Setari Cookie-uri

roman....sau latin?!

Daca v-ati propus sa fie un roman narativ,este ok.o sa fie al dracului de lung si plictisitor.am citit 8 pagini si nu se intrevede nimik;mai bine faceati o descriere gen "frumusetile patriei",acolo nu era nevoie de dialog si nici de actiune,totul curgea intr-o lina si siropoasa descriere.parca si aud... "susurul izvoarelor,fosnetul vantului adiind printre frunzele tremuratoare...razele lunii mangaind argintiul lacului....bla,bla,bla"
critic1
Postat pe 24 Mai 2007 11:37
Susurul apelor,vuetul vantuluisi alte descrieri arata sesibilitatea autorului,in opinia mea nu a altuia.
PETRE_ELENA
Postat pe 24 Mai 2007 15:15
critic1 hai sa scriem un roman despre ...fotbal..sau despre mecanica. Ce zici?
Pina si intr-un roman politist mai shuiera vintul, fosnesc frunzele, cad lacrimi....etc.
misha35
Postat pe 25 Mai 2007 10:55
pentru misha35
habar n-ai cata sensibilitate si poezie se afla in mecanica fluidelor,cat de frumos onduleaza imbratisand forme si spatii...DAR n-ai de unde sa sti...trebuie sa simti fuziunea atomilor.
critic1
Postat pe 25 Mai 2007 17:05
critic 1...hai sa incercam cateva clipe sa privim dincolo de cuvinte...sa incercam sa traim aceste randuri...Ai nevoie doar de putina liniste si ai sa reusesti sa intelegi si totodata sa simti ceea ce toti au incercat sa spuna...intr-un final vei putea reusi si tu sa intelegi acest minunat tablou si nu numai..Acum zambeste si incearca sa fii tu...!
butaculoredana
Postat pe 31 Mai 2007 16:45
Are dreptate critic1,romanul asta e plictisitor,adica cel putin primul capitol.Unde mai pui ca se cam imbina timpurile si nu mai pricepi nimic.Intentia e buna,bineinteles,dar in ultima vreme pe kudika sunt numai lacrimi,dezamagiri,durere etc.
laryoana
Postat pe 7 Iunie 2007 20:30
Eu am scris un roman de dragoste , o poveste despre o femeie care are curaj sa renunte la cel pe care il iubeste atunci cand acesta nu se dovedeste sincer cu ea. Daca vreti sa il cititi si sa aflati cum se termina aceasta poveste va rog sa intrati pe site-ul joitaalina.blogspot.com M-am decis sa imi public romanul in aceasta forma , cateva pagini pe saptamana inspirata de Kudika. VA rog mult sa intrati pe site, m-ar ajuta foarte mult sa stiu parerea altora despre ce scriu eu.
joitaalina
Postat pe 27 Octombrie 2007 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O epidemie numita truism 34 De la: dandanaua_reloaded 7 Noiembrie 2009 19:04
VREAU SA VA STIU VOTUL...LA VEDERE! 5 De la: saraida 8 Iunie 2007 21:44
Iubire...Nebunie..Iluzie ?! 12 De la: mari_baranga 28 Iunie 2012 12:04
foarte buna ideea 1 De la: yumalai 25 Mai 2007 12:19
succes fetelor! 1 De la: allinootza 25 Mai 2007 14:57