Setari Cookie-uri

poveste de viata! pliz hepl

dupa o relatie cu victor, o relatie nu prea reusita dar care si-a pus amprenta in viata mea l-am cunoscut pe emil - un baiat, prieten bunicel cu victor, mi-a fost mereu alaturiin perioada de dupa despartirea de victor si mi-a dat multa putere de a trece peste, incetu cu incetu am inceput sa vorbit despre orice, suntem prieteni foarte apropiati de 2 ani si ceva am reusit sa ne cunoastem mai mult decat bine si stim unu despre altu lucruri care nu le mai stie nimeni altcineva, cum de obicei fetele au prietene tot fete eu am prieten baiat, el a fost plecat o perioada bunicica in afara si nu ne-am vazut cateva luni (10-11 luni) acum cand a venit a incercat sa se dea la mine dar eu stiu ca el are prietena el vorbeste cu ea de fata cu mine ca na ne permitem,si eu vorbesc cu ea mereu,e o fata timida si retrasa de accea nici el nu prea depune suflet si sentimente in aceasta relatie mi-a zis de mult timp asta ca daca o fi sa fie e bine daca nu asta e....tot incearca sa imi dea de inteles ca vrea sa facem dragoste ba sa am fund frumos, ba ca am sani frumosi,,,intr-o seara chiar ne plimbam si mi-a zis ca daca eram alta si isi putea permitea nu se mai gandea si trecea la fapte, deci el are cat de cat un respect fata de mine,,,nu stiu ce sa fc....e un baiat simpatic si poate chiar mi-as dori o relatie pe viitor cu el dar daca fc dragoste cu el acum o sa mai fie vre-o sansa sa fim dupa aia impreuna? mentionez ca el stie tot despe mine absolut totul...as face acest pas dar dupa eu imi voi dori ceva mai mult pentru ca sunt genul de om care pune totul la suflet si nu pot fi nepasatoare vom mai avea vre-o sansa daca voi face acum pasul asta?va rog ajutati-ma cu idei incercati sa va puneti in pielea mea....
kudika_992055
Postat pe 9 August 2015 18:55
Buna,
Este cam dificil.
Tu spui ca ai vrea si nu prea ca are pe altineva.
Tu vrei s-o faci ca pe un sport?
Cat de mult te atrage acest tip? Si totusi are pe cineva.Zici ca esti o persoana care pune la suflet dar gandeste-te si la prietena lui.El este barbat asa ca....probabil isi doreste doar o data cu tine.Trebuie sa fii tare si sa pui in balanta ce vreu de fapt.
Olimpia73
Postat pe 9 August 2015 20:41
Nimeni nu iti poate garanta ca acceptand o relatie cu el , va merge asa dupa cum iti doresti.Spui ca te respecta , dar totusi avand prietena , el iti vorbeste galant despre cat de frumos ai tu fundul si sanii , tot apreciaza si el ceva in prietenia asta a voastra :)si nici tie nu-ti displace.
Procedeaza dupa cum consideri tu , dar nu uita ca e prieten cu fostul tau , si indiferenta pe care pretinde ca o are fata de prietena lui , spune cam multe ...Si cum il placi atat de mult , nu cred ca parerile de pe forum te vor influenta sa-l refuzi si sa incerci sa cunosti un barbat care te va merita , dar nu pt fund si sani!
kudika_988778
Postat pe 9 August 2015 21:16
multumesc frumos pt raspuns, nu stiu ce sa fc prietena lui e peste hotare dar si atunci cand sunt acolo ea mereu ma suna pe mine si se planga ce el nu o iubeste ca nu o pupa nu o ia in brate pur si simplu se simte folosit...iar el imi zice ca lui ii este tot una ca vor fi sau nu impreuna...daca ei nu ii convine sa plece..adica nu e ceva stabil ... poate el simte ceva pt mine dar nu vrea sa-mi spune...am esit de mult ori si mereu imi zice cat de greu ii este sa se abtina,eu cred ca el sta cu acea fata peste hotare ca sa aiba mancare cand vine de la munca haine curate si pe cineva alaturi nu neaparat ca o iubeste asta mi-a zis-o si el...va rog autatii-ma
kudika_992055
Postat pe 9 August 2015 21:31
chiar nu stiu ce sa fc... sper sa nu regret alegerea facuta...dar inca astept parerile voastre inca sunt confuza
kudika_992055
Postat pe 9 August 2015 21:35
Tu -l cunosti cel mai bine, parerile de aici sunt simple presupuneri din putinul pe care-l relatezi , poate ca intre voi s-au infiripat anumite sentimente , sentimente care pot duce la o relatie de viitor , sau poate nu , esti singura in masura de a decide sa faci pasul sau nu .
kudika_988778
Postat pe 9 August 2015 22:03
Un barbat ce se foloseste de o femeie doar pt a-i face menajul ,chiar daca nu are sentimente pt ea , zice el, o scuza ieftina , si tot el este cel se simte folosit
Cati ani ai , dar el ?
kudika_988778
Postat pe 9 August 2015 22:17
eu 20 si el 25
kudika_992055
Postat pe 9 August 2015 22:30
Multi inainte ! ;)
Olimpia73
Postat pe 9 August 2015 22:37
De la: kudika_992055, la data 2015-08-09 22:30:38eu 20 si el 25


Multi inainte , sunteti tineri , vorbeste serios cu el , daca tot va doriti o relatie , nu vad de ce nu v-ati da o sansa
kudika_988778
Postat pe 9 August 2015 22:44
multumim frumos, faza e ca noi suntem din chisinau eu am fost admisa la facultate in bucuresti iar el pleaca inapoi in italia si cine stie cat va mai dura relatia lui cu tipa aia, poate ca el si isi doreste o relatie cu mine dar cand se gandeste ca eu voi fi in bucuresti si el in italia poate asta il opreste???
kudika_992055
Postat pe 9 August 2015 22:52
Daca va fi sa fie , veti vedea in timp .In orice caz , prioritatea ta sunt studiile , de iubiri ai sa ai destul timp.
kudika_988778
Postat pe 9 August 2015 23:05
De la: kudika_992055, la data 2015-08-09 21:31:36multumesc frumos pt raspuns, nu stiu ce sa fc prietena lui e peste hotare dar si atunci cand sunt acolo ea mereu ma suna pe mine si se planga ce el nu o iubeste ca nu o pupa nu o ia in brate pur si simplu se simte folosit...iar el imi zice ca lui ii este tot una ca vor fi sau nu impreuna...daca ei nu ii convine sa plece..adica nu e ceva stabil ... poate el simte ceva pt mine dar nu vrea sa-mi spune...am esit de mult ori si mereu imi zice cat de greu ii este sa se abtina,eu cred ca el sta cu acea fata peste hotare ca sa aiba mancare cand vine de la munca haine curate si pe cineva alaturi nu neaparat ca o iubeste asta mi-a zis-o si el...va rog autatii-ma



Unde exista deja a treia persoana,nimic nu va fi viabil!!!Cam ce parere ti-ai format despre domnul respectiv,in conditiile in care are prietena,dar iese cu tine?????Cum te-ai simti daca te-ai afla in locul tinerei respective si ai afla ca iubitul tau se intalneste cu alta tanara????Cum sa te ajut??Nu am cum,caci imi este scarba de astfel de trio-uri si protagonistii lor!!!!Cine procedeaza la fel ca voi,te va aproba dandu-ti sfaturi utile,eu nu o pot face!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 August 2015 08:57
noi suntem ft buni prieteni in primul rand...prietena lui stie ca noi esim si chiar e foarte bucuroasa ca nu ese cu baietii ca astfel poate mai beau o bere se deschide apetitul si se ajunge la lucruri mai grave si asa el mereu cand ese undeva ma ea si pe mine cu el...prietena lui este foarte multumita de acest lucru...intre ei e o relatie mai mult de plictiseala..el sta cu ea ca sa nu fie singur peste hotare..sa aiba ce isi doreste cand ajunge acasa!!! din ce vad eu prin telefonul lui si din ce imi zice el noi 2 vorbim mai mult decat vorbeste el cu ea!...asa ca nu are de ce sa iti fie scarba!
kudika_992055
Postat pe 10 August 2015 09:26
De la: kudika_992055, la data 2015-08-10 09:26:47noi suntem ft buni prieteni in primul rand...prietena lui stie ca noi esim si chiar e foarte bucuroasa ca nu ese cu baietii ca astfel poate mai beau o bere se deschide apetitul si se ajunge la lucruri mai grave si asa el mereu cand ese undeva ma ea si pe mine cu el...prietena lui este foarte multumita de acest lucru...intre ei e o relatie mai mult de plictiseala..el sta cu ea ca sa nu fie singur peste hotare..sa aiba ce isi doreste cand ajunge acasa!!! din ce vad eu prin telefonul lui si din ce imi zice el noi 2 vorbim mai mult decat vorbeste el cu ea!...asa ca nu are de ce sa iti fie scarba!



Postarea ta nu a facut decat sa accentueze dezgustul,care ma cuprinde cand citesc si aflu despre asemenea "relatii",in care unul dintre parteneri profita de existenta celuilalt in viata sa !!!Ce fel de prieteni sunteti?????O prietena buna,nu accepta asa ceva!!!! Ma rog!!! Daca pe tine nu te deranjeaza faptul ca domnul respectiv se foloseste de alta femeie pentru a-si asigura confortul si a nu duce lipsa de nimic,nu este nicio problema,presupun ca ii impartasesti aceeasi ideologie,si,in acest caz,iti doresc tot binele din lume!!!Personal,nu cred in relatiile in care distanta dintre parteneri isi face simtita prezenta!!!
kudika_15804
Postat pe 10 August 2015 10:24
De la: kudika_992055, la data 2015-08-10 09:26:47noi suntem ft buni prieteni in primul rand...prietena lui stie ca noi esim si chiar e foarte bucuroasa ca nu ese cu baietii ca astfel poate mai beau o bere se deschide apetitul si se ajunge la lucruri mai grave si asa el mereu cand ese undeva ma ea si pe mine cu el...prietena lui este foarte multumita de acest lucru...intre ei e o relatie mai mult de plictiseala..el sta cu ea ca sa nu fie singur peste hotare..sa aiba ce isi doreste cand ajunge acasa!!! din ce vad eu prin telefonul lui si din ce imi zice el noi 2 vorbim mai mult decat vorbeste el cu ea!...asa ca nu are de ce sa iti fie scarba!




Nu trebuie sa iei in nume de rau parerile altor useri , chiar daca nu sunt pe placul tau. Esti tanara , nu te impotmoli intr-o relatie pe care ai sa o regreti mai tz.
Prietenul asta a-l tau , este foarte istet , NU face greseala de a te culca cu el .Fii dreapta cu tine insati si fatza de iubita lui , trimite-l cu coada ntre picioare inapoi in italia , asa este corect!
Asa cum profita de cealalta , profita si de naivitatea ta ; daca ar fi avut intentii serioase cu tine , ar fi iesit din aceea relatie.Resspectul sau fata de tine este acela de a se cula cu tine ,apoi se va intoarce in italia la prietena lui , ca un mielusel nevinovat.El nu are ce pierde , este barbat , tu insa vei fi doar roata lui de rezerva , pana cand se va satura.
Incheie relatia asta de prietenie , invata sa te respecti , de asa zisul respect a-l sau , nu ai nevoie.Mai sunt si alti baieti , apropie de tine un baiat care stie sa te respecte pt felul tau de a fi , nu doar pt ...ti-am mai zis.
Esti singura in masura sa decizi starea ta de confuzie !
kudika_988778
Postat pe 10 August 2015 17:25
singurul lucru care ne impiedica sa fim impreuna este distanta...el fiind in plecat in italia iar eu invat in bucuresti va dati seama ca ne intallnim doar in vacante ...noi ambii ne dorim o relatie si chiar vorbim despre asta mereu si mi-a zis ca ar fi o ideie sa vad cum e cu facultatea si daca e totul ok sa trec la id si sa plec la el
kudika_992055
Postat pe 10 August 2015 21:24
De la: kudika_992055, la data 2015-08-10 21:24:24singurul lucru care ne impiedica sa fim impreuna este distanta...el fiind in plecat in italia iar eu invat in bucuresti va dati seama ca ne intallnim doar in vacante ...noi ambii ne dorim o relatie si chiar vorbim despre asta mereu si mi-a zis ca ar fi o ideie sa vad cum e cu facultatea si daca e totul ok sa trec la id si sa plec la el



NU FACE ACEASTA PROSTIE,caci vei regreta!!!!!Ramai la forma de invatamant la care ai fost admisa,termina-ti studiile ,dupa care,poti lua masuri in ceea ce priveste relatia ta,daca ti-o doresti atat de mult!!!!Cele doua forme de invatamant sunt incomparabile ,din punct de vedere al calitatii studiilor!!!!Nu face compromisuri in ceea ce priveste evolutia ta profesionala!!
kudika_15804
Postat pe 11 August 2015 11:12
De la: kudika_992055, la data 2015-08-09 18:55:17dupa o relatie cu victor, o relatie nu prea reusita dar care si-a pus amprenta in viata mea l-am cunoscut pe emil - un baiat, prieten bunicel cu victor, mi-a fost mereu alaturiin perioada de dupa despartirea de victor si mi-a dat multa putere de a trece peste, incetu cu incetu am inceput sa vorbit despre orice, suntem prieteni foarte apropiati de 2 ani si ceva am reusit sa ne cunoastem mai mult decat bine si stim unu despre altu lucruri care nu le mai stie nimeni altcineva, cum de obicei fetele au prietene tot fete eu am prieten baiat, el a fost plecat o perioada bunicica in afara si nu ne-am vazut cateva luni (10-11 luni) acum cand a venit a incercat sa se dea la mine dar eu stiu ca el are prietena el vorbeste cu ea de fata cu mine ca na ne permitem,si eu vorbesc cu ea mereu,e o fata timida si retrasa de accea nici el nu prea depune suflet si sentimente in aceasta relatie mi-a zis de mult timp asta ca daca o fi sa fie e bine daca nu asta e....tot incearca sa imi dea de inteles ca vrea sa facem dragoste ba sa am fund frumos, ba ca am sani frumosi,,,intr-o seara chiar ne plimbam si mi-a zis ca daca eram alta si isi putea permitea nu se mai gandea si trecea la fapte, deci el are cat de cat un respect fata de mine,,,nu stiu ce sa fc....e un baiat simpatic si poate chiar mi-as dori o relatie pe viitor cu el dar daca fc dragoste cu el acum o sa mai fie vre-o sansa sa fim dupa aia impreuna? mentionez ca el stie tot despe mine absolut totul...as face acest pas dar dupa eu imi voi dori ceva mai mult pentru ca sunt genul de om care pune totul la suflet si nu pot fi nepasatoare vom mai avea vre-o sansa daca voi face acum pasul asta?va rog ajutati-ma cu idei incercati sa va puneti in pielea mea....


Eu cred ca ar trebui sa-ti vezi de treaba ta din moment ce sti deja despre existenta iubitei lui. Personal nu apreciez barbatii care fac astfel de complimente facand referire la forme sau la detalii intime, dar tu esti libera sa iei decizia pe care ti-o doresti. Vreti sa fiti prieteni cu beneficii? Parerea mea este ca nu e ok
Sasha_Criss
Postat pe 11 August 2015 16:38
De la: kudika_992055, la data 2015-08-10 21:24:24singurul lucru care ne impiedica sa fim impreuna este distanta...el fiind in plecat in italia iar eu invat in bucuresti va dati seama ca ne intallnim doar in vacante ...noi ambii ne dorim o relatie si chiar vorbim despre asta mereu si mi-a zis ca ar fi o ideie sa vad cum e cu facultatea si daca e totul ok sa trec la id si sa plec la el



Parintii tai sunt de acord cu decizia pe care ai luat-o ? Tu-i cunosti parintii lui , dar el pe a.i tai ? Eu sunt sigura ca nu , asa cum nu cred nici in nevinovatia si prezenta ta prietenoasa in relatia celor doi.El are aceste relatie dinainte ca voi doi sa deveniti atat de buni prieteni :) in fine...stii ce ma revolta pe mine? ; indiferenta si falsitatea pe care o ai fata de ea , si faptul ca mai si vb cu ea la telefon , consoland-o , tu fiind "prietena inocenta " care se afla in relatia lor.
In urma postarilor tale , nu am remarcat ca ai fi "confuza " , ba dimpotriva ..dar este inutil de a ti se mai zice ceva.
Nu este un pacat sa iubesti , dar sa vrei cu orice pret sa iei altei femei acel barbat pe care si ea il iubeste , este.......zi-mi tu cum e ?
Esti credula si naiva , mult prea naiva ca sa poti sa realizezi , chiar nu ai capacitatea de a-ti folosi si neuronii , nu doar hormonii ?!
Esti sigura ca faci un pas corect si vei fi ultima si singura femeie din viata lui ?Daca esti ferm convinsa , eu iti doresc toate cele bune .
kudika_988778
Postat pe 11 August 2015 20:29
da el imi cunoaste parintii mei eu pe ai lui si parintii intre ei se cunosc, el are relatia cu aceasta fata de 5 luni iar noi suntem prieteni de aproape 3 ani...de 3 ani prieteni dar ne cunoastem si simpli amici de cand eram mici ambii...cate stie el despre mine nu stie nimeni si invers cate stiu eu despre el la fel nu stie nimeni..nici macar prietena lui!!
kudika_992055
Postat pe 12 August 2015 15:14
De la: kudika_992055, la data 2015-08-12 15:14:08da el imi cunoaste parintii mei eu pe ai lui si parintii intre ei se cunosc, el are relatia cu aceasta fata de 5 luni iar noi suntem prieteni de aproape 3 ani...de 3 ani prieteni dar ne cunoastem si simpli amici de cand eram mici ambii...cate stie el despre mine nu stie nimeni si invers cate stiu eu despre el la fel nu stie nimeni..nici macar prietena lui!!



Totusi,faptul ca prietenul tau se foloseste de serviciile celeilalte femei,in timp ce iti declara ca doreste sa fie cu tine,ar trebui sa te puna pe ganduri(nu este corect cum procedeaza !),iar,pe el,il pune intr-o lumina deloc favorabila!!Probabil,o astfel de coabitare este moderna,in trend,dar nu este echitabila si onesta,fata de niciunul dintre voi!!!
kudika_15804
Postat pe 12 August 2015 15:29
De la: kudika_992055, la data 2015-08-12 15:14:08da el imi cunoaste parintii mei eu pe ai lui si parintii intre ei se cunosc, el are relatia cu aceasta fata de 5 luni iar noi suntem prieteni de aproape 3 ani...de 3 ani prieteni dar ne cunoastem si simpli amici de cand eram mici ambii...cate stie el despre mine nu stie nimeni si invers cate stiu eu despre el la fel nu stie nimeni..nici macar prietena lui!!



Si ce anume doresti sa-ti se spuna , ti s-au zis pareri pro si contra ...tu alege si procedeaza asa cum crezi tu de cuviinta .
kudika_988778
Postat pe 12 August 2015 18:42
De la: kudika_992055, la data 2015-08-09 18:55:17
...dar daca fc dragoste cu el acum o sa mai fie vre-o sansa sa fim dupa aia impreuna?



N-ai zis tu ca stiti totuuul unul de altul , ia raspunde-ti singura la intrebare !
Te intreb si eu , crezi ca daca fac dragoste cu prietenul meu meu , o sa mai vrea sa fim apoi impreuna ? raspunde-mi pe scurt , da sau nu .
kudika_988778
Postat pe 12 August 2015 18:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex sau romantism de sarbatori ? 22 De la: daniella_s 25 Noiembrie 2010 16:34
Masturbare la web 43 De la: GreenLemon 30 Martie 2011 15:33
Postinor 2 !!!! 21 De la: JoeyAlexander 15 Iulie 2010 21:18
Vrea sa facem sex pentru ultima data,drept amintire.Sfaturi? 24 De la: mitura 2 Decembrie 2009 22:09
nu mai vrea sex 17 De la: ColaLight90 8 Aprilie 2013 22:53