Setari Cookie-uri

Candida

Am o problema destul de mare . Cu ceva timp in urma am facut candida, am avut simptomele spuse usturime, mancarime etc si am tratat-o cu crema si bai cu bicarbonat . Parea ca problemele au incetat . Apoi a urmat o cura cu antibiotice din cauza unui streptoccoc . Nu am simtit sa se fii intors candida sau ceva deoarece nu mai prezentam simptomele obisnuite . Insa de cam 2 luni de la candida ma pisca tare la penetrare. Cand prietenul meu a incercat sa imi faca sex oral , a spus ca scurgerea mea vaginala il pisca la limba . In mod evident asta arata un ph foarte acid . Am cautat pe net raspunsuri dar nu gasesc nimic sa ma ajute sau sa imi spuna ce ar putea fi . Mancarimi si usturimi la urinare nu am , am doar problemele mentionate in timpul penetrarii . As aprecia ft tare un raspuns :) multumesc !
kudika_1013060
Postat pe 9 Iunie 2016 20:43
De la: kudika_1013060, la data 2016-06-09 20:43:57Am o problema destul de mare . Cu ceva timp in urma am facut candida, am avut simptomele spuse usturime, mancarime etc si am tratat-o cu crema si bai cu bicarbonat . Parea ca problemele au incetat . Apoi a urmat o cura cu antibiotice din cauza unui streptoccoc . Nu am simtit sa se fii intors candida sau ceva deoarece nu mai prezentam simptomele obisnuite . Insa de cam 2 luni de la candida ma pisca tare la penetrare. Cand prietenul meu a incercat sa imi faca sex oral , a spus ca scurgerea mea vaginala il pisca la limba . In mod evident asta arata un ph foarte acid . Am cautat pe net raspunsuri dar nu gasesc nimic sa ma ajute sau sa imi spuna ce ar putea fi . Mancarimi si usturimi la urinare nu am , am doar problemele mentionate in timpul penetrarii . As aprecia ft tare un raspuns :) multumesc !


Tratamentul urmat de tine nu a fost complet si nu esti vindecata de Candidoza!! Prezinta-te la medic si fa un examen citologic! Candidoza nu se trateaza, doar extern, asa cum ai incercat sa te tratezi, ci si intern, caci, in momentul in care apare, ciuperca "Candida Albicans" este extinsa, din cavitatea bucala, pana la rect!
kudika_15804
Postat pe 10 Iunie 2016 07:08
Candida nu trece asa usor!
Daca aveti un partener
trebuie sa faca si el tratament!
Ivanescu_Stefan_1
Postat pe 22 Iunie 2016 15:15
1. Spalaturi cu ceai de pelin (nu mai p fi vorba de sex oral o vreme) cu mult bicarbonat de sodiu; Canesten unguent; Stamicin pastile si tu si el; Nistatin pulbere in orice ceai(pelin, musetel, nuc, fiertura de coaja de stejar)Toate alternativ. SANATATE!!!
kudika_930014
Postat pe 8 August 2016 10:41
PS: Canestenul poate fi inlocuit cu Clotrimazol!
kudika_930014
Postat pe 8 August 2016 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 131 De la: kudika017543 6 Iulie 2011 11:37
cum scap de Escherichia Coli? 20 De la: mihi_healthy 27 Septembrie 2016 16:23
rani pe penis 23 De la: kudika_945245 6 Decembrie 2013 11:52
nelamurire cu antibebe-urile!!! 3 De la: pitique_blondine 15 Noiembrie 2009 22:03
boala venerica din ce cauze? 16 De la: Micaell 9 Iulie 2011 17:26