Setari Cookie-uri

foloseste cineva vitamine de la nutrilite?

Eu una nu aveam incredere sa folosesc asa ceva ,dar fetita mea avea lips a de calciu si asta se manifesta prin transpiratie abundenta ( se facea fleasca imediat ce adormea ) si o prietena mi-a recomandat suplimentele nutritive de la nutrilite si calciul .Vreau sa va spun ca rezultatele au aparut in cel mult 4 zile de la administrarea calciului masticabil , fetita mea nu mai transpira iar datorita multivitaminelor si vitaminei c ,sistemul imunitar i s-a pus la punct si nu mai trebuie sa-i dau antibiotic din 2 in doua saptamani .Eu una sunt foarte multumita si recomand !
statica
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:14
statica!!!!nu stiu cat de adevarat este ce spui dar eu spun ca nu ai rezolvat problema doar prin consumul vit.C

Postat pe 12 Ianuarie 2009 20:05
daca citeai mai bine ceea ce am scris eu, vedeai ca datorita administrarii calciului fetita mea nu mai transpira asa ca....
statica
Postat pe 19 Ianuarie 2009 23:39
Eu folosesc vitamine de la Nutrilite de mai multi ani si sunt extrem de multumita, desi am probleme cu asimilarea calciului.Sunt cele mai bune!Pentru informatii despre toata gama Nutrilite ma puteti contacta la email: talmacean.christina@gmail.com
talmacean
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:15
Si eu folosesc aceste suplimente atat pentru fetitele mele cat si pentru mine si sotul meu. Sunt excelente. In primul rand nu sunt obtinute prin sinteza, plantele provin din ferme organice, timpul de producere al lor este foarte scurt si ar fi multe de spus. Folositi-le cu cea mai mare incredere si nu o sa aveti decat rezultate bune.Nu omiteti Omega 3. Are cele mai bune rezultate pe imunitate. Eu am si uitat cum e sa am copii raciti.
Succes
anaaxi
Postat pe 11 Februarie 2009 15:14
Spune-mi te rog cat timp i-ai dat la fetita?
Esti sigura ca avea nevoie de calciu?Calciu se da 10 zile pe luna la copii iar nu stiu ce vitamine sunt alea dar ai grija sa nu inceapa peste un timp sa puna kg maimulte decat trebuie.Transpiratia poate fi din mai multe cauze.Eu nu recomand a se da la copii dupa sfatul prietenelor.Prea multe vitamine si calciu fac rau.Dati-le la copii ca si eu le dau dar recomandate de cineva competent
adina220
Postat pe 16 Februarie 2009 19:57
sunt fff bune, mama mea ia Omega 3 si se simte ff bine!!incercati-le cu cea mai mare incredere...eu am luat Daily si ma simt ff bine..in plus nu te ingrasa
alina_carasel
Postat pe 25 Martie 2009 16:21
De la: adina220, la data 2009-02-16 19:57:29Spune-mi te rog cat timp i-ai dat la fetita?
Esti sigura ca avea nevoie de calciu?Calciu se da 10 zile pe luna la copii iar nu stiu ce vitamine sunt alea dar ai grija sa nu inceapa peste un timp sa puna kg maimulte decat trebuie.Transpiratia poate fi din mai multe cauze.Eu nu recomand a se da la copii dupa sfatul prietenelor.Prea multe vitamine si calciu fac rau.Dati-le la copii ca si eu le dau dar recomandate de cineva competent
fals....vitaminele si calciul care este surplus in organism se elimina fara probleme...mai bine sa-i dam organismului mai mult sa-si poata lua el cat are nevoie,decat sa-i dam putins si sa simta lipsa.Si cele de la nutrilite sunt cele mai bune,nutrilite fiind in 2007 lider mondial de vanzari cu peste 3.1 miliarde de $ cifra de afaceri.Daca doriti informatii sau produse,va pot invata cum sa le luati cu 30 % reducere de pret !!!
4Life
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:36
buna dimineata
as dori si eu aceste vitamine de la nutrilite,in special calciul masticabil.multumesc
maryna_4love@yahoo.com
maryna_4love
Postat pe 7 Aprilie 2009 06:21
Buna,
Te pot ajuta cu placere. Esti din Bucuresti sau din provincie?
Vorbim pe mail daca vrei.
anaaxi
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:00
ma intereeseaza aceste vitamine de la nutrilite(mary_do2001@yahoo.com)
healthy001710
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:59
Va recomand sa incercati vitamine si minerale pentru copii, femei, barbati, 100% naturale, de la o firma americana cu peste 60 de ani experienta in domeniul produselor naturiste.
Iata si alte produse de care va puteti bucura la un raport calitate/pret foarte bun: Acai , Acidophilus ,Aminoacizi Suplimente ,Aromaterapie ,B-12 Vitamine ,B-Complex Vitamine ,Vitaminele C ,Calciu, magneziu ,Suplimente de calciu ,Scorþiºoarã ,Coenzyme Q-10 ,Colon Helpers ,Vitamin D ,Managementul Greutatatii
Sãnãtate digestiva,Vitamina E ,Uleiuri de peste , Usturoi Suplimente ,Ginkgo Biloba
Glucosamine / Chondroitin ,Produsele de îngrijire a pãrului ,Suplimentele pe bazã de plante ,Lutein ,Magneziu ,Vitamine pentru barbati ,Vitamine pentru femei,Vitamine pentru copii,Multivitamine,Niacin / B-3 ,Omega 3 produse ,Resveratrol , Produsele de îngrijire a pielii ,Cosmetice,Mirodenii din toata lumea ,Zinc, Produse pentru menopauza etc.
O zi buna, Loa
kudika028076
Postat pe 21 Mai 2009 13:18
De la: healthy002469, la data 2009-05-21 13:18:53Va recomand sa incercati vitamine si minerale pentru copii, femei, barbati, 100% naturale, de la o firma americana cu peste 60 de ani experienta in domeniul produselor naturiste.
Iata si alte produse de care va puteti bucura la un raport calitate/pret foarte bun: Acai , Acidophilus ,Aminoacizi Suplimente ,Aromaterapie ,B-12 Vitamine ,B-Complex Vitamine ,Vitaminele C ,Calciu, magneziu ,Suplimente de calciu ,Scorþiºoarã ,Coenzyme Q-10 ,Colon Helpers ,Vitamin D ,Managementul Greutatatii
Sãnãtate digestiva,Vitamina E ,Uleiuri de peste , Usturoi Suplimente ,Ginkgo Biloba
Glucosamine / Chondroitin ,Produsele de îngrijire a pãrului ,Suplimentele pe bazã de plante ,Lutein ,Magneziu ,Vitamine pentru barbati ,Vitamine pentru femei,Vitamine pentru copii,Multivitamine,Niacin / B-3 ,Omega 3 produse ,Resveratrol , Produsele de îngrijire a pielii ,Cosmetice,Mirodenii din toata lumea ,Zinc, Produse pentru menopauza etc.
O zi buna, Loa

Despre ce firma este vorba?
enemgabriel
Postat pe 21 Mai 2009 13:22
Ma bucur sa vad ca sunteti interesata de nutrilite. Daca va pot sta la dispozitie privind produsele noastre, va rog sa ma contactati ori de cateori aveti nevoie. adresa mea este NEGROIUA@YAHOO.COM.
ALY
Postat pe 28 Mai 2009 12:23
firma se numeste nutrilite.
Marca NUTRILITE este lider în nutriþie ºi cercetare de peste 70 de ani.NUTRILITE este cea mai importantã marcã de vitamine, minerale ºi suplimente dietetice din lume.
Suplimentele alimentare NUTRILITE™ sunt bazate în principal pe plante integrale dintr-un simplu motiv – necesitãþile nutritive ale organismului au la bazã plante integrale. Rolul crucial al plantelor proaspete, integrale este de necontestat pentru nutriþia umanã. Sute de studii ºi cercetãri din întreaga lume aratã cã o dietã bogatã în vegetale este beneficã pentru sãnãtate.
Vitaminele participã la procesarea altor nutrienþi (proteine, grãsimi, carbohidraþi ºi minerale) ºi ajutã la formarea celulelor sanguine, a hormonilor, a materialului genetic ºi a substanþelor chimice din sistemul nervos. Mineralele joacã un rol important în sistemele chimice complexe ale organismului.
ALY
Postat pe 28 Mai 2009 12:29
De la: ALY, la data 2009-05-28 12:29:33firma se numeste nutrilite.
Marca NUTRILITE este lider în nutriþie ºi cercetare de peste 70 de ani.NUTRILITE este cea mai importantã marcã de vitamine, minerale ºi suplimente dietetice din lume.
Suplimentele alimentare NUTRILITE™ sunt bazate în principal pe plante integrale dintr-un simplu motiv – necesitãþile nutritive ale organismului au la bazã plante integrale. Rolul crucial al plantelor proaspete, integrale este de necontestat pentru nutriþia umanã. Sute de studii ºi cercetãri din întreaga lume aratã cã o dietã bogatã în vegetale este beneficã pentru sãnãtate.
Vitaminele participã la procesarea altor nutrienþi (proteine, grãsimi, carbohidraþi ºi minerale) ºi ajutã la formarea celulelor sanguine, a hormonilor, a materialului genetic ºi a substanþelor chimice din sistemul nervos. Mineralele joacã un rol important în sistemele chimice complexe ale organismului.

De ce nu folosesc vitamina c de la nutrilite:
-pentru ca fiecare pastila contine 30 mg de vitamina c,necesarul zilnic este de 60.
enemgabriel
Postat pe 28 Mai 2009 12:34
De la: maryna_4love@yahoo.com, la data 2009-04-07 06:21:06buna dimineata
as dori si eu aceste vitamine de la nutrilite,in special calciul masticabil.multumesc
maryna_4love@yahoo.com


Buna! nu stiu daca ai achizitionat deja vitaminele de la nutrilite. Mama este reprezentant si daca vrei pot sa te ajut sa le procuri.Daca te intereseaza lasa-mi un mesaj. O zi buna!
kudika061640
Postat pe 28 Mai 2009 12:43
...si crezi ca ar fi complicat sa iei 2 pastile pe zi? 2X30=60...
Doli_healthy
Postat pe 29 Mai 2009 16:40
De la: healthy002841, la data 2009-05-29 16:40:22...si crezi ca ar fi complicat sa iei 2 pastile pe zi? 2X30=60...

Nu,nu este complicat,este mult mai scump.Adica trebuie sa iau dublu doza pentru o luna.
enemgabriel
Postat pe 29 Mai 2009 16:45
...a...da, e adevarat...asta daca consideri ca organismul tau are nevoie DOAR de suplimentarea vitaminei C... eu personal folosesc si Double X de la Nutrilite, care este un complex de vitamine, minerale si fitonutrienti, care suplimenteaza ceea ce asimilam din alimentatie...care are deja 60 mg, asa ca iau vitamina c doar cand am chef...in concluzie, fiecare stie cat de importanta este sanatatea proprie...
Doli_healthy
Postat pe 29 Mai 2009 16:58
despre vitamine nu stiu, dar m-am uitat pe ingredientele de la batoanele nutrilite, alea proteice, si sunt de 3 ori mai scumpe decat ar trebui sa fie pt ce au in ele
isobel
Postat pe 30 Mai 2009 09:21
De la: enemgabriel, la data 2009-05-21 13:22:55
De la: healthy002469, la data 2009-05-21 13:18:53Va recomand sa incercati vitamine si minerale pentru copii, femei, barbati, 100% naturale, de la o firma americana cu peste 60 de ani experienta in domeniul produselor naturiste.
Iata si alte produse de care va puteti bucura la un raport calitate/pret foarte bun: Acai , Acidophilus ,Aminoacizi Suplimente ,Aromaterapie ,B-12 Vitamine ,B-Complex Vitamine ,Vitaminele C ,Calciu, magneziu ,Suplimente de calciu ,Scorþiºoarã ,Coenzyme Q-10 ,Colon Helpers ,Vitamin D ,Managementul Greutatatii
Sãnãtate digestiva,Vitamina E ,Uleiuri de peste , Usturoi Suplimente ,Ginkgo Biloba
Glucosamine / Chondroitin ,Produsele de îngrijire a pãrului ,Suplimentele pe bazã de plante ,Lutein ,Magneziu ,Vitamine pentru barbati ,Vitamine pentru femei,Vitamine pentru copii,Multivitamine,Niacin / B-3 ,Omega 3 produse ,Resveratrol , Produsele de îngrijire a pielii ,Cosmetice,Mirodenii din toata lumea ,Zinc, Produse pentru menopauza etc.
O zi buna, Loa

Despre ce firma este vorba?


Este o firma americana cu 60 de ani vechime in domeniu, Puritan se numeste.
Daca doriti detalii scrieti-mi pe loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 29 Iunie 2009 11:12
si eu folosesc Omega 3 si glucozamina si boswellia de la Nutrilite de vreo luna si este totul ok. nu pot spune prea multe despre acest subiect penru ca eu le iau pentru articulatii si alte probleme si este cam devreme sa imi dau seama de efectul lor. am inteles ca ma poti ajuta sa le cumpar cu reducere ? daca poti ,contecteaza-ma te rog pe mess: auras_gap@yahoo.com multumesc anticipat
auras2009
Postat pe 26 Iulie 2009 14:57
buna,

doresc si eu sa stiu cum se pot procura produsele cu 30% reducere???
healthy006473
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:40
cu reducere le poti avea , daca te inscrii.Reducerea inseamna k nu mai platesti si adaosul comercial.Asta am facut si eu si sunt multumita.Bineinteles k inainte testasem produsele ,cumparand de la altcinea si calitatea lor m-a convins.te poti inscrie la orice reprezentant .Daca mai vrei detalii,lasa un mesaj.
kudika061640
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:47
De la: sophiae07, la data 2009-09-16 15:47:05cu reducere le poti avea , daca te inscrii.Reducerea inseamna k nu mai platesti si adaosul comercial.Asta am facut si eu si sunt multumita.Bineinteles k inainte testasem produsele ,cumparand de la altcinea si calitatea lor m-a convins.te poti inscrie la orice reprezentant .Daca mai vrei detalii,lasa un mesaj.
inscrierea costa 175 lei !!! apoi poti cumpara cu reducere 30% ... multivitaminele sunt 140 lei/ flacon la pretul cu reducere...eeste pentru oameni care isi permit...in schimb detergentii si saompanele sunt foarte tari si foarte ok ca si pret,raportat la durata de utilizare a unui flacon
4Life
Postat pe 17 Septembrie 2009 01:14
De la: TF_, la data 2009-09-17 01:14:36
De la: sophiae07, la data 2009-09-16 15:47:05cu reducere le poti avea , daca te inscrii.Reducerea inseamna k nu mai platesti si adaosul comercial.Asta am facut si eu si sunt multumita.Bineinteles k inainte testasem produsele ,cumparand de la altcinea si calitatea lor m-a convins.te poti inscrie la orice reprezentant .Daca mai vrei detalii,lasa un mesaj.
inscrierea costa 175 lei !!! apoi poti cumpara cu reducere 30% ... multivitaminele sunt 140 lei/ flacon la pretul cu reducere...eeste pentru oameni care isi permit...in schimb detergentii si saompanele sunt foarte tari si foarte ok ca si pret,raportat la durata de utilizare a unui flacon


Pai da ,a sta spuneam si eu.Raportul calitate/pret este foarte ok la produse.De fapt , cele de curatenie se si numesc L.O.C. adica lotiuni organice concentrate.Cumperi o sticla de detergent de vase, de exemplu, si pui cat scrie , completand cu apa.
kudika061640
Postat pe 17 Septembrie 2009 20:28
Buna, am si eu doi copii , eu folosesc vitamine de la ProVita-Canada, au pentru diverse afectiuni si sant foarte multumita.
Daca cineva doreste sau sa vada mai multe http://www.tratamente.ca/index.php?ref=44&...
Sant de ultima generatie
elvira44
Postat pe 28 Septembrie 2009 08:06
eu folosesc de la nuskin-farmanex. nu stiu cum sutn de la nutrilite. sunt bune?
ileana_xs
Postat pe 30 Septembrie 2009 17:46
De la: elvira_costin, la data 2009-09-28 08:06:36Buna, am si eu doi copii , eu folosesc vitamine de la ProVita-Canada, au pentru diverse afectiuni si sant foarte multumita.
Daca cineva doreste sau sa vada mai multe http://www.tratamente.ca/index.php?ref=44&...
Sant de ultima generatie
Ok,ce intelegi prin ultima generatie?
ene_m_gabriel
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna Ziua 6 De la: camiflorea 26 Iunie 2010 22:20
roseata la san 7 De la: gigi_oprea 17 Noiembrie 2010 21:31
am fost diagnosticata cu hpv 8 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:08
lipsa menstruatiei 5 De la: eleain 30 August 2009 10:24
nodulii mamari 7 De la: izab33lla 30 Septembrie 2010 22:35