Setari Cookie-uri

friends with benefits...

inima sau orgoliu?...eu le-am confundat la un moment dat pt ca durerea imi intuneca ratiunea.apoi am fost nevoita sa fiu sincera cu mn..si mi-am dat seama ca nu-l iubeam asa cum aveam impresia,si ca nu el era de condamnat..ci eu,pt ca imi facusem singura rau..el a fost sincer,si-a lasat o portitza de scapare in felul asta..iar eu am incercat sa il tin langa mn gandindu-ma ca in timp,cand o sa vada cat de minunata sunt ( )
o sa cada pe spate jurandu-mi iubire vesnica..Totusi odata depistata boala..o putem trata,asa am facut si eu..mi-a fost greu la inceput cand aveam impresia ca incepe sa fie interesat de mn cum il tratam cu putina indiferenta..apoi am realizat ca era doar teama de a nu pierde cv care i se parea firesc sa ii apartina la modul impus de el,plus putin respect ca nu ma mai lasam calcata pe bataturi..eh..ca sa nu o mai lungim..afla d la mn ca DA,poti sa il tii cat vrei tu langa tn..il poti cucerii,il poti face sa faca c vrei tu..dar numai dupa c o sa ii analizezi la rece comportamentul,trairile..chiar si modul de gandire vis-a-vis de relatia voastra,si O SA I-O INTORCI.. imita-l scumpo..indiferenta nu o poti simti inca..dar i-o poti imita pe al lui..incearca,la mn a mers,suntem impreuna,locuim impreuna..si eu iau c vreau d la relatia noastra,si sunt sincera cand ii zic ca poate oricand sa plece,pt ca si eu voi face asta cand voi avea chef si cand o sa imi fie mie mai bn..imi e drag,dar pana la un punct..punctul ala sunt..EU..
Monica_Leca_1
Postat pe 28 Ianuarie 2012 11:48
luumeeeeee.Cam demult nu s-a postat nik acilea.............ia sa auzim alte povesti d-astea cu ``suferinturi`` tuuuu .
ruby_ta
Postat pe 10 Februarie 2012 17:49
Stiu ca a trecut ceva timp de cand ai postat povestioara ta....dar voiam sati spun urmatorul lucru...Daca un baiat nu te ridica in slavi inseamna ca nu merita osteneala...chiar daca sexul e bun...sunt altii mult mai buni la mult mai multe lucruri,iar daca chiar vrei sal prizi in "gheare" pe amicul tau cu beneficii(daca nu lai prins deja),jocate cu el ca si cand ar fi fost ultimul barbat de pe pamant...umilestel cu pasiue sa zic asa...fi tu barbatul,ignoral apoi prezintate la el acasa fara sal anunti in prelabil, intro lenjerie sumara,fa sex cu el salbatic fara prejudecati si apoi umilestel plecand si ignorandul..iar cand te cauta spuinei ca lucrurile o sa mearga asa cu vrei tu sa mearga de ce crezi ca te cauta atunci cad il ignorai pt ca oricine ar fi reactionat la fel,folosestete de el,ranestel daca se poate pt k daca sufera insemna cai pasa...stiu ca il iubesti si ca el ca nesimtitul tea ranit fara sai pese...am trecut si eu prin asta si am suferit pana o prietena mia dat sfatul cel mai bun din viata mea...pune-te in locul lui...actioneaza ca el..si nu ma dezamagit niciodata in nici un fel de situatie...lasa "plasul" si actioneaza
gazu_c0w
Postat pe 22 Februarie 2012 14:40
nu te mai tot intreba.. ia partea frumoasa a vietii voastre impreuna.. daca a fost sincer de la inceput.. e ok.. de ce ai vrut mai mult ? ai vrut sa vezi ca poti sa/l modelezi? credeai ca se va schimba? hm.. ia lumea asa cum e.. nu incerca s.o pui rasturanata.. caci nu poti fi regizor cu vietile altora..
missyoutoo
Postat pe 7 Martie 2012 09:06
Cu lista sau fara, eu nu am vrut sa am de a face cu el cat a avut alte relatii, nu am vrut sa fiu pe locul 2. Dar el a fost mereu asa pentru mine, a stiut asta de la inceput si probabil ca a acceptat.
Partea cu gelozia insa imi aduce acum semne de intrebare
ana_ionescu
Postat pe 17 Martie 2012 20:57
nu trebuie...daca ai fi fost pe locul 2 era bine,dar eu cred ca ai fost tot timpul mai jos de locul 2...iar pe locul 1 nu aveai cum sa fi pentru ca acolo era intotdeauna ma-sa...
MICKY_EMINESCU
Postat pe 17 Martie 2012 21:02
Pe barbatii de genul asta ii incadram la indisponibili sentimentali:)Barbatul indisponibil tanjeste de regula, dupa vreo fosta iubire ratacita printre amintiri; dupa vreo fata ce i-a “pus capac” si apoi a plecat din viata lui asa cum pleaca si el din viata altor femei.
Barbatul indisponibil stie sa vorbeasca foarte frumos. Stie sa fie atent. Stie sa fie tandru. Dar, mai ales, stie sa conduca jocul in care marioneta principala esti tu – femeia cu suflet nebun de singur ce cauta iubire, hrana sufleteasca.
Barbatul indisponibi cauta femei cuminti, la locul lor, care nu stiu sa jongleze cu barbatii. Cauta asternut moale si cald, mancare calda, neparat, gatita si multa toleranta din parte acelor Ele care spera si sper, si iar spera.
Barbatul indisponibil, oricat l-ai astepta, tot nu va sta cu tine. Te va folosi din cand in cand si atat. Fie se va intoarce la fosta iubire care a decis sa il ierte pentru a milioana marlanie pe care i-a facut-o, fie si-a gasit alta femei, la fel de singura si tampa ca si tine, care si-a deschis sufletul in fata unui asemenea om care stie cand si unde sa tinteasca cu precizia-i masculina de invidiat.
Barbatul indisponibil niciodata nu va deveni disponibil!
kudika516328
Postat pe 23 Martie 2012 16:23
De la: kudika516328, la data 2012-03-23 16:23:29Pe barbatii de genul asta ii incadram la indisponibili sentimentali:)Barbatul indisponibil tanjeste de regula, dupa vreo fosta iubire ratacita printre amintiri; dupa vreo fata ce i-a “pus capac” si apoi a plecat din viata lui asa cum pleaca si el din viata altor femei.
Barbatul indisponibil stie sa vorbeasca foarte frumos. Stie sa fie atent. Stie sa fie tandru. Dar, mai ales, stie sa conduca jocul in care marioneta principala esti tu – femeia cu suflet nebun de singur ce cauta iubire, hrana sufleteasca.
Barbatul indisponibi cauta femei cuminti, la locul lor, care nu stiu sa jongleze cu barbatii. Cauta asternut moale si cald, mancare calda, neparat, gatita si multa toleranta din parte acelor Ele care spera si sper, si iar spera.
Barbatul indisponibil, oricat l-ai astepta, tot nu va sta cu tine. Te va folosi din cand in cand si atat. Fie se va intoarce la fosta iubire care a decis sa il ierte pentru a milioana marlanie pe care i-a facut-o, fie si-a gasit alta femei, la fel de singura si tampa ca si tine, care si-a deschis sufletul in fata unui asemenea om care stie cand si unde sa tinteasca cu precizia-i masculina de invidiat.
Barbatul indisponibil niciodata nu va deveni disponibil!


ii mult adevar in randurile astea!!!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 23 Martie 2012 16:49
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-17 22:01:17
De la: ana_ionescu, la data 2012-03-17 20:39:24Daca tot am citit aici atatea istorioare in care fetele au picat prost, hai sa va povestesc si altfel de situatie:

Eu si el ne-am cunoscut in anul 1 de facultate. Eu cu o relatie serioasa de 2 ani, el singur. L-am remarcat dintre ceilalti colegi, insa atat. Eu aveam mereu activitati deosebite, mai povesteam despre ele uneori, asa ca probabil m-a remarcat si el.
La o petrecere a flirtat constant cu mine, eu l-am incurajat insa doar pentru ca il curtau toate fetele din serie si ma incanta/ amuza ca el nu le da lor atentie deloc. Dupa un sarut aprins si diferite declaratii, o vreme ne-am vazut la el, cam data la 1-2 luni, cu unicul scop de a face sex. Eu il placeam doar fizic, da, este atragator, insa nimic altceva nu ma apropia de el. Ne cautam reciproc, insa nu ma gandeam la el intre timp. Ne vedeam zilnic la facultate, ceea ce ma facea uneori sa ma intreb ce il face sa nu spuna tuturor, in conditiile in care eu imi continuam relatia... Cand a inceput el o relatie, am incetat sa ne vedem fara sa vorbim despre asta (nu ne-am mai cautat reciproc, pur si simplu).
Recent am inceput sa ne revedem, dar el incepe sa dea semne de gelozie...
dar sexul a ramas la fel de bun ca pe vremuri


cred ca e a nu stiu cata oara cand spun. ceea ce faci tu nu este prietenie pentru sex.
este inselat . cu I mare si subliniat


da tie de ce iti pasa??????? te-o inselat cumva pa tine????????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 23 Martie 2012 16:51

cateodata e mai bine sa te faci ca ploua decat sa explici pentru un tip ce faci sau de ce.
kudika517016
Postat pe 29 Martie 2012 00:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre fericirea femeii 71 De la: kudika_957928 20 Mai 2014 10:40
bolile copilariei 3 De la: DreamHunter 10 Octombrie 2010 23:26
Gravidute, teste noi 1 De la: AndaBB 29 Iulie 2010 15:31
Ce sa fac,daca am inceput sa tin la el? 8 De la: kudika_980 4 Iulie 2012 14:52
jocul kudika 11 De la: Thais13 11 Iulie 2011 07:15