Setari Cookie-uri

fapt divers, vorba poetului...

suntem impreuna de 14 ani, avem un copil de 2 ani. nu a fost dragoste la prima vedere, dar cu timpul ne-am indragostit unul de altul. nu a fost o relatie usoara, amandoi avand personalitati puternice, dar ceva ne-a tinut legati in ciuda conflictelor.

acum imi spune ca nu m-a iubit nicodata (ma si intreaba "ce e iubirea?"!), ca nu sunt genul lui, ca nu a fost fericit niciodata, reneaga toata relatia noastra, imi spune cae obisnuinta, ca vrea sa ne despartim. dar nu acum, la anul, dupa ce reusim sa aplicam pentru un credit, sa cumparam un apartament copilului, sa ii asiguram un viitor. sunt sfasiata intre impulsul putenic de a pleca cu copilul si bagajele si glasul ratiunii care-mi spune ca are dreptate in legatura cu viitorul copilului.

nu stiu daca are pe cineva sau doar intentionaza sa aiba. comportamentul lui zbiara la mine "AM PE ALTCINEVA, NU TE MAI VREAU!" . ma doare tot si mi-e incredibil de greu sa traiesc cu el stiind ca nu-mi mai apartine.
kudika338014
Postat pe 9 Decembrie 2010 14:44
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 14:44:32suntem impreuna de 14 ani, avem un copil de 2 ani. nu a fost dragoste la prima vedere, dar cu timpul ne-am indragostit unul de altul. nu a fost o relatie usoara, amandoi avand personalitati puternice, dar ceva ne-a tinut legati in ciuda conflictelor.

acum imi spune ca nu m-a iubit nicodata (ma si intreaba "ce e iubirea?"!), ca nu sunt genul lui, ca nu a fost fericit niciodata, reneaga toata relatia noastra, imi spune cae obisnuinta, ca vrea sa ne despartim. dar nu acum, la anul, dupa ce reusim sa aplicam pentru un credit, sa cumparam un apartament copilului, sa ii asiguram un viitor. sunt sfasiata intre impulsul putenic de a pleca cu copilul si bagajele si glasul ratiunii care-mi spune ca are dreptate in legatura cu viitorul copilului.

nu stiu daca are pe cineva sau doar intentionaza sa aiba. comportamentul lui zbiara la mine "AM PE ALTCINEVA, NU TE MAI VREAU!" . ma doare tot si mi-e incredibil de greu sa traiesc cu el stiind ca nu-mi mai apartine.


sunt curioasa ce sfat ti-ar da hope2010!
vitamina_c
Postat pe 9 Decembrie 2010 14:48
So...
Chiar daca nu te-a iubit niciodata asa cum zice - desi eu tind sa nu cred ce s-a putut intampla a fost ca dupa o relatie calma cu tine a dat peste o femeie care l-a innebunit - de care s-a indragostit. Ce poti face? E sa fii desteapta si sa aperi interesul copilului tau in primul rand - pentru ca ai o mare obligatie fata de el. Discuta cu un avocat sa nu ajungi sa platesti tu creditul pe o casa care va fi a ambilor.
Ca sa-l pastrezi - singurul lucru pe care-l poti face e sa ai rabdare sa-i treaca. E posibil sa se intample si asta.
Hope2010
Postat pe 9 Decembrie 2010 14:56
In plus acum esti manioasa, esti tulburata - ai rabdare sa te calmezi - nimeni nu ne apartine asa cum nu apartinem nimanui.
Hope2010
Postat pe 9 Decembrie 2010 14:58
De la: Hope2010, la data 2010-12-09 14:56:50So...
Chiar daca nu te-a iubit niciodata asa cum zice - desi eu tind sa nu cred ce s-a putut intampla a fost ca dupa o relatie calma cu tine a dat peste o femeie care l-a innebunit - de care s-a indragostit. Ce poti face? E sa fii desteapta si sa aperi interesul copilului tau in primul rand - pentru ca ai o mare obligatie fata de el. Discuta cu un avocat sa nu ajungi sa platesti tu creditul pe o casa care va fi a ambilor.
Ca sa-l pastrezi - singurul lucru pe care-l poti face e sa ai rabdare sa-i treaca. E posibil sa se intample si asta.


gresit! ii trece pana da de alta! si tind sa cred ca este asa cum spune ca n-a iubit-o in schimb i-a placut sa fie iubit si pentru inceput i-a fost suficient!
vitamina_c
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:00
De la: vitamina_c, la data 2010-12-09 15:00:12
De la: Hope2010, la data 2010-12-09 14:56:50So...
Chiar daca nu te-a iubit niciodata asa cum zice - desi eu tind sa nu cred ce s-a putut intampla a fost ca dupa o relatie calma cu tine a dat peste o femeie care l-a innebunit - de care s-a indragostit. Ce poti face? E sa fii desteapta si sa aperi interesul copilului tau in primul rand - pentru ca ai o mare obligatie fata de el. Discuta cu un avocat sa nu ajungi sa platesti tu creditul pe o casa care va fi a ambilor.
Ca sa-l pastrezi - singurul lucru pe care-l poti face e sa ai rabdare sa-i treaca. E posibil sa se intample si asta.


gresit! ii trece pana da de alta! si tind sa cred ca este asa cum spune ca n-a iubit-o in schimb i-a placut sa fie iubit si pentru inceput i-a fost suficient!

Phiu, totusi 14 ani inseamna ceva ! Pana acum au fost doar ei, de 2 ani au un copil. Asta ar fi trebuit sa-i uneasca mai mult. Tind sa cred ca intr-adevar a dat peste cineva care l-a "aprins" rau de tot.
luchianramona
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:05
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 14:44:32suntem impreuna de 14 ani, avem un copil de 2 ani. nu a fost dragoste la prima vedere, dar cu timpul ne-am indragostit unul de altul. nu a fost o relatie usoara, amandoi avand personalitati puternice, dar ceva ne-a tinut legati in ciuda conflictelor.

acum imi spune ca nu m-a iubit nicodata (ma si intreaba "ce e iubirea?"!), ca nu sunt genul lui, ca nu a fost fericit niciodata, reneaga toata relatia noastra, imi spune cae obisnuinta, ca vrea sa ne despartim. dar nu acum, la anul, dupa ce reusim sa aplicam pentru un credit, sa cumparam un apartament copilului, sa ii asiguram un viitor. sunt sfasiata intre impulsul putenic de a pleca cu copilul si bagajele si glasul ratiunii care-mi spune ca are dreptate in legatura cu viitorul copilului.

nu stiu daca are pe cineva sau doar intentionaza sa aiba. comportamentul lui zbiara la mine "AM PE ALTCINEVA, NU TE MAI VREAU!" . ma doare tot si mi-e incredibil de greu sa traiesc cu el stiind ca nu-mi mai apartine.


Totusi daca te gandesti ca nu vrea acum sa divorteze ci in viitor dupa ce luati un credit etc - nu cred ca are pe altcineva. Cred ca pur si simplu simte ca n-a trait ceva ce si-a dorit sa traiasca.
pe de alta parte tu pari indragostita de el din ceea ce scrii si trebuie sa-ti fie f greu sa stai langa el asteptand momentul cand el va pune capat acestei situatii. De ce nu va separati de acum si sa divortati dupa ce luati creditul?
Hope2010
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:06
Relatia noastra nu a fost calma, tot timpul ne-am certat si contrat si aparat opiniile pana in panzele albe. In primii doi ani, dimineata ne desparteam si seara ne impacam. Tind sa cred ca daca are pe cineva acum, aceea e cea calma.
Probabil iubirea inseamna admiratie in primul rand si cred ca el nu mai simte asta pentru mine. Poate fi criza barbatului care se apropie de 40... Nu lipseste de acasa, ma suna de pe tel. fix de la birou daca intarzie peste program (asta ca sa vad eu ca e inca la serviciu!), nu primeste telefoane dubioase. Insa e incredibil de rece si distant cu mine...

De la: Hope2010, la data 2010-12-09 14:56:50So...
Chiar daca nu te-a iubit niciodata asa cum zice - desi eu tind sa nu cred ce s-a putut intampla a fost ca dupa o relatie calma cu tine a dat peste o femeie care l-a innebunit - de care s-a indragostit. Ce poti face? E sa fii desteapta si sa aperi interesul copilului tau in primul rand - pentru ca ai o mare obligatie fata de el. Discuta cu un avocat sa nu ajungi sa platesti tu creditul pe o casa care va fi a ambilor.
Ca sa-l pastrezi - singurul lucru pe care-l poti face e sa ai rabdare sa-i treaca. E posibil sa se intample si asta.
kudika338014
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:15
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 15:15:29Relatia noastra nu a fost calma, tot timpul ne-am certat si contrat si aparat opiniile pana in panzele albe. In primii doi ani, dimineata ne desparteam si seara ne impacam. Tind sa cred ca daca are pe cineva acum, aceea e cea calma.
Probabil iubirea inseamna admiratie in primul rand si cred ca el nu mai simte asta pentru mine. Poate fi criza barbatului care se apropie de 40... Nu lipseste de acasa, ma suna de pe tel. fix de la birou daca intarzie peste program (asta ca sa vad eu ca e inca la serviciu!), nu primeste telefoane dubioase. Insa e incredibil de rece si distant cu mine...

De la: Hope2010, la data 2010-12-09 14:56:50So...
Chiar daca nu te-a iubit niciodata asa cum zice - desi eu tind sa nu cred ce s-a putut intampla a fost ca dupa o relatie calma cu tine a dat peste o femeie care l-a innebunit - de care s-a indragostit. Ce poti face? E sa fii desteapta si sa aperi interesul copilului tau in primul rand - pentru ca ai o mare obligatie fata de el. Discuta cu un avocat sa nu ajungi sa platesti tu creditul pe o casa care va fi a ambilor.
Ca sa-l pastrezi - singurul lucru pe care-l poti face e sa ai rabdare sa-i treaca. E posibil sa se intample si asta.


Poate fi intradevar criza varstei de mijloc. Dar de ce sa nu te mai admire? Pe langa tot ce-ai fost 14 ani acum esti si mama copilului lui.
Hope2010
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:20
da, cred ca ai dreptate, "simte ca n-a trait ceva ce si-a dorit sa traiasca", de-asta m-a dus gandul la criza de la 40...
nu stiu daca sunt indragostita de el, pot afirma cu tarie insa ca sunt foarte atasata de el, traim impreuna de 14 ani, cred ca e firesc sa fie asa. sincer, stiu ca ne putem amandoi reface vietile cu usurinta, singura intrebare care ma macina este: "merita sa facem asta? copilul nostru pe care il adoram amandoi ne va ierta?"



[/quote]

Totusi daca te gandesti ca nu vrea acum sa divorteze ci in viitor dupa ce luati un credit etc - nu cred ca are pe altcineva. Cred ca pur si simplu simte ca n-a trait ceva ce si-a dorit sa traiasca.
pe de alta parte tu pari indragostita de el din ceea ce scrii si trebuie sa-ti fie f greu sa stai langa el asteptand momentul cand el va pune capat acestei situatii. De ce nu va separati de acum si sa divortati dupa ce luati creditul?[/quote]
kudika338014
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:24
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 15:24:17da, cred ca ai dreptate, "simte ca n-a trait ceva ce si-a dorit sa traiasca", de-asta m-a dus gandul la criza de la 40...
nu stiu daca sunt indragostita de el, pot afirma cu tarie insa ca sunt foarte atasata de el, traim impreuna de 14 ani, cred ca e firesc sa fie asa. sincer, stiu ca ne putem amandoi reface vietile cu usurinta, singura intrebare care ma macina este: "merita sa facem asta? copilul nostru pe care il adoram amandoi ne va ierta?"





Iti dai seama ca numai timpul va raspunde la aceste intrebari. Ca o femeie de 40 ani, divortata si cu copii din prima casatorie iti spun ca nu merita sa te agati de copii. Voi veti ramane amnadoi parintii lui, el va creste vazandu-si de viata lui. Copiii nu au dreptul sa-si judece parintii. Nu-i arunca asta in fata. Ce e clar e ca sotul tau are o mare nemultumire si momentan solutia pe care o vede e un nou inceput.
Hope2010
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:30
"
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 15:15:29Relatia noastra nu a fost calma, tot timpul ne-am certat si contrat si aparat opiniile pana in panzele albe. In primii doi ani, dimineata ne desparteam si seara ne impacam. Tind sa cred ca daca are pe cineva acum, aceea e cea calma.
Probabil iubirea inseamna admiratie in primul rand si cred ca el nu mai simte asta pentru mine. Poate fi criza barbatului care se apropie de 40... Nu lipseste de acasa, ma suna de pe tel. fix de la birou daca intarzie peste program (asta ca sa vad eu ca e inca la serviciu!), nu primeste telefoane dubioase. Insa e incredibil de rece si distant cu mine... "

Parerea mea e ca daca tu nu simti ca are pe altcineva, probabil ca nu are, tu esti cea care isi poate da seama... si poate o despartire de tine pentru o perioada l-ar face sa se trezeasca la realitate si sa realizeze ca e imposibil sa nu te fi iubit niciodata si ca de tine are nevoie, nu de alta.
xsAna
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:31
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 15:15:29Relatia noastra nu a fost calma, tot timpul ne-am certat si contrat si aparat opiniile pana in panzele albe. In primii doi ani, dimineata ne desparteam si seara ne impacam....


pentru ca inca o data mi-ai confirmat ca fara iubire nu se poate.
cand spun asta, ma refer la faptul ca in momentul in care accepti comportamente care nu au legatura cu iubirea ... e clar ca drumul e gresit.

phuaaa ... sa te certi dimineata ca sa te impaci seara si mai zice lumea ca sunt eu nebun
battleofwits
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:39
Pentru ca pana anul trecut am lucrat dintotdeauna intr-un birou unde tinuta era obligatorie, nu ieseam din deux- piece, ma coafam, ma aranjam. De anul trecut lucrez de acasa pe proiecte structurale, stau toata ziua in trening si cu parul prins, impartindu-ma intre copil, job si treburile casnice. Si nu mai exista femeia la care se uita cu admiratie dimineata cand iesea pe usa...


Poate fi intradevar criza varstei de mijloc. Dar de ce sa nu te mai admire? Pe langa tot ce-ai fost 14 ani acum esti si mama copilului lui. [/quote]
kudika338014
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:39
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 15:39:54Pentru ca pana anul trecut am lucrat dintotdeauna intr-un birou unde tinuta era obligatorie, nu ieseam din deux- piece, ma coafam, ma aranjam. De anul trecut lucrez de acasa pe proiecte structurale, stau toata ziua in trening si cu parul prins, impartindu-ma intre copil, job si treburile casnice. Si nu mai exista femeia la care se uita cu admiratie dimineata cand iesea pe usa...


Poate fi intradevar criza varstei de mijloc. Dar de ce sa nu te mai admire? Pe langa tot ce-ai fost 14 ani acum esti si mama copilului lui.
[/quote]

Si nu te poti reintoarce la servici? exista bone cu care poti lasa copilul, exista menajere cu care sa imparti munca casnica - daca e unilaterala. De ce nu mai mergi la coafor? De ce nu faci ce trebuie sa faci pentru tine? Ti-a cerut el sa stai acasa? sa stai in trening? sa nu mai mergi la coafor?
Hope2010
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:50
Aceste comportamente au totul de-a face cu iubirea la 19 ani....



pentru ca inca o data mi-ai confirmat ca fara iubire nu se poate.
cand spun asta, ma refer la faptul ca in momentul in care accepti comportamente care nu au legatura cu iubirea ... e clar ca drumul e gresit.

phuaaa ... sa te certi dimineata ca sa te impaci seara si mai zice lumea ca sunt eu nebun [/quote]
kudika338014
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:53
Nu dispretui dorinta de iubire. Si la 40 poti avea un suflet tanar. Sigur ca trebuie sa fii si responsabil dar... sufletul cere iubire la orice varsta.
Hope2010
Postat pe 9 Decembrie 2010 15:56
De la: Hope2010, la data 2010-12-09 15:56:34Nu dispretui dorinta de iubire. Si la 40 poti avea un suflet tanar. Sigur ca trebuie sa fii si responsabil dar... sufletul cere iubire la orice varsta.


sa spui ca iubesti, si sa te certi ca sa te impaci ...e posibil doar daca "esti cu capul" (sau daca ai 19 ani si confunzi iubirea cu orgasmul)

PS. nu vreau sa intru in discutii pe tema "ce inseamna iubirea", pentru mine e clar ca majoritatea femeilor nu stiu ce inseamna iubirea
battleofwits
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:04
Nici prin cap nu-mi trece. Spun doar ca iubirea la 19 e diferita de iubirea la 40. Inteleg indragosteala si daca sotul meu mi-ar marturisi ceva, as fi mult mai linistita. Ambiguitatea ma doboara...

De la: Hope2010, la data 2010-12-09 15:56:34Nu dispretui dorinta de iubire. Si la 40 poti avea un suflet tanar. Sigur ca trebuie sa fii si responsabil dar... sufletul cere iubire la orice varsta.
kudika338014
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:07
scumpule, probabil tu ai avut o relatie perfecta la 19 ani, asa cum o ai si acum; indivizii insa sunt construiti pe diverse tipare si in functie de caracter si personalitate iubesc in moduri diferite. daca un individ nu reactioneaza asa cum te astepti tu, nu inseamna ca e dus cu capul etichetele sunt usor de pus, mai greu e sa "rumegi' si sa incerci sa intelegi


sa spui ca iubesti, si sa te certi ca sa te impaci ...e posibil doar daca "esti cu capul" (sau daca ai 19 ani si confunzi iubirea cu orgasmul)

PS. nu vreau sa intru in discutii pe tema "ce inseamna iubirea", pentru mine e clar ca majoritatea femeilor nu stiu ce inseamna iubirea [/quote]
kudika338014
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:14
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 16:14:16scumpule, probabil tu ai avut o relatie perfecta la 19 ani, asa cum o ai si acum; indivizii insa sunt construiti pe diverse tipare si in functie de caracter si personalitate iubesc in moduri diferite. daca un individ nu reactioneaza asa cum te astepti tu, nu inseamna ca e dus cu capul etichetele sunt usor de pus, mai greu e sa "rumegi' si sa incerci sa intelegi
battleofwits
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:27
De la: battleofwits, la data 2010-12-09 16:27:09
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 16:14:16scumpule, probabil tu ai avut o relatie perfecta la 19 ani, asa cum o ai si acum; indivizii insa sunt construiti pe diverse tipare si in functie de caracter si personalitate iubesc in moduri diferite. daca un individ nu reactioneaza asa cum te astepti tu, nu inseamna ca e dus cu capul etichetele sunt usor de pus, mai greu e sa "rumegi' si sa incerci sa intelegi

keep the good work
battleofwits
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:27
apreciez ca-ti bati capul cu mine, multumesc :)
nu pot si nu vreau sa ma intorc la serviciu acum. castig mult mai bine de acasa si pot petrece timp de calitate cu copilul meu. fireste, exista bone, exista si ambele bunici in bucuresti, dar simt ca nimeni nu se poate ocupa mai bine de copil.

merg la coafor si ma aranjez cand ies afara, sunt o femeie ingrijita, dar nu ma pot imbraca in deux-piece la supermarket, la locul de joaca sau la coafor.. si nu la 7 dimineata ca sa ma vada el inainte sa plece:)))
si probabil am un simt al ridicolului prea dezvoltat, as rade singura de mine daca m-as coafa, machia, imbraca si incalta cu tocuri ca sa fac un orez cu lapte, sa ma pun cu copilul pe jos sa desenam sau sa lucrez din sufrageria mea...


Si nu te poti reintoarce la servici? exista bone cu care poti lasa copilul, exista menajere cu care sa imparti munca casnica - daca e unilaterala. De ce nu mai mergi la coafor? De ce nu faci ce trebuie sa faci pentru tine? Ti-a cerut el sa stai acasa? sa stai in trening? sa nu mai mergi la coafor?[/quote]
kudika338014
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:31
Nu e batuta in cuie vorba cum ca "tot la nevasta se intoarce"? Cel putin pe Kudik am auzit-o de o mie de ori.
Daca sotul din povestea asta are sau nu pe alta, e mai putin important. Dar e foarte important ca vrea sa plece. Si ca nu iubeste. Atunci de ce sa-l tii? Doar pentru ca iti imaginezi (de unde va tot vin ideile astea, nu stiu) ca o sa-si revina? Dar ce are? Ca nebun nu-i, bolnav nu-i, posedat de diavol nu-i. Si daca nici indragostit nu e, nimic nu-l tine.
Eu nu pot spune daca a iubit-o vreodata sau nu. Doar el stie, nimeni altcineva. Dar hai sa-l legam, sa mai treaca 14 ani. Uitand ca nu trec doar peste barbat ci si peste femeie. Care tot spera ca i se va acorda atentie. Cu singura diferenta ca barbatul, intr-un asemenea caz, va avea oricum viata lui dincolo de caminul conjugal. Iar femeia nu va avea decat un act nenorocit in sertar. Dar ramane o doamana casatorita in ochii lumii.
rashela
Postat pe 9 Decembrie 2010 17:11
Sanatoasa gandire, rashela! Am incercat sa plec de cateva ori, acum o luna chiar mi-am gasit apartament sa ma mut, naiba sa ma ia ca m-am lasat convinsa sa raman cand aveam totul aranjat! Am vrut sa plec eu pt. ca am impresia ca desi nu sunt ceea ce-si doreste, el nu are curaj sa faca nimic in legatura cu asta... Ultimul lucru din lume pe care il doresc e sa il am langa mine nefericit, asta ne-ar face viata mizerabila!

De la: rashela, la data 2010-12-09 17:11:24Nu e batuta in cuie vorba cum ca "tot la nevasta se intoarce"? Cel putin pe Kudik am auzit-o de o mie de ori.
Daca sotul din povestea asta are sau nu pe alta, e mai putin important. Dar e foarte important ca vrea sa plece. Si ca nu iubeste. Atunci de ce sa-l tii? Doar pentru ca iti imaginezi (de unde va tot vin ideile astea, nu stiu) ca o sa-si revina? Dar ce are? Ca nebun nu-i, bolnav nu-i, posedat de diavol nu-i. Si daca nici indragostit nu e, nimic nu-l tine.
Eu nu pot spune daca a iubit-o vreodata sau nu. Doar el stie, nimeni altcineva. Dar hai sa-l legam, sa mai treaca 14 ani. Uitand ca nu trec doar peste barbat ci si peste femeie. Care tot spera ca i se va acorda atentie. Cu singura diferenta ca barbatul, intr-un asemenea caz, va avea oricum viata lui dincolo de caminul conjugal. Iar femeia nu va avea decat un act nenorocit in sertar. Dar ramane o doamana casatorita in ochii lumii.
kudika338014
Postat pe 9 Decembrie 2010 17:31
De la: kudika338014, la data 2010-12-09 14:44:32suntem impreuna de 14 ani, avem un copil de 2 ani. nu a fost dragoste la prima vedere, dar cu timpul ne-am indragostit unul de altul. nu a fost o relatie usoara, amandoi avand personalitati puternice, dar ceva ne-a tinut legati in ciuda conflictelor.

acum imi spune ca nu m-a iubit nicodata (ma si intreaba "ce e iubirea?"!), ca nu sunt genul lui, ca nu a fost fericit niciodata, reneaga toata relatia noastra, imi spune cae obisnuinta, ca vrea sa ne despartim. dar nu acum, la anul, dupa ce reusim sa aplicam pentru un credit, sa cumparam un apartament copilului, sa ii asiguram un viitor. sunt sfasiata intre impulsul putenic de a pleca cu copilul si bagajele si glasul ratiunii care-mi spune ca are dreptate in legatura cu viitorul copilului.

nu stiu daca are pe cineva sau doar intentionaza sa aiba. comportamentul lui zbiara la mine "AM PE ALTCINEVA, NU TE MAI VREAU!" . ma doare tot si mi-e incredibil de greu sa traiesc cu el stiind ca nu-mi mai apartine.
pinguina
Postat pe 9 Decembrie 2010 17:49
Haaa...noroc ca nu am scris prea mult...am citat si am raspuns...si nu apareeee....

Deci fratilor 14 ani sunt 14 ani la draq...pana acum ce l-a oprit sa isi dea seama????
Pe langa socul asta...eu vreau sa te intreb creditul cum va fi facut? Cunosc persoana care si-a luat o teapa cat el de mare...si acum plateste...mult timp...
Daca tu tot castigi ok...ia tu singura o casa...acum sau mai tarziu...dar stii ca e o casa pentru tine si copilul tau...si atat...pe el poti sa-l pui sa ii faca un fond copilului...pe care sa-l plateasca lunar si de care copilul sa se bucure mai tarziu...
pinguina
Postat pe 9 Decembrie 2010 17:53
Zau, ce ne tot legam de trecut? Cu ce schimba situatia de fata, faptul ca acum 14 ani a iubit-o?Sau ca e imatur si fara coloana vertebrala, las si incapabil sa ia decizii? Macar, daca tot e asa de impotent, duca-se. E doar o povara in plus.
Spunea cineva pe un alt topic ca e musai sa stim de ce vrea sa ne paraseasca, de ce ne trateaza cu sictir, de ce dintr-o data nu mai sunte iubite. La ce ne foloseste, atata timp cat lasa in urma dezastru? Cu cat iese mai repede din viata noastra si incheiem capitolul cu el, cu atat ne revenim mai repede. Stand agatate de trecut care, repet, nu schimba viitorul, mai adancim o cuta pe obraz. Cele care aveti o varsta, stiti bine ca dupa ani, nici nu ne mai aducem aminte de x sau y. Atunci sa grabim vindecarea, nu sa lungim agonia.
rashela
Postat pe 9 Decembrie 2010 18:09
De la: rashela, la data 2010-12-09 18:09:54Zau, ce ne tot legam de trecut? Cu ce schimba situatia de fata, faptul ca acum 14 ani a iubit-o?Sau ca e imatur si fara coloana vertebrala, las si incapabil sa ia decizii? Macar, daca tot e asa de impotent, duca-se. E doar o povara in plus.
Spunea cineva pe un alt topic ca e musai sa stim de ce vrea sa ne paraseasca, de ce ne trateaza cu sictir, de ce dintr-o data nu mai sunte iubite. La ce ne foloseste, atata timp cat lasa in urma dezastru? Cu cat iese mai repede din viata noastra si incheiem capitolul cu el, cu atat ne revenim mai repede. Stand agatate de trecut care, repet, nu schimba viitorul, mai adancim o cuta pe obraz. Cele care aveti o varsta, stiti bine ca dupa ani, nici nu ne mai aducem aminte de x sau y. Atunci sa grabim vindecarea, nu sa lungim agonia.


kudika318477
Postat pe 11 Decembrie 2010 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e rau sa iubim? 36 De la: TiaDalma 11 Aprilie 2008 15:32
M-a inselat cu fosta lui! 34 De la: rashela 14 Iulie 2011 16:34
Am fost inselat de sotie si nu stiu ce sa mai fac 227 De la: kudika_956311 27 Martie 2014 19:36
am nevoie de un sfat.... 30 De la: leu_shukar 23 Februarie 2009 10:32
Te inseala partenerul? 63 De la: Cer_instelat 4 Septembrie 2011 10:29