Setari Cookie-uri

Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala?

Nu am curajul sa pun capat unei relatii bolnave...
Pe zi ce trece descopar ca am langa mine o minte malefica careia nu i-a pasat niciodata de mine pe cat i-a pasat de aparente. El=barbatul fidel. Ce gluma macabra!
De cateva luni totul s-a naruit. A inceput cu jigniri cumplite si s-a terminat cu lipsitul de acasa (fara nicio explicatie).
Cand a lipsit prima oara am gasit pe calculatorul lui (deschis ostentativ) numere de telefon pentru ... dame de lux. A venit seara acasa beat si o alta ploaie de jigniri si reprosuri. L-am confruntat si mi-a recunoscut.
Nu am cuvinte sa exprim durerea pricinuita. Simt ca bietul meu suflet nu se v-a reface niciodata dupa acest soc. Ma doare cumplit si as vrea sa pot cumva alina aceasta suferinta.
De atunci suntem ca si doi straini: in odai diferite, ocupatii diferite, el foarte mandru ca si-a rezolvat pasaportul libertatii si eu... Eu naucita de tupeul pe care-l afiseaza.
Si atunci ma intreb:
Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala?
Daca exista cineva care a putut trece peste?
Si mai ales cum?
Multumesc


blue_little_angel
Postat pe 18 Iunie 2010 23:55
M-a impresionat povestea ta! Imi aminteste foarte bine de ceva similar prin care am trecut si eu... Sunt ani de atunci, dar si astazi mai am cosmaruri: LA PROPRIU!
De fapt, partea ingroyitoare este nu aceea ca te inseala el de langa tine, ci intreaga panoplie de ofense, intregul sir de brutalitati si infruntari gratuite - care, daca se vor opri, va fi doar un fenomen temporar!
Imi pare rau sa iti spun, dar, daca nu te rupi din cercul vicios in care ai intrat, cosmarul tau abia a inceput!!!!http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/5544.html#

TREBUIE sa pleci din casa definitiv - nu spun sa plece el pentru ca stiu ca va refuza din cauza tupeului si a caracterului grobian! Dar INTERESUL TAU FIIND SA STAI CAT MAI DEPARTE DE EL, PLEACA, TE ROG! AZI! ACUM! CAnd pleaca el din casa cateva ceasuri, ia-ti strictul necesar si du-te! La parinti, la o prietena, oriunde! Mergi linistita, senina si nu te uita inapoi! NU PIERZI NIMIC!
DIMPOTRIVA! Iti castigi dreptul la viata si liniste! Vei fi uimita cata seninatate, dragoste si respect iti va aduce urmatoarea iubire!

Ah! Inca ceva! IUBESTE! Nu ai de ce si dupa cine sa porti doliu! Iesi din casa, cunoaste oameni, lasa-te curtata si cucerita! Doar de-asta esti femeie, nu-i asa?!

Am incredere ca poti face asta! Daca eu am putut, poti si tu!
kudika147202
Postat pe 19 Iunie 2010 07:30
De la: Basme, la data 2010-06-19 07:30:15 M-a impresionat povestea ta! Imi aminteste foarte bine de ceva similar prin care am trecut si eu... Sunt ani de atunci, dar si astazi mai am cosmaruri: LA PROPRIU!
De fapt, partea ingroyitoare este nu aceea ca te inseala el de langa tine, ci intreaga panoplie de ofense, intregul sir de brutalitati si infruntari gratuite - care, daca se vor opri, va fi doar un fenomen temporar!
Imi pare rau sa iti spun, dar, daca nu te rupi din cercul vicios in care ai intrat, cosmarul tau abia a inceput!!!!http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/5544.html#

TREBUIE sa pleci din casa definitiv - nu spun sa plece el pentru ca stiu ca va refuza din cauza tupeului si a caracterului grobian! Dar INTERESUL TAU FIIND SA STAI CAT MAI DEPARTE DE EL, PLEACA, TE ROG! AZI! ACUM! CAnd pleaca el din casa cateva ceasuri, ia-ti strictul necesar si du-te! La parinti, la o prietena, oriunde! Mergi linistita, senina si nu te uita inapoi! NU PIERZI NIMIC!
DIMPOTRIVA! Iti castigi dreptul la viata si liniste! Vei fi uimita cata seninatate, dragoste si respect iti va aduce urmatoarea iubire!

Ah! Inca ceva! IUBESTE! Nu ai de ce si dupa cine sa porti doliu! Iesi din casa, cunoaste oameni, lasa-te curtata si cucerita! Doar de-asta esti femeie, nu-i asa?!

Am incredere ca poti face asta! Daca eu am putut, poti si tu!



Esti un OM in adevaratul sens al cuvantului. Ceea ce ai spus tu, aici, este extrem de profund si totodata realist.

Stii? Eu niciodata nu am avut: dreptul la viata, liniste in ultimii ani si prin prisma acestui lucru m-am plafonat si mi-e cumplit de greau sa realizez ca dincolo de cei patru pereti exista viata si pentru mine .

blue_little_angel
Postat pe 20 Iunie 2010 00:07
Foarte simplu.il parasesti.
Asa am patit si eu acum 3 ani jumate.
Dupa 8 ani de concubinaj,a plecat sa lucreze la Cluj dupa 2 luni am simtit k ma ieala.si intuitia mea a fost asa.am dat telefoane la colegii lui si bine inteles la inceput nu a vrut niciunu din ei sa recunoasca.pana la urma am zis k stiu k are pe cineva si ne vom despatri dar vreau sa stiu cine e ? si cum o cheamaasa a recunoscut unul din colegii lui
A venit acasa si am etalat totul cine >cum o cheama>?cati ani are de unde e?
era din Hunedoara facea scoala la Cluj.atat de tare m-a jignit k m-a schimbat cu o tiganca de nu am suportat sa mai puna mana pe mine.
Avenit despartirea care era atat de dureroasa de am zis ca voi muri de tristete,pentru ca intradevar ajunsesem sa-l iubesc enormdaca ma crezi sau nu am plans 1 an de zile zilnic si pe strada ma apuca plansul si a venit de 5 ori sa ne impacam.
dar eu nu si nu.
trebuie sa ai tarie de caracter
Poate am pierdut iubirea vietii mele,nu voi mai putea sa iubesc asa pe cineva,ne-am potrivit din mu;lte puncte de vedere si mai ales sexual cea ce la mine a cotat enorm acum e insurat si tot ma mai cauta
acum eu ma simt bine cand stiu k a inselat-o din nou cu mine ,desi a fost o data pentru k nu e in tara.vorbim la telefon s spune k eu sant de vina de aceasta despartire fiinca nu l-am iertat
poate il iertam daca era doar o aventura dar el a mers la Hunedoara o saptamana,si nu am putut trece peste.si el era mai tanar cu 20 de ani,nu m-am lasat calcata in picioare.
Sper k nu te-am plictisit?
daca a facut-o odata fi sigura k o va mai face.
succes si mare tarie de caracter.
MARIA
healthy016516
Postat pe 2 Iulie 2010 10:17
buna little angel. foarte trist ceea ce spui.ce poti sa faci atunci cand te inseala? sa il lasi , stiu ca e greu dar ....eu cred ca aceasta e cea mai buna decizie.parerea mea.eu nu as suporta acest lucru. dar depinde de tine. atunci cand te inseala o data te inseala si a doua si a treia orara si tot asa.sper sa iei o decizie buna.repet , e parerea mea. fii tare nu te lasa calcata in picioare de el.
fata_healthy
Postat pe 2 Iulie 2010 13:37
kudika147202

1 mesaj
Membru din: 18/03/2010
Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 07:30 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde
M-a impresionat povestea ta! Imi aminteste foarte bine de ceva similar prin care am trecut si eu... Sunt ani de atunci, dar si astazi mai am cosmaruri: LA PROPRIU!
De fapt, partea ingroyitoare este nu aceea ca te inseala el de langa tine, ci intreaga panoplie de ofense, intregul sir de brutalitati si infruntari gratuite - care, daca se vor opri, va fi doar un fenomen temporar!
Imi pare rau sa iti spun, dar, daca nu te rupi din cercul vicios in care ai intrat, cosmarul tau abia a inceput!!!!http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/5544.html#

TREBUIE sa pleci din casa definitiv - nu spun sa plece el pentru ca stiu ca va refuza din cauza tupeului si a caracterului grobian! Dar INTERESUL TAU FIIND SA STAI CAT MAI DEPARTE DE EL, PLEACA, TE ROG! AZI! ACUM! CAnd pleaca el din casa cateva ceasuri, ia-ti strictul necesar si du-te! La parinti, la o prietena, oriunde! Mergi linistita, senina si nu te uita inapoi! NU PIERZI NIMIC!
DIMPOTRIVA! Iti castigi dreptul la viata si liniste! Vei fi uimita cata seninatate, dragoste si respect iti va aduce urmatoarea iubire!

Ah! Inca ceva! IUBESTE! Nu ai de ce si dupa cine sa porti doliu! Iesi din casa, cunoaste oameni, lasa-te curtata si cucerita! Doar de-asta esti femeie, nu-i asa?!

Am incredere ca poti face asta! Daca eu am putut, poti si tu!


AI FOARTE MARE DREPTATE ! ma bucur caai fost tare si ai putut trece peste asta si ai mers inainte.




fata_healthy
Postat pe 2 Iulie 2010 13:40
De la: blue_little_angel, la data 2010-06-18 23:55:37Nu am curajul sa pun capat unei relatii bolnave...
Pe zi ce trece descopar ca am langa mine o minte malefica careia nu i-a pasat niciodata de mine pe cat i-a pasat de aparente. El=barbatul fidel. Ce gluma macabra!
De cateva luni totul s-a naruit. A inceput cu jigniri cumplite si s-a terminat cu lipsitul de acasa (fara nicio explicatie).
Cand a lipsit prima oara am gasit pe calculatorul lui (deschis ostentativ) numere de telefon pentru ... dame de lux. A venit seara acasa beat si o alta ploaie de jigniri si reprosuri. L-am confruntat si mi-a recunoscut.
Nu am cuvinte sa exprim durerea pricinuita. Simt ca bietul meu suflet nu se v-a reface niciodata dupa acest soc. Ma doare cumplit si as vrea sa pot cumva alina aceasta suferinta.
De atunci suntem ca si doi straini: in odai diferite, ocupatii diferite, el foarte mandru ca si-a rezolvat pasaportul libertatii si eu... Eu naucita de tupeul pe care-l afiseaza.
Si atunci ma intreb:
Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala?
Daca exista cineva care a putut trece peste?
Si mai ales cum?
Multumesc





Te impaci cu ideea ca doar tu il iubesti.
Il lasi in pace, te desparti.
stem_29
Postat pe 3 Iulie 2010 02:17
De la: blue_little_angel, la data 2010-06-18 23:55:37Nu am curajul sa pun capat unei relatii bolnave...
Pe zi ce trece descopar ca am langa mine o minte malefica careia nu i-a pasat niciodata de mine pe cat i-a pasat de aparente. El=barbatul fidel. Ce gluma macabra!
De cateva luni totul s-a naruit. A inceput cu jigniri cumplite si s-a terminat cu lipsitul de acasa (fara nicio explicatie).
Cand a lipsit prima oara am gasit pe calculatorul lui (deschis ostentativ) numere de telefon pentru ... dame de lux. A venit seara acasa beat si o alta ploaie de jigniri si reprosuri. L-am confruntat si mi-a recunoscut.
Nu am cuvinte sa exprim durerea pricinuita. Simt ca bietul meu suflet nu se v-a reface niciodata dupa acest soc. Ma doare cumplit si as vrea sa pot cumva alina aceasta suferinta.
De atunci suntem ca si doi straini: in odai diferite, ocupatii diferite, el foarte mandru ca si-a rezolvat pasaportul libertatii si eu... Eu naucita de tupeul pe care-l afiseaza.
Si atunci ma intreb:
Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala?
Daca exista cineva care a putut trece peste?
Si mai ales cum?
Multumesc






trebuie sa te gandesti ca el pierde ceva valoros(pe tine),nu tu pe el.....trebuie sa te gandesti sa o iei de la capat,sa nu mai suferi pt ceva ce nu are nici o importanta,infrumuseteaza-ti ziua rasfatandu-te,fii zambitoare,arata-i indiferenta,iesi ,distreaza-te cu prietenele,sa vezi cum se schimba omul cand te-o vedea asa,multi traiesc din suferinta pers de langa ei,iar cand va vedea ca te schimbi,IN BINE,va realiza ca ceva nu e in regula si va reactiona,te asigur!
sweet_heart
Postat pe 3 Iulie 2010 02:46
sti ca ar trebui sa te gandesti ca esti norocosa mai bine mai tarziu decat niciodata fati curaj si divorteaza mergi mai de parte daca nu a fost sa fie trebuie sa te gandesti ca nu a fost niciodata al tau cu adevarat si e mai bine inca mai timp sa gasesti persona potrivita si un te mai subestima lasa l si gata e greu dureros dar ce vrei sa faci trebe au vrei sa vina cu amanta in casa si o faca in fata ta imi pare rau cand vad ca in tara noastra sunt foarte multe femei in situatia ta care ajung la un momendat sa accepte ca soti sa isi aduca amantele acasa chiar sub nasul lor sincer fi tare spune ti tie insuti ca nu poti accepta aceasta situatie si gandeste pozitiv nu sa teriminat lumea la un mitocan fati curaj si rupe acest lant al slabiciunilor ca alt fel o so iei razna nu te gandi nici un moment ca e vina ta pentru ca nu e ,doar el vinovat si atat si nu mai lasa pe mine in lumea asta sa te calce in picioare sau sa te umilieasca incepe sa te respecti si sa te valorezi tu pe tine daca vrei ca cei din jur sa te respecte si sa te valoreze la adevarata ta valoare curaj succes.
lucia_loredana
Postat pe 3 Iulie 2010 02:57
TREBUIE SA PUI CAPAT ACESTEI RELATII DACA TE-A INSELAT CU DAME DE COMPANIE NU TE RESPECTA SI NU TE IUBESTE, DACA TU CA FEMEIE NU REUSESTI - DIN PUNCTUL LUI DE VEDERE - SA II OFERI SATISFACTIE, SAU VARIATIE IN RELATIA INTIMA. SAU POATE ESTE EL OBSEDAT DE SEX SI NU SE POATE ABTINE SA FIE CU CAT MAI MULTE. SPRE BINELE TAU TREBUIE SA TE DETASEZI DE EL CHIAR DACA LOCUITI IMPREUNA INDIFERENT DE STAREA TA MATERIALA, CHIAR SI DACA AVETI COPII, ORICAT DE MULT TE-AR DUREA TREB UIE SA PUI PUNCT SI SAINCEPI O NOUA VIATA,
kudika190114
Postat pe 3 Iulie 2010 06:53
Birou Detectivi Particulari UNITED
autorizati pentru servicii speciale de investigatii si filaj
tel;0730175949
0753937003
www.agentiedetectivi.com
lixandru
Postat pe 3 Iulie 2010 07:02
De ce mai stai?
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 07:44
Asculta sfatul lui sweet_heart. Are dreptate. Cand va vedea ca esti fericita o sa fie surprins si va dori sa afle de ce!
Am trecut si eu prin asta si tot asa am procedat. Prima perioada am suferit cand am aflat ca are o amanta. El stia de ce sufar. Apoi mi-am skimbat atitudinea si am devenit f vesela. Chiar si cu el ma purtam f bine sperand ca va vedea ca ii e bine langa mine si va renunta. Era constient ca nu vrea sa renunte la mine dar ii placea sa se distreze si cu ea. Pana la urma n am mai putut indura sa merg in paralel Asa ca dupa cateva luni i am zis: trebuie sa alegi, ori eu, ori ea. Nu mai putem continua relatia in trei. Si m a ales pe mine. I am spus ca l am iertat si merg mai departe dar in sufletul meu n am reusit nici acum :(.....
E f greu sa uiti ca femeie lucrurile astea. Dar acum ne este bine :)....el ma iubeste, se vede... dar are acelasi caracter cu al sotului tau. Cand se supara ca nu ii convine ca il cert devine alt om. Face pe nebunu si face numai prostii. Sta pe net cu toate fufele. Cel putin acum nu are pe altcineva. Dar i am spus: data viitoare iti pun bagajul la usa !
La mult timp dupa intamplare am stat o vreo 2 luni despartiti. El a suferit mai mult decat mine. Iar acum e ca noua relatia :) E f frumos!
Parerea mea in ce te priveste este in primul rand (daca ai posibilitati financiare) sa mergi la un psiholog. Te va ajuta mult chestia asta. Mie mi a folosit foarte. In al doilea rand incearca sa privesti relatia ca un spectator. Nu te mai implica! Incearca sa iti vezi de viata ta fara sa iei vreo decizie asupra relatiei. Vezi-ti de serviciu, de iesiri prin oras, de distractii...chiar si singura. E f ok singura, sa stii. Eu ma simt bine cu mine, de exemplu. iar acasa cand ajungi la fel. Fa-ti treburile casnice kiar daca ii speli si lui 2 rufe. Fa mancare si din bun simt intreaba l daca vrea si el, vorbeste la telefon astfel incat sa reiasa din vocea ta ca esti bine psihic...etc...Si pana la urma el va decide ce sa faca! Ori va pleca la aia, ori va incerca sa reinnoade rel cu tine! O sa vezi !
Plopia
Postat pe 3 Iulie 2010 08:40
eu vad lucrurile asa:
1. ori el nu mai vrea sa mai stie de tine, nu-i mai pasa de tine, nu te iubeste sau nu te-a iubit niciodata si atunci nu mai ai ce cauta langa el. lasa-l in plata domnului si continua sa traiesti!!!
2. ori tu esti cea care a uitat sa mai fie femeie (te-ai ingrasat putin, ai uitat sa fii cocheta, ai uitat cum sa-l atragi...) si atunci el a uitat ca tu esti femeia lui :( si a inceput sa o caute ... pe unde l-a dus mintea sa o caute... in cazul asta ori pleci de langa el si iti cauti un partener care sa te respecte si sa te doreasca pt ceea ce esti acum, ori ramai si langa actualul tau partener si ii demonstrezi ca ceea ce cauta el gaseste doar la tine (asta functioneaza doar daca in sufletul lui de mascul au existat si mai exista sentimente pt tine)

insa orice efort ai face in vederea mentinerii relatiei trebuie facut doar daca barbatul de langa tine merita asta. e pacat sa investesti sentimente, lacrimi si chiar durere si mai tarziu sa-ti dai seama ca de fapt tu te-ai inselat pe tine. da jos ochelarii de cal si scoate dopurile din urechi! fii obiectiva, evalueaza la rece toata relatia si asculta-i si pe cei apropiati (sunt mai obiectivi decat poti fi tu in acest moment)

sunt alaturi de tine! fruntea sus si fii demna :)
healthy014774
Postat pe 3 Iulie 2010 08:46
De la: blue_little_angel, la data 2010-06-18 23:55:37Nu am curajul sa pun capat unei relatii bolnave...
Pe zi ce trece descopar ca am langa mine o minte malefica careia nu i-a pasat niciodata de mine pe cat i-a pasat de aparente. El=barbatul fidel. Ce gluma macabra!
De cateva luni totul s-a naruit. A inceput cu jigniri cumplite si s-a terminat cu lipsitul de acasa (fara nicio explicatie).
Cand a lipsit prima oara am gasit pe calculatorul lui (deschis ostentativ) numere de telefon pentru ... dame de lux. A venit seara acasa beat si o alta ploaie de jigniri si reprosuri. L-am confruntat si mi-a recunoscut.
Nu am cuvinte sa exprim durerea pricinuita. Simt ca bietul meu suflet nu se v-a reface niciodata dupa acest soc. Ma doare cumplit si as vrea sa pot cumva alina aceasta suferinta.
De atunci suntem ca si doi straini: in odai diferite, ocupatii diferite, el foarte mandru ca si-a rezolvat pasaportul libertatii si eu... Eu naucita de tupeul pe care-l afiseaza.
Si atunci ma intreb:
Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala?
Daca exista cineva care a putut trece peste?
Si mai ales cum?
Multumesc


>>ATENTIE ,=EU>>"mi-s idioata" >>DAR ..exista MULTE TIPURII DE FEMEI>>DAR NICI CHIAR ASA CA TINE ..?!>>CAND AI LANGA TINE UN >>PROST >>ca de... toti barbatii inseala , DAR BARBATUL DESTEPT >>NICI NU-I DA DE BANUIT IUBITEI >>jos palaria ...!!! >> si tu ce faci ?! >>>> TE PLANGI ... II DAI UN SUT ! >> SI NU UITA RESPECTUL DE SINE !!!
kudika080388
Postat pe 3 Iulie 2010 08:49
TREBUIE SA II PUI PUNCT
NU SE MERITA
CINEVA, ACOLO SUS, TE IUBESTE SI SE VA GASI SI AICI JOS , SA TE IUBEASCA CINEVA
O VIATA AI, SI NU SE MERITA CA UN NENOROCIT SA ISI BATA JOC DE TINE
moniche
Postat pe 3 Iulie 2010 09:32
E foarte usor sa privesti si sa judeci din afara !!!! Fiecare cu viata si experienta lui !!!
Nu te necaji,caci nu esti nici prima ,nici ultima inselata !!! Daca te inseala cu una mai buna ca tine ...il intelegi,dar cand o face cu una mai rea....nu poti pricepe !!! Oricum,durerea exista oricum si numai timpul o poate "vindeca " !!! Intreaba-te ..ce fac cele care au si copii si au fost inselate,dar au trebuit sa "ierte "pentru viitorul copiilor ??!! ! Te poti pune in situatie ??? E cumplit !!! Dar ,cu credinta in Dumnezeu,se trece peste toate !!! Ajungi sa te detasezi,sa-ti protejezi sufletul si sa nu mai crezi niciodata totat intr-un barbat !!!
Daca n-ai copii,nu esti nici cununata legal,poti schimba foarte usor totul !!! Depinde de ce-ti dicteaza sufletul si constiinta !! Daca-l vei ierta ,nu vei uita niciodata,dar...gandeste-te bine, detaseaza-te de situatie, roaga-te cu credinta si sunt sigura ca vei gasi calea spre ...lumina !!!
Si pentru ca in orice rau este si-un bine,sunt sigura ca aceasta nefericire te va cali,te va face pe viitor mai puternica,mai increzatoare in fortele tale si nu te vei mai arunca atat de usor in 'valtoare "!!!
Iti doresc din toata inima sa-ti gasesti linistea sufleteasca,pentru ca nimic nu-i mai de pret ca impacarea cu sine !!! Doamne ajuta !!!
kudika133347
Postat pe 3 Iulie 2010 09:47
De la: blue_little_angel, la data 2010-06-18 23:55:37Nu am curajul sa pun capat unei relatii bolnave...
Pe zi ce trece descopar ca am langa mine o minte malefica careia nu i-a pasat niciodata de mine pe cat i-a pasat de aparente. El=barbatul fidel. Ce gluma macabra!
De cateva luni totul s-a naruit. A inceput cu jigniri cumplite si s-a terminat cu lipsitul de acasa (fara nicio explicatie).
Cand a lipsit prima oara am gasit pe calculatorul lui (deschis ostentativ) numere de telefon pentru ... dame de lux. A venit seara acasa beat si o alta ploaie de jigniri si reprosuri. L-am confruntat si mi-a recunoscut.
Nu am cuvinte sa exprim durerea pricinuita. Simt ca bietul meu suflet nu se v-a reface niciodata dupa acest soc. Ma doare cumplit si as vrea sa pot cumva alina aceasta suferinta.
De atunci suntem ca si doi straini: in odai diferite, ocupatii diferite, el foarte mandru ca si-a rezolvat pasaportul libertatii si eu... Eu naucita de tupeul pe care-l afiseaza.
Si atunci ma intreb:
Ce faci cand afli ca omul iubit te inseala? SCURT SI LA OBIECT IL LASI FARA PIC DE REGRET.
Daca exista cineva care a putut trece peste? DA EU AM TRECUT PESTE DUPA 10 ANI DE ZILE .
Si mai ales cum? TE INTREBI MEREU DACA M-AR FI IUBIT SIGUR NU MAR FI INSELAT , PERESOANA ASTA ESTE EXACT CA O MASEA STRICATA , CARE NU MERGE REPARATA ,DECI CAND NU POTI SA REPARI O MASEA, O SCOTI DIN GURA SI O ARUNCI OK? ASA SI CU IUBIREA ASTA A TA , SCOATE -O DIN INIMA SI ARUNCO SI NU TE M-AI UITA INAPOI . CU TIMPUL VEI UITA SI MAI ALES DACA O SA GASESTI PERSOANA POTRIVITA CARE SA MERITE IUBIREA TA . PUP SI MULTA PUTERE SA TRECI PESTE .
Multumesc

kudika155098
Postat pe 3 Iulie 2010 11:16
cand afli ca omul iubit te inseala,ii spui ca stii si ca totul s a terminat,nici o femeie nu trbuie sa sufere pt un barbat,nu te respecta, adio,are balta pesti
sil_mary
Postat pe 3 Iulie 2010 11:23
jesus..credeam k doar tata e cel mai mare gunoi si face deastea...dar se pare ca m-am inselat..si mai exista si altii...stai linishtita draga mea,din cauza amantelor si damelor de companie a tatalui meu meu n-am avut copilarie...s-a intamplat asta cand eram mica si-a durat ani..batai certuri in noapte..ma scotea afara si ma punea sa dorm pe prag,pe mama o facea una cu pamantu si zacea in balta de sange...apoi cand am implinit 10 ani ne-a parasit....acum am 19 ...nu pot trece usor peste...deshi eram mica si ar trebui sa uit unele chestii...mereu se vor vedea cicatricele unei suferintze atat de chinuitoare...tu tot ce trebuie sa faci e sa nu te mai gandeshti...sa faci orice ,sa-ti cautzi ocupatie pt a nu avea timp sa te gandeshti la trecut...incearca sa iesi in lumea larga...sa socializezi cu alti barbatzi...vei vedea ca nu toti sunt la fel...deshi par total xeroxatzi...dar mai acorda o shansa vietzii tale si incearca sa iei totul de la capat..stiu ca e greu,dar e singura modalitate de vindecare a sufletului tau ranit :) ..iti doresc tot binele din lume...si o viatza mai buna,pe care o meriti cu sigurantza :*
Cretzolina_cretzo
Postat pe 3 Iulie 2010 11:40
buna. ma numesc magda. si eu traiesc o poveste asemanatoare. suntem casatoriti de trei ani avem o fetita amandoi si un baietel din prima mea casnicie. la inceput a fost totul frumos, simteam ca sunt iubita si apreciata. acum sunt mintita. reprosuri la orice pas si inca nu stiu dar simt ca sunt si inselata. eu stau acasa pt cresterea fetitei noastre care are 11 luni, el este ospatr. pleaca si vine cand vrea el. de curand si-a schimbal locatia de munca si de atunci e foarte schimbat. de mentionat ca unde lucreaza acum, sunt prieteni de ai lui din copilarie.treaba lui acum e sa plece la serviciu si sa vina cand vrea el. sa stea la bautura cu prietenii si e.t.c. treaba mea este sa cresc copiii, sa am grija lui sa fie curat calcat e.t.c.pe langa asta am si grija fratelui lui, acelasi lucru sa il spal sa il calc e.t.c eu il iubesc enorm de mult, poate prea mult, el spune ca ma iubeste dar nu simt lucrul asta, el considera ca daca imi aduce bani, imi da totul, eu nu vreau banii, eu il vrau pe el langa noi. sunt maritata singura si copiii tot singura am facut, asa sunt eu acum. ma cert cu el de ceva timp incoace in fiecare seara, nu stiu ce sa mai fac sa il apropii mai mult de noi, sa il fac sa inteleaga ca noi suntem familia lui. simt ca ma inseala, dar nu am cum sa aflu ca sunt legata de copiii. daca stiti cum as putea afla daca ma inseala, ajutati-ma, am ajuns sa nu mai gandesc limpede, il iubesc prea mult. va multumesc
magda__maria
Postat pe 3 Iulie 2010 14:09
Buna!imi pare rau de ceea ce ti se intampla,dar nu trebuie sa ne oprim aici,viata merge m-ai departe cu bune cu rele asa ne este dat sa traim.Stiu ca iti este greu e si normal,dragostea inseamna suferinta in acelasi timp..Dar mereu dupa ploaie apare soarele,fericirea va veni si pe strada ta.El probabil din prea mul bine a facut asta.Te-a inselat?Nu te deprima,nu te ascunde de prieteni,de fericire,viata e cel m-ai frumos lucru.Pacat ca e asa scurta.Stiu ca e foarte greu sa accepti ca ai fost inselata m-ai ales cand iubesti.Dar daca stam si plangem ne consumam nu rezolvam nimic.Noi stam si plangem iar iei barbati nici macar nu le pasa.Nu trebuie sa facem drama din asta,viata nu s-a oprit aici sunt alte persoane care m-ai au o zi de trait,alti cu boli incurabile,alea sunt cazuri de dramatizat.trebuie sa fii puternica si sa treci tu singura peste tot ceea fost.Degeaba ne dam fiecare cu parerea totul depinde de tine.In aceste clipe prietenii si familia iti sunt cel m-ai bun remediu.Crede-ma am trecut si eu prin asta stiu ce inseamna.Usor ,usor vei trece peste toate.Relaxeaza-te dute cu prietenii,iesiti la munte plimabri,danseaza.Inecepe o noua viata si totul va capata culoare in viata ta...Ai grija de tine..
kudika224547
Postat pe 3 Iulie 2010 14:52
Ce sa faci? foarte simplu, te desparti si fiecare cu viata lui. Iti refaci viata cu alcineva care sa te merite si sa te faca cea mai fericita.Egroaznic prin ce treci.Ma intreb cum de rezisti?Mutate la parinti sau in alta parte, numai nu mai sta in preajma lui.
kudika098645
Postat pe 3 Iulie 2010 14:59
Cate povesti cu inselat .... e oribil.....chiar nu mai exista sinceritate, iubire adevarata si moralitate! Au disparut complet! Mi-am expus si eu povestea la "Relatii de prietenie". Este cumplit de greu. Eu nu o sa ma despart de el pt a nu-i da ei satisfactie....de ce sa se instaleze ea pe ceea ce am construit eu cu sudoarea fruntii mele ?!

Eu nu pot decat sa va incurajez pe toate cele care va gasiti intr-o astfel de situatie, sa mergeti mai departe asa cum doriti voi. Toate cele bune!!!
mayra31
Postat pe 3 Iulie 2010 15:30
simplu: daca il iubesti, iti ceri scuze pentru cearta pe care ai iscat-o si te faci ca nu este adevarat, ca nu vrei sa carezi ca, el ar avea o aventura.
il asiguri cat de mult il iubesti si cu timpul................din respect pentru ceea ce simti tu pt el se va linisti si te v-a respecta si el pe tine.
toti barbatii sunt la fel.
crezi ca vei gasi altul mai bun....?
kudika086855
Postat pe 3 Iulie 2010 16:29
In cazul meu nu cred ca functioneaza. I se rupe de ceea ce simt eu, i se rupe de respect, nu -i pasa, pur si simplu........iar asta doare! Daca i-ar fi pasat, nu ar fi lasat-o pe acea fata sa stea in casa lui. Si nu, nu toti barbatii sunt la fel.
mayra31
Postat pe 3 Iulie 2010 16:54
De la: mayra31, la data 2010-07-03 16:54:20In cazul meu nu cred ca functioneaza. I se rupe de ceea ce simt eu, i se rupe de respect, nu -i pasa, pur si simplu........iar asta doare! Daca i-ar fi pasat, nu ar fi lasat-o pe acea fata sa stea in casa lui. Si nu, nu toti barbatii sunt la fel.


Am inteles ca i se rupe de tot ce insemni tu,dar de ce mai stai cu el????????????????????
ca asta nu inteleg eu.....
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 16:57
Am explicat putin mai sus.
Nu mai striga asa, ca nu are sens.
mayra31
Postat pe 3 Iulie 2010 17:07
aha aici e partea materiala.......atunci rezista fata eroic !
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 17:11
superb....si va inteleg perfect
kudika224439
Postat pe 3 Iulie 2010 17:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre consultatii 11 De la: kudika_nikole 25 Decembrie 2011 19:25
help 14 De la: kudika399161 13 Mai 2011 16:29
SCURGERE VAGINALA 7 De la: ciresik_dulce 9 Decembrie 2009 13:11
amenoree secundara 2 De la: camiflorea 28 Mai 2009 20:43
Despre VARICE... 22 De la: healthy001552 17 Octombrie 2013 13:54