Setari Cookie-uri

herpes simplex recidivant

cum se poate trata herpesul simplex recidivant, imi iasa pe fata de la varsta de 8 luni iar acum am 21, am facut sute de tratamente si nu am scapat nicicum de el.am luat aciclovir, brival,pastile pt imunitate, tratament homeopat, vaccinuri...nu mai stiu pur si simplu ce sa mai fac.ai mei sunt disperati.daca stiti ce as mai putea face astept raspunsuri.multumesc.
healthy_MI
Postat pe 4 Martie 2009 01:58
salut!
Incearca Aciclovir - unguent (sau crema) pt aplicatii locale, DAR si comprimate, pt ca efectul sa fie mai rapid. Evita stresul (stiu, cam greu, dar trebuie incercat), sarea in exces (si alimentele sarate, gen peste afumat/sarat etc), chiar si expunerea la soare puternic. Herpesul simplex este (cred ca stii deja) un virus, deci in principiu nu prea scapi de el, dar aparitiile pot fi rarite. Consulta si un dermatolog bun (onest, mai ales), s-ar putea sa-ti recomande mai multe lucruri, de ex si un anume regim alimentar. Si, ceea ce e cel mai important, nu-l mai privi ca pe o catastrofa, ca asta nu face decit sa amplifice gravitatea. De asemenea, mare atentie la igiena, nu ma refer doar la igiena ta, ci fii atenta ca in perioada de eruptie (cind inca nu se vede clar dar ai acele furnicaturi, senzatia de caldura locala si disconfort), SA NU bea/manince cineva dupa tine, cu acelasi tacim, pahar etc. In perioada de eruptie este contaminant! (M-am referit aici la herpesul bucal). Si, curaj!
cartheo
Postat pe 27 Martie 2009 08:37
Aloe vera si micro-organismele
In anul 1970, dr.Ruth Simms si dr. E.R. Zimmermann au efectuat la Institutul de Microbiologie din Dallas o serie de teste pentru a determina potenyialul pozitiv al Aloei vera asupra bacteriilor. Testand efectul gelului de aloe asupra organismelor micotice(fungi), Simms si Zimmermann au descoperit ca gelul de aloe in procent de 80-90% distruge Tinea pedia si "Tinea ungium" in aproximativ 5 ore.
In timpul aceluasi an, Simms si Zimmermann au testat citopatologia gelului de Aloe vera impotriva a 100 de culturi de tesuturi cu virusi de tip "Herpes simplex" si "Herpes zoster strains".
Testul - facut pe hamsteri de cultura- a aratat ca Aloe vera a
distrus virusii de ambele tipuri in mai putin de 72 de ore, in toate cele 100 de mostre cu tesut.

Aceiasi doctori au efectuat teste privind efectul plantei de Aloe vera asupra "Staphylococcului aureus" Streptococcului viridans" si asupra "Candidei (unul din cei mai virulenti germeni patogeni in ceea
priveste infectiile stafilococice),asupra albicans (raspunzatoare de inflamarea membranei mocoasei, mai ales in cavitatea bucala, in gat si in zona vaginala). Pe langa aceste cercetari, s-a mai testat efectul planrei si pe bacteria "Corynebacterium xerosis" a carei prezenta in piele determina seboreea (matreata)
In urma testelor efectuate s-au putut sintetiza importante concluzii:
-gelul de Aloe vera avand o concentratie de 98% este foarte eficient in ceea ce priveste vindecarea tesutului contaminat cu Staphylococcus aureus, Streptococcus viridans si Corynebacterium xerosis(seboreea sau matreata);
-o concentratie chiar si mai mica a gelului, de numai 50% este suficienta pentru o diminuare drastica a Candidei albicans(in candidoze bucale sau vaginale).

Intr-un alt studiu efectuat in 1971 de catre dr. Ruth Simms asupra lui "Trichomonas vaginalis" care determina cele mai frecvente infectii vaginale testele au aratat ca in timp de 72 ore Aloe vera a avut o eficienta de 100% in ceea ce priveste distrugerea lui.

Dr.Kthleen Shupe, biolog si profesor la Universitatea din Dallas, a efectuat in 1994 o serie de cercetari privind efectele Aloei vera asupra bacteriei ce produce acneea asa-numita "proprionibacterium acnes".Testele efectuate in vitro au aratat ca
gelul de aloe vera are efect de 100% in mai putin de 24 ore in distrugerea bacteriei .
Ma poti contacta prin adresa de e-mail rodilantos@yahoo.com.SANATATE!!!
rodilantos
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:19
De la: healthy001138, la data 2009-04-03 09:19:58Aloe vera si micro-organismele
In anul 1970, dr.Ruth Simms si dr. E.R. Zimmermann au efectuat la Institutul de Microbiologie din Dallas o serie de teste pentru a determina potenyialul pozitiv al Aloei vera asupra bacteriilor. Testand efectul gelului de aloe asupra organismelor micotice(fungi), Simms si Zimmermann au descoperit ca gelul de aloe in procent de 80-90% distruge Tinea pedia si "Tinea ungium" in aproximativ 5 ore.
In timpul aceluasi an, Simms si Zimmermann au testat citopatologia gelului de Aloe vera impotriva a 100 de culturi de tesuturi cu virusi de tip "Herpes simplex" si "Herpes zoster strains".
Testul - facut pe hamsteri de cultura- a aratat ca Aloe vera a
distrus virusii de ambele tipuri in mai putin de 72 de ore, in toate cele 100 de mostre cu tesut.

Aceiasi doctori au efectuat teste privind efectul plantei de Aloe vera asupra "Staphylococcului aureus" Streptococcului viridans" si asupra "Candidei (unul din cei mai virulenti germeni patogeni in ceea
priveste infectiile stafilococice),asupra albicans (raspunzatoare de inflamarea membranei mocoasei, mai ales in cavitatea bucala, in gat si in zona vaginala). Pe langa aceste cercetari, s-a mai testat efectul planrei si pe bacteria "Corynebacterium xerosis" a carei prezenta in piele determina seboreea (matreata)
In urma testelor efectuate s-au putut sintetiza importante concluzii:
-gelul de Aloe vera avand o concentratie de 98% este foarte eficient in ceea ce priveste vindecarea tesutului contaminat cu Staphylococcus aureus, Streptococcus viridans si Corynebacterium xerosis(seboreea sau matreata);
-o concentratie chiar si mai mica a gelului, de numai 50% este suficienta pentru o diminuare drastica a Candidei albicans(in candidoze bucale sau vaginale).

Intr-un alt studiu efectuat in 1971 de catre dr. Ruth Simms asupra lui "Trichomonas vaginalis" care determina cele mai frecvente infectii vaginale testele au aratat ca in timp de 72 ore Aloe vera a avut o eficienta de 100% in ceea ce priveste distrugerea lui.

Dr.Kthleen Shupe, biolog si profesor la Universitatea din Dallas, a efectuat in 1994 o serie de cercetari privind efectele Aloei vera asupra bacteriei ce produce acneea asa-numita "proprionibacterium acnes".Testele efectuate in vitro au aratat ca
gelul de aloe vera are efect de 100% in mai putin de 24 ore in distrugerea bacteriei .
Ma poti contacta prin adresa de e-mail rodilantos@yahoo.com.SANATATE!!!
buna,vad ca esti destul de informata....ne poti spune te rog si mecanismul prin care actioneaza aloe vera asupra acestor microorganisme???multumiri anticipate
4Life
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:31
Pentru a face mai accesibila intelegerea valorii exceptionale pe care o are ALOE VERA sunt sintetizate in continuare efectele principale ale gelului de aloe grupate in cinci directii principale de actiune:
1. DETOXIFIEREA: aloe detoxifica organismul, prin actiunea componentelor active care ajung la nivel celular se obtine o purificare deosebita prin eliminarea toxinelor stocate la nivelurile organismului
2. STIMULAREA REGENERARII CELULARE ?aloe vera stimuleaza regenerarea tesuturilor si aparitia celor noi,sanatoase.Dr. Ivan Danhoff a demonstrat faptul ca sub influenta gelului de aloe cresterea celulara este stimulata de 6-8 ori!
3.PENETRATIA:aloe, prin agentii sai activi ,are capacitatea de apatrunde, de a penetra tesuturile pana in profunzime.Cele mai multe substante ,inclusiv apa, patrunde in piele numai 2 straturi.Aloe reuseste sa patrunda mult mai profund si poate vehicula astfel componentele sale active sau ale substantelor cu care este asociata.
4.STIMULAREA SISTEMULUI IMUNITAR , ceea ce confera eficienta in reactia naturala a organismului de a se apara de agresiunile externe si de a se autoapara.Dupa consumul gelului de a;oe vera eficienta celulelor numite macrofage creste de circa 10 ori asigurand eleminarea rapida a agresiunilor externe.
5.EFECT SINERGIC: antibacterian,antiviral,antifungic, analgezic
ALOE VERA contine 75 de nutrienti,200 de componenti activi dintre care 20 minerale,18 aminoacizi si 12 vitamine. Sanatate !!
rodilantos
Postat pe 11 Aprilie 2009 00:53
ne poti da mai multe detalii?? sunt studii facute in care se arata ca intr-adevar creste activitatea macrofagelor de 10 ori ??? si daca stii,care sunt acele elemente de nutritie din componenta??multumiri anticipate.
4Life
Postat pe 11 Aprilie 2009 22:18
De ce soliciti la plural detalii din moment ce vad ca esti singurul solicitant?Curiozitatea ta este interesanta ,pentru ce anume ai nevoie de detalii TF?
rodilantos
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:10
De la: healthy001138, la data 2009-04-12 22:10:24De ce soliciti la plural detalii din moment ce vad ca esti singurul solicitant?Curiozitatea ta este interesanta ,pentru ce anume ai nevoie de detalii TF?
poate mi se pare ceva bun si voi comanda la vre-un distribuitor autorizat aloe vera...poate acel distribuitor vei fi chiar tu...nu poti stii ce iti rezerva viitorul,nu??
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:22
De la: healthy001138, la data 2009-04-12 22:10:24De ce soliciti la plural detalii din moment ce vad ca esti singurul solicitant?Curiozitatea ta este interesanta ,pentru ce anume ai nevoie de detalii TF?

pentru ca domnu'este reprezentant la calivita si vrea sa arate ca este destept dar el nu stie ca vitamina c este acelasi lucru cu acidul ascorbic,pai de ,domnu'tf,Forever este cu mult mai bun decat calivita.
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:51
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 18:51:09
De la: healthy001138, la data 2009-04-12 22:10:24De ce soliciti la plural detalii din moment ce vad ca esti singurul solicitant?Curiozitatea ta este interesanta ,pentru ce anume ai nevoie de detalii TF?

pentru ca domnu'este reprezentant la calivita si vrea sa arate ca este destept dar el nu stie ca vitamina c este acelasi lucru cu acidul ascorbic,pai de ,domnu'tf,Forever este cu mult mai bun decat calivita.
esti incurcat rau....ce este aceasta calivita???
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:09
nu am lansat aceasta discutie despre herpex simplex recidivant pt a va certa sau discuta in cotradictoriu ci pt a ma ajuta in aceasta problema grava pe care o am de 20 de ani.asadar astept solutii nu tachinari intre voi.multumesc.
healthy_MI
Postat pe 6 Mai 2009 16:32
Ai incercat sa folosesti softlaser?
Este benefic pentru indepartarea cicatricelor si a herpesului. La mine a functionat.
Daca te intereseaza, il gasesti aici: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Softlaser-SL30
Eu mi l-am comandat online si mi-a fost adus acasa in 2 zile.
Sanatate!
kudika006707
Postat pe 6 Mai 2009 16:40
De la: healthy_MI, la data 2009-05-06 16:32:40nu am lansat aceasta discutie despre herpex simplex recidivant pt a va certa sau discuta in cotradictoriu ci pt a ma ajuta in aceasta problema grava pe care o am de 20 de ani.asadar astept solutii nu tachinari intre voi.multumesc.
solutia este: o cura cu TRANSFER FCATOR PLUS de la 4Life Research.Daca vrei detalii despre acest produs,intra pe site si la adresa de mail de acolo cere detaliile pe care le doresti.Te mai poti documenta si de pe aici,dar sunt informatii in engleza: http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+herpes&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
4Life
Postat pe 7 Mai 2009 17:24
fac in acest moment acest tratament , sunt deja la a treia cutie si totusi mi-a mai aparut pe fata de doua ori de cand am inceput sa iau transfer factor plus.oricum acum nu il voi intrerupe, pt ca trebuie sa iau toate cele 4 cutii care finalizeaza cele 2 luni de tratament.dar astept si alte solutii in cazul in care imi va mai aparea si dupa terminarea tratamentului.multumesc.
healthy_MI
Postat pe 10 Mai 2009 23:40
Incearca ISOPRINOSINE - este un medicament pentru orice tip de virus.. de la gripa pana la herpes. Mie mi-a fost recomandat de medic dermatolog. Incearca si unguente locale cu propolis, la fel un antiviral foarte bun.
kudika028076
Postat pe 28 Mai 2009 11:48
Am uitat sa-ti spun si despre ozonoterapie. Cauta pe Internet.... Daca reti bine un domn Neacsa se ocupa cu asa ceva.
Multa sanatate
Loa
kudika028076
Postat pe 28 Mai 2009 11:57
L-Lizina este unul dintre aminoacizii esentiali care compun proteinele noastre.In lipsa lui,calciul introdus prin hrana,nu se poate asimila in oase si in dinti.L-Lizina are rol important in producerea colagenului care reprezinta fondul organic al oaselor si a pielii,pe langa asta,intareste sistemul imunitar si este cunoscut si efectul impotriva virusilor.Restrange virusul herpesului (Herpes simpex) si aparitia herpesului labial (Herpes Labialis),dar este eficient si in prevenirea zonei zoster,varicelei.Pt mai multe detalii aludmann@yahoo.com.Sanatate multa.
elli29
Postat pe 28 Mai 2009 14:17
am facut tratament cu l-lysine le cumparam din chicago pt ca in romanania nu gaseam nicicum.nu am avut nici un rezultat desi am facut tratamnetul complet.multumesc din suflet oricum.
healthy_MI
Postat pe 28 Mai 2009 17:56
si isoprinosine am luat.dermatologul la care mergeam in bucuresti mi le-a recomandat(am cate un dermatolog in fiecare oras si in timpul tratamnetului mi-a aparut pe toata fata.multumesc mult oricum.astept si alte idei, poate auziti ce nu am incercat.desi am facut majoritatea tratamentelor pt herpes.merci.
healthy_MI
Postat pe 28 Mai 2009 18:01
De la: healthy_MI, la data 2009-05-10 23:40:03fac in acest moment acest tratament , sunt deja la a treia cutie si totusi mi-a mai aparut pe fata de doua ori de cand am inceput sa iau transfer factor plus.oricum acum nu il voi intrerupe, pt ca trebuie sa iau toate cele 4 cutii care finalizeaza cele 2 luni de tratament.dar astept si alte solutii in cazul in care imi va mai aparea si dupa terminarea tratamentului.multumesc.
mai faci tratamentul cu TRANSFER FACTOR PLUS ??? ce rezultate ai fata de celelate tratamente incercate pana acuma?
4Life
Postat pe 28 Mai 2009 18:38
Tratamentul cu isoprinosine e de foarte lunga durata....la fel si cel cu aciclovir pastile....intreaba si un alt dermatolog sau citeste prospectul cu atentie.
In alta ordine de idei, ti-am recomandat terapie prin oxigenarea celulelor. Nu am reusit sa-l cgasesc pe internt pe dl Neacsa, dar poti intreba de el la cafeneaua sufletelor. Asa ca deschide acest link si scrie-i Andreei Chirvasiu care modeeaza aceasta emisiune.
http://www.revistacafeneauasufletelor.ro/contact.php

Herpes inseamna o scadere drastica a imunitatii corpului. Asa ca ar trebui sa vezi despre ce este vorba la un cabinet care aplica biorezonanata. La fel te poti uita pe intenet sa vezi ce inseamna. Oricum cauta cabinet care folosesc aparate scio. De asemenea tot pe internet caut-o pe doamna trutza. Nu am timp sa-ti explic pentru fiecare ce si cum, dar daca dai cautare pentru fiecare punct expus aici de mine sigur vei gasi ceva care sa te intereseze.
Aaaa si nu uita.. du-te la un laborator particular, sanador, zic eu, care face analiza pentru herpes sa vezi in ce masura esti infectata de faci atat de des. Sau la laborratorul unui spital....colentina sa zicem....

La clinica lasermed din drumul taberei exista si tratament cu laser.. pentru herpes.. poate ar trebui sa incerci si acolo.
Curaj.. mergi mai departe...
kudika028076
Postat pe 29 Mai 2009 18:51
multumesc mult pt toate informatiile, da tratamentul cu isiprinosine a fost de lunga durata si cel cu aciclovir la fel.la aciclovir am devenit alergica, nu mi-l mai suporta organismul.iar tratamentul cu isoprinosine nu am voie sa il repet deocamdata si oricum nu a avut nici un rezultat.acum sunt la ultima cutie de transfer factor plus si nu mi-a mai iesit pe fata de o luna.nu stiu ce sa zic...cand eram mai mica imi iesea muuuuuuuuuult mai rar, pauze si de sase luni intre eruptii.de un an doar au devenit mult mai dese.na multumesc si ma documentez si incerc in continuare.
healthy_MI
Postat pe 4 Iunie 2009 14:37
BUNA. TE POT AJUTA CU UN TRATAMENT CU SUC DE ALOE ORGANIC, PLUS 2 CREME TOT ORGANICE PE CARE POTI SA LE PRIMESTI ACASA PRIN CURIER DE LA FIRMA. PT DETALII SCRIE-MI PE EMAIL MEU ; pricrodica@yahoo.com Rodica
healthy002409
Postat pe 9 Iunie 2009 03:29
incredibil, ieri am terminat tratamentul cu transfer factor plus si azi mi-a iesit iar pe fata...inca o dezamagire...nu pot sa cred, se pare ca nu exista nimic in lumea asta care sa ma ajute.nu mai suport,am ajuns depresiva din cauza asta...nu mai stiu pe ce cale sa o apuc, dar e de rau, e f grav deja.
healthy_MI
Postat pe 20 Iunie 2009 14:35
healthy_MI dar ai fost la doctor? stiu ca herpesul e un virus si se trateaza cu antiviral. e un virus rezistent si nu dispare foarte usor. trebuie sa stabilesti din ce cauza iti iese: stres, perioada menstruala, proces inflamatoriu, febra, anumite feluri de mancare, expunere la soare, etc.
eleain
Postat pe 20 Iunie 2009 15:04
De la: eleain, la data 2009-06-20 15:04:17healthy_MI dar ai fost la doctor? stiu ca herpesul e un virus si se trateaza cu antiviral. e un virus rezistent si nu dispare foarte usor. trebuie sa stabilesti din ce cauza iti iese: stres, perioada menstruala, proces inflamatoriu, febra, anumite feluri de mancare, expunere la soare, etc.


Draga mea incearca cu Colostrum de la Jarrow Formulas, USA, Natura Shop . Uite aici linkul http://www.naturashop.ro/colostrum-prime-life-p-1133.html. Este 1.470.000 lei vechi. Si la modul serios ai grija sa nu faci o depresie cu adevarat. Atunci sistemul imunitar scade si mai mult si iti va aparea din nou pe fata. Iti recomand sa faci o curatire a colonului. Cauta pe Internet si vei gasi, dar ia grija sa fie de buna calitate. Cand atingi veziculele de pe fata, foloseste manusi de unica folosinta. Le vei gasi la orice supermarket. Costa in jur de 40.000 lei vechi. De asemenea sterge-te pe fata dupa ce te speli cu hartie din rolele care se folosesc pentru bucatarie. La Cantacuzino exista un vaccin.Iti recomand insa inainte de a-l cumpara sa te duci chiar la Laboratotorul de la Cantacuzino. Este o doamana doctor acolo care pe mine m-a ajutat foarte mult. Imi pare rau ca nu-i mai stiu numele. DAca il mai gasesc pe undeva ti-l spun. Du-te la laborator si spune ca doresti sa vb cu d-na doctor care se ocupa de vaccinuri.
Incearca sa folosesti si terapia pentru oxigenarea celulei. Cauta-l pe dl Neacsa. Il gasesti tot pe Internet. Daca nu Scrie la CAfeneaua Sufletelor. Este o terapie extrem de eficienta.
Iti doresc numai bine
kudika028076
Postat pe 20 Iunie 2009 18:56
De la: healthy_MI, la data 2009-06-20 14:35:53incredibil, ieri am terminat tratamentul cu transfer factor plus si azi mi-a iesit iar pe fata...inca o dezamagire...nu pot sa cred, se pare ca nu exista nimic in lumea asta care sa ma ajute.nu mai suport,am ajuns depresiva din cauza asta...nu mai stiu pe ce cale sa o apuc, dar e de rau, e f grav deja.
cat a durat acest tratament cu transfer factor plus???? in timpul curei de cate ori ti-a aparut ??? pe langa asta ininfectiile virale ar fi trebuit sa faci si o cura de dezintoxicare cu RIOVIDA...sau poti folosi complementar si argint coloidal,daca vrei iti dau detalii despre acesta...p.s. doamna cu HPV a scapat de el in 4 luni cu transfer factor si riovida...deja si-a facut viremia si nu-i mai apare nimic ... !!!!!!
4Life
Postat pe 20 Iunie 2009 20:06
daca am fost la medic???pai cum sa nu fiu, ma tratez de nebuna singura?...medicii dau din umeri peste tot unde am fost la cluj, bucuresti, targu mures si germania, am facut vaccinul antiherpetic la 4 ani.daca ai citi tot ce am scris pe forum ti-ai da seama cam cat s-au straduit ai mei sa ma trateze si de faptul ca am facut majoritetea tratamentelor.eu luam aciclovir cand in romania nici nu exista deci tratamnetele alea sunt pt mine de mult apuse nu au dat nici un rezultat,la 8 luni mi-au luat proba de pe fata, am fost si la homeopat, am facut si vaccinuri in umar la 12 ani, tratamente pt imunitate, aloe vera, isoprinosine,l-lysine,brival si alte zeci de tratamente pe care le am trecute in dosare.m-au internat de atatea ori analizele imi iasa perfect. sub supravegherea si tratamentul administrat de 12 medici care studiau cazul mi-au mai iesit doua herpesuri intr-o singura zi...mi-au dat iar aciclovir si mi-au dat drumul acasa.dupa 5 zile in care luam cate 5 pastile pe zi am facut alergie la aciclovir medicii au spus sa intrerup tratamentul ca sa nu imi iasa ceva pe ficat,nu mi-l mai suporta organismul motiv pt care renuntasem la el si la varste mai fragede. ...acum am incercat doua luni transfer factor plus cate 6 pastile pe zi si mi-a iesit pe fata o data la 3 saptamani deci nici o ameliorare.herpesul aceste isi gaseste orice motiv ca sa apara, nu sunt absurda inteleg ca poate nu voi scapa niciodata definitiv, dar imi doresc macar sa se rareasca aparitiile fiindca nu mai suport.si va rog din suflet inainte sa imi dati un sfat incercati daca aveti timp sa cititi cam ce am scris astfel va dati seama ce nu am incercat.va multumesc.
healthy_MI
Postat pe 21 Iunie 2009 01:28
si ca sa raspund mai concret la intrebare, indiferent ce tratament am facut imi iasa si la ciclu si inainte de raceala pt ca nu racesc si nu ma imbolnavesc normal ca oamenii, nu mi se manifesta raceala decat prin aparitia herpesului si de stres si daca ma supar si daca plang si daca stau la soare si daca ma bate vantul si mi se usuca fata, m-am testat pt ca aveam impresia ca imi iasa din cauza factorilor externi asa ca am stat intr-o vacanta in casa iesind doar pt strictul necesar bine imbracata sa nu imi fie rece sau ceva si in a doua saptamana tot mi-a iesit si chiar nu mai gasisem nici un motiv...uneori nu pot sa explic cauza aparitiei am ajuns la conluzia ca imi iasa si daca stau intr-un glob de sticla.sunt o fire sportiva mananc f sanatos si am multa grija de mine, f atenta la detalii, la produsele pe care le folosesc, la igiena astfel nu ma gasesc vinovata cu nimic in aparitia sa si mai ales la 8 luni cand mi-a aparut prima data.nu stiu...
healthy_MI
Postat pe 21 Iunie 2009 01:41
De la: healthy_MI, la data 2009-03-04 01:58:26cum se poate trata herpesul simplex recidivant, imi iasa pe fata de la varsta de 8 luni iar acum am 21, am facut sute de tratamente si nu am scapat nicicum de el.am luat aciclovir, brival,pastile pt imunitate, tratament homeopat, vaccinuri...nu mai stiu pur si simplu ce sa mai fac.ai mei sunt disperati.daca stiti ce as mai putea face astept raspunsuri.multumesc.


Draga mea,
daca tot le-ai incercat pe toate.. incearca si la LASERMED din Dr taberei... o clinica unde se face terapia herpesului cu laser.
Si mai ales.... este un spital in Breaza (nu-mi amintesc cum se numeste dar sigur in gasesti pe Internet) al unui doctor care trateaza SI VINDECA diverse boli, inclusiv cancer, prin tratamente naturiste.A aparut si in Formula AS... gata mi-am amintit: Centrul de Sanatate si Medicina Preventiva - Breaza, este o clinica exclusiv naturista. Managerul acestui asezamânt, dr. Doru Laza,

Telefon (40)0244-343.228 (+40) 745 118 488
Telefon (40)0244-343.228 (+40) 244 343 228
Fax (40)0244-343.228 (+40) 244 343 228

Da un telefon si intraba daca te paote ajuta.
Numai bine
kudika028076
Postat pe 21 Iunie 2009 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:26
un sfat va rog! 8 De la: ela_angel 23 August 2011 15:01
sarcina oprita in evolutie 12 De la: vivacedonna 12 Ianuarie 2010 19:28
Despre VARICE... 1 De la: healthy001552 14 Aprilie 2009 09:07
Ce efecte adverse are? 35 De la: seso1sss 9 Februarie 2012 15:15