Setari Cookie-uri

masturbarea e o rusine sau e ceva normal?

Masturbarea este ceva normal dar ea devine ceva anormal cand se apeleaza la ea si ne putem lipsi de partener masturbandu-ne.Daca sunt unii care nu se pot abtine de la masturbare cred ca ar trebuii sa o faca inpreuna cu partenerul indiferent daca sunt barbati sau femei.
Baiat_Rezervat
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:02
De la: anderson, la data 2008-09-05 11:55:59intrebare: daca nu esti o rusine s-o faci...atunci de ce multe tipe nu recunosc c-o fac?


Hihi! Din acelasi motiv pentru care barbatii n-o recunosc
Dor_a
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:03
mai ce oameni,mie imi place cind ea ma atinje cu mina si eu reciproc,incercati si o sa vedeti,e foarte placut,,,sus in deal e o casa ear acolo e mindra mea,,,
nikhifor78
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:05
Hei! eu m-am masturbat prima data pe la 14 ani si, desi imi placea si o faceam de cate ori ramaneam singura acasa, am incetat la un moment dat. acu am 21 de ani si intr-adevar nu am orgasm de fiecare data cand fac dragoste cu partenerul meu si sunt sigura ca e din cauza faptului ca nu-mi cunosc corpul atat de bine cum ar trebui.
am incercat sa ma mai masturbez dar mana mea nu-mi provoaca nici o placere. admit ca probabil nu stiu s-o folosesc asa cum trebuie pt a-mi produce vreo senzatie placuta.
deci eu chiar nu o fac si-mi pare rau. imi promit sa reiau incercarile...
cos_ka
Postat pe 19 Ianuarie 2009 14:20
incerca draga singurica sau punel pe partnerul tau gindestete la ceva ferbinte de exemplu la mine,,,suus in deal e o casa ear acolo e mindra mea,,,
nikhifor78
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:31
Dragule cu mandra-n deal, eu vorbeam strict de autosatisfacere, adik fara partener!

" mai ce oameni,mie imi place cind ea ma atinje cu mina si eu reciproc,incercati si o sa vedeti,e foarte placut"

Iti multumim pentru sfat.
cos_ka
Postat pe 20 Ianuarie 2009 08:25
De la: nikhifor78, la data 2009-01-19 13:05:38mai ce oameni,mie imi place cind ea ma atinje cu mina si eu reciproc,incercati si o sa vedeti,e foarte placut,,,sus in deal e o casa ear acolo e mindra mea,,,


Eu cred ca 99% din cei de aici au incercat deja asta
redshift
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:14
masturbeaza-te!!!!!http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19585.html# si nu se intampla nimic!!! este superbhttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19585.html#

Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:03
mi-am prins prietena masturbandu-se, am fost socat putin dar dupa ace ma chemat langa ea si mi-a cerut sa o fac si eu. a fost super :) . . . incercati si voi. va pup

Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:12
Majoritatea femeilor si barbatilor isi descopera sexualitatea prin masturbare, in jurul varstei de 10-11 ani. Copii in jurul varstei de 5-6 ani incep sa se exploreze, dar, pana la adolescenta, cand incep sa fie produsi hormonii sexuali, nu simt placere sexuala din masturbare. Momentul inceperii masturbarii se suprapune peste perioada pubertara. Doar prin exercitiu oamenii isi afla propriile preferinte si tehnicile care le dau cea mai mare placere. Este esential ca aceste preferinte sa fie comunicate partenerului.
Pentru majoritatea oamenilor masturbarea este o experienta personala si in multe cupluri este un subiect tabu. Autocunoasterea sexuala nu este insa limitata doar la autostimularea organelor genitale. In viata exista multe experiente care dau placere.
Multi oameni considera masturbarea ca fiind nenaturala, dezgustatoare si o pierdere de timp. Acesti oameni nu inteleg de ce ceilalti o fac si nu le place ideea ca oamenii ar putea continua sa o faca, chiar daca au parteneri sexuali. Pentru majoritatea persoanelor, odata acceptata masturbarea poate deveni foarte placuta, mai ales daca este practicata impreuna cu partenerul. Diferenta in conceptii poate fi eliminata daca exista comunicare între parteneri.
Exista multe mituri despre masturbare, care mai de care mai neadevarate, dar este important ca toata lumea sa realizeze ca masturbarea nu poate cauza nici o problema, decât daca este împotriva propriilor credinte. Ar trebui sa fie o excelenta oprortunitate pentru autoeducare. Atitudinea fata de onanism ar trebui sa fie deschisa, nu trebuie sa induca sentimente de vinovatie. Important este si ca masturbarea poate duce la orgasme intense si ca este o modalitate de a-ti dezvolta comfortul sexual, siguranta sexuala si respectul de sine. Masturbarea nu inseamna ca sexul cu partenerul (a) nu este atat de bun pe cat ar trebui sau ca partenerul (a) nu te poate stimula asa cum esti obisnuit(a). Multi parteneri au cele mai bune experiente sexuale cand masturbarea sau masturbarea reciproca este practicata inaintea sau in timpul actului sexual.
Masturbarea masculina a fost intotdeauna un secret din care femeile au fost excluse. Chiar in timpul casniciei foarte putine femei au posibilitatea sa fie martore. Insa fara cunostinte despre cum partenerul isi produce placere, este dificil ca tu sa stii cum s-o faci. Nu exista metoda mai buna de a afla decat privind si discutand. Glandul este zona erogena cu cea mai mare sensibilitate a unui barbat. Spre deosebire de ei, femeile au organele placerii sexuale mai bine dezvoltate. Pe langa un nivel ridicat de raspuns sexual datorat senzatiilor produse prin stimularea clitorisului si a glandelor, femeile pot fi excitate prin stimularea labiilor, a orificiului vaginal si a vaginului in sine. Atingerea scrotului nu este la fel de excitanta pentru barbati ca stimularea labiilor sau a orificiului vaginal pentru femei.
adryan_1986
Postat pe 27 Ianuarie 2009 02:46
De la: adryan_1986, la data 2009-01-27 02:46:47Majoritatea femeilor si barbatilor isi descopera sexualitatea prin masturbare, in jurul varstei de 10-11 ani. Copii in jurul varstei de 5-6 ani incep sa se exploreze, dar, pana la adolescenta, cand incep sa fie produsi hormonii sexuali, nu simt placere sexuala din masturbare. Momentul inceperii masturbarii se suprapune peste perioada pubertara. Doar prin exercitiu oamenii isi afla propriile preferinte si tehnicile care le dau cea mai mare placere. Este esential ca aceste preferinte sa fie comunicate partenerului.
Pentru majoritatea oamenilor masturbarea este o experienta personala si in multe cupluri este un subiect tabu. Autocunoasterea sexuala nu este insa limitata doar la autostimularea organelor genitale. In viata exista multe experiente care dau placere.
Multi oameni considera masturbarea ca fiind nenaturala, dezgustatoare si o pierdere de timp. Acesti oameni nu inteleg de ce ceilalti o fac si nu le place ideea ca oamenii ar putea continua sa o faca, chiar daca au parteneri sexuali. Pentru majoritatea persoanelor, odata acceptata masturbarea poate deveni foarte placuta, mai ales daca este practicata impreuna cu partenerul. Diferenta in conceptii poate fi eliminata daca exista comunicare între parteneri.
Exista multe mituri despre masturbare, care mai de care mai neadevarate, dar este important ca toata lumea sa realizeze ca masturbarea nu poate cauza nici o problema, decât daca este împotriva propriilor credinte. Ar trebui sa fie o excelenta oprortunitate pentru autoeducare. Atitudinea fata de onanism ar trebui sa fie deschisa, nu trebuie sa induca sentimente de vinovatie. Important este si ca masturbarea poate duce la orgasme intense si ca este o modalitate de a-ti dezvolta comfortul sexual, siguranta sexuala si respectul de sine. Masturbarea nu inseamna ca sexul cu partenerul (a) nu este atat de bun pe cat ar trebui sau ca partenerul (a) nu te poate stimula asa cum esti obisnuit(a). Multi parteneri au cele mai bune experiente sexuale cand masturbarea sau masturbarea reciproca este practicata inaintea sau in timpul actului sexual.
Masturbarea masculina a fost intotdeauna un secret din care femeile au fost excluse. Chiar in timpul casniciei foarte putine femei au posibilitatea sa fie martore. Insa fara cunostinte despre cum partenerul isi produce placere, este dificil ca tu sa stii cum s-o faci. Nu exista metoda mai buna de a afla decat privind si discutand. Glandul este zona erogena cu cea mai mare sensibilitate a unui barbat. Spre deosebire de ei, femeile au organele placerii sexuale mai bine dezvoltate. Pe langa un nivel ridicat de raspuns sexual datorat senzatiilor produse prin stimularea clitorisului si a glandelor, femeile pot fi excitate prin stimularea labiilor, a orificiului vaginal si a vaginului in sine. Atingerea scrotului nu este la fel de excitanta pentru barbati ca stimularea labiilor sau a orificiului vaginal pentru femei.
uite cine studiaza are experienta
playboy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:08
cine studiaza teoria, ca la practica e expert!

Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:20
masturbarea este cea mai mare prostie...
Teodutza84
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:00
adevaru' e ca e mai bine sa te pise unu'n gura
focsa05
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:49
De la: focsa05, la data 2009-01-31 15:49:42adevaru' e ca e mai bine sa te pise unu'n gura
mesajul era ptr teodorutza
focsa05
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:54
http://www.youtube.com/watch?v=T0zVbnQa_IE

Un mod interesant de a te face fericita!!!!
Aladiah
Postat pe 31 Ianuarie 2009 20:10
De la: Teodutza84, la data 2009-01-31 15:00:56masturbarea este cea mai mare prostie...
de ce mai theo? ca nu e rost de pipilica?
FRANNNCE
Postat pe 31 Ianuarie 2009 20:15
De la: Teodutza84, la data 2009-01-31 15:00:56masturbarea este cea mai mare prostie...


Probabil pentru tine masturbare inseamna sa iti bei propria licoare galbena, sa mergi in cicilu inchis, adica
Aladiah
Postat pe 1 Februarie 2009 00:19
De la: Teodutza84, la data 2009-01-31 15:00:56masturbarea este cea mai mare prostie...


fatoooo te pierdura aia pe la perversiune.....

da-le de stire ca ai aparut.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Februarie 2009 01:23
De la: adryan_1986, la data 2009-01-27 02:46:47Majoritatea femeilor si barbatilor isi descopera sexualitatea prin masturbare, in jurul varstei de 10-11 ani. Copii in jurul varstei de 5-6 ani incep sa se exploreze, dar, pana la adolescenta, cand incep sa fie produsi hormonii sexuali, nu simt placere sexuala din masturbare. Momentul inceperii masturbarii se suprapune peste perioada pubertara. Doar prin exercitiu oamenii isi afla propriile preferinte si tehnicile care le dau cea mai mare placere. Este esential ca aceste preferinte sa fie comunicate partenerului.
Pentru majoritatea oamenilor masturbarea este o experienta personala si in multe cupluri este un subiect tabu. Autocunoasterea sexuala nu este insa limitata doar la autostimularea organelor genitale. In viata exista multe experiente care dau placere.
Multi oameni considera masturbarea ca fiind nenaturala, dezgustatoare si o pierdere de timp. Acesti oameni nu inteleg de ce ceilalti o fac si nu le place ideea ca oamenii ar putea continua sa o faca, chiar daca au parteneri sexuali. Pentru majoritatea persoanelor, odata acceptata masturbarea poate deveni foarte placuta, mai ales daca este practicata impreuna cu partenerul. Diferenta in conceptii poate fi eliminata daca exista comunicare între parteneri.
Exista multe mituri despre masturbare, care mai de care mai neadevarate, dar este important ca toata lumea sa realizeze ca masturbarea nu poate cauza nici o problema, decât daca este împotriva propriilor credinte. Ar trebui sa fie o excelenta oprortunitate pentru autoeducare. Atitudinea fata de onanism ar trebui sa fie deschisa, nu trebuie sa induca sentimente de vinovatie. Important este si ca masturbarea poate duce la orgasme intense si ca este o modalitate de a-ti dezvolta comfortul sexual, siguranta sexuala si respectul de sine. Masturbarea nu inseamna ca sexul cu partenerul (a) nu este atat de bun pe cat ar trebui sau ca partenerul (a) nu te poate stimula asa cum esti obisnuit(a). Multi parteneri au cele mai bune experiente sexuale cand masturbarea sau masturbarea reciproca este practicata inaintea sau in timpul actului sexual.
Masturbarea masculina a fost intotdeauna un secret din care femeile au fost excluse. Chiar in timpul casniciei foarte putine femei au posibilitatea sa fie martore. Insa fara cunostinte despre cum partenerul isi produce placere, este dificil ca tu sa stii cum s-o faci. Nu exista metoda mai buna de a afla decat privind si discutand. Glandul este zona erogena cu cea mai mare sensibilitate a unui barbat. Spre deosebire de ei, femeile au organele placerii sexuale mai bine dezvoltate. Pe langa un nivel ridicat de raspuns sexual datorat senzatiilor produse prin stimularea clitorisului si a glandelor, femeile pot fi excitate prin stimularea labiilor, a orificiului vaginal si a vaginului in sine. Atingerea scrotului nu este la fel de excitanta pentru barbati ca stimularea labiilor sau a orificiului vaginal pentru femei.


as fi vrut sa gasesc ceva amuzant despre masturbare...dar dizertatia asta sanitar-tehnologico-psihologica m-a facut sa-mi piara pofta de "degetica" pe veci....

dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Februarie 2009 02:12
eu imi bag un deget in fund in fiecare zi.. e ceva normal sau e o rusine?
Asynia
Postat pe 1 Februarie 2009 02:14
De la: Asynia, la data 2009-02-01 02:14:41eu imi bag un deget in fund in fiecare zi.. e ceva normal sau e o rusine?


pot sa iti bagi fata ca nu se intampla nic ,,,daca vrei si doua
sarutama
Postat pe 1 Februarie 2009 02:16
Asynia
Postat pe 1 Februarie 2009 02:18
De la: Asynia, la data 2009-02-01 02:18:49


vin sa te ajut si eu ,sau macar sa te privesc ,,sti unele femei se simnt i mai bine cand sunt privite ,,e starea de ecxitare si mai mare
sarutama
Postat pe 1 Februarie 2009 02:45
ce perversa esti
Asynia
Postat pe 1 Februarie 2009 02:47
De la: Asynia, la data 2009-02-01 02:47:59ce perversa esti

poate pervers,,,
sarutama
Postat pe 1 Februarie 2009 02:51
pff.. nu`i bun
Asynia
Postat pe 1 Februarie 2009 02:56
De la: Asynia, la data 2009-02-01 02:56:06pff.. nu`i bun


ma pui pe ganduri..??
stef_Sultanu
Postat pe 1 Februarie 2009 03:03
De la: Asynia, la data 2009-02-01 02:56:06pff.. nu`i bun
+
de ce????????????
sarutama
Postat pe 1 Februarie 2009 03:04
ehh
oricum,noapte buna
Asynia
Postat pe 1 Februarie 2009 03:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa am incredere? 4 De la: miss_darine 5 Ianuarie 2011 18:55
jocuri de cuplu 5 De la: Alexandru_Cirnaru_1 20 Martie 2012 00:17
...in cautarea pasaricii perfecte 106 De la: maimai_no1 28 Octombrie 2011 02:05
ejaculare 35 De la: simons 3 Noiembrie 2014 07:13
ma poate ajuta cineva?? 8 De la: kudika074808 15 Octombrie 2009 20:10