Setari Cookie-uri

epilatul inghinal

Eva era perfecta:D
ctwmn
Postat pe 25 Octombrie 2008 09:24
nu se foloseste crema pt epilarea inghinala, scrie pe toate cremele, poate in partea de sus, dar la intrarea in vagin???
allexxe
Postat pe 28 Octombrie 2008 16:29
De la: barbara2308, la data 2008-10-23 15:57:11fetelor eu am optat pentru epilarea definitiva si sunt multumita de rezultat,atat eu cat si sora mea. Este adevarat ca am auzit fel si fel de pareri despre epilarea definitiva dar m-am convins singurica,nu doare asa cum spune lumea,nu este nici exagerat de scumpa(depinde de clinica) si nici nu iti creste mai mult par decat ai avut eu una sunt multumita,sunt la sedinta de intretinere si inca mai cresc cateva firicele mici de par ,subtiri subtiri thanks epilare definitiva
www.epilaredefinitiva.com

Buna si eu tot strang informatii despre subiectul aceasta, de cat timp ai terminat sedintele, si cam cat te-a costat toata" afacerea" asta?
Eu de scurt timp m-am ofticat pe cosmeticiana mea si nu mai merg la ea, pana caut alta iau in considerare si epilarea deifinitva.
ctwmn
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:31
Durerea este tot durere...lidocaina nu ajuta "de nici o culoare"
Un sfarsit de saptamana frumos!
Inima_vrajita
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:07
hello:d..de cate ori eu merg la salon sa ma epilez inghinal...incep sa rad..de ce?nu stiu... ...probabil sunt sado-maso .kiss kiss
BratzG
Postat pe 18 Noiembrie 2008 17:08
De la: cleopatra86, la data 2008-02-08 20:11:30salut fetelor,eu folosesc de vre-o 3 ani ceara.nu pot sa-mi provoc singura durere si de aceasta merg la un salon...fac procedura 1 data in luna,si folosesc spray cu ledocaina-un anestezic local care este foarte eficient...dar fiti atente faceti un test la ledocaina,deoarece sunt persoane alergice la aceasta substanta medicamentoasa.ceea ce tine de asa numitele bubite-eu folosesc crema pu copii nou nascuti cu continut de musetel si desigur imediat dupa epilat folosesc talcul....succese..


de unde pot gasi spray-ul de care vorbesti?vreau sa ma epliez singura si singurul lucru care ma retine e durerea la epilatul inghinal.pe picioare ma fac singura cu ceara.vreau sa stiu daca spray ul asta doar atenueaza putin durerea sau nu mai simti nimic daca l folosesti.cat timp tine efectul lui?iti multumesc.daca gasesc spray ul asta problemele mele vor disparea.
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:27
la farmacie
maya
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:55
sa stiti ca eu merg la salon de vreo 8 luni si mi se pare foarte eficienta epilarea cu ceara,desi inainte nu puteam sa imi imaginez ca as putea apela la ea.primele 2-3 dati doare,apoi firul se subtiaza si doare din ce in ce mai putin.inainte ma epilam ori cu lama ori cu crema,ceea ce este o mare greseala.parul se indeseste foarte repede si se ingroasa radacina...awful
Melyss
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:49
Mai fetelor:D va spun eu ceva.. desi poate fi considerat o prostie:D
eu acum ma epilez numai cu ceara.. dar inainte de asta.. ma epilam cu aparatul electric.. si inainte de epilare tamponam zona cu o solutie dentara (DENTOCALMIN) care amorteste cat de cat zona.. si nu mai doare asa de tare ;))
FitzeFitze
Postat pe 22 Decembrie 2008 16:31
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 14:53
De la: crisstina_ank, la data 2008-10-29 19:31:50
De la: barbara2308, la data 2008-10-23 15:57:11fetelor eu am optat pentru epilarea definitiva si sunt multumita de rezultat,atat eu cat si sora mea. Este adevarat ca am auzit fel si fel de pareri despre epilarea definitiva dar m-am convins singurica,nu doare asa cum spune lumea,nu este nici exagerat de scumpa(depinde de clinica) si nici nu iti creste mai mult par decat ai avut eu una sunt multumita,sunt la sedinta de intretinere si inca mai cresc cateva firicele mici de par ,subtiri subtiri thanks epilare definitiva
www.epilaredefinitiva.com

Buna si eu tot strang informatii despre subiectul aceasta, de cat timp ai terminat sedintele, si cam cat te-a costat toata" afacerea" asta?
Eu de scurt timp m-am ofticat pe cosmeticiana mea si nu mai merg la ea, pana caut alta iau in considerare si epilarea deifinitva.


Buna....in momentul de fata sunt la sedintele de intretinere,adica o sedinta la6luni. Nu mai am probleme cu firele de par. Nu este un pret fix, daca alegi mai multe zone primesti un pachet personalizat. Poti intra pe site-ul lor sa vezi lista completa de preturi.wwww.epilaredefinitiva.com
sweetgirll
Postat pe 7 Ianuarie 2009 22:33
Buna fetelor!Eu am probleme ceva mai mari....parul este destul de mult si de des si nu suport ceara iar crema nu prea ma ajuta...si folosesc lama...si am ajuns sa ma epilez la 2-3zile...cam cat este o epilare definitiva...shtiu parca se face si in constanta nu?
laviana_2005
Postat pe 15 Ianuarie 2009 20:26
si pe mine ma foarte incanta ideea,adica sa nu mai ai grija...e ok o sa incerc

Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:10
De la: Cassey, la data 2008-12-29 14:53:49Sarbatori fericite!



tu te epilezi !?

Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:17
De la: geo_tz, la data 2009-01-20 16:17:06
De la: Cassey, la data 2008-12-29 14:53:49Sarbatori fericite!



tu te epilezi !?

Pe limba... O data la trei... topicuri...
Lucia1971
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:29
despre epilarea definitiva,am auzit ca nu ofera nicio garantie;intradevar cel putin 3 luni nu-ti cresc firele de par,dar dupa perioada aceasta s-ar putea sa ai "norocul"sa ti se indeseasca(am o cunostiinta care a patit-o in dreptul barbiei)....
Si eu am o pb in legat cu bubitele despre care se vorbeste,insa la mn nu mai dispar de aprox 3 ani,prima oara am folosit lama,iar apoi aparatul..eram foarte incantata de schimbare,dar dupa un timp mi am dat seama ca imi cresteau firele sub piele,atat pe picioare cat si in zona inghinala(de fapt,pe marginea slipului),din disperare sa mi treaca m-am gandit sa le tratez ca pe niste "cosuri"...practic scoteam firele deasupra pielii prin stoarcere X(...stiu k faceam o0 greseala,dar nu puteam sa ma abtin!Acum folosesc doar ceara de aprox 8 luni,dar tot nu mi trece,sa nu mai zic ca in zona picioarelor se vede ca si cum as avea "piele de gaina"...
V-as ruga daca stiti cv despre asta,sa ma sfatuiti daca as mai avea ce sa fac!pupici
maya_C
Postat pe 3 Martie 2009 12:30
Epilatul cu ceara este evident cea mai buna metoda. In plus dureaza mai mult iar in timp firele de par vor creste mai greu. Acum conteaza si salonul la care te duci. Sunt unele cosmeticiene care efectiv te tortureaza si atunci inteleg de ce preferati crema sau alte metode. Eu pot sa va recomand un salon unde epilatul e f ok, in sensul ca nu te doare mai deloc iar tipa de acolo este f dragutza si atenta. Asta este salonul unde merg eu de ceva timp www.truecolor.ro
miky_rr
Postat pe 18 Martie 2009 22:37
micky, ma scuzi dar nu ma pot abtine...am intrat si eu pe site-ul indicat de tine...si am citit asta: "Bucuresti, 26 februarie 2009 - True Color Beauty Salon, recent deschis pe Bulevardul Decebal"...pai cum ai avut tu timp sa iti dai seama si ca e buna cosmeticiana si ca...ca...ca? noi aici spunem despre ce am testat cu adevarat, adica vorbim despre coafeza de care suntem multumite ca ne-a facut pe noi etc...de ce va place nene sa ne intoxicati? in loc sa faci un bine cosmeticianei sau coafezei, daca ele chair sunt bune, stii care e rezultatul? omul se prinde ca e cacialma si chiar are efectul invers scontat de tine...of, of...

Postat pe 19 Martie 2009 12:02
si inca ceva: acelasi tip de postari ai avut si pe alte topicuri...ok, eu nu zic, poate tie chiar ti-a palcut salonul ala, si eu am unul de care sunt incantata..si de cosmeticiana, si de manichiurista si de coafeza, am si spus ca imi place de x-uleasca, tipa care ma coafeaza...ma supara genul asta de receptionista la salonul x care intra pe forumuri si posteaza doar ca sa faca reclama salonului unde lucreaza...e enervant. si crede-ma, niciuna dintre noi, cele care intram pe forumuri, nu suntem proaste, ne prindem ca e reclama, trust me!!!!!

Postat pe 19 Martie 2009 12:05
cum scapam fetelor de bubitzele de dupa epilat???:(
andreiana_m
Postat pe 24 Martie 2009 20:59
Vezi ca sunt creme de dupa epilat. Aaaaa.....si sa nu folosesti lotiuni cu alcool.
miky_rr
Postat pe 25 Martie 2009 00:00
Offf.....si eu mi-as dori epilare definitiva deoarece epilatul este un chin:(
Dorina1
Postat pe 25 Martie 2009 10:59
Va recomand epilarea definitiva. www.esteticaplus.ro O seara buna!
panselutza10
Postat pe 25 Martie 2009 23:30
asa am zis si eu.......pffff ma gandeam gata cu durerea.......nu e adevarat .....nu e bun de nimic si nu-l gasesti in farmacie trebuie sa cauti o firma care distribuie produse stomatologice
kudika004592
Postat pe 27 Martie 2009 13:50
eu ma eplilez de vreo 5 ani cu ceara...si eram foarte dezamagita deoarece imi crestea intr-o saptamana...si ma enervam la culme...Insa de aproximativ un an, am gasit o tipa foarte faina, ce mi-a recomandat epilatul cu ceara de unica folosinta..si sunt 100% multumita de ea... Inghinal incepe sa creasca dupa 3 saptamani... ...pe picioare nici nu se simte...de brate...ce sa mai vorbesc...is atat de fine...ca nu-ti vine sa crezi...Adevarul este ca ii un picut mai scump ca si ceara refolosibila, dar....ar trebui sa va ganditi putintel si la bolile cu transmitere sexuala....se pot lua foarte usor asa (cu ceara refolosibila)...Cat despre bubite...eu niciodata nu am facut...nici prima data...nici ultima data...si asta deoarece trebuiesc respectate anumite reguli inainte si dupa epilat...daca aveti vreme o sa vi le insir ....1.Epilatul..trebuie facut dupa menstruatie...si asta deoarece piele nu mai este atat de sensibila! 2. Nu se face dus cu cel putin 3 ore inainte de epila! 3. dupa epilat se da cu ulei de calmare(cosmeticianele care se respecta il au) 4. nu se face dus cel putin 3 ore dupa epilare, si atunci nu se face exfoliere, sau spalat cu burete, sau creme abrazive&Co...5.Aveti mare grija la tipul de haine ce le purtati imediat dupa epila...mai exact..material si curatenie... ...si in final 6...Pt epilatul inghinal si nu numai...folositi protej-slipurile...:P...is mult mai igienice!!Si asa o sa aveti zi de zi...o piele de bebelush... ...Iar daca apar bubitze...nu le zgandariti...si spuneti cosmeticienei...si ea o sa stie cu ce o sa va dea, sau cum o sa va „manevreze”... ....V-am pupat...si sa aveti si voi..o piele ca de bebelush...ca a mea...dupa care EL ar face orice...:p ...si am uitat sa va spus...hidratati-va piele cu creme de corp pt bebebelusi sau k ii mai bine...cu ulei pentru bebelusi...chiar are efect..Numai k se vede in timp...nu de azi pe maine!!!Sa ma tineti la curent daca functioneaza...
__XXX__
Postat pe 27 Martie 2009 15:04
si am uitat sa va zic...lasati de o parte sprayul cu lidocaina...sau orice alt analgezic local...nu se merita..
__XXX__
Postat pe 27 Martie 2009 15:07
Carina in primul rand vreau sa te contrazic la 2 lucruri, faptul ca ceara de unica folosinta e mai putin dureroasa si iti creste parul dupa mai rar!!!eu de trei an ma epilez numai la salon la aceiasi cosmeticiana si saraca a incercat ambele tipuri de ceara pt. ca am pielea f. sensibila, si sincer parul meu creste la fel de des si epilarea e la fel de dureroasa cu ambele tipuri de ceara, dar parca totusi pe cea traditionala o ''accept'' :D...in al doilea rand eliminam bolile cu transmitere sexuala pt. ca ceara aia e decantata...si la temperatuara respectiva crede-ma ca toti microbii mor.Intr-adevar dupa menstruatie e mai ok epilatul, caci inainte ai niste dureri insuportabile si o zic din proprie experieta!In rest te aprob la toate...in special la faptul ca o cosmeticiana adevarata folosete un ulei hidratant dupa...cel putin o pudra!Si fetelor daca nu vreti sa aveti probleme cu epilatul beti si multa apa, cel putin 2 litri pe zi, caci astfel pielea e mult mai hidratata si ''durerea'' dispare!Iar in al doilea rand apa este buna si pt. slabit :D
puiutzaa20
Postat pe 28 Martie 2009 01:08
puiu...hai sa-ti mai zic o chestie...fiecare suntem unici..... ...unici in felul nostru...si reactionam diferit la toate lucrurile ce ne inconjoara...Asa ca factorul individ isi spune cuvantul...Eu de 5 ani nu am avut niciodata probleme, iar dk am avut vreo nelamurire...le-am discutat cu oameni competenti!!!Cat despre boli...crede-ma ca am tot cercetat cu si despre...si...nu-i vorba de decantare...sau temperatura...e vb ca sunt microbi, bacterii criosensibili, care prefera temp inalta...asa ca...e alegerea fiecaruia in ceea ce priveste modul de epilare...Dpv medical...epilatul inghinal este foarte contraindicat ...din pacate stiu...insa eu una nu ma pot dezlipi de el... In acea zona sunt limfocentri inghinali, ce-s foarte sensibili...Pt mai multe detalii discutati cu medicul ginecolog...si-o sa va lamureasca el...:p V-am pupicit...
__XXX__
Postat pe 28 Martie 2009 16:00
De la: kudika004592, la data 2009-03-27 13:47:11

Am citit pe forum despre lidocaina cum ca ar ameliora durerea sau cum ca ar disparea complet.....in cazul meu nu are absolut nici un efect.......oricum nu gasesti la farmacie .....mi-am facut comanda de acest spray in speranta ca nu o sa mai simt durerea asa tare.......nu e bun de nimic


ba da se gaseste la farmacie...mi-am luat eu acum 2 zile, dar inca nu stiu cat de bun e sau nu ca nu l-am incercat
ScorpiutsA
Postat pe 4 Aprilie 2009 20:18
draga mea foloseste pudra de talc pt bebelusi(se gaseste la farmacie)si totul va fi ok.poti sa o folosesti imediat dupa epilare si at cd simti ca icepi sa te iriti.e foarte imp ca materialul lenjeriei intime sa fie de calitate,de preferabil micromodal(intreaba la jolidon)este un material mai bun si mai fin decat bumbacul si mult mai estetic.rezultatele vor fi surprinzatoare.eu de cd fol pudra de talc am pielea super fina si nu ma mai irit absolut deloc
bafta
oprescua
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un ajutor va rog! 7 De la: ronna20 1 Iunie 2010 22:20
Ce epilator sa aleg? 2 De la: kudika_988765 30 Iulie 2015 22:54
nu ezitati,intrati acum 10 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:15
fire de par sub piele... 62 De la: elyelena 11 Martie 2015 15:35
IRITARE LABII 72 De la: kudika_1012859 20 Septembrie 2016 15:16