Setari Cookie-uri

produse pe baza de acid hialuronic pentru frumusete

se gasesc si la noi in tara? ma puteti ghida? ati folosit?
diana_elisabeta
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:16
Buna , la ce te referi? La cosmetice sau la sumplimente alimentare? Eu am folosit doar un ser cu acid hialuronic de la Juliette Armand , se foloseste inainte de crema si este un hidratant super bun, sunt foarte incantata. Se gaseste in saloanele de infrumusetare.Acidul hialuronic nu trebuie folosit neaparat dupa o anumita varsta pentru ca este un compus care se gaseste si in organismul nostru, cu multiple roluri si nu o substanta chimica care sa ne provoace dependenta sau efecte secundare. Eu l-am folosit doar in aceasta forma, ca si hidratant pentru piele, si mi se pare excelent.
Arlene
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:27
Buna,
Acidul hyaluronic se gaseste in cabinetele estetice, in forma injectabila.E adevarat ca cele mai eficiente tratamente sunt cele injectabile.Am descoperit de ce frantuzoaicele si italiencele se mentin tinere.Ele isi injecteaza ac hyaluronic intradermal,(pe fata ,gat,piept si maini)incepand de la 30 de ani,pt ca de la aceasta varsta incepe sa scada concentratia de ac hialuronic din piele,iar scaderea aceasta duce la aparitia ridurilor.deci,aceste femei actioneaza preventiv,nu ca noi,romancele,asteptam sa apara ridul ca apoi sa-l umplem.Eu una am inceput sa fac tratamentul si da roade
Nanuka
Postat pe 27 Decembrie 2008 15:07
Buna! In Timisoara exista o firma germana ,vinde dermato cosmetice au si acid hialuronic in componenta mai bine intra pe dermaviduals,da cautare pe google. Bafta!
dinu.iederan
Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:25
Fata draga spune-mi si mie cum ai iceput sa faci tratamentul.Il faci tu sau ti-l face cineva?si ce rezultate ai pana acum.Hai sa ne ajutam intre noi sa fim in continuare frumoase.Iti multumesc.
lucia_bejinaru
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:41
Exista acid hialuronic sub forma de capsule?? Ce efecte au ? Cum se numesc,unde se gasesc si cat costa?
sea_shell
Postat pe 1 Februarie 2009 15:54
Pentru a fi mereu frumoasa nu este neaparat nevoie sa folosim acid hialuronic. Frumusetea vine in primul rand din interior, beti apa suficienta in fiecare zi ,corpul nostru e format din 70%apa, cosumati fructe si legume proaspete, mancati mult peste, japonezii consuma peste crud si au o piele catifelata chiar si la 80 ani, faceti miscare, NU consumati ALCOOL, NU FUMATI, ZAMBITI des, ajuta la psihic, inconjurati-va de prieteni optimisti si cu pofta de viata, mergeti in concediu in locuri diferite , plictiseala oboseste organismul...si lista poate continua NU UITATI: GANDITI POZITIV. E prea mult ce trebuie sa facem pentru frumusete?! P.S.E valabil pentru ambele sexe, toate varstele si toate categoriile sociale.
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 24 Februarie 2009 06:51

BUNA,TE POT AJUTA CU PRODUSE BIO-NUTRITIVE CU STUDII CLINICE SISTEMUL 180 ANTI-ANTI-ANGING SAU GALVANIC SPA(CALCATORUL DE RIDURI)CARE SE FOLOSESTE CU GELURI FACIALE CE LIVREAZA NUTRIENTII BENEFICI CE CONCENTREAZA ENERGIA CELULARA .www.mbraicu.mynuskin.com
kudika166404
Postat pe 24 Februarie 2009 10:15
BUNA,IMI POATE SPUNE CINEVA DE CAT AR TREBUI SA AIBE CONCENTRATIA CA SA FIE BUN?DE UNDE POTI CUMPARA,STIE CINEVA CAT COSTA?MULTUMESC.
kalis27
Postat pe 24 Februarie 2009 11:14
http://www.youtube.com/watch?v=2EZk5HdGKIs

http://www.elinaa.eu
elinaa_healthy
Postat pe 24 Februarie 2009 12:06

Singurle eficente sunt injectiile itracutanate cu acid hyaluronic ,care se prezinta sub mai multe forme.(restylane..etc ) si care se fac obligatoriul la medicul specilist esteticean ,sau la medicul dermatolog .Va spun din proprie experienta,cremele cu componenta din acid hyaluronic sunt apa de ploaie si bani irositi aiurea pe cand efectul injectiilor se remarca imediat si poate avea o durata pana la 12 luni,duap care se repeta.Multa bafta tuturor !
gabimoro
Postat pe 24 Februarie 2009 14:10
desigur ,chiar si injectii care de fapt inlocuiesc botulina toxica . pentru informatii si produse la www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 25 Februarie 2009 08:05
Hi, a folosit cineva ser de Botoina? cum vi s a parut?
sexy_healthy
Postat pe 25 Februarie 2009 08:21
botoina ser da un aspect vizibil imbunatatit prin usoara umplere a ridurilor. de fapt, aplicat pe ridurile din jurul ochilor si al gurii se simte dupa jumatate de ora o usoara "umflare" a buzelor (la buze se simte pt ca e zona sensibila). din pacate nu trateaza in timp ridurile, nu este un tratament, dupa incetarea aplicarii efectul nu rezista. in plus este un compus chimic si trebuie utilizat cu grija. orice exces face rau la piele. mama a folosit botoina ser de la labo, o firma elvetiana si-atunci am dat si eu iama in cosmeticele ei, bineinteles. in plus costa un capital. si nu inseamna neaparat ca un produs scump face miracole.
daca-mi permiteti este bine sa tratati din interior cu suplimente -in afara de acidul hialuronic - capsule cu omega 3- fac bine la par si la piele. sunt multe produse in farmacii. mama ia din cand in cand si la 55 ani arata fantastic.
eleain
Postat pe 25 Februarie 2009 08:37
BUNA FETELOR,EU AM AUZIT CA CEL MAI BUN ESTE ARTECOLL,CARE TINE ANI DE ZILE CAM 5ANI POATE SI MAI BINE,ESTE FACUT IN FRATA SI ESTE NATURAL,DE ACEEA TINE ASA DE MULT,ESTE INJECTABIL,EU STIU PE CINEVA CARE ARATA F.BINE LA FATA,NU ARE RIDURI SI ARE 51ANI,SI MI-A ZIS CA SI-A BAGAT ACUM 5ANI,EA MI LA RECOMANDAT SI NU ESTE ALERGIC,DANSA ESTE DOCTORITA CRED CA SA DOCUMENTAT DESTUL DE BINE,NU STIU CAT COSTA LA NOI.
STIE CINEVA,CEVA DESPRE PRODUS?CAT COSTA PE UNDE IL GASIM ,SALOANE IN BUCURESTI,SAU CLINICA ?MULTUMESC
kalis27
Postat pe 26 Februarie 2009 09:44
arte coll-ul original este olandez si are certificat de calitate. din alte tari nu. practic este colagen compus din microsfere egale. se foloseste pt riduri si pentru a corecta defecte. rezultatul este definitiv pentru ca stimuleaza formarea tesutului conjunctiv. ai dreptate alissuca. nu stiu unde se fac, dar peste cativa ani (multi sper ) ma va interesa si pe mine
eleain
Postat pe 26 Februarie 2009 14:20
COLAGENUL MARIN,ALTERNATIVA NATURALA A IMPLANTULUI CU BOTOX...
opal_2000
Postat pe 2 Martie 2009 05:27
COLAGENUL MARIN,ALTERNATIVA NATURALA A INJECTIILOR CU COLAGEN SAU H.A
opal_2000
Postat pe 2 Martie 2009 05:28
COGENUL MARIN CAPSULE ALTERNATIVA A INJECTIILOR CU COLAGEN SAU H.A...ADUC EU DE VINZARE DIN U.K IN CONCENTRATIE DE 1GR./PASTILA...SE IAU 2-3 GR. SEARA,INAINTE DE CULCARE...TRATAMENTUL PE 3 LUNI...120 RON CUTIA..180 CAPS
opal_2000
Postat pe 2 Martie 2009 05:31
DA SI EXISTA SI CAPSULE DE COLAGEN MARIN...MULT MAI EFICIENTE...LE ADUC EU DIN U.K...DACA ESTI INTERESATA CONTACTEAZA MA
opal_2000
Postat pe 2 Martie 2009 05:38
SCULPTRA- pentru a reintineri cu gratie: -stimuleaza sinteza de colagen; - inlocuieste volumul pierdut in cursul procesului de imbatranire; - determina un efect progresiv, natural; - corecteaza santurile profunde, ridurile si defectele de contur; - efect de durata, dovedit clinic; - profil de siguranta favorabil. www.veronikilife.ro Dr.Ovidiu Grecu
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 3 Martie 2009 14:28
Mi-am comandat de pe net ACID HIALURONIC (HYALURONIC) SUPER POTENT, 300MG/90 CAPSULE (SEC) si COLAGEN PUR DIN SOMON SALBATIC, 150MG/90 CAPSULE (Colagen Tip 1+ ) ambele de la firma ORGANIKA. Am inteles ca ar fi bine daca s-ar lua concomitent. Acum, nu stiu daca or avea efecte adverse fata de organism.
Deocamdata nu mi-au sosit, dar m-ar ineresa daca a mai luat cineva.
Mentionez ca am 29 de ani.
oly80
Postat pe 18 Martie 2009 16:10
As dori si eu colagen marin.Cum facem?Daca puteti sa-mi faceti rost,trimiteti mail la grecurdc@yahoo.com. Sau spuneti daca se gasesc la noi in farmacii.
healthy001040
Postat pe 26 Martie 2009 15:04
Buna!

Oly, as dori sa stiu daca ai folosit produsele comandate. As dori sa-mi comand si eu.
healthy001042
Postat pe 26 Martie 2009 15:14

Eu am luat ACID HYALURONIC - SUPER POTENT si COLAGEN DIN SOMON SALBATIC de la firma canadiana ORGANIKA si intr-adevar se iau impreuna ca sa aibe efect .
La mine a avut efect ca s-au mai micsorat ridurile fine de sub ochi si se vede.

Am luat pe linga astea si un produs ptr intinerirea organismului care se numeste HGH ACTIVATOR tot de acolo , iti da o stare de vitalitate, optimism,dormi foarte bine noaptea , dimineata esti foarte odihnit si ai o energie a doua zi .... nemaipomenita . Dupa parerea mea este extraordinar !!!!!

Oricum ele mai sint bune si ptr alte boli in corp , pe linga faptul ca intineresc organismul .Eu am fost foarte multumita de ele , sincer , si le iau in continuare .

Cine vrea le poate gasi pe www.bestlife-naturiste.ro

O sa va placa , sint convinsa

jeanetta
Postat pe 29 Martie 2009 13:55
De la: laly_3l, la data 2009-02-01 15:54:20Exista acid hialuronic sub forma de capsule?? Ce efecte au ? Cum se numesc,unde se gasesc si cat costa?

Da, exista acid hialuronic sub forma de capsule si l-am luat si eu este foarte eficient cel pe care l-am folosit de la Forever.E natural si nu prezinta nici un efect secundar ci numai beneficii.Iti dau descrierea lui mai jos:
Forever Active HA , in doza recomandata de 2 capsule pe zi, iti propune combinatia care pastreaza suple articulatiile tale si structura interioara a pielii in stare perfecta.

Este o formula unica ce furnizeaza: Acid Hialuronic cu masa moleculara mica si proprietati hidratante si lubrefiante, ulei de ghimbir si sofran; reprezinta unul dintre cele mai performante produse ce au fost concepute in lume, in scopul lubrefierii articulatiilor si al hidratarii pielii. Acidul hialuronic (AH) este o proteina specifica pe care organismul uman o produce ptr. a lubrefia si proteja articulatiile si muschii, dar si pentru a asigura un nivel optim de hidratare cutanata. Pe masura trecerii anilor, organismul uman produce din ce in ce mai putin AH. Din Acest motiv, odata cu inaintarea in varsta, articulatiile nu mai beneficiaza de lubrefiere naturala, iar pielea noastra capata un aspect aspru si uscat.
Ma poti contacta pe adresa da e-mail daca esti interesata rodilantos@yahoo.com.O zi buna!



rodilantos
Postat pe 29 Martie 2009 22:09
Produse ce contin acid H. va pot recomnada,produsele lifewave.Informatii despre acest produs, va invit sa aflati accesand site-ul oficial, www.lifewave.com/mihaela ,in lb. engleza,sau in lb. romana www.lifewaveromania.blogspot.com .
rusumicheliny
Postat pe 1 Aprilie 2009 07:44
www.iliftromania.com - unul dintre cele mai bun produs aflat acum pe piata din Romania Ilift este cea mai avansata tehnologie de ultima ora in lumea esteticii si cosmeticii din intreaga lume in ceea ce priveste utilizarea la domiciliului a gamei de produse Ilift si LaserLift botAction, pentru prevenirea formarii ridurilor cat si pentru imbunatatirea in scurt timp si cu rezultate rapide a tenului..Ilift ajuta la reducerea adancimii ridurilor, imbunatatind textura si luminozitatea pielii redand fermitatea muschilor faciali in numai 16 minute de tratament, chiar la domiciliu.Synergia ilift cu crema laserLift botAction si serul functioneaza in paralel.Creata cu noul Acetlyl Hexa Peptide, laserLift botAction da rezultate similare asupra muschilor mimici faciale ca si toxina botulinica dar fara a fi nevoie de injectie sau oricare alta toxina.Substantele active ale laserlift botAction penetreaza pielea stabilizand structura biologica a pielii marindu-i elasticitatea si tonificand-o in acelasi timp datorita Rose Hips Extract, Glycoproteins, Hyaluronic Acid si Soybeans Proteins.
ramonagianina
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:20
Eu am luat ACID HYALURONIC - SUPER POTENT si COLAGEN DIN SOMON SALBATIC de la firma canadiana ORGANIKA si intr-adevar se iau impreuna ca sa aibe efect .
La mine a avut efect ca s-au mai micsorat ridurile fine de sub ochi si se vede.

Am luat pe linga astea si un produs ptr intinerirea organismului care se numeste HGH ACTIVATOR tot de acolo , iti da o stare de vitalitate, optimism,dormi foarte bine noaptea , dimineata esti foarte odihnit si ai o energie a doua zi .... nemaipomenita . Dupa parerea mea este extraordinar !!!!!

Oricum ele mai sint bune si ptr alte boli in corp , pe linga faptul ca intineresc organismul .Eu am fost foarte multumita de ele , sincer , si le iau in continuare .

Cine vrea le poate gasi pe www.bestlife-naturiste.ro

O sa va placa , sint convinsa

jeanetta
Postat pe 1 Aprilie 2009 10:23
Eu am luat ACID HYALURONIC - SUPER POTENT si COLAGEN DIN SOMON SALBATIC de la firma canadiana ORGANIKA si intr-adevar se iau impreuna ca sa aibe efect .
La mine a avut efect ca s-au mai micsorat ridurile fine de sub ochi si se vede.

Am luat pe linga astea si un produs ptr intinerirea organismului care se numeste HGH ACTIVATOR tot de acolo , iti da o stare de vitalitate, optimism,dormi foarte bine noaptea , dimineata esti foarte odihnit si ai o energie a doua zi .... nemaipomenita . Dupa parerea mea este extraordinar !!!!!

Oricum ele mai sint bune si ptr alte boli in corp , pe linga faptul ca intineresc organismul .Eu am fost foarte multumita de ele , sincer , si le iau in continuare .

Cine vrea le poate gasi pe www.bestlife-naturiste.ro

O sa va placa , sint convinsa

jeanetta
Postat pe 1 Aprilie 2009 10:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURS MACHIAJ SEMIPERMANENT ESTETIKAPROFESIONAL.RO 1 De la: cursuriestetika 11 Ianuarie 2012 13:25
noutati DXN 1 De la: maria_dxn 15 Februarie 2012 12:06
Parfumuri cu Esenta Puternica * Pret Foarte Mic-20 De Lei * 4 De la: healthy016940 5 Iunie 2010 18:46
Ricin pentru...?!!! 13 De la: kudika389507 17 Iulie 2011 17:13
doresc ajutor de la un profesionist in vopselele ptr, par 1 De la: MemoMarcela 4 Februarie 2012 21:25