Setari Cookie-uri

Cadouri

Intrebarea este urmatoarea : Daca iubita/iubitul nu ti-ar face nici un cadou de ziua ta , aniversare, dragobete, craciun si alte zile care sarbatoriti , te-ai supara ? Ce ai gandi ?
Tu ai face acelasi lucru , sa nu ii daruiesti nimic ?

Sau ii faci cadouri oricum si apoi ii reprosezi ?

Ai gandi ca e sarac/a dar de ce nu se imprumuta la cineva ?

Cum te-ai simti daca persoana iubita te anunta cu mult inainte ca nu o sa iti daruiasca nimic pentru ca nu are bani ?

Ai mai face cinste de ziua ta daca nu primesti nimic ?
Mike_Dex
Postat pe 15 August 2014 22:25
De la: MagicMike, la data 2014-08-15 22:25:05Intrebarea este urmatoarea : Daca iubita/iubitul nu ti-ar face nici un cadou de ziua ta , aniversare, dragobete, craciun si alte zile care sarbatoriti , te-ai supara ? Ce ai gandi ?
Tu ai face acelasi lucru , sa nu ii daruiesti nimic ?

Sau ii faci cadouri oricum si apoi ii reprosezi ?

Ai gandi ca e sarac/a dar de ce nu se imprumuta la cineva ?

Cum te-ai simti daca persoana iubita te anunta cu mult inainte ca nu o sa iti daruiasca nimic pentru ca nu are bani ?

Ai mai face cinste de ziua ta daca nu primesti nimic ?


Pt prima intrebare: din punctul meu de vedere exista 2 cazuri diferite;
1. Daca sunt fata si iubitul meu nu imi face niciun cadou atunci nici eu nu ii fac. Daca el imi face, atunci ii daruiesc si eu ceva simbolic
2. Daca as fi baiat, ar trebui sa fac cadou iubitei indiferent daca ea imi face sau nu; chiar daca ea nu se deranjeaza sa-mi ia niciun cadou, eu ii ofer macar flori, poate chiar si mai mult ( nu sunt androgina dar pur si simplu asa vad eu lucrurile)
Daca ma anunta inainte ca nu are bani,nu consider ca e un motiv de suparare,cadem de comun acord si nu ne facem cadouri reciproc
Chiar daca stiu ca nu primesc nimic,as face cinste doar prietenilor apropiati, nu saracesc pt cateva sucuri
Sasha_Criss
Postat pe 15 August 2014 22:44
De la: Mike_Dex, la data 2014-08-15 22:25:05Intrebarea este urmatoarea : Daca iubita/iubitul nu ti-ar face nici un cadou de ziua ta , aniversare, dragobete, craciun si alte zile care sarbatoriti , te-ai supara ? Ce ai gandi ?
Tu ai face acelasi lucru , sa nu ii daruiesti nimic ?

Sau ii faci cadouri oricum si apoi ii reprosezi ?

Ai gandi ca e sarac/a dar de ce nu se imprumuta la cineva ?

Cum te-ai simti daca persoana iubita te anunta cu mult inainte ca nu o sa iti daruiasca nimic pentru ca nu are bani ?

Ai mai face cinste de ziua ta daca nu primesti nimic ?



1.Daruirea unui cadou la anumite ocazii este un gest plin de afectiune,dar,care si-a pierdut valoarea in ziua de astazi!!

Sunt femeie,si da,m-ar deranja daca partenerul nu mi-ar face un dar,macar simbolic!!
Daca as fi barbat,nu m-ar deranja foarte mult daca nu as primi un cadou,caci O AM PE EA,PE CEA ,PE CARE O IUBESC!! Daca ea este fericita cu mine,si eu as fi la fel si nu as avea nevoie de cadouri,ca sa ma simt fericit!!
Daca partenera mi-ar spune ca nu detine buget pentru a face cadouri,nu as intra in panica si nu as desconsidera-o,as intelege si as trece peste,iubirea nu inseamna oferire de cadouri!!!
Da,as face cinste celor dragi,bucuria de a fi impreuna cu cei,pe care ii iubesti nu are nicio legatura cu atentiile primite,evenimentul se traieste cu inima,nicidecum cu buzunarul!!!
kudika_15804
Postat pe 16 August 2014 07:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac 16 De la: motzko 2 Octombrie 2011 10:09
!!!!!!!!! 33 De la: iulia069834 12 Noiembrie 2009 11:16
relatii 8 De la: Valy90 23 Aprilie 2011 23:42
Biblia spune clar:"CINE VA CREDE SI SE VA BOTEZA VA FI MANTUIT...", si NU: CEI CE VOR FI BOTEZATI DE VOI VOR FI MANTUITI! 66 De la: lelia_zet 27 Noiembrie 2015 13:36
Melodii lente 26 De la: Valy90 9 Martie 2011 22:44