Setari Cookie-uri

Dezamăgire

Bună! Dragele mele, am nevoie de o părere, ptr ca simt ca am ajuns la capătul puterilor și nu mai înțeleg nimic din tot ce mi se întâmpla. Povestea mea de dragoste a început acum 2 ani. Iubeam foarte mult un bărbat, în ciuda familiei mele care nu a vrut sa am aceasta realatie. Am făcut multe nebunii din dragoste ptr el, m am certat și mi am înfruntat părinții cum am știut eu mai bine. I am dezamăgit și i am făcut sa sufere:( mereu mi au spus ca nu e de mine, ca e sărac, nu are studii și ca e vagabond. Nu era....sau nu părea..... sau nu vedeam eu, ptr ca ma facea sa simt ca ma iubeste doar pe mine, ma sufoca cu atentia lui, era grijuliu si atent la tot ce mi se intampla. iubitul meu m a parasit însă în iarna... ptr alta. Fără un cuvânt, fără nimic. M a lăsat singură, cu întrebări fără răspuns și dezamăgiri fără margini, cu depresie și atacuri de panica groaznice și de nesuportat. Acum, după 6 luni, când m am resemnat cumva și m am obișnuit cu absenta lui, ma caută din nou, insistent.... motivul este unul și mai dureros ptr mine: cea cu care era îl respinge sau l a părăsit ptr altul. Nu știu exact.... eu ma abțin sa i rapsund la mesaje sau sa l întreb prea multe. Imi scrie ca și dorește sa moara..... ce suflet poate sa aba stiind ce am simțit eu și sa se planga tot la mine?:( eu nu înțeleg ce vrea de la mine, unde ma situez eu, ce sunt de fapt.... din clipa in care m a parasit, am plans zilnic si am sperat sa se întoarcă, convins ca a grrsit si ca i lipsesc. L as fi iertat. Dar nu asa.... 😐ce rost are sa mi spună ca ii lipsesc, ca are nevoie de un suflet ca al meu, ca numai eu l am înțeles, ca numai eu semăn cu el..... când el suferă după alta? suntem destul de maturi amândoi (30 de ani) , dar eu nu reușesc sa ma adun și sa înțeleg ce se întâmplă de fapt. A fost prima oara când un bărbat m a părăsit..... motivul... ca nu m a iubit????... l am înțeles de atunci, deși nu mi l a spus. Dar acum...acum, ce vrea? Îmi cere sa ma vadă măcar o data, chiar și de la distanță..... ce sa fac eu? Ma doare sufletul când îl vad ca suferă, dar nu după mine 😢 și nu ma pot desprinde de el, oricât îl ignor..... l am iubit prea mult. Ajutați ma sa înțeleg cumva ce se întâmplă și ce ar tb sa fac eu😐 ma depășește situația asta, cu atât mai mult cu cat îmi face rău când vad mesajele de la el, chiar dacă se duc în spam. Îmi creste tensiunea brusc la 19, eu fiind hipotensiva mai toată viata. E un amestec de durere în mine, frustrare, dezamăgire, ură si iubire😢 nu știu ce sa fac, cum sa reacționez, ce sa înțeleg.... cum sa găsesc puterea sa nu ma mai atingă nimic ce vine din partea lui?

Postat pe 18 Iunie 2017 07:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
...simt nevoia sa aflu si alte pareri... 37 De la: dakar_dakina 17 Martie 2009 17:37
Dusmanii mei e invidiosi pe succesurile mele! 68 De la: MaraDonna 2 Iunie 2009 18:49
ce se intampla cand te simti atrasa si de altcineva in afara de prietenul tau? 23 De la: denis_3d25 28 August 2009 18:10
Salut. 21 De la: kudika_938480 22 Octombrie 2013 13:24
Despre relatii intre persoane de aceeasi zodie 6 De la: liza24_84 20 Decembrie 2008 19:16