Setari Cookie-uri

la distanta

Am inceput acum un an o relatie cu un tip. Eram in ultimul an de facultate, dar acum ca am terminat si voi merge in alt oras va fi mult mai greu sa ne transformam relatia intr-una la distanta. El are servici si nu vrea sa se mute cu locul de munca si cu toate.
Am mai avut inainte o relatie la distanta si n-a tinut decat jumatate de an. La inceput faceam tot posibilul si calatoaream in week-end sa ne intalnim, dar in timp si stresul si lipsa de timp si rutina si-au pus amprenta. Sper sa nu patesc la fel si acum.
Eu il iubesc mult, dar simt ca in cazul meu distanta incet - incet ma face sa devin mai distanta.
Voi ce credeti? Are rost sa mai continui sau nu?
emilia85
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:36
De la: emilia85, la data 2011-11-02 11:36:48Am inceput acum un an o relatie cu un tip. Eram in ultimul an de facultate, dar acum ca am terminat si voi merge in alt oras va fi mult mai greu sa ne transformam relatia intr-una la distanta. El are servici si nu vrea sa se mute cu locul de munca si cu toate.
Am mai avut inainte o relatie la distanta si n-a tinut decat jumatate de an. La inceput faceam tot posibilul si calatoaream in week-end sa ne intalnim, dar in timp si stresul si lipsa de timp si rutina si-au pus amprenta. Sper sa nu patesc la fel si acum.
Eu il iubesc mult, dar simt ca in cazul meu distanta incet - incet ma face sa devin mai distanta.
Voi ce credeti? Are rost sa mai continui sau nu?


Oare el isi face griji? Esti destul de maricica pt a mai pierde timpul cu relatii posibil fara viitor.
ilumax_76
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:43
da, si el e ingrijorat in privinta asta si tot imi spune ca vom trece si de asta si poate peste vreun an - doi unul ndin noi se va putea muta cu serviciul. Dar pana atunci tot asa trebuie sa suportam situatia asta si sa fim ba unul, ba celalalt pe drumuri si sa ne vizitam cand avem week-end mai liber si sa incercam sa ne luam concediu in aceeasi perioada.
emilia85
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:50
De la: emilia85, la data 2011-11-02 11:50:33da, si el e ingrijorat in privinta asta si tot imi spune ca vom trece si de asta si poate peste vreun an - doi unul ndin noi se va putea muta cu serviciul. Dar pana atunci tot asa trebuie sa suportam situatia asta si sa fim ba unul, ba celalalt pe drumuri si sa ne vizitam cand avem week-end mai liber si sa incercam sa ne luam concediu in aceeasi perioada.

fa ceea ce crezi tu de cuviinta...insa i-a in calcul toate posibilitatile ca apoi sa nu ai nimic de regretat...daca simti ca asta iti doresti cu adevarat (sa stai mereu pe drumuri pana unul din voi se decide,n-ai decat)... succes!
steffy91
Postat pe 2 Noiembrie 2011 17:00
De la: emilia85, la data 2011-11-02 11:36:48Am inceput acum un an o relatie cu un tip. Eram in ultimul an de facultate, dar acum ca am terminat si voi merge in alt oras va fi mult mai greu sa ne transformam relatia intr-una la distanta. El are servici si nu vrea sa se mute cu locul de munca si cu toate.
Am mai avut inainte o relatie la distanta si n-a tinut decat jumatate de an. La inceput faceam tot posibilul si calatoaream in week-end sa ne intalnim, dar in timp si stresul si lipsa de timp si rutina si-au pus amprenta. Sper sa nu patesc la fel si acum.
Eu il iubesc mult, dar simt ca in cazul meu distanta incet - incet ma face sa devin mai distanta.
Voi ce credeti? Are rost sa mai continui sau nu?



1.Tot tu?Ce subiect de topic este acesta?
2.Nu,relatiile la distanata sunt nule.
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 17:03
De la: kudika421339, la data 2011-11-02 17:03:58
De la: emilia85, la data 2011-11-02 11:36:48Am inceput acum un an o relatie cu un tip. Eram in ultimul an de facultate, dar acum ca am terminat si voi merge in alt oras va fi mult mai greu sa ne transformam relatia intr-una la distanta. El are servici si nu vrea sa se mute cu locul de munca si cu toate.
Am mai avut inainte o relatie la distanta si n-a tinut decat jumatate de an. La inceput faceam tot posibilul si calatoaream in week-end sa ne intalnim, dar in timp si stresul si lipsa de timp si rutina si-au pus amprenta. Sper sa nu patesc la fel si acum.
Eu il iubesc mult, dar simt ca in cazul meu distanta incet - incet ma face sa devin mai distanta.
Voi ce credeti? Are rost sa mai continui sau nu?



1.Tot tu?Ce subiect de topic este acesta?
2.Nu,relatiile la distanata sunt nule.

rautacioasa mica ce esti
steffy91
Postat pe 2 Noiembrie 2011 17:05
Nu. Relatia voastra e pe sfarsite si se stie deja ca o relatie la distanta nu rezista.
Eva32
Postat pe 3 Noiembrie 2011 23:44
De la: emilia85, la data 2011-11-02 11:36:48Am inceput acum un an o relatie cu un tip. Eram in ultimul an de facultate, dar acum ca am terminat si voi merge in alt oras va fi mult mai greu sa ne transformam relatia intr-una la distanta. El are servici si nu vrea sa se mute cu locul de munca si cu toate.
Am mai avut inainte o relatie la distanta si n-a tinut decat jumatate de an. La inceput faceam tot posibilul si calatoaream in week-end sa ne intalnim, dar in timp si stresul si lipsa de timp si rutina si-au pus amprenta. Sper sa nu patesc la fel si acum.
Eu il iubesc mult, dar simt ca in cazul meu distanta incet - incet ma face sa devin mai distanta.
Voi ce credeti? Are rost sa mai continui sau nu?

Se pare ca legatura dintre voi nu-i suficient de puternica pentru a va apropia.
Incearca sa grabesti demersurile de ambele parti pentru a va apropia. Daca nu iese nimic inseamna ca nu exista suficenta vointa sa fiti impreuna.
Cat timp o cariera este pusa inaintea voastra, cred ca exista deja o problema, chiar daca voua v-ar place sa credeti ca nu este asa.
Max2
Postat pe 16 Noiembrie 2011 22:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce vor barbatii?? 57 De la: radualin22 19 Septembrie 2011 22:29
CE AR TREBUIE SA ALEG? 14 De la: Artemis25 23 Mai 2009 17:09
The L Word 16 De la: sqeezer 1 August 2012 22:48
Help Meetic! 7 De la: Timeea1 25 Mai 2009 12:44
ce.. 23 De la: ella_c 11 Februarie 2009 20:34