relatie fara atractie fizica

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent relatie fara atractie fizica: (4 din 1 vot)

Fosta membra Kudika.ro
am o dilema si as vrea sa stiu daca mai sunt si altii ca mine. am o relatie de aproape un an cu un baiat care e exact ce cautam eu, sexul cu el e grozav, dar nu sunt atrasa fizic deloc de el. are de gand sa ne casatorim insa eu nu sunt convinsa ca ar fi bine sa fac asta daca nu sunt atrasa fizic.
Raporteaza abuz de limbaj
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje
Oras: bucuresti

De la: oana0309, la data 2016-04-05 23:48:30am o dilema si as vrea sa stiu daca mai sunt si altii ca mine. am o relatie de aproape un an cu un baiat care e exact ce cautam eu, sexul cu el e grozav, dar nu sunt atrasa fizic deloc de el. are de gand sa ne casatorim insa eu nu sunt convinsa ca ar fi bine sa fac asta daca nu sunt atrasa fizic.

Daca relatia ta se bazeaza, doar pe atractie din punct de vedere sexual, fii corecta si sincera cu domnul respectiv si spune-i adevarul, nu intra in ceva, care nu te atrage!!!Casatoria reprezinta mult mai mult, decat actul sexual dintre doi oameni!!!Alege corectitudinea si onestitatea!!!
Now is me,who's next!!
Rotty_ Avatarul lui Rotty_

13749 mesaje

38.media.tumblr.com/tumblr_m29zmheEc81qbgyx2o1_500.gif

Adica cum ? Pe tine te atrage... ce ? Doar "bucata" ? Ia-ti un vibrator pana il intalnesti pe cel potrivit si lasa baiatul in pace. Poate ca sunt altele care apreciaza la el mai mult decat tine.
Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii... Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje

De la: Rotty_, la data 2016-04-06 08:56:3638.media.tumblr.com/tumblr_m29zmheEc81qbgyx2o1_500.gif

Adica cum ? Pe tine te atrage... ce ? Doar "bucata" ? Ia-ti un vibrator pana il intalnesti pe cel potrivit si lasa baiatul in pace. Poate ca sunt altele care apreciaza la el mai mult decat tine.

Una "bucata" atragatoare si atractiva, nu????? Valeuuuuuuuuuuuuuu, crap aiciiiiiiiii!!!!
Now is me,who's next!!
Fosta membra Kudika.ro
De la: oana0309, la data 2016-04-05 23:48:30am o dilema si as vrea sa stiu daca mai sunt si altii ca mine. am o relatie de aproape un an cu un baiat care e exact ce cautam eu, sexul cu el e grozav, dar nu sunt atrasa fizic deloc de el. are de gand sa ne casatorim insa eu nu sunt convinsa ca ar fi bine sa fac asta daca nu sunt atrasa fizic.

Oana , eu am alta dilema , te rog lamureste-ma :)
Nu te simti atrasa fizic de el , dar este exact ceea ce cautai vrei sa zici ca ce are el de valoare , nu face parte din fizicul lui ? O fi puta altuia si nici el nu stie , saracu baiat :)) Fii fata desteapta , ia -i puta si cauta un fizic care se te atraga , si uite asa din doi faci unul , barbatul perfect
Las gluma deoparte , daca nutresti sentimente fata de el si va intelegeti si in alte cele nu doar sex , pastreaza-l.
Daca nu iti este de el , lasa-l si gaseste-ti unul de care sa fii multumita.
kudika471621 Avatarul lui kudika471621

19 mesaje

Daca nu esti atrasa fizic de el nu are rost sa tr casatoresti cu el, pentru ca va fi sortita esecului vasnicia ta
kudika421737 Avatarul lui kudika421737

2 mesaje

Buna ,parerea mea este sa faci pasu cu el , daca ai sentimente ,daca nu ai nu il face doar de dragu de a te simti bine cu el in pat.
c_dana Avatarul lui c_dana

14 mesaje

Nu inteleg exprimarile"am o relatie de aproape un an cu un baiat care e exact ce cautam eu, sexul cu el e grozav, dar nu sunt atrasa fizic deloc de el.....eu nu sunt convinsa ca ar fi bine sa fac asta...." Sunt niste contradictii
1. Daca sexul e grozav inseamna ca esti atrasa fizic.Cum adica nu esti atrasa fizic,dar sexul e grozav? Ce faci? Te imbeti inainte? Folosesti alte substante(mai mult sau mai putin interzise)?
2. Daca este ce cautai, inseamna ca ai si comunicare cu el. Cum adica nu ar fi bine?
Nu poti lua o decizie din cu totul alte motive si cauti scuze contradictorii.
Motivele tale pot fi diverse:
1.Ce spui e rodul imaginatiei- adica
-- ori nu ai o relatie buna,
---ori el nu vrea o casatorie,
---ori nu exista nimic si tu iti imaginezi, etc.
2.Daca situatia e reala atunci problema este alta
- ori nu te simti pregatita sa intri intr-o relatie pe viata cu tot ceea ce implica;
- ori nu ati terminat studiile si/sau nu aveti o situatie cat de cat stabila d.p.v.financiar (o casa, un loc de munca etc);
--ori se opune un parinte;
- ori mai ai un alt iubit si nu poti alege intre ei;
-ori nu esti femeie si casatoria intre partenerii de acelasi sex e interzisa in tara noastra (din ce stiu).
Deci lucrurile s-au simplificat. Vezi in ce situatie esti si vei sti ce sa faci. Succes
Diana_Costanda_1 Avatarul lui Diana_Costanda_1

3 mesaje
Oras: buzau

Daca nu faci dragoste cu el si e doar sex...renunta. Nu-l iubesti! Cand iubesti nu are cum sa nu existe atractie.
kudika467548 Avatarul lui kudika467548

592 mesaje
Oras: braila

Ce n-ati inteles?!Este uratel ,insa o satisface sexual. Poate asta ai si cautat, un tauras, caci nu stateai aproape un an cu el doar ptr. satisfactia sexuala.Wow, nu m-as incurca cu asa ceva nici la varsta mea!
kudika023770 Avatarul lui kudika023770

1358 mesaje
Oras: ploiesti

Esti nehotarata. Ori se stie ca atunci cand tii doi iep[uri in mana exista riscul sa ii pierzi pe amandoi.Nici tu nu stii ce vrei, fiindca daca ai sti ai face alegerea corecta fara sa ai nevoie de sfaturi.
vanghelis008.wordpress.com
Fosta membra Kudika.ro
Cand l-a cunoscut avea acelasi aspect fizic , fara sa aiba atractie fata de el , totusi s-a angajat intr-o relatie cu el ... deh..interesul si scopul scuza mijloacele !
Doar era exact ceea ce cauta :D ...doar ca banii si sexul nu pot compensa si acoperii aspectul lui fizic , atat de urat fiind si neatragator ...si-a vazut sacii in caruta , si si-a adus aminte ca nu e oarba
miuta_healthy Avatarul lui miuta_healthy

11 mesaje

Corect, bravo......!!! Ce cauta ea se gaseste pe toate "drumurile"...
andreea_29 Avatarul lui andreea_29

11 mesaje
Oras: cluj

Maama ce va mai pricepeti sa aruncati cu pietre. Eu in locul tau as analiza problema in felul urmator: Daca il iubesti, daca sexul e bun, daca te iubeste si daca ai putea trai cu el cu bune cu rele, ia-l. Nu toti arata ca sculptati, adica vreti sa spuneti ca toate femeile care au barbati burtosi sunt atrse de fizicul lor??? Hai sa fim seriosi. In viata sunt anumite compromisuri pe care le faci, ideea e sa-ti convina restul, nu ambalajul care la toata lumea se deterioreaza, mai devreme sau mai taziu!
Fosta membra Kudika.ro
Compromisuri , bani , sex , lipsa sentimentelor etc ..ideea e sa-ti convina ...pfff Mama ce de-a pietre nestemate , par a fi un fel de briliante
Ce rea sunt !:)
kudika_983062 Avatarul lui kudika_983062

1 mesaj
Oras: bacau

Este o dragoste pasionala care trece repede,daca nu simti acea chimie intre voi nu o sa puteti avea o casnicie fericita,fii corecta cu el si spune-i,nu lasa sa treaca timpul,casnicia voastra poate deveni foarte stresanta in timp si o sa fie mult mai dificil pentru voi,