Setari Cookie-uri

Glezna groasa

Buna!..Incep prin a mentiona ca sunt o persoana slaba, 50 de kg si 1 70 h dar cu toate acestea gleznele mele se contopesc cu gambele -da, sunt inestetice!!..Nu stiu cate dintre voi se confrunta cu aceasta problema, probabil nimeni, asta incep sa cred pentru ca am aceasta problema de cand ma stiu (ma uit in jur si nu vad la nici o femeie problema aceasta) dar parca pe an ce trece se agraveaza..probabil o sa ajung cu gamba+glezna mai groase ca pulpa!!.. sa nu credeti ca nu am incercat 'sa o fac sa slabeasca':)...am facut totul-o sa va fac un rezumat din toata povestea!..In primul rand am cautat in familie-da, concluzia glezne foarte subtiri ..pasul urmator- fara mancare:)..slabit mai mult -gleznele la fel..ok, analize, dopler ok, ecografie ok..doar mi s-a spus ca este o grasime intr-un strat foarte gros..urmatorul pas, documentat pe internet, am mers la doctor sa vedem daca putem sa facem liposuctie..se pare ca nu pentru ca sunt foarte slaba- mi-as fi dorit din suflet sa se termine chinul acesta..acum fac presoterapie, vacuum si sport + multa apa!..doamna de la preso mi-a zis ca ce simte la mana este doar grasime si ca a coborat pana la rotula si ma roaga sa mai consult alti doctori!...intrebarea mea-ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Oana567
Postat pe 7 Octombrie 2015 22:25
De la: Oana567, la data 2015-10-07 22:25:01Buna!..Incep prin a mentiona ca sunt o persoana slaba, 50 de kg si 1 70 h dar cu toate acestea gleznele mele se contopesc cu gambele -da, sunt inestetice!!..Nu stiu cate dintre voi se confrunta cu aceasta problema, probabil nimeni, asta incep sa cred pentru ca am aceasta problema de cand ma stiu (ma uit in jur si nu vad la nici o femeie problema aceasta) dar parca pe an ce trece se agraveaza..probabil o sa ajung cu gamba+glezna mai groase ca pulpa!!.. sa nu credeti ca nu am incercat 'sa o fac sa slabeasca':)...am facut totul-o sa va fac un rezumat din toata povestea!..In primul rand am cautat in familie-da, concluzia glezne foarte subtiri ..pasul urmator- fara mancare:)..slabit mai mult -gleznele la fel..ok, analize, dopler ok, ecografie ok..doar mi s-a spus ca este o grasime intr-un strat foarte gros..urmatorul pas, documentat pe internet, am mers la doctor sa vedem daca putem sa facem liposuctie..se pare ca nu pentru ca sunt foarte slaba- mi-as fi dorit din suflet sa se termine chinul acesta..acum fac presoterapie, vacuum si sport + multa apa!..doamna de la preso mi-a zis ca ce simte la mana este doar grasime si ca a coborat pana la rotula si ma roaga sa mai consult alti doctori!...intrebarea mea-ma poate ajuta cineva cu un sfat?




Posibil un elefantiazis, faza incipienta?!
Merita sa faci niste teste specifice...

http://www.romedic.ro/elefantiazisul-filarioza-limfatica
kudika_11495
Postat pe 8 Octombrie 2015 03:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri de stomac in urma tratamentului cu antibiotic 5 De la: monica_ziman 11 Septembrie 2011 19:57
marire de sani 3 De la: healthy001807 30 Noiembrie 2009 13:18
Terapia Gerson 2 De la: doar_mara 27 August 2012 20:42
CODEX ALIMENTARIUS 5 De la: CLINICAAQUAMARIN 1 Aprilie 2010 08:42
tus umeda 9 De la: paun_anamaria 4 Februarie 2015 10:27