Setari Cookie-uri

Am si eu o propunere...catre administratorul Kudika

*merita

Postat pe 26 Mai 2007 14:25
Ca de obicei....subiectul este unul,iar dezbaterile sunt pe o cu totul alta tema.E trist...nu pot fi lasate la o parte rautatile si intepaturile la adresa altora?Era doar o greseala de scriere si se face atata caz pe seama ei!Felicitari celei care a scris primul capitol din roman.Le merita

Postat pe 26 Mai 2007 14:27
Oameni buni, v-ati gasit loc de cearta? Bineinteles ca oricine trebuie sa fie extrem de atent cand scrie, mai ales cand ceea ce scrie poate fi citit de foarte multe persoane, dar la fel de adevarat este ca atentionarea asupra greselilor trebuie facuta cu tact. Nici eu nu accept greselile de scriere si de exprimare, asa cum nu agreez nici formularile eliptice atat de dragi internautilor, dar, va rog, nu transformati forumul in loc de schimbat replici veninoase, ca nu e cazul. E un adevar dureros ca la orice colt de strada nu auzi decat cuvinte triviale din gura unor oameni care n-au citit in viata lor o carte, e adevarat ca mult prea multi oameni scriu incorect nu din greseala sau din viteza, ci din necunoastere si lipsa de respect pentru cuvantul scris, foarte bine, sa incercam sa indreptam greselile, dar fara a agita spiritele. Sa incercam, de asemenea, sa ne tinem de tema propusa, nu se ne aflam doar in treaba pe site, ce ziceti?

Postat pe 26 Mai 2007 14:56
Nu ma mai mir de tara asta merge tot in spate...In loc sa vedeti ideea esentiala, va agatati de un detaliu nesemnificativ....In loc sa luati un exemplu,il criticati....Foarte tare...mie prsonal mi s-a parut o ideea geniala(daca tot are posibilitate)asa ca va ramane decizia voua daca vreti sa scrieti sau nu...
Pot sa va sugerez ceva tuturor celor care se cred DESTEPTI....Este o emisiune la PrimaTV,aricipati si voi si castoigati dupa cat va duce capul....TE CREZI MAI DESTEPT DECAT UN COPIL DE CLASA a5-a?
O zi placuta!!!!!
gabitza24
Postat pe 26 Mai 2007 18:30
Aceasta nu e o cearta pt cei care nu au inteles acest lucru,sunt doar cateva critici aduse dl.antonyo,critici ce le merita pe deplin deoarece se crede prea superior.Bineinteles gestul lui trebuie apreciat dak are resursele necesare,nu a negat nimeni acest lucru.
lweibby
Postat pe 27 Mai 2007 15:32
INCA CEVA CEI CARE SUNTETI DE PARTEA LUI MA FACETI SA CRED CA VA INTERESEAZA MAI MULT BANI OFERITI DE EL,DECAT EL.:))
lweibby
Postat pe 27 Mai 2007 15:34
mai, eu n-am inteles de unde a reiesit ca antonyo se crde superior femeilor (mai ales celor de la kudika!).....hm?!
cloppy
Postat pe 27 Mai 2007 19:36
daca vrei sa intelegi exact intra pe "secretul meu amar, mama". nu stiu cum s-a simtit fata care ne-a impartasit durerea ei cind primul comentariu a fost acesta. si e doar o mostra. el a gafat de mai multe ori. pe mine m-a durut ingrozitor gestul lui. oricum ar fi durerea altuia nu ar trebui minimizata si in nici un caz ironizata. asta e ceea ce ma deranjaza, nu ca, vezi doamne, m-a ingrozit ca a facut o grseala. nici eu poate nu-s mai breaza. nimeni nu-i perfect, dar putem macar incerca sa fim buni.

Postat pe 27 Mai 2007 19:52
dolly75ro,se pare ca,singurul tau scop,ca utilizator, e: Antonyo!!)))
ori,eu nu cred ca asta trebuie sa fie menirea nostra, pe acest site!!!
Schimba-ti targetul catre..matrimoniale!Asa poate iti rezolvi frustrarile!!)))

Postat pe 28 Mai 2007 18:41
Dolly75ro,cati ani ai draga?
M-am uitat la ce sugerezi tu...nu vad nimic imteresant!Un comentariu ironic a lui Antonyo!Se intelege foarte bine unde a vrut el sa..."bata"!
Daca nu ai inteles tu,e problema ta.
Eu sunt de acord cu propunerea tipului,de a suplimenta premiul.Ar creste cu siguranta competitia.

Postat pe 28 Mai 2007 18:47
Antonyo, fereste-te ca ai devenit "tinta"! :))

Postat pe 29 Mai 2007 12:59
Previzibil, nu? :))

Postat pe 29 Mai 2007 13:00
Fetelor, daca omul vi se pare atat de "interesant", cred ca a lasat o adesa de mail pe undeva. Puteti sa-i scrieti toate doleantele voastre ACOLO, ca aici avem alte treburi, nu sa analizam viata personala a omului.

Postat pe 29 Mai 2007 13:10
Scarlet,multumesc pentru "sprijin"!!!))))))

Postat pe 29 Mai 2007 15:24
Antonyo,inca astept raspunsul tau!Servus

Postat pe 29 Mai 2007 15:27
Antonyo, "sprijinul" meu ar fi venit indiferent de "tinta" ! :))

Postat pe 29 Mai 2007 15:53
Amrita,te referi la"participam"?Eu nu particip,dar TU trebuie sa participi.Eu am de gand sa dublez premiul acordat de Kudika,in urma voturilor exprimate de noi(ma refer la adevaratii utilizatori)!
Nu prea iti inteleg... inversunarea!!!Daca esti draguta,poate sunt lucruri pe care eu,sau multi dintre noi nu le stim;imi poti scrie pe adresa mea de e-mail:romulus_romulus2001@yahoo.com

Postat pe 29 Mai 2007 16:11
SCARLET ,stiu ca esti foarte obiectiva.Mi-as dori sa te multiplici!!!!Intelegi isteato!!!

Postat pe 29 Mai 2007 16:12
Inversunata??? Dar nu sunt
Antonyo.Chiar asa ma stii tu?Pupici

Postat pe 29 Mai 2007 19:59
Oameni buni! Eu nu stiu cevarste se perinda pe acest forum dar ma dezamagiti....faceti ca toata aceasta discutie sa se rezume la o cearta intre anumite persoane cu destul de putina minte, din tara asta...se pare ca in ultima perioda romanii in general numai asta stiu sa faca...sa se certe pe subiecte care nu sunt atat de importante fata de altele care culmea chiar conteaza mai mult pe lumea asta!
Apropo, FELICITARI ANTONIO, nu stiu cum ai reusit dar esti in centrul atentiei, acum nu stiu daca asta e bine sau nu.. :)
nicoletapsihologie
Postat pe 29 Mai 2007 23:11
nicoleta...putina minte???
Hmm!!!Draga mea,citez:se pare ca in ultima perioda romanii in general numai asta stiu sa faca...sa se certe pe subiecte care nu sunt atat de importante fata de altele care culmea chiar conteaza mai mult pe lumea asta!" Psiholog in devenire??? Da-mi voie sa te aduc cu picioarele pe pamant si sa-ti spun ca romanii se "hranesc" cu astfel de subiecte de mai bine de 15 ani.Ori tu erai prea mica atunci???Servus

Postat pe 30 Mai 2007 22:22
o interbare: unde pot citi cele 4 variante a capitolului II pt a putea vota...
multumesc
gabitza24
Postat pe 30 Mai 2007 22:38
ei bine, am citit primele 10 mesaje, mai mult nu am reusit. de ce oare? pai, pentru ca oriunde exista mai multe femei, se "naste" un scandal imens. dar pe toate forumurile, in toate spatiile unde se pot purta discutii. mai, a gresit omu, nu-i dati in cap, toata lumea greseste. plus, trebuia sa discutati de roman, de provocarea scrisului.. ma bag si eu la un capitol, dar nu am timp acum din cauza sesiunii. chill girls!!
andreeapetrache
Postat pe 31 Mai 2007 09:27
Fetelor haidetzi sa lasam cearta. A trimis cineva propuneri pentru capitolul 2? Eu am trimis shi chiar am fost foarte dezamagita sa vad ca azi nici macar nu putem citi capitolele propuse in intregime.De aceea am zis sa-mi pun capitolul aici, sa-l cititzi voi pentru ca vad ca cei de la redactzia Kudika nu prea s-au sinchisit. Va pup xxx

Acesta este link-ul: https://createpdf.adobe.com/cgi-pickup.pl/SI%20TOTUSI%20LUMEA%20NU%20SE%20IMBRACA%20IN%20NEGRU.pdf?BP=NS6&LOC=en_US&CUS=1483bbbaa6d17788f8a2e876ab9bb301&CDS=465E6F6F-397A-08A808

copiatzi-l in browser-ul vostru shi da-tzi enter (asta in cazul celor ce sunt mai novice :) ) . Va pup
AnitaE
Postat pe 31 Mai 2007 10:06
Dragule/dragã lweibby,
se vede cã ai o probelmã cu CAPS. Înainte de a da lecþii altora verificã-þi tastatura, pentru cã una din regulile nescrise ale Internetului este scrierea cu litere mici. Scrisul cu litere mari, aºa zise "de tipar" este asemãnat unui strigãt. Nu este nimeni atât de vinovat pe aici încât sã strigi la noi. O zi fainã!

Postat pe 31 Mai 2007 10:53
Mie imi place varianta 4,autoare Elena Oltei.(din greseala am votat prima varianta si nu sunt singurul!) Daca se poate,sa ne spuna cineva(poate chiar EA)daca autoarea este utilizator Kudika si ce username are;asta pentru transparenta. Admin.Kudika sa ne spuna si noua cate variante au foat trimise;de au fost alese doar 4!
ASTEPT VOTURILE TUTUROR...LA VEDERE...

Postat pe 31 Mai 2007 11:05
trb sa recunosc ca si eu am votat din greseala, oricum primul e oribil, nici nu prea are legatura cu primul capitol al romanului, al doilea se vrea un serial pseudo-politisto-telenovelist (cu droguri, cum fumam hasis) ce-i asta?! Din al doilea mai ca nu inteleg nimic (dar banuiesc), al treilea are o ideie interesanta, dar de obicei,tehnica "poveste in poveste" se foloseste in film, deoarece naratorul ramane neclar, actiunea e mutata nejustificat - desi captivante anumite idei, al IV-lea e ceva mai breaz, are cat de cat o continuitate si o logica a actiunii. Totusi mi se pare ca in toate lipseste elementul de legatura cu primul capitol, nu sunt exploatate evenimentele prezentate anterior...Si as fi fost si eu mult mai multumita daca vedeam mai multe variante postate. Din astea nu prea ai ce sa alegi...:( pacat, intentia era faina
katjia
Postat pe 31 Mai 2007 14:37
nu stiu de ce pierdeti timpul sa scrieti asemenea randuri?de ce nu incercam cu totii sa trecem peste toate aceste rautati?am intrat cu entuziasm si vroiam sa-mi deschid sufletul...credeam ca niste oameni ma vor ajuta sa-mi pot exprima gandurile..de ce atata rautate?chiar si aici...unde am incercat putin sa fug...sa ma rup putin de realitate..sa pot spera..chiar si aici gasesc aceeasi oameni...un sigur lucru mi-a mai ramas ..sa cred in continuare ca numai eu sunt prietena mea si am sa ma inchid din nou in mine..imi pare rau..
butaculoredana
Postat pe 31 Mai 2007 17:05
Butaculoredana ....tot ce poti gasii aici este o cearta pe cinste DACA ai curajul sa iti exprimi o opinie ce deranjeaza...deci ai gresit adresa SORRY
andreiutza26
Postat pe 2 Iunie 2007 14:26
andreiutza26..multumesc draga mea!!mai citeste-ti inca o data mesajul si poate iti vei da seama cine a gresit si cine NU adresa!!esti cea mai tare!!rusinica!!!!!!!!
butaculoredana
Postat pe 2 Iunie 2007 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ideea nu e rea. In cazul unei reusite, daca se va publica acest roman, scriitoarele vor primii bani in urma publicatiei sau doar multumiri? 2 De la: Ankanca88 17 August 2007 00:20
roman 1 De la: nitageorgiana 24 Mai 2007 14:03
barbati pretentiosi... 70 De la: kudika320094 10 Decembrie 2014 21:34
roman 1 De la: andravalentina 24 Mai 2007 11:16
Aaa si cu premiul, cum ramane? 1 De la: Ankanca88 30 August 2007 18:51