Setari Cookie-uri

masturbarea e o rusine sau e ceva normal?

Masturbare: se poate spune ca este una dintre delicatesele pe acest pamant. Pentru barbati, masturbarea este actul manual de stimulare a penisului pentru a produce placere. Pentru adulti sau tineri, masturbarea de obicei se termina cu ejacularea, in acel lichid existand celulele de spermatozoizi. Ejacularea este deobicei acompaniata de orgasm, o senzatie de placere a intregului corp asa de puternica incat nu poate fi comparata cu orice alta senzatie pe care corpul omenesc o poate avea.E CEVA IN NEREGULA CU MASTURBAREA?Absolut nimic. Cu ani in urma se credea ca masturbarea cauzeaza orbirea, nebunia, palma mainii paroasa :-) , sau alte probleme, desi, si atunci ca si in zilele noastre masturbarea era foarte comuna. Toate aceste credinte au fost dezaprobate de stiinta moderna, desi unele "barfe", "mituri" inca mai persista. (Daca acele povesti ar fi fost adevarate ar fi existat o multime de lume oarba, nebuna, cu par pe palme!!!). Masturbarea nu este o "boala", si nu este numai pentru homosexuali, nu aduce nici un pericol si pe deasupra e "misto".• Arta masturbarii feminine.Ex de la o tipa:Incep prin miscari circulare pe clitoris si din cand in cand ma frec de sus in jos, tinandu-mi clitorisul strans intre doua degete. Cu mana dreapta verific daca vaginul este umed bine si ma las in voia fantasmelor. Continui sa-mi stimulez clitorisul si introduc doua degete in vagin-----------sau-----tii u vibrator sub tine si te misti in el.........astept opiniiiiii!!!!!!!!!!!!

Postat pe 25 August 2008 14:47
ceva normal
anderson
Postat pe 25 August 2008 15:43
sa inteleg ca...........da e cv normal.........placut..........

Postat pe 25 August 2008 15:48
am vrut sa fiu politicoasa pui

Postat pe 25 August 2008 20:18
De la: celia, la data 2008-08-25 20:18:37am vrut sa fiu politicoasa pui

da dar cat timp ai pierdut pana ai scris tot:) sau ai dat doar copy paste????:))) poti sa ne zici si noua kt de des incerci asemenea metode???si dak ai vazut ceva progrese?
Cioplinsky
Postat pe 25 August 2008 20:34
pui eram curioasa cat recunosc ca fac asta dar .....daca vrei sa stii daca eu o fac e ....da o fac rar dar intotdeauna in fata iubitului meu

Postat pe 25 August 2008 20:42
De la: celia, la data 2008-08-25 20:42:48pui eram curioasa cat recunosc ca fac asta dar .....daca vrei sa stii daca eu o fac e ....da o fac rar dar intotdeauna in fata iubitului meu

f bine atunci...k vede si el c iti place sa-ti faci..si poate invata si el ceva d acol...multe sunt rusinoase knd vine vb sa o faca d fata cu pretenu...pakr d ele..k au multe d pierdut.
Cioplinsky
Postat pe 25 August 2008 20:50
trebuie sa fii deschis cu partenerul

Postat pe 25 August 2008 20:53
Nu am incercat niciodata sa ma masturbez de fata cu prietenul meu... stiu ca nu am motive sa imi fie jena de el.. dar pur si simplu este ceva ce vreau sa pastrez pentru mine.
FairLight
Postat pe 3 Septembrie 2008 14:52
La un moment dat faci si in fata lui, oricat de pudica ai fii, scapi de inhibitii cu trecerea timpului. Este mult mai klumea in fata lui

Postat pe 3 Septembrie 2008 15:29
ok. sunt curioasa deja:))
FairLight
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:13
nu e o rusine sa te masturbezi in ziua de azi...dar am prietene care nu recunosc ca au facut-o desi eu sunt convinsa k au facut-o!si eu ma masturbez,nu de mult,de vreo 3 luni,de cand nu mai am prieten!e super,dar mai super e ku un tip!in timpu asta m-am intal ku un fost prieten si knd am facut dragoste cu el nu am putut sa am orgasm...cauza?masturbarea!deci,eu daca ma masturbez,risc sa nu mai am orgasm ku un tip!deci o sa incerc sa ma abtin sa mai fac asta!v-am pupat
valy69
Postat pe 5 Septembrie 2008 11:46
intrebare: daca nu esti o rusine s-o faci...atunci de ce multe tipe nu recunosc c-o fac?
anderson
Postat pe 5 Septembrie 2008 11:55
Cand sunt atatea fete frumoase ce nevoie mai ai de masturbare? Ce tare... nu vedem padurea din cauza ca tinem ochii inchisi...
mielul_shaun
Postat pe 13 Septembrie 2008 19:12
cel mai bine ie sa iti stii corpu inainte de a incerca sexu. trebuie sa ajungi la orgasm singura fara ajutoru barabtaului si dupaia sa incerci cu pensiu.daia sunt atatea femeio care nu au orgasm
Senia
Postat pe 13 Septembrie 2008 19:15
asta da subiect e tare bvv deci barbatu se masturbeaza se simte bn dar fetele cum fac? cum se excita fetele singure mai bn?
claudyuu
Postat pe 13 Septembrie 2008 21:26
da si tu un google, ca nu-i greu, s-ar putea sa fie si site-uri de specialitate in limba romana
googoodoll
Postat pe 13 Septembrie 2008 21:44
draga dragastea in doi e cv divin deci treaba cu masturbarea e cv total gresit orcit de bn te-ai simti tot mai bn cindai cu cine eu cred ca persoanele care se masturbeaza au o problema in primul rind mentala gasesteti un partener (a) mai studiaza kamasutra si ai sa-ti schimbi modul de a gindi in leg cu masturbarea iubitiva mult
danuntu_06
Postat pe 25 Octombrie 2008 15:54
pune si tu niste puncte, te roooog!! ca mi-am masturbat ochisorii sa-ti citesc mesaju'!

Postat pe 25 Octombrie 2008 15:56
E CEVA NORMAL si in plus de asta ceva placut..nu e o rusine..toti ne dorim ceva frumos si placut..DE CE NE FERIM.. VOI DE CE NU VRETI SA RECUNOASTETI??eu RECUNOSK..MA MASTURBEZ si nu e nimic rau in asta...chiar daca prietenul meu ma satisface..imi place.akm va las si recunoasteti asta odata..pupik
deea_kiss_20
Postat pe 6 Noiembrie 2008 09:43
se poate pe bune sa nu ai orgasm din cauza masturbarii?
zenera
Postat pe 11 Noiembrie 2008 21:55
De la: zenera, la data 2008-11-11 21:55:25se poate pe bune sa nu ai orgasm din cauza masturbarii?

Nu am inteles
Poti fi mai explicita?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Noiembrie 2008 22:14
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-11 22:14:41
De la: zenera, la data 2008-11-11 21:55:25se poate pe bune sa nu ai orgasm din cauza masturbarii?

Nu am inteles
Poti fi mai explicita?


adica daca te masturbezi sa nu ai orgasm in timpul actului sexual

Postat pe 11 Noiembrie 2008 22:36
da giorgia asa se intampla,dar nu inteleg dc.Si me mi s-a intamplat
danny22
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:40
MIAUUUUUUUUUUUUUUUUU CE FACETI FETILI?

Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:44
De la: danuntu_06, la data 2008-10-25 15:54:24draga dragastea in doi e cv divin deci treaba cu masturbarea e cv total gresit orcit de bn te-ai simti tot mai bn cindai cu cine eu cred ca persoanele care se masturbeaza au o problema in primul rind mentala gasesteti un partener (a) mai studiaza kamasutra si ai sa-ti schimbi modul de a gindi in leg cu masturbarea iubitiva mult


vai, da!
studiaza kamasutra!
asa poate iti vei cunoaste mai bine corpul.....prin meditatie oare??
mie nu mi-i se pare nici o probl. sa te masturbzi. Nu orbesti! E kiar indicat pt a-ti cunoaste corpul si pt a afla ce te satisface mai mult. Sint pers. care nu pot sa termine decit asa! Nu e de vina masturbarea, ci probabil nu a ajuns la acel grad de cunoastere a ei, sau partenerul nu e interesat de asta , sau nu se cunosc de ajuns de bine.
_iluzie_
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:46
Masturbarea mi se pare ceva foarte normal. Iti poti oferi clipe de placere oricand vrei. Cand vreau sa termin repede (asta cand ma apuca pofta pe neasteptate si am treaba multa) inchid ochii si de multe ori ma gandesc la o orgie (am vazut un filmulet super). Atunci cand am timp, am o groaza de fantezii si o lungesc cat vreau, iar orgasmul este zguduitor.
luchianramona
Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:38
Vai heaven_gate, asa o intrebare de la tine???? Nu ma steptam

He he, glumesc, m-am prins de idee

Parerea mea e ca cine nu s-a masturbat macar o data nu si-a descoperit sexualitatea. (Ca de exemplu Coman, el declara ca n-a facut-o niciodata - vai ce-am cu baiatu' asta..??)

Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:42
Mi se pare normal!si ce orgasm adevarat poti avea!
playboy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:45
sunt de acord paupusico, ai dreptate e ceva normal,,sus in deal e o casa ear acolo e mindra mea,,,
nikhifor78
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tot ce iti doresti de la viata 6 De la: one_size 11 Martie 2010 20:43
rog profesionistele sa dea niste "tips-uri" 85 De la: andronescu_v_anamaria@yahoo.com 18 Ianuarie 2009 08:18
hellou am un pellou 24 De la: roz5blue6lila7 2 August 2010 16:26
Ce ar trebui sa fac???? 37 De la: JustMe05 24 Octombrie 2009 22:14
Pastila de a doua zi 79 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 03:13