Setari Cookie-uri

Însãrcinatã sau nu???

Buna!!! Am întreținut relatii sexuale neprotejate si am avut cu 5 zile inainte de data normala a menstruatiei o sangerare usoara eu am crezut ca e vorba de menstruatie deoarece am avut acele dureri abdominale exact ca si in timpul menstruatiei insa sunt putin debusolata deoarece nu a fost ca o menstruatie obisnuita ci a durat cam 2-3 zile si cantitativ a fost destul de redus fata de alte dãți....mi-am facut test de sarcina la vreo 2 zile si a iesit negativ...ce parere aveti???
adryanaaa
Postat pe 25 Iulie 2016 09:10
De la: adryanaaa, la data 2016-07-25 09:10:57Buna!!! Am întreținut relatii sexuale neprotejate si am avut cu 5 zile inainte de data normala a menstruatiei o sangerare usoara eu am crezut ca e vorba de menstruatie deoarece am avut acele dureri abdominale exact ca si in timpul menstruatiei insa sunt putin debusolata deoarece nu a fost ca o menstruatie obisnuita ci a durat cam 2-3 zile si cantitativ a fost destul de redus fata de alte dãți....mi-am facut test de sarcina la vreo 2 zile si a iesit negativ...ce parere aveti???



Daca contactele sexuale neprotejate au avut loc in perioada fertila este posibil sa fi ramas insarcinata !Testul de sarcina afost facut mult prea devreme si nici nu este concludent 100% ! Asteapta urmatoarea menstra, nu ai ce face acum! Nu iti inteleg comportamentul imprudent, doar este vorba de trupul tau ! Poti merge la medic, dar sa o faci dupa sase saptamani de la ultima menstra ! Sangerarile avute pot fi o menstra falsa, care apare la multe femei, chiar daca sunt insarcinate deja ! Medicul ginecolog te va lamuri in ceea ce te priveste ! Parerile noastre nu conteaza, ci sanatatea ta, posibilele avorturi distrug sufletul femeii !
kudika_15804
Postat pe 25 Iulie 2016 09:17
buna adriana ! sa inteleg ca iti doresti un bebe ?
micile picaturi de sange pot fii din cauza nidatiei. daca testul de sarcina a iesit negativ , mai asteapta o saptamana si mai faci un alt test .
nu te speria ca nu este o problema grava daca nu e sarcina , poate fii din cauza stresului . numai bine !
kudika_595
Postat pe 3 August 2016 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urgent! 5 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 15:45
EASY LOVER 1 De la: ledy21 4 Aprilie 2011 10:02
cancer la plamani... 6 De la: ene_m_gabriel 13 Martie 2010 09:08
sindrom premenstrual,mastodinii,mastoza fibrochistica 14 De la: 4Life 22 Noiembrie 2009 22:29
un pic de ajutor....? 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:03