Setari Cookie-uri

dragoste la distanta +?vraji? plizzz help me :(

Buna la toata lumea, numele meu este Anca am 20 de ani si sunt studenta in Iasi. Acum o luna si ceva l-am cunoscut pe Robert pe internet, am inceput sa vorbim la inceput foarte retinuti iar in timp totul a luat o intorsatura spre foarte bine direct…el iesit dintr-o relatie de 4 ani si ceva am uitat sa mentionez el are 28 de ani si este zodiac berbec iar eu sunt sagetator, si cum va ziceam el imi zicea ca nu mai vrea sa auda de relatii de scurta durata si vrea o relatie pentru totdeauna, asta era si visul meu! Dupa 2 saptamani cand ne-am mai cunoscut el imi zicea mereu ca eu sunt persoana alaturi de care vrea sa imbatraneasca pe retele de socializare era foarte clar ca noi 2 suntem impreuna eram intr-o relatie si comentarii si nebunii la toate pozele, el si-a pus toata increderea in mine mi-a dat parola de la contul lui, aveam acces la tot, si vedeam cum le povestea prietenilor lui despre mine, le zicea ca vine acasa si e insoara si chestii de genul verisorilor lui prietenilor si tot asa si nu va zic ca l-am cunoscut in perioada sesiunii si mereu ma incuraja pentru examene eu nu aveam chef de invatat iar el ma facea de invatam cu drag era mai stresat decat cum eram eu pentru fiecare examen al meu, el munceste in italia si totul a fost la distanta  dar vorbeam mereu…iesea de la munca in drum spre casa vorbeam ajungea acasa in timp ce isi pregatea masa in timp ce manca el mereu vorbea cu mine, mereu cand ma supara gasea tot felul de nebunii sa imi treaca supararea…imi facea desene pe viber care mai de care, scria pe foite diferite mesaje si le punea pe piept si se poza cu ele, mereu cand vorbeam eram in acelasi gand…sunt 99% ca el e barbatul meu simt asta….a riscat multe pentru mine…si acum incepe cosmarul…in urma cu 2 saptamani a fost la fratele lui in alt oras in italia sambata si duminika…cum a ajuns acolo a luat tablet din mana de la nepoteii lui mai mici si a intrat in alta camera si a inceput sa vorbeasca cu mine…nu statea cu ei dar tot cu mine era….luni cand a plecat inapoi la el a fost trist toata ziua eu am avut examen ziua aceea pana a aflat ce am fc la examen a fost ok…mi-a lasat ca de obicei dimineata 10-20 mesaje care mai de care…dupa aceea seara cand a ajuns acasa nu prea vorbea cu mine am simtit ca nu e ok…l-am intrebat ce are si am insistat si a zis ca e satul de viata asta de rahat si ca nu mai vrea nimic…mi-a cazut cerul in cap normal…dupa atat bine o luna in care imi zicea mereu ca eu voi fi sotia lui ca eu sunt sufletul lui viata lui etc ect…imi zicea ca nu mai vrea nimic….bineinteles am incercat sa-l incurajez sa aflu ce s-a intamplat…el nimic…nervos am inceput sa ne certam el imi zicea ca nu mai vrea sa nu mai insista ca se termina totul si eu insistam plangeam si greseala mea este ca eu mereu i-am zis tot ce imi trecea prin cap…a trecut asta am suportat si dupa usor usor a zis ca vom fi prieteni am acceptat si peste o zi a zis sa nu ii mai zis prieten ca noi nu suntem prieteni si nu voi fi prieteni niciodata…era trista nu vorbisem 2 zile nu ma vazuse nu il vazusem amandoi cu vocile triste am inceput sa vorbim pe viber…cand ne-am auzit ne-am speriat unul de altul iar el a zis ca vrea sa ma vada si am zis hai sa punem ambii camera web 1 minut sa ne vedem poate reusim (avem net de tot rahatul amandoi) am reusit sa ne vedem ne-a ajutat Dumnezeu..nu va zis ca I s-a schimbat si privire si fata si voce si tot cand ma vazut…ne-am impacat toate bune si frumoase din nou..au trecut 3 zile…venise de la munca si vorbeam ca de obicei la un moment dat s-a pus apelul in asteptare am asteptat vre-o 20 minute si am inchis ca nah de obicei vb cu fratele lui mama lui dar nu stiu nici acum cine la sunat atunci…dar inapoi nu am fost sunatata si dupa am vazut ca s-a apucat sa de-a like-uri pe un site de socializare rusesc la toate tampeniile…si i-am scris..am insistat multtt iar el s-a enervate si a zis ca de ce nu-l las in pace daca il vad asa am inceput sa ne certam si a zis ca aici e punctual mare ca nu mai vrea sa fie nimic si gata….nici un motiv…vreau sa va zic sa ultima perioada toti baietii pe care i-am cunoscut au plecat din viata mea fara nici un motiv …totul a fost bine si frumos la inceput apoi dintr-o data nimic…am avut vraji facute in familie…si imi este foarte frica sa nu se fi atins si ceva de mine…acum am vorbit cu el si a zis ca sunt copil ca il caut si ca ii dau mesaje…dar iii dau mesaje de frica sa nu am vraji facute si i-am zis multe intradevar dar nu aveam cui sa I le zic si el stie asta…si zice in continuu ca sunt un copil…sa ma linistes sis a am grija de mine…ma pus sa ii promit ca voi manca pentru ca el stie ca eu nu prea mananc pentru ca sunt la diete si ma ruga continuu sa am grija de mine…baiatul asta chiar tine la mine chiar ma iubeste dar ceva nu e ok va rog din suflet sa ma ajutati…acum intre noi a ramas ceva de genul : eu i-am zis ca nu sunt un copil si ca o sa ii demonstrez asta iar el a zis ca o sa vina acasa pe 1 august si abia asteapta sa ii demonstrez ca intradevar nu sunt un copil…va rog ajutati-ma ce sa-I mai fac nu stiu daca o sa ma pot abtine pana atunci sa nu vb deloc cu el  imi e foarte greu…ajutati-ma sa ii demonstrez ca sunt matura pentru ca intradevar am undeori nebunia in cap sa=l disper cu mesaje va rog mult sa va dati cu parerea…imi este si foarte frica sa nu fie vorba de vrajii si alte nebunii pentru ca in familia mea s-a ma intamplat…sora mea a ramas brusc fara vedere….dragii mei va rog mult de tot cu lacimi in ochi ajutati-ma cu un sfat ce sa fac????!!!!
kudika_1015800
Postat pe 9 Iulie 2016 17:51
La cat de ravasita-ti este mintea sigur nu ai alta pb ?
kudika_988778
Postat pe 10 Iulie 2016 19:55
Sa nu faci nimic. Nu confunda visele tale cu realitatea.Tu crezi ca te iubeste. Realitatea poate fi alta. Stiu multe relatii la distanta si doar 1/1000 au fost reusite. Nu mai insista si nu te mai teme de vraji. Doar tu si gandurile tale permiteti raului sa se instaleze in viata ta.
In astfel de situatii obijnuiesc sa spun:
"E bine, bine, e foarte bine, acesta este raspunsul meu. E bine, bine, e foarte bine...si asa va fi mereu.""Iti multumesc Doamne pentru ca esti alaturi de mine, pentru ca ma ocrotesti si te rog sa iei tu poverile mele. faca-se voia ta oricare ar fi aceasta.Adu in viata mea pacea si linistea, oameni buni si adevarati, prieteni corecti."
La mine functioneaza intotdeauna.Ce e drept, nu ma agat de nici o relatie pentru ca atunci cand am facut-o si m-am incapatanat sa am o relatie Creatorul mi-a aratat ca este nepotrivita revelandu-mi caracterul infect al unor persoane pe care le credeam sincere.
E o rugaciune puternica care m-a ajutat intotdeauna.
FALCON_LADY
Postat pe 18 Iulie 2016 11:10
De regula, barbatii se plictisesc repede.
O cunostinta de-a mea avea o vorba:
"Dupa ce termin facultatea, cine ma iubeste sa spuna si vedem atunci ce facem."
De multe ori dezamagirile se nasc fie pentru ca ne grabim, fie pentru ca nu sunt prevazute in destinul nostru.
kudika023770
Postat pe 24 Iulie 2016 10:16
Eu nu vreau sa te judec , dar prima greșealã: ii spui ca ești maturã...dar din ce am citit mi ai pãrut o copilã bucuroasa ca ai parola lui ....Un om matur nu are nevoie de asa ceva sa schimbi parole sa te uiți unde da likeuri...asta e nebunie. Retine nu te judec ...poate și eu am fãcut la fel dar asta nu e maturitate. Legat de vrãji...eu te înțeleg..am aceleași probleme ...nu se leagã cu nici un bãrbat...am avut în familie am și eu ...în fine nu vreau sa dezvolt aici e vb de tine nu de mine. Îți doresc mult succes , dar urmãrește l liniștitã unde da like sau de la cine primește dar nu ii spune pt ca îl vei sufoca ...
Lala22
Postat pe 25 Iulie 2016 01:29
De la: kudika_1015800, la data 2016-07-09 17:51:01Buna la toata lumea, numele meu este Anca am 20 de ani si sunt studenta in Iasi. Acum o luna si ceva l-am cunoscut pe Robert pe internet, am inceput sa vorbim la inceput foarte retinuti iar in timp totul a luat o intorsatura spre foarte bine direct…el iesit dintr-o relatie de 4 ani si ceva am uitat sa mentionez el are 28 de ani si este zodiac berbec iar eu sunt sagetator, si cum va ziceam el imi zicea ca nu mai vrea sa auda de relatii de scurta durata si vrea o relatie pentru totdeauna, asta era si visul meu! Dupa 2 saptamani cand ne-am mai cunoscut el imi zicea mereu ca eu sunt persoana alaturi de care vrea sa imbatraneasca pe retele de socializare era foarte clar ca noi 2 suntem impreuna eram intr-o relatie si comentarii si nebunii la toate pozele, el si-a pus toata increderea in mine mi-a dat parola de la contul lui, aveam acces la tot, si vedeam cum le povestea prietenilor lui despre mine, le zicea ca vine acasa si e insoara si chestii de genul verisorilor lui prietenilor si tot asa si nu va zic ca l-am cunoscut in perioada sesiunii si mereu ma incuraja pentru examene eu nu aveam chef de invatat iar el ma facea de invatam cu drag era mai stresat decat cum eram eu pentru fiecare examen al meu, el munceste in italia si totul a fost la distanta  dar vorbeam mereu…iesea de la munca in drum spre casa vorbeam ajungea acasa in timp ce isi pregatea masa in timp ce manca el mereu vorbea cu mine, mereu cand ma supara gasea tot felul de nebunii sa imi treaca supararea…imi facea desene pe viber care mai de care, scria pe foite diferite mesaje si le punea pe piept si se poza cu ele, mereu cand vorbeam eram in acelasi gand…sunt 99% ca el e barbatul meu simt asta….a riscat multe pentru mine…si acum incepe cosmarul…in urma cu 2 saptamani a fost la fratele lui in alt oras in italia sambata si duminika…cum a ajuns acolo a luat tablet din mana de la nepoteii lui mai mici si a intrat in alta camera si a inceput sa vorbeasca cu mine…nu statea cu ei dar tot cu mine era….luni cand a plecat inapoi la el a fost trist toata ziua eu am avut examen ziua aceea pana a aflat ce am fc la examen a fost ok…mi-a lasat ca de obicei dimineata 10-20 mesaje care mai de care…dupa aceea seara cand a ajuns acasa nu prea vorbea cu mine am simtit ca nu e ok…l-am intrebat ce are si am insistat si a zis ca e satul de viata asta de rahat si ca nu mai vrea nimic…mi-a cazut cerul in cap normal…dupa atat bine o luna in care imi zicea mereu ca eu voi fi sotia lui ca eu sunt sufletul lui viata lui etc ect…imi zicea ca nu mai vrea nimic….....................................................................


Esti un copil, invata sa ai rabdare intr-o relatie ! Luati relatia de la capat, daca va iubiti, corectati-va greselile ! Renunta la dietele acestea tampite, organizeaza-ti viata altel ! Da, esti un copil !!!
kudika_15804
Postat pe 25 Iulie 2016 07:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
saraca sau bogata? 96 De la: heaven2007 24 Noiembrie 2009 08:33
cum il fac gelos?? 39 De la: iacinta 5 Martie 2010 16:13
Iubita fratelui ... s-a dat la el... si acum astept parei pro si contra ..... 30 De la: healthy010635 15 Mai 2011 08:27
s`a plictisit deodata.. 38 De la: pisicuta_trista 11 Septembrie 2009 22:44
Astept un sfat!! 14 De la: kudika_947367 13 Ianuarie 2014 15:21