Setari Cookie-uri

O fata simpla

Salut tuturor,numele meu este Robert am 29 de ani,am sa o iau cu inceputul de curand am cunoscut o fata pe un site de socializare.Am inceput sa conversam,ba pe watssap,facebook.Imi spusese ca este surda de la un accident,nu a fost absolut nici o problema,i-am propus o intilnire dupa cateva saptamani de chat,schimb de poze,likuri.A venit si ziua intilnirii,nu am fost surprins sa aflu ca vorbeste si foarte greu,sincer sa fiu din cauza defectului ei am fost primul barbat care a invitato in oras.Nu aici este buba,buba este ca pur si simplu ne-am indragostit,chiar eram minunat ca ma intelegeam cu ea foarte bine,imi scria pe telefon intrebarea,ii raspundeam normal,ea avand aparat auditiv care o ajuta.Acuma vine partea cea mai grea,nu am mai avut o relatie de acest gen,am cerut si parerea parintilor,a catorva prieteni apropiati,mama mea spune "fiule gandeste pe viitor ca handicapul ei o sa iti fie o piedica" tata ma incurajeaza "fiule daca o iubesti cu adevarat,handicapul ei nu este o problema".Aici este marea mea dilema,chiar nu stiu ce sa fac.Stiu ca pt unii suna ciudat.
kudika_997338
Postat pe 4 Decembrie 2015 23:07
De la: kudika_997338, la data 2015-12-04 23:07:26Salut tuturor,numele meu este Robert am 29 de ani,am sa o iau cu inceputul de curand am cunoscut o fata pe un site de socializare.Am inceput sa conversam,ba pe watssap,facebook.Imi spusese ca este surda de la un accident,nu a fost absolut nici o problema,i-am propus o intilnire dupa cateva saptamani de chat,schimb de poze,likuri.A venit si ziua intilnirii,nu am fost surprins sa aflu ca vorbeste si foarte greu,sincer sa fiu din cauza defectului ei am fost primul barbat care a invitato in oras.Nu aici este buba,buba este ca pur si simplu ne-am indragostit,chiar eram minunat ca ma intelegeam cu ea foarte bine,imi scria pe telefon intrebarea,ii raspundeam normal,ea avand aparat auditiv care o ajuta.Acuma vine partea cea mai grea,nu am mai avut o relatie de acest gen,am cerut si parerea parintilor,a catorva prieteni apropiati,mama mea spune "fiule gandeste pe viitor ca handicapul ei o sa iti fie o piedica" tata ma incurajeaza "fiule daca o iubesti cu adevarat,handicapul ei nu este o problema".Aici este marea mea dilema,chiar nu stiu ce sa fac.Stiu ca pt unii suna ciudat.



IUBIREA ADEVARATA CERE SACRIFICII< esti capabil sa le faci????Problema iubitei tale nu este una simpla si agreabila, ti-o poti asuma pentru restul vietii???Eu, una, nu cred ca vei putea duce aceasta povara pana la capat, te vei satura intr-o buna zi, mai ales cand vei vedea ce se afla in jurul tau!!!!!!!

kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2015 09:06
Bela, de ce descurajezi baiatul ? Daca e iubire adevarata, va razbate toate greutatile si handicapurile.
Robert, eu cred ca tatal tau are dreptate. Ai o varsta la care normal, ar trebui sa fi destul de matur din punct de vedere emotional. Deci, nu vad unde e dilema. De ce te mai indoiesti din moment ce sustii ca o iubesti ?
Rotty_
Postat pe 5 Decembrie 2015 10:31
De la: Rotty_, la data 2015-12-05 10:31:41Bela, de ce descurajezi baiatul ? Daca e iubire adevarata, va razbate toate greutatile si handicapurile.
Robert, eu cred ca tatal tau are dreptate. Ai o varsta la care normal, ar trebui sa fi destul de matur din punct de vedere emotional. Deci, nu vad unde e dilema. De ce te mai indoiesti din moment ce sustii ca o iubesti ?



Nu descurajez pe nimeni, Rotty, spun, doar ADEVARUL, ca s-ar putea ca acesta sa nu placa tuturor, nu mai este problema mea!!! In cazul de fata, m-as bucura sincer sa aflu peste ceva timp, ca m-am inselat!!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2015 14:46
Sorry, dar cine esti tu ca sa stii sigur ca asta-i adevarul ? Doar incercand va afla.
Zi buna sa ai.
Rotty_
Postat pe 6 Decembrie 2015 09:15
De la: Rotty_, la data 2015-12-06 09:15:49Sorry, dar cine esti tu ca sa stii sigur ca asta-i adevarul ? Doar incercand va afla.
Zi buna sa ai.



Nu iti inteleg reactia, Rotty, dar nici nu insist sa o inteleg, iau lucrurile ca atare!!Sunt un simplu user, ca si tine, ca si ceilalti de altfel, nu am nimic special, deci nu trebuie sa tastezi astfel, numai ca am dreptul sa imi exprim opinia, care, ESTE ADEVARAT, nu este obligatorie pentru autorul topicului acesta, asta trebuie sa intelegeti toti!!Ai opinie, am opinie, toti avem opinii, eu nu intru in sevraj daca parerea-mi personala nu este pusa in aplicare!!!Domnul respectiv poate incerca ce doreste, eu, una, nu il retin, dar intelege ca nu am sa tastez ceva, doar de dragul de a multumi pe cineva din acest spatiu!!!Iti respect opinia, si, voi incheia dialogul urandu-ti sa ai om zi minunata!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Decembrie 2015 10:10
ce trebui sa intelegi este ca parerea ta poate influenta traiectoria unei vieti,iar daca nu sti ce scoti pe gura mai bn taci
kudika_991915
Postat pe 6 Decembrie 2015 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog ajutati-ma 4 De la: XOXO_GG_ 23 Iunie 2009 01:09
Omul care te iubește... 42 De la: fantasie 11 Noiembrie 2011 22:53
Dezamagire... 71 De la: Mr_6pack 29 Septembrie 2010 00:58
xxx 21 De la: kudika_6235 30 Aprilie 2012 11:02
NE-AM CERTAT SI AM PLECAT 8 De la: cristiana84 17 August 2011 18:15