Setari Cookie-uri

Sunt amanta si nu stiu ce sa fac

Acum aproximativ 6 luni am cunoscut un barbat.Pot sa il numesc asa,doar are 26 de ani. M-am vazut cu el dintr-o prostie,se tot 'tinea' dupa mine pe facebook,se baga in seama aiurea si chiar m-am uitat pana la urma la el pe profil si am vazut ca era in relatie cu o tipa foarte frumoasa iar el mi se parea extrem de ...naspa. S-a tinut de capul meu pana i-am dat numarul dar asa cu gandul ca o sa ma sune de 2 ori,nu o sa ii raspund si renunta.
Ma suna intr-o seara si eram extrem de suparata,venisem de la alergat si ma certasem cu mama si am ales sa ii raspund si sa dau fuguta pana in fata blocului sa il vad,plangand chiar,doar pentru a scapa de balamucul de acasa. Vazandu-ma in starea asta m-a intrebat ce am,m-a strans in brate si a incercat sa ma linisteasca povestindu-mi situatia in care se afla el cu parintii lui . S.a.m.d in seara aceea am facut o mica plimbare iar la un momendat ca in filme mi s-a intamplat ,nu mai auzeam nimic,nu mai vedeam nimic ,doar pe el gesticuland si vorbind in reluare dupa care a zambit si se uita la mine. Am ramas masca,nu stiam ce se intampla,am simtit niste fluturasi in burta,ciorba de sentimente iar zambetul lui mi s-a parut cel mai frumos zambet din lume.In clipa aceea m-am indragostit de el. In fine,am ajuns si acasa cu bine fara sa ma dau de gol.
A doua zi stia ca ma duc la alergat la o anumita ora si ma trezesc cu el acolo.Am fost uimita iar dupa ce am terminat turele am mers acasa,am facut un dus m-am schimbat si am iesit cu el.Am inceput sa ne povestim amorurile pierdute, eu eram intr-o relatie ,el la fel insa la un momentdat M-A INTREBAT :)) daca poate sa ma sarute ,am ramas uimita si i-am spus ca nu ,ca nu ar fi frumos avand in vedere ca amandoi ne aflam intr-o relatie,el nu si nu ,a tot insistat pana i-am cedat un mic sarut iar in acel moment am simtit o maaaare atractie fata de el incat l-as fi devorat pe moment dar tot eram bulversata necrezand ca ar putea sa imi placa unul ca el.
Acum sa incep povestea pe scurt, am continuat sa ne vedem ,eu am renuntat la prietenul meu pentru ca incepea sa imi placa de EL si nu ar fi fost deloc frumos sa imi continui acea relatie dar el la prietena lui nu.Nicio problema,nu am fost geloasa,posesiva ,am avut rabdare pana au inceput certurile pentru ca am devenit geloasa si i-am propus ca eu sa incep o relatie cu altcineva si noi sa ne vedem in continuare in calitate de prieteni.Scandal si panarama ca daca doar indraznesc sa ma vad cu cineva la un suc,nu conteaza in ce calitate el renunta de tot la mine. Bineinteles eu am zis ca sunt de acord cu el,ca renuntam si gata. Am renuntat unul la altul datorita mandriei,orgoliului care nu isi au locul in dragoste de 1000 de ori DAR NICIODATA NU M-AM VAZUT CU ALTCINEVA CHIAR DACA NE-AM CERTAT.
Acum dupa 6 luni eu inca astept sa se schimbe ceva,el imi tot zice ca o sa fie bine,ca s-a racit de ea,ca o sa fim impreuna dar sa am rabdare ca sunt anumite lucruri pe care nu le stiu si nu le pot sti deocamdata si de aceea nu poate avea loc o ruptura imediata.
Bun,rezist...dar ma doare extrem de tare,il iubesc din tot sufletul meu,mi se pare cel mai cel si e uimitor cum o vorba de-a lui ma poate dobora sau ridica. Asta e trist,am ajuns sa fiu o marioneta cand eu eram cea care avea sforile in mana.
Mai rau este ca e foarte gelos,ma compara cu fostele lui iubiri,ma deranjeaza. Imi spune ca stie cum suntem noi si ca ii e frica sa nu se mai arda o data. Eu nu ma pot uita la semafor din masina in stanga sau dreapta sau daca trece cineva pe trecere trebuie sa ma uit la el sau in jos altfel imi face spume ca deaia nu putem fi impreuna pentru ca sunt cum sunt. Daca merg la suc cu prietenii lui imi face scandal ca m-am uitat nu stiu cum la nu stiu cine ,ca am zambit sau atins. Ma obosesc certurile astea si cel mai rau e ca nu e un om prost, este un om destept ,are multe calitati dar si defecte si totusi se comporta astfel. Si ce doare cel mai tare este ca imi cere sclavie cand nici macar nu este al meu in totalitate. Cum sa procedez? Credeti ca tine la mine? El imi zice ca nu poate renunta la mine ,nu acum, ca am probleme la cap daca nu observ ca tine la mine si ca rabdarea rezolva totul dar...cu neincrederea asta,sa nu ma pot uita nici la vanzator cand cumpar nu stiu cum ar putea fi bine vreodata. CE TREBUIE SA FAC? Daca renunt acum o sa fiu distrusa,nu o sa mor,zic eu ...ca nu m-am nascut cu el de gat dar nu mai pot,daca tot sunt amanta macar sa beneficiez de fericire ...nu sa am parte de astfel de scandaluri.
Alexandra04
Postat pe 23 Decembrie 2012 12:19
Am sa iti raspund pe scurt la titlul topicului tau. Nu am reusit sa citesc toata povestirea dar iti pot spune un singur lucru: am fost pusa in postura de amanta desi nu pentru mult timp. Stiam ca este un om insurat si ca are un copil insa faptul caci ii stiam familia si problemele lui cu sotia si le cunosteam foarte bine, ma determinat sa accept sa ies cu el, noi ne-am propus sa iesim sa ne cunoastem fara sa ajungem la relatii intime ci doar sa-l ascult sai vorbesc, eu fiind o fire cpmunicativa am acceptat insa fara sa gandesc inainte... si uite asa ne-am intalnit de vreo 3 ori si pe urma eu am fost cea care a pus punct la totul pentru ca mi-am dat seama ca incepeam sa incalcam compromisul, deja incepuse sa ma sarute, am stat si m-am gandit si mi-am dat seama ca locuul meu nu era acolo, i-am sugerat sa divorteze si sa-si caute pe altcineva dar cu siguranta nu eu voi fi cea care il va despartii de sotie. Draga mea - eu iti zic pe scurt un lucru - nu avem ce cauta in rolurile de amanate, daca este vorba de barbati divortati este vorba de cu totul altceva, dar noi nu avem dreptul sa despartim cupluri !!! Chiar daca sa presupunem pana la urma ai ajunge sa fi impreuna cu acel baiat , relatia voastra va fi una distrusa pe toata viata, pentru ca astfel de relatii nu vor functiona niciodata deoarece nu au inca de la inceput un fundament stabil! Eu m-a retras de acolo de unde eram in plus si am facut-o la timp ar fi bine daca ai face la fel, daca mai iesi te atasezi de el si ramai orbita de el asa ca renunta la tot si priveste spre barbatii liberi pentru ca sunt destui si nu te opri pana cand il gasesti pe cel ales care sa fie pe placul inimii tale - iar daca nu-l gasesti foarte bine viata oricum trece fi tu fericita mereu ! Succes !!!
kudika_nikole
Postat pe 23 Decembrie 2012 13:42
De la: kudika_nikole, la data 2012-12-23 13:42:40 Draga mea - eu iti zic pe scurt un lucru - nu avem ce cauta in rolurile de amanate...

Asa e, nici o femeie nu trebie sa accepte sa fie amanata!
Armain
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:26
De la: Alexandra04, la data 2012-12-23 12:19:11Acum aproximativ 6 luni am cunoscut un barbat.Pot sa il numesc asa,doar are 26 de ani. M-am vazut cu el dintr-o prostie,se tot 'tinea' dupa mine pe facebook,se baga in seama aiurea si chiar m-am uitat pana la urma la el pe profil si am vazut ca era in relatie cu o tipa foarte frumoasa iar el mi se parea extrem de ...naspa. S-a tinut de capul meu pana i-am dat numarul dar asa cu gandul ca o sa ma sune de 2 ori,nu o sa ii raspund si renunta.
Ma suna intr-o seara si eram extrem de .................................................



IESI DIN ASA CEVA,caci vei suferi amarnic,niciodata nu vei fi a lui cu adevarat!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:35
De la: kudika_15804, la data 2012-12-23 15:35:25
De la: Alexandra04, la data 2012-12-23 12:19:11Acum aproximativ 6 luni am cunoscut un barbat.Pot sa il numesc asa,doar are 26 de ani. M-am vazut cu el dintr-o prostie,se tot 'tinea' dupa mine pe facebook,se baga in seama aiurea si chiar m-am uitat pana la urma la el pe profil si am vazut ca era in relatie cu o tipa foarte frumoasa iar el mi se parea extrem de ...naspa. S-a tinut de capul meu pana i-am dat numarul dar asa cu gandul ca o sa ma sune de 2 ori,nu o sa ii raspund si renunta.
Ma suna intr-o seara si eram extrem de .................................................



IESI DIN ASA CEVA,caci vei suferi amarnic,niciodata nu vei fi a lui cu adevarat!!!!

Observ cã în ultima vreme astfel de relaþii au devenit foarte dese, cred ca oamenii dezamãgiþi sperã sã gaseascã pe facebook ceea ce în viaþa realã nu au gãsit...însã ºi pe net existã tot aceeaºi oameni care sunt ºi în viaþa realã, practic e un fel de a te arunca din lac în puþ. Eu sunt de pãrere ca e mai frumos sã laºi lucrurile sã curgã de la sine, pe timpuri nu exista internet, iar relaþiile erau mai frumoase, încã mã uit la unchii ºi mãtuºile mamei mele, sunt unii care au 90 de ani ºi sunt împreunã de la 16-18 ani... Ce mai o viaþã, impresionante poveºtilor lor. Chiar mi-ar place sã le expun odatã....
yumy
Postat pe 23 Decembrie 2012 18:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii trec prin crize existentiale?vor sa fie liberi, cu una si cu alta? 48 De la: kudika181837 10 August 2010 17:09
dupa 2 ani.. 12 De la: simonycik 8 Septembrie 2009 18:20
ziua indragostitilor sau doar omasca asnusa a comerciantilor avari dupa bani ! 36 De la: priest 3 Aprilie 2009 09:43
Sa le punem in ordine 13 De la: pamela_1 14 Aprilie 2009 10:38
soacra 23 De la: Lorena26 4 August 2009 22:23