Setari Cookie-uri

de fapt ce contezeaza mai mult intr-o relatie???

eu cred ca cel mai important este sa fie OM cu adevarat.studiile si banii sunt relative, pt ca le poate face si dupa aia...nu cred ca studiile reflecta totdeauna nivelul inteligentei cuiva.caracterul omului e cel mai important, dupa cum e important si sa va potriviti.
mkdisk
Postat pe 18 Decembrie 2008 12:10
ce conteaza cel mai mult?..sinceritatea, respectul, comunicarea, atractia...si ink ceva, sa nu asculti tot ce zic oamenii...tot ce conteaza e ceea ce vrei TU, nu ceilalti, trebuie sa iti traiesti viata si sa fi fericita in felul tau, nu asa cum doreste familia sau prietenii. nu spun ca iti vor raul, deloc, dar tu stii cel mai bine ce vrei si cu cine doresti sa iti imparti viata, viitorul trebuie sa il construiti voi DOI, nu restul lumii
sweety13
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:28
cel mai mult conteaza comunicarea,in primul rand.si nu in ultimul rand,respectul si intelegerea.trebuie sa lasi putina libertate partenerului.nu-l sufoca.ce tie nu-ti place ,altuia nu-i face.
dana_mv
Postat pe 10 Ianuarie 2009 21:24
vezi ca ai zis putina!! ... nu prea multa ca strica
morticia_adams
Postat pe 10 Ianuarie 2009 23:05
Ce conteazã într-o relaþie? Sincer am ajuns la concluzia cã, pânã la urmã cel mai mult conteazã sã fiþi parteneri de drum într-un tren care merge în aceeaºi direcþie! Cu alte cuvinte: sã vã doriþi aceleaºi lucruri de la viaþã! Sã aveþi cam aceleaºi þeluri.... plus un pic de respect, comunicare, iubire...(neapãrat respectul pe primul plan) ºi restul se învaþã pe parcurs cu multã bunãvoinþã!!
amelia05
Postat pe 27 Ianuarie 2009 10:28
Va multumesc tuturor pentru sfaturi, sunt cu adevarat constructive. Doresc sa-i transmit Oanei, care ne critica pentru cuvintele cu sau fara facultate, ca nu ne refeream la diploma de licenta ci la cultura generala, nivelul intelectual. Asa ca nu era cazul sa fim criticate. De cand am postat ultima oara gandurile mele, s-au schimbat multe. Pentru omul simplu de care m-am indragostit am lasat serviciul, tara si familia. De cateva luni sunt casnica pentru ca nu reusesc sa gasesc un job, gatesc (ceea ce n-am facut in viata mea), spal si fac curatenie. Nu e tocmai ceea ce mi-as fi dorit, dar am speranta ca un loc de munca se va ivi si pentru mine. Inca nu ma plang, pentru ca el imi ofera multa afectiune, intelegere si armonie. Doar ca statul acasa ma baga in depresie incet-incet. Si nu stiu cat o sa ma pot duce. Va pup.
delphy04
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:04
De la: delphy04, la data 2009-01-27 21:04:05Va multumesc tuturor pentru sfaturi, sunt cu adevarat constructive. Doresc sa-i transmit Oanei, care ne critica pentru cuvintele cu sau fara facultate, ca nu ne refeream la diploma de licenta ci la cultura generala, nivelul intelectual. Asa ca nu era cazul sa fim criticate. De cand am postat ultima oara gandurile mele, s-au schimbat multe. Pentru omul simplu de care m-am indragostit am lasat serviciul, tara si familia. De cateva luni sunt casnica pentru ca nu reusesc sa gasesc un job, gatesc (ceea ce n-am facut in viata mea), spal si fac curatenie. Nu e tocmai ceea ce mi-as fi dorit, dar am speranta ca un loc de munca se va ivi si pentru mine. Inca nu ma plang, pentru ca el imi ofera multa afectiune, intelegere si armonie. Doar ca statul acasa ma baga in depresie incet-incet. Si nu stiu cat o sa ma pot duce. Va pup.


Buna, ai ajuns in situatia de a gasi singura raspunsul intrebarii. Acum...acolo...nu prea mai conteaza nivelul intelectual sau social, ceilalti...pentru ca esti Tu, El si restul lumii si trebuie sa o iei de la zero. Atat timp cat esti fericita, cat faci pentru el , pentru voi...lucruri pe care credeai ca nu le vei face niciodata...este de ajuns. Nu iti face griji, va veni si un job, vei intra iar in sistemul "birou-pat" poate atunci iti vei dori reversul...mai mult timp pentru voi. Gandeste ca acum el face toul pentru voi, iar ceea ce faci tu nu este deloc de neglijat chiar daca majoritatea "barbatilor" considera ca aceste aspecte ale vietii in casa sunt subintelese. Si eu am renuntat la job, tara, prieteni, familie...pentru Ea, dar ce conteaza cand doar alaturi de ea am TOT?Eram in aceasi situatie, in Romania eu as fi fost cel "superior", insa aici sunt un "nimeni" in timp ce ea, este "cineva"...si asta doar pentru ca merita. Ar trebui sa fiu orgolios? NU, sunt cat se poate de mandru de ea, asa cum ea este fericita ca este iubita "femeia" si nu "directorul de companie". Primeste-ti partenerul in casa cu un zambet, fii sincer interesat de cum i-a fost ziua, fa-l sa simta cat de mult inseamna pentru tine si nu iti va lipsi nimic altceva. Prioritatea in viata nu ar trebui sa fie cele 8-10 ore de munca, inca vreo 8 pentru somn...nu ti se pare ca raman cam putine pentru a trai cu adevarat?
Blackmoonrider
Postat pe 3 Februarie 2009 15:01
Ai foarte mare dreptate in ceea ce spui, Blackmoonrider. Si imi dai taria sa continui si sa sper ca ceva se va gasi si pentru mine. Si poate sa apreciez mai mult clipele petrecute impreuna cu partenerul si ceea ce fac eu pentru noi. Multumesc!
delphy04
Postat pe 3 Februarie 2009 20:53
nu stiu pt altii.....pt mine conteaza cat alcool consum ca sa las deoparte tot ce sunt.
midday dedication: IF you seek for amy, I dont give a duck.
whatever muzsic , too drunk too give a damn. zseankzs
ecce_cortex
Postat pe 27 Februarie 2009 23:38
parerea mea e ca ar trebui sa fi cu persoana pe care o iubesti indiferent de statutul social pe care il are... cred ca intr-o relatie nu conteaza cine are studii sau cine are bani... atata timp cat iubesti asta nu conteaza
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre oameni si iubire 18 De la: bella_ghe 30 Iulie 2009 21:47
pfff...am facut o prostie 20 De la: kudika068519 25 Septembrie 2009 18:57
buna!va rog ajutati'ma!:-s 7 De la: luchianramona 27 Octombrie 2010 17:37
imi gasesc si eu jumatatea? 3 De la: Barbie30 17 Iulie 2010 21:52
Prea geloasa...sau nu? 74 De la: rox_sb 18 Septembrie 2011 22:59