Setari Cookie-uri

friends with benefits...

De la: mara_bogdan, la data 2011-10-07 19:37:37Buna
Dupa mesajul cu pricina a venit a doua zi si apoi destul de rar...asta e..se pare ca am facut bine spunand ..ce aveam de spus


Macar te-ai lamurit si ti-ai luat de-o grija.
A doua zi i-ai zis tu ceva de a rarit-o.
Cer_instelat
Postat pe 9 Octombrie 2011 12:25
Da ..probabil i-am spus mai mult decat trebuia..dar,asa sunt eu..directa.Nu am chef sa pierd timp si sa investesc sentimente care sa nu fie considerate..Probabil ca i/a venit noul BMW comandat..si se multumeste cu asta momentan..who cares?
mara_bogdan
Postat pe 9 Octombrie 2011 19:58
De la: mara_bogdan, la data 2011-10-09 19:58:06Da ..probabil i-am spus mai mult decat trebuia..dar,asa sunt eu..directa.Nu am chef sa pierd timp si sa investesc sentimente care sa nu fie considerate..Probabil ca i/a venit noul BMW comandat..si se multumeste cu asta momentan..who cares?


Eeeee! Asa-s baietii, cand au o masinuta noua, uita de fete, uita sa mai bea si apa.
Pe cand va fi o invitatie la oplimbare cu BMW-ul.... asteptam!
Cer_instelat
Postat pe 10 Octombrie 2011 17:26
Buna dragi prietene
So..astazi am avut parte de o mare surpriza..ghiciti cine s.a afisat la mine la serviciu..eh ..chiar el fat frumos.Nimic nou veti spune.. mda..a venit ..dar,insotit de o blonda .Ma mihneste doar lipsa de caracter a unora ...dar,nu pot schimba cu nimic..Nu il mai inteleg..cautari ,insistente..etc...In orice caz e un client important la mine la serviciu..l/am tratat civilizat,m-am facut ca ploua ,nu am facut nicio remarca cand a incercat sa glumeasca si sa se bage in seama.Era vizibil ca e stanjenit..mie mi-a fost invatatura de minte si mesajul cred ca e evident Cele bune dragelor si nu va lasati inselate de aparente
mara_bogdan
Postat pe 10 Octombrie 2011 23:33
INVATA DIN GRESELILE ALTORA SI NU DIN ALE TALE!
ORCE PALMA O PRIMESTI IN VIATA,TREBUIE S-O PRIMESTI CU ACEEASI DURERE CA SI PRIMA!!!
Titanika
Postat pe 14 Octombrie 2011 11:56
Stai linistita Mara. A facut-o special. Nu era jenat de prezenta ta ci de prostia lui. Stia prea bine ca afisandu-se cu aia o sa il vezi. Dar probabil a vrut sa ti-o plateasca ca ai fost prea incisiva si directa. Stii barbatilor nu prea le plac femeile care au putere si care ii lovesc la c...e.Asta e...bravo tie ca te-ai oprit cand a trebuit.
bea79
Postat pe 14 Octombrie 2011 16:56
De la: bea79, la data 2011-10-14 16:56:53Stai linistita Mara. A facut-o special. Nu era jenat de prezenta ta ci de prostia lui. Stia prea bine ca afisandu-se cu aia o sa il vezi. Dar probabil a vrut sa ti-o plateasca ca ai fost prea incisiva si directa. Stii barbatilor nu prea le plac femeile care au putere si care ii lovesc la c...e.Asta e...bravo tie ca te-ai oprit cand a trebuit.
mara_bogdan
Postat pe 14 Octombrie 2011 21:43
Nu prea am citit decat primul post,si ultima pagina,si pot spune ca ... omul ala e prost...Rupe p**a aiurea,nu puteai sa'ti cauti si tu pe unu la care sa nu tii tu la el,sa tina el la tine ? Glumesc...macar sa nu tineti niciunu la celalalt...

Pacat ca nam si eu un asa prieten :(
djsusp3k7
Postat pe 19 Octombrie 2011 08:35
Buna
Nu mai conteaza..nu ma mai intereseaza.Am prea putin timp ca sa il pierd cu oameni care nu merita.Si viata e asa de frumoasa.Cunosc multa lume ,vizitez multe locuri speciale..de ce m.as impotmoli pentru un nimeni?
In orice caz,ma cauta mult in ultima vreme..incearca marea cu degetul..doar ca eu nu stau prea mult la discutii.Strict ce trebuie ..si cam atat.. e mai bine asa
mara_bogdan
Postat pe 19 Octombrie 2011 22:45
Si apropos...blonda a disparut din peisaj haha
mara_bogdan
Postat pe 19 Octombrie 2011 22:46
De la: kudika418943, la data 2011-10-14 11:56:26INVATA DIN GRESELILE ALTORA SI NU DIN ALE TALE!
ORCE PALMA O PRIMESTI IN VIATA,TREBUIE S-O PRIMESTI CU ACEEASI DURERE CA SI PRIMA!!!
multe suturi ai primit in viata si tot nu te-ai invatat minte
Indiana_Jones
Postat pe 19 Octombrie 2011 22:52
De la: mara_bogdan, la data 2011-10-19 22:46:50Si apropos...blonda a disparut din peisaj haha


Cum de esti asa de sigura?
Cer_instelat
Postat pe 20 Octombrie 2011 11:52
De la: mara_bogdan, la data 2011-10-19 22:45:40Buna
Nu mai conteaza..nu ma mai intereseaza.Am prea putin timp ca sa il pierd cu oameni care nu merita.Si viata e asa de frumoasa.Cunosc multa lume ,vizitez multe locuri speciale..de ce m.as impotmoli pentru un nimeni?
In orice caz,ma cauta mult in ultima vreme..incearca marea cu degetul..doar ca eu nu stau prea mult la discutii.Strict ce trebuie ..si cam atat.. e mai bine asa


Adica, doar a incercat sa te faca geloasa cu blonda?
Ceva distanta e buna in general, ca doar se stie bine ca ce-i prea mult strica, iar ce-i putin nu se ajunge....
Cer_instelat
Postat pe 20 Octombrie 2011 11:55
Am si eu o prietena care a trecut prin acelasi sentiment ca tine si el a facut-o sa sufere si nu doar pe ea si pe multe alte fete ... poate suna dur entru tine dar un baiat care te iubeste nu fuge de adevar si astia sunt ei asta e felul lor si nu ai dc sa iti pui sentimentele intr-un nesimtit care stie numai sex , incearca sa-ti gasesti un baiat sensibil educat care nu si-ar bate joc de o fata ...adev este ca sunt cam rari dar nu inexistenti
Denim_Jean
Postat pe 27 Octombrie 2011 23:38
eu sunt sigura ac nu are nici un rost...dc in 2 ani nu a vrut mai mult nici ca va vrea.nu iti ramane decat sa incepi sa il tratezi cu indiferenta sa nu il mai cauti sa nu raspunzi tot timpul cand te cauta si nici sa il suni tu inapoi...ori te lasa de tot ori o sa incepeti ceva serios dar nu iti face sperante
kudika461993
Postat pe 28 Octombrie 2011 17:30
eu zic ca meriti ceva mai bun....asa ca, capul sus ,respira adanc si mergi inainte fara sa te uiti inapoi...curaj!
kudika453452
Postat pe 10 Noiembrie 2011 23:44
Fugi cât vezi cu ochii ! Sa nu crezi ca n-a vazut cu multa vreme înainte ca esti îndragostita de el. Dar i-a convenit pana la un moment dat, când a început sa se teama de consecinte. E soiul "EGOIST FARA LIMITE"
Mi-am pierdut si eu vreo doi ani asa + toata suferinta care urmeaza "dupa"...
L-am ajutat sa vada viata în roz (dupa o idila terminata nefericit pt el), ba chiar sa iasa dintr-o mica depresie si el m-a ajutat sa fac putina depresie.
Vezi ? Fiecare a facut ceva pt celalalt !
Fugi, fata, cat poti de departe ! Exista într-adevar si tipi bine (sau oricum, mai bine^!
kudika149921
Postat pe 12 Noiembrie 2011 05:56
Am avut la fel o relatie de 2 ani...exista o chimie extraordinara intre noi si inca mai exista...si ne intelegeam din toate punctele de vedere mai putin cand venea vorba de o relatie...iar eu eram indragostita...si l-am iubit mult...si m-a iubit si el in felul lui doar ca nu merge...niciodata nu rebuie sa speri in astfel de cazuri pt ca nu are rost...adica el a fost ceva de genul "nu pot nici cu tine nici fara tine",nu vroia o relatie dar daca incercam sa am eu una cu altcineva facea pe dracu in patru sa ma desparta de respectivul...eu cred ca asta e egoism...macar a avut bunul simt sa-si ceara iertare ca nu poate sa fie altfel sa faca mai mult
iuliana_smn
Postat pe 16 Noiembrie 2011 13:43
CHIMIE EXISTA...LA FIZICA SUNT PROBLEME...
GODZILA
Postat pe 16 Noiembrie 2011 13:49
De la: iuliana_smn, la data 2011-11-16 13:43:56Am avut la fel o relatie de 2 ani...exista o chimie extraordinara intre noi si inca mai exista...si ne intelegeam din toate punctele de vedere mai putin cand venea vorba de o relatie...iar eu eram indragostita...si l-am iubit mult...si m-a iubit si el in felul lui doar ca nu merge...niciodata nu rebuie sa speri in astfel de cazuri pt ca nu are rost...adica el a fost ceva de genul "nu pot nici cu tine nici fara tine",nu vroia o relatie dar daca incercam sa am eu una cu altcineva facea pe dracu in patru sa ma desparta de respectivul...eu cred ca asta e egoism...macar a avut bunul simt sa-si ceara iertare ca nu poate sa fie altfel sa faca mai mult


si ai aflat de ce nu vroia o relatie cu tine?
DayC
Postat pe 16 Noiembrie 2011 16:16
De la: GODZILA, la data 2011-11-16 13:49:43CHIMIE EXISTA...LA FIZICA SUNT PROBLEME...

tu suferi cu creierii!
PICCKARD
Postat pe 16 Noiembrie 2011 16:20
Sincer undeva in adancul lui tine la tine dar mai mult ca sigur e MULT prea egoist ca sa o recunoasca . daca nu i-ar pasa de tine nu te-ar cauta. Probabil nu vrea o relatie din teama ( poate a suferit si el enorm in trecut si chiar daca afirma ca cica nu pune suflet din moment ce te cauta sigur nu l-ai lasat rece) exista o solutie ori renunta la orgoliu ori cauta fata pe cineva care chiar sa te merite . Asculta de la mn ca stiu ce spun. Cu povestea ta simt ca am un deja-vu ;) Succes mult si sa ma anunti cu decurg lucrurile !:)

daca oamenii ar renta la orgoliu...lumea asta ar fi innmit mai buna....
kudika196886
Postat pe 18 Noiembrie 2011 20:34
Sigur simte ceva ptr tine, dar este foarte posibil ca el realmente sa nu vrea mai mult decat ce aveati. Poare vrea doar asta si probabil ca-i si placea "relatia" aia cu tine, poate ca vrea din nou, dar nu vrea mai mult de atat. Tu insa daca stii ce vrei, ar fi bine sa cauti pe cineva care sa-ti poata oferi ceea ce vrei. Dragostea si senzatia "ca esti indragostita" nu va dura o vesnicie, va trece , intr-o relatie de lunga durata apare mila, respectul. Daca il respecti pe cel de langa tine nu-l pui in situatii jenante sau neplacute. Te apropii de el si chiar daca nu mai aveti atractia aia sexuala, nu-l vei insela ptr ca vei stii ca il ranesti.Chiar daca nu mai ai senzatia ca persoana de langa tine te face "sa-ti pierzi capul", ramane un fel de dragoste , de devotament fata de persoana lana care ai trait o perioada frumoasa. El probabil ca nu-ti va putea oferi nimic in genul asta , ptr ca nu-si doreste asta nici penru sine.
sirim
Postat pe 22 Noiembrie 2011 20:16
Vraeu si eu un sfat ...snt in aceiasi situatie doar k pnm la mn e o chestiune de 2 luni totul e in secret...nush ce sa fac snt tare derutata...el mi-a zs la fel d ela inceput ca nu vrea relatie dar eu nu Batman ca pot sa-l shcimb...in shcimb i-am propus o afacere s ma aibe doar pe mn de sex sh doar pe mn in rest sa fie liber sh m-a refuzat categoric..dar nu inteleg dc pt ca ultima dta cand ne-am intalnit a fost asa dragutz sh atent ca si cum i-ar fi fost dor de mn pt ca fusesem certati acum au trecut cateva zile ce sa fac sa-l mai caut sa-l sun sa-i dau msg sau sa las totul asa sa stau sa-mi ling ranile:((
Andree_a
Postat pe 22 Noiembrie 2011 21:21
mai bine linge abecedarul si gramatica aia...
GODZILA
Postat pe 22 Noiembrie 2011 21:27
De la: Andree_a, la data 2011-11-22 21:21:05Vraeu si eu un sfat ...snt in aceiasi situatie doar k pnm la mn e o chestiune de 2 luni totul e in secret...nush ce sa fac snt tare derutata...el mi-a zs la fel d ela inceput ca nu vrea relatie dar eu nu Batman ca pot sa-l shcimb...in shcimb i-am propus o afacere s ma aibe doar pe mn de sex sh doar pe mn in rest sa fie liber sh m-a refuzat categoric..dar nu inteleg dc pt ca ultima dta cand ne-am intalnit a fost asa dragutz sh atent ca si cum i-ar fi fost dor de mn pt ca fusesem certati acum au trecut cateva zile ce sa fac sa-l mai caut sa-l sun sa-i dau msg sau sa las totul asa sa stau sa-mi ling ranile:((


Iti dau eu un sfat.Invata sa scrii corect gramatical si cursiv , ca m-am chinuit sa citesc de 2 ori sa pricep ce scrii tu acolo .
Si inca ceva , oamenii nu se schimba asta-i o iluzie pe care ti-o vind cartile,filmele si psihologii sa-ti ia banii.in realitate cand personalitatea s-a format sau e deja conturata , cu aia ramai, doar o mai cizelezi un pic
The_Exile
Postat pe 22 Noiembrie 2011 21:28
De la: Yharr, la data 2011-11-22 21:28:18
De la: Andree_a, la data 2011-11-22 21:21:05Vraeu si eu un sfat ...snt in aceiasi situatie doar k pnm la mn e o chestiune de 2 luni totul e in secret...nush ce sa fac snt tare derutata...el mi-a zs la fel d ela inceput ca nu vrea relatie dar eu nu Batman ca pot sa-l shcimb...in shcimb i-am propus o afacere s ma aibe doar pe mn de sex sh doar pe mn in rest sa fie liber sh m-a refuzat categoric..dar nu inteleg dc pt ca ultima dta cand ne-am intalnit a fost asa dragutz sh atent ca si cum i-ar fi fost dor de mn pt ca fusesem certati acum au trecut cateva zile ce sa fac sa-l mai caut sa-l sun sa-i dau msg sau sa las totul asa sa stau sa-mi ling ranile:((


Iti dau eu un sfat.Invata sa scrii corect gramatical si cursiv , ca m-am chinuit sa citesc de 2 ori sa pricep ce scrii tu acolo .
Si inca ceva , oamenii nu se schimba asta-i o iluzie pe care ti-o vind cartile,filmele si psihologii sa-ti ia banii.in realitate cand personalitatea s-a format sau e deja conturata , cu aia ramai, doar o mai cizelezi un pic
exact,"cu aia" ramai daca nu stii sa "scri"
GODZILA
Postat pe 22 Noiembrie 2011 21:33
sincer???eu ma gandesc ca poate si-a gasit pe altcineva si din moment ce stie ca tu esti indragostita de el automat vrea sa te tzina pe locul 2,,,parerea mea,,,ai grija ce faci....pana la urma nu e ultimul,,,vor mai fi si altii,,...nu te lasa calcata in picioare...nu se merita...parerea mea...:D:D:D
heydy
Postat pe 25 Noiembrie 2011 17:13
Salut! farapret.net da premii gratuit! Eu am ales Laptop Acer Aspire TimelineX. O multime de cadouri si pentru tine! Intra si ia-ti si tu cadoul gratuit http://farapret.net/?c=t24kdut6px mai am nevoie doar de 257 click-uri pe link
violet_m00n
Postat pe 26 Noiembrie 2011 16:38
tu chiar crezi ca nu-ti vei gasi pe altul care doar sa te f...? cati din-astia sunt in lumea asta care gandesc doar cu ce au intre picioare ! ma gandeam ca tu gandesti cu creierul...lasa ,, gunoaiele'' deoparte...
daniela_kudica
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casnicie esuata dupa 22 ani 36 De la: Ghicicummacheama 16 Octombrie 2013 12:51
AJUTOR : Mifegyne 51 De la: kind_er 21 Iulie 2013 07:50
Transplant renal 5 De la: sanatate08 11 Februarie 2012 22:25
nevoie urgenta de un sfat pls 2 De la: mimi_ca29 7 Ianuarie 2011 16:37
celulita bat-o focu 1 De la: kudika517063 29 Martie 2012 13:02