postat pe 28 Iulie 2015 23:34
Scuzati-mi greselile gramaticale, in fiecare zi ma trezesc la 6:P
now000
Postat pe 28 Iulie 2015 23:35
nu mai vorbii de altii ca s de 2 bani si nu te mai baga undeva unde i si altcineva,,si nu ti mai spune povestile aici
kudika_982635
Postat pe 29 Iulie 2015 00:26
De la: , la data 2015-07-28 23:33:22Hello, in primul rand mesajul care il voi posta sau povestioara care o voi posta sa nu se interpreteze cum ca as denigra...................................................................


Tinere,retine un lucru important,care este una dintre pietrele de capatai ale vietii,daca doresti sa nu suferi mai mult decat iti este dat:

NU SE ACORDA ,DECAT O SINGURA SANSA CUIVA IN ACEASTA VIATA!!!!!!!!!NUMAI UNA!!!!Cine acorda sanse fara numar,va deveni calaul propriei vieti!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Iulie 2015 07:20
Da, pot zice asta, de fapt am dat nenumarate sanse :)), iar eu nu am primit nici una, una mica pentru care m-am umilit in fel si chip :) .
Oricum, sa fiu sincer, acum trecand peste aproape 2 ani daca stau sa analizez, nu merita nici macar sa-i spun un "Buna", la felul cum am sacrificat tot pentru ea( si aici nu vorbesc de bani, pentru ca daca esti cu cineva banii tai sunt si al celuilalt) sa te arunce din nou, cum a facut-o si anul trecut, ca pe o masea stricata chiar daca am fost in cele mai grele momente langa ea, cand plangea, cand ii era greu, cand ii era rau, dar cand eu aveam nevoie de ea si ma rugam si desigur mai si smiorcaiam , raspunsul care il primeam cu atata indiferenta si cu atata nepasare era: nu pot, ma duc la iubitul meu, ca desigur, iubitul ei in ultimii 2 ani i-a fost alaturi , mai ii spune asa acest iubit al ei ca se duce " sa se f*** cu alta". :D
Dar asta e, probabil m-a vazut vai ce iubitor sunt, hai sa mi bat joc de asta, ca cu iubi nu-mi merge, ma experiaza imediat daca comentez ceva, se duce sa se f*** cu alta.
now000
Postat pe 31 Iulie 2015 16:01
De la: now000, la data 2015-07-31 16:01:04Da, pot zice asta, de fapt am dat nenumarate sanse :)), iar eu nu am primit nici una, una mica pentru care m-am umilit in fel si chip :) .
Oricum, sa fiu sincer, acum trecand peste aproape 2 ani daca stau sa analizez, nu merita nici macar sa-i spun un "Buna", la felul cum am sacrificat tot pentru ea( si aici nu vorbesc de bani, pentru ca daca esti cu cineva banii tai sunt si al celuilalt) sa te arunce din nou, cum a facut-o si anul trecut, ca pe o masea stricata chiar daca am fost in cele mai grele momente langa ea, cand plangea, cand ii era greu, cand ii era rau, dar cand eu aveam nevoie de ea si ma rugam si desigur mai si smiorcaiam , raspunsul care il primeam cu atata indiferenta si cu atata nepasare era: nu pot, ma duc la iubitul meu, ca desigur, iubitul ei in ultimii 2 ani i-a fost alaturi , mai ii spune asa acest iubit al ei ca se duce " sa se f*** cu alta". :D
Dar asta e, probabil m-a vazut vai ce iubitor sunt, hai sa mi bat joc de asta, ca cu iubi nu-mi merge, ma experiaza imediat daca comentez ceva, se duce sa se f*** cu alta.



""""4 luni nu am mai vorbit deoarece eu i-am dat de inteles ca am facut-o "curva" fara sa-i zic in fata"""...


Tinere , nu te judec dar datorita relatiei tale cu A , poate vei invata sa gandesti mai matur.
La varsta voastra , relatiile pe cat de repede se intemeiaza , pe atat de repede se destrama , pt ca este specific varstei , si fiecare invata cate ceva. Crezi oare ca tu nu ai nicio vina in aceasta relatie ? Avea prieten , pe care tu erai chiar gelos ...si totusi ai umblat dupa ea ca disperatul , nu ti-a pasat de nimeni , decat de ceea ce doreai tu , desi in mintea ta gandeai ca este o curva , ba chiar precizezi ca i-ai dat de inteles , e frumos ?!! Si totusi iti placea aceasta c...a , Urat din partea ta , exact cum te exprimi si in mesajul de mai sus !!!
Schimba-ti mentalitatea , invata se te respecti , nu sa devii un fake de barbat care barfeste si caracterizeaza atat de urat o femeie dupa care tu insuti ai iubit-o , daca nu a fost sa fie , accepta ca tot ce a fost , a fost frumos atat cat a fost si asa cum a fost.!
Continuand sa gandesti astfel vei gresi mereu , invata sa fii un barbat ce respecta si astfel va fi respectat , nu un derbedeu de rand...

kudika_988778
Postat pe 31 Iulie 2015 17:28
"desii "
kudika_988778
Postat pe 31 Iulie 2015 17:30
ai inceput sa i copiezi toate vorbele,,tinere,,
poate i copiezi si rasismul vorbirea urata de oameni decedati,,indrumarea copiilor sa si destrame relatiile dupa 1 an si ceva cand nu i nici un motiv,si multe alte idiotenii
kudika_991610
Postat pe 31 Iulie 2015 17:36
Initial am vrut sa scriu , ma baiatule dar am zis sa nu prea dur cu tot ce urma sa-i spun.........
kudika_988778
Postat pe 31 Iulie 2015 17:42
sa nu para"
kudika_988778
Postat pe 31 Iulie 2015 17:42
ce mai faci pasarica mica
kudika_991610
Postat pe 31 Iulie 2015 17:44
De la: kudika_991610, la data 2015-07-31 17:44:57ce mai faci pasarica mica


Tu nu te schimbi niciodata , asa ramai , of.
Si cum ceri iar cateva palme dupa ceafa , ai sa vezi numai pasarele , de-o sa-ti sara fulgii
kudika_988778
Postat pe 31 Iulie 2015 17:49
De la: now000, la data 2015-07-31 16:01:04Da, pot zice asta, de fapt am dat nenumarate sanse :)), iar eu nu am primit nici una, una mica pentru care m-am umilit in fel si chip :) .
Oricum, sa fiu sincer, acum trecand peste aproape 2 ani daca stau sa analizez, nu merita nici macar sa-i spun un "Buna", la felul cum am sacrificat tot pentru ea( si aici nu vorbesc de bani, pentru ca daca esti cu cineva banii tai sunt si al celuilalt) sa te arunce din nou, cum a facut-o si anul trecut, ca pe o masea stricata chiar daca am fost in cele mai grele momente langa ea, cand plangea, cand ii era greu, cand ii era rau, dar cand eu aveam nevoie de ea si ma rugam si desigur mai si smiorcaiam , raspunsul care il primeam cu atata indiferenta si cu atata nepasare era: nu pot, ma duc la iubitul meu, ca desigur, iubitul ei in ultimii 2 ani i-a fost alaturi , mai ii spune asa acest iubit al ei ca se duce " sa se f*** cu alta". :D
Dar asta e, probabil m-a vazut vai ce iubitor sunt, hai sa mi bat joc de asta, ca cu iubi nu-mi merge, ma experiaza imediat daca comentez ceva, se duce sa se f*** cu alta.



Nu iti mai plange de mila si nu fi vulgar!!Tu ai vina pentru tot ce ti s-a intamplat,nu te vaicari inutil!!!Iti place sa barfesti si aceasta este foarte urat si te discrediteaza in fata tuturor!!!Barbatul,care barfeste femeia ,care a fost cu el,nu face nici doi bani in fata mea,indiferent de cat s-a gresit in acea relatie!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Iulie 2015 18:22
now,o va reprezinta
kudika_991610
Postat pe 31 Iulie 2015 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa afli sau nu...? 33 De la: arahne 10 August 2014 12:56
si eu am nevoie de un sfat... 12 De la: danutza888 27 Februarie 2011 17:55
cum va ginditi voi 24 De la: o_parte_din_rai 18 Iunie 2009 12:35
BUNA 5 De la: mika76 25 Februarie 2011 10:36
help 5 De la: kiss_my_ass 30 August 2011 09:55