Setari Cookie-uri

Nu stiu daca il mai iubesc

Buna, fetelor! Am nevoie de cateva sfaturi pt a-mi definitiva relația. Imi cunosc actualul iubit de 7 ani si suntem impreuna de 2 ani. Eu am 26 iar el 32 de ani. Inainte de a fi impreuna, el a avut o relație lunga ce s-a terminat prost si a suferit. Acum cateva luni am gãsit la istoricul lui web ca fiind ascultate multe melodii de inima albastra deși el imi spune ca e foarte fericit cu mine. Plus sute de poze cu fosta iubita salvate pe stick-uri de memorie, chiar si poze cu ea dezbracata. Si nu putine!. Cu vreun an in urma am aflat ca vorbea foarte urat despre mine cãtre prietenii lui. L-am iertat si am continuat pentru ca il iubeam foarte mult. Insista ca ma iubește, are momente cand imi si demonstreazã acest lucru dar sunt foarte rare, e cam indiferent, nu imi face niciodata complimente, ma subestimeazã si am ajuns sa ma subestimez si eu. Nu mai am încredere in mine si am acumulat multe frustrãri. Am vrut sa il pãrãsesc de multe ori pt ca nu mai am încredere in el, dar tentativele mele s-au finalizat cu scandaluri monstru si cu plânsete din partea mea. L-am iertat de fiecare data. Fizic nu m-a agresat niciodata, însã verbal a facut-o foarte bine. L-am iubit foarte mult si inca mai țin la el, dar nu mai merge, as vrea altceva. El vrea o familie cu mine, ii cunosc toate rudele si toți prietenii, însã nu sunt sigura ca vreau sa imi petrec viața cu el. Nu prea comunicam, prefera sa vorbeascã ore întregi pe Skype cu prietenii lui, iar eu trebuie sa gãtesc si sa fac curat mereu! Si m-am saturat. Ma simt ca o menajera, trebuie sa ma împart mereu între casa si serviciu, el nu lucreazã si nu ma ajuta cu nimic deși locuim impreuna. Ma judeca mereu ca am prea multe haine pe care mi le cumpar din banii mei, lucru care ma scoate din sarite. Din punct de vedere sexual e teribil, avem intimitate de maxim 5 ori pe luna, doar atunci cand are el chef. Uneori cand vreau eu, ma refuza pe motiv ca se simte rau. Cum as putea pune punct acestei relații? Sau ce sa fac? Am încercat sa vorbesc cu el dar e imposibil, se îmbata si începe sa ma jigneascã. Ba Char am încercat sa plec pe furiș, dar m-a gãsit.
kudika_1011358
Postat pe 26 Mai 2016 04:49
De la: kudika_1011358, la data 2016-05-26 04:49:41Buna, fetelor! Am nevoie de cateva sfaturi pt a-mi definitiva relația. Imi cunosc actualul iubit de 7 ani si suntem impreuna de 2 ani. Eu am 26 iar el 32 de ani. Inainte de a fi impreuna, el a avut o relație lunga ce s-a terminat prost si a suferit. Acum cateva luni am gãsit la istoricul lui web ca fiind ascultate multe melodii de inima albastra deși el imi spune ca e foarte fericit cu mine. Plus sute de poze cu fosta iubita salvate pe stick-uri de memorie, chiar si poze cu ea dezbracata. Si nu putine!. Cu vreun an in urma am aflat ca vorbea foarte urat despre mine cãtre prietenii lui. L-am iertat si am continuat pentru ca il iubeam foarte mult. Insista ca ma iubește, are momente cand imi si demonstreazã acest lucru dar sunt foarte rare, e cam indiferent, nu imi face niciodata complimente, ma subestimeazã si am ajuns sa ma subestimez si eu. Nu mai am încredere in mine si am acumulat multe frustrãri. Am vrut sa il pãrãsesc de multe ori pt ca nu mai am încredere in el, dar tentativele mele s-au finalizat cu scandaluri monstru si cu plânsete din partea mea. L-am iertat de fiecare data......................................................................................


Iti place sa fii sluga barbatului???FII FEMEIE, acesta este sfatul meu!!!Insista spunandu-ti ca te iubeste??Serios/??Cat de mult si cand??Cand face pauza de la dialogurile avute pe "Skype"?Retine un adevar, niciun barbat din lumea asta nu are dreptul sa se foloseasca de o femeie!!Repet, fii femeie!
kudika_15804
Postat pe 26 Mai 2016 07:32
Probabil nu m-am facut înțeleasã... Eu nu stiu cum sa scap de el, nu am intrat pe forum sa primesc rãspunsuri sarcastice sau sa mi se spunã ce stiu deja. Multumesc oricum!
kudika_1011358
Postat pe 26 Mai 2016 11:11
De la: kudika_1011358, la data 2016-05-26 04:49:41Buna, fetelor!. ... el nu lucreazã si nu ma ajuta cu nimic deși locuim impreuna. Ba Char am încercat sa plec pe furiș, dar m-a gãsit.



Si zici ca ai plecat pe furis , iar el te-a gasit
N-as putea sa-ti spun :lasa-l sau tine-l , decizia acestei alegeri , trebuie sa-ti apartina in totalitate :)
Se pare ca cel mai mult te deranjeaza faptul ca nu are un loc de munca , iar dependenta de a sta pe net e singura lui activitate :)
Pune punctul pe i , impune-te , cere-i sa-si gaseasca un loc de munca , organizeaza si iesiti impreuna cu prietenii , determina-l sa-si petreaca cat mai putin timp pe net , tu lasa geloziile si iubirile lui din trecut !
In cazul in care doreste sa fie intretinut ,da-i o lectie ...pleaca direct , nu pe furis :) lasa-l o perioada singur , da-i de ales : tu , un loc de munca si o viata reala , sau bautura si net ! Fara tine cum s-ar intretine ?
kudika_988778
Postat pe 26 Mai 2016 11:54
A lucrat inainte, are cateva luni de cand nu mai lucreazã si nici nu da semne ca ar vrea sa își gãseascã vreun loc de munca. Multumesc pt rãspunsul tau! :)
kudika_1011358
Postat pe 26 Mai 2016 12:29
Cum era comportamentul lui pana sa-si piarda locul de munca ? Erai multumita de el sau nu ?
kudika_988778
Postat pe 26 Mai 2016 12:39
De la: kudika_1011358, la data 2016-05-26 11:11:46Probabil nu m-am facut înțeleasã... Eu nu stiu cum sa scap de el, nu am intrat pe forum sa primesc rãspunsuri sarcastice sau sa mi se spunã ce stiu deja. Multumesc oricum!



Nu am fost sarcastica cu tine, nu da alta nota postarii mele, caci nu iti permit!In ceea ce priveste afirmatia ta, cum ca nu stii cum sa fugi de iubitul tau, NU TE CRED!

Draga mea, NIMIC SI NIMENI DIN LUMEA ASTA NU POATE OBLIGA PE CINEVA SA FACA CEVA, CE NU DORESTE SA FACA!Iti este clar acum?
kudika_15804
Postat pe 26 Mai 2016 12:43
358 , recapata-ti increderea in tine , in orice relatie apare uneori un moment de cumpana , se poate trece peste cu bine , dar doar tu esti in masura sa pui in balanta separat pe cele bune , de cele rele , vezi in ce parte inclina balanta...si-n functie de rezultat poti lua o decizie , indiferent care ar fi , important e sa iei decizia corecta .

http://www.youtube.com/watch?v=XgJFqVvb2Ws
kudika_988778
Postat pe 26 Mai 2016 13:04
Iti multumesc pt pãrerea ta si bunul simt de care dai dovada! :)
kudika_1011358
Postat pe 26 Mai 2016 13:10
De la: kudika_988778, la data 2016-05-26 12:39:02Cum era comportamentul lui pana sa-si piarda locul de munca ? Erai multumita de el sau nu ?

Era nemulțumit si inainte, ne certam destul de des plus ca se lauda cu banii lui sa zic asa. De cand nu mai lucreazã, se plânge la anumite persoane ca nu avem bani si mie imi spune ca nu ar trebui sa mai cheltui.
kudika_1011358
Postat pe 26 Mai 2016 13:14
De la: kudika_988778, la data 2016-05-26 13:04:12358 , recapata-ti increderea in tine , in orice relatie apare uneori un moment de cumpana , se poate trece peste cu bine , dar doar tu esti in masura sa pui in balanta separat pe cele bune , de cele rele , vezi in ce parte inclina balanta...si-n functie de rezultat poti lua o decizie , indiferent care ar fi , important e sa iei decizia corecta .

http://www.youtube.com/watch?v=XgJFqVvb2Ws

In proporție de 80% imi doresc sa închei aceasta relație, dar am unele rețineri. Si nu stiu cum as putea sa o închei prietenește, de fiecare data cand iau inițiativa se enerveazã si ma jignește, iar in final tot eu am de suferit.
kudika_1011358
Postat pe 26 Mai 2016 13:17
De la: kudika_15804, la data 2016-05-26 12:43:12
De la: kudika_1011358, la data 2016-05-26 11:11:46Probabil nu m-am facut înțeleasã... Eu nu stiu cum sa scap de el, nu am intrat pe forum sa primesc rãspunsuri sarcastice sau sa mi se spunã ce stiu deja. Multumesc oricum!



Nu am fost sarcastica cu tine, nu da alta nota postarii mele, caci nu iti permit!In ceea ce priveste afirmatia ta, cum ca nu stii cum sa fugi de iubitul tau, NU TE CRED!

Draga mea, NIMIC SI NIMENI DIN LUMEA ASTA NU POATE OBLIGA PE CINEVA SA FACA CEVA, CE NU DORESTE SA FACA!Iti este clar acum?


Bunul simt pe care il posed ma împiedica sa iti ofer un rãspuns pe mãsura afirmației tale. Iti multumesc oricum pt timpul tau si intenția de a ma face sa ma simt prost. Repet, am intrat aici pt a primi niste sfaturi pertinente. O zi buna iti doresc! 😊
kudika_1011358
Postat pe 26 Mai 2016 13:19
De la: kudika_1011358, la data 2016-05-26 13:17:10
De la: kudika_988778, la data 2016-05-26 13:04:12358 , recapata-ti increderea in tine , in orice relatie apare uneori un moment de cumpana , se poate trece peste cu bine , dar doar tu esti in masura sa pui in balanta separat pe cele bune , de cele rele , vezi in ce parte inclina balanta...si-n functie de rezultat poti lua o decizie , indiferent care ar fi , important e sa iei decizia corecta .

http://www.youtube.com/watch?v=XgJFqVvb2Ws

In proporție de 80% imi doresc sa închei aceasta relație, dar am unele rețineri. Si nu stiu cum as putea sa o închei prietenește, de fiecare data cand iau inițiativa se enerveazã si ma jignește, iar in final tot eu am de suferit.



80% e un procent destul de mare , nu stiu ce as mai putea sa-ti spun , nu sunt in masura sa decid in locul tau , in orice caz , iti doresc toate cele bune , sunt sigura ca vei depasi sau veti depasi aceasta faza.
kudika_988778
Postat pe 26 Mai 2016 13:36
App de acele "unele retineri " , in situatia data , daca el ar fi avut un loc de munca in acest moment , tu nu ai mai fi avut retineri de a-l lasa.Tinand cont de acest fapt , pot spune ca dai dovada de caracter barbatii sunt uneori dusi cu pluta
Fa tot posibilul si indeamna-l sa-si gaseasca un loc de munca ! O face pt el , nu pt tine , si apoi nu se stie ...poate situatia dintre voi se va remedia , iar daca nu ..atat a fost sa fie
kudika_988778
Postat pe 26 Mai 2016 14:01
Nu stiu pentru ce il mai vrei langa tine. Sper sa nu interpretezi mesajul meu ca fiind unul rautacios dar...IUBESTE-TE mai mult. Nu te mai lasa manipulata.
timmy0
Postat pe 26 Mai 2016 17:43
Greseala iti apartine in totalitate, nu poti sa stai cu o persoana daca nu o cunosti , nu ii cunosti anturajul , parinti si felul lui de a fi in diferite momente, nu a existat intre voi iubire doar atractie intima ,pentru el a fost o experienta in plus ,cu grad de comparatie fata de cea pentru care se dovedeste ca a nutrit sentimente de iubire. Parerea mea este sa deschizi un nou capitol in viata ta, in care sa iti respecti mai mult valorile personale, sentimentale si morale, sa nu te mai arunci in valuri fara sa cunosti adancimea apei.
kudika_974582
Postat pe 5 Iunie 2016 09:33
De fapt tu ce vrei sa afli?Sa iti spunem noi cum sa il parasesti?Simplu ....iti faci bagajele si pleci...mai ales ca muncesti,poti lua o alta locatie singura sau cu o prietena. Sau ii faci bagajele schimbi yala de la usa si daca face scandal suni la politie.Nu raspunzi la mesaje, telefoane etc.
suicideblonde
Postat pe 7 Iunie 2016 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Copilarie sau Seriozitate?! 1 De la: kudika_14236 16 August 2012 19:06
Dragostea? 16 De la: cathysailor 22 Mai 2009 23:41
Nu stiu sa ma imbrac 84 De la: dulcikutza_90 26 Aprilie 2010 19:31
oare?? 19 De la: IMF 15 Mai 2009 12:55
iubesc o femeie rea 33 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 17:11