Setari Cookie-uri

Epilare definitiva!!!

Sa avem curajul sa vorbim deschis despre problema noastra cea mai mare in timpul verii: Epilatul ! Vrei la strand dar din cauza firelor crescute pe subt piele,totul acum este inestetic si nu risti sa rada cineva de tine;sau trebuie sa mergi la mare si cand mergi la salon...te usurezi de o groaza de bani si in plus mai ai si neplacuta surpriza ca dupa vreo 2 saptamani sa isi faca aparitia niste fire exact unde nu trebe
Deci......ce e de facu?
Bluemoon9
Postat pe 23 Iunie 2008 00:53
Cred ca deja fiecare am incercat cate ceva si stim ce ni se potriveste. Eu folosesc depilatorul si.. crema. Nu am probleme cu firele crescute anapoda. Doar ca folosesc des crema. Imi e groaza de ceara.

Postat pe 23 Iunie 2008 08:54
epilarea definitiva e cea mai tare ... beleve me
eu acolo.... stiti voi unde nu mai am nimic
angie11
Postat pe 30 Iunie 2008 23:17
buna...cat ai dat pe epilarea definitiva?si unde ai facut acest lucru? o zi buna!!!!
dely88
Postat pe 11 Iulie 2008 19:50
eu sunt la cincea sedinta de IPL pt axile. imi mai apar doar vreo 10 firicele anorexice. eu am fost la Slimart din Piata Lahovari Bucuresti.
dupa ce termin toate 8 sedintel...voi astepta cateva luni sa vad daca nu-mi mai creste chiar deloc si ma apus si de alte zone.

nu am observat efecte secundare :P

multa bafta!
roxalindaa
Postat pe 26 Iulie 2008 19:52
si cat te-a costat??
ada18
Postat pe 27 Iulie 2008 15:18
Dragi prietene...

Referitor la epilare definitiva eu tocmai am incheiat tratamentul cu IPL, pentru picioare, inghinal si axila.....va recomand cu maxima incredere...Am inceput aceasta procedura in urma cu un an si sunt fff multumita.
Clinica se numeste Coquette...este undeva pe langa Billa din Barbu Vacarescu... cautati pe internet si gasiti toate indicatiile.
elena_maria
Postat pe 28 Iulie 2008 12:35
okay, deci asta e prea de tot! am facut site-urile ownerului Coquette, Stefan e un tip extraordinar. foloseste tehnologii noi, dar la preturi nu stiu absolut nimic. doar ca are o gramada de clienti, si am trafic pe site-urile lui in prostie (si colac peste pupaza e doctor scolit cum trebuie, deci nu-i strain de propria investitie). Si ca sa ma inscriu in categorie, da! si eu vreau definitiv inghinal, doar ca mai trebuie sa-l stresez putintel pana isi face un salonel fain fain si in Brasov.
www.coquette.ro are in el detalii, care-s amatori ... dati iama ;)
paultinichigiu
Postat pe 5 August 2008 19:22
de ce nu ne spune nimeni niste preturi? aprox? si eu ma apuc la toamna de "defrisat" ,pt la anul sa fiu "spana" pe corp! dar oare o sa-mi ia aia toti banii?
aly_b
Postat pe 12 August 2008 14:32
ali, e foarte greu de dat preturi fara sa faci un meniu stufos, depinde de niste lucruri. trimite mail la contactul site-ului si-ti raspund fetele rapid, sunt eficiente cu ceea ce fac.
paultinichigiu
Postat pe 13 August 2008 17:43
Ok, haide-ti sa va ajut si cu tarife:
La Coquette avem: picioare lung- 200 euro/ sedinta; brate-150 euro /sedinta; inghinal-50 euro/sedinta; s.a.m.d.
In functie de pigmentul pielei fiecaruia sunt necesare un minim de 5 sedinte. Intrati pe site-ul lor , unde gasiti toate informatiile necesare.

Pe data viitoare !
elena_maria
Postat pe 14 August 2008 16:09
P.S D aca achiti in avans pentru toate sedintele beneficiezi de discount....sau poti plati la fiecare sedinta....care au loc la interval de o luna, o luna si jumatate sau doua luni in functie de zona tratata.
elena_maria
Postat pe 14 August 2008 16:12
inteleg ca pigmentul determina nr de sedinte; ne-ati oferit informatia ca minim (pt un pigment f ,,cooperant") sunt 5 sedinte. Cam care ar fi nr maxim de sedinte dak nu se lasa convins prea usor?

Postat pe 15 August 2008 19:38
Ciao Iulia,

Cel mai indicat exemplu....sunt eu desi sunt o bruneta cu un pigment pronuntat au fost suficiente 6 sedinte...pentru picioare....pentru cei cu nuanta pielei inchisa, brunete/i se trateaza mult mai usor cu un randament exceptional.
elena_maria
Postat pe 18 August 2008 12:06
Epilarea asta definitiva...nu e chiar definitiva , dupa ceva timp o sa mai creasca par , e adevarat ...muuuult mai rar. E bine de stiut ca nu trebuie facuta in timpul verii , pt ca zonele epilate definitiv nu trebuie expuse la soare ...si nici la solar!
Kittynelle
Postat pe 19 August 2008 13:34
elena_maria,cat te-au costat cele 6 sedinte?
aly_b
Postat pe 19 August 2008 17:37
multam pt incurajari, sfaturi,informatii

Postat pe 20 August 2008 11:13
www.epilaredefinitiva.com
sweetgirll
Postat pe 21 August 2008 13:18
dragele mele,eu sunt o satena linistita dar care mergeam cam la 2 sapt la epilat
iarna asta am inceput sedintele ipl maini picioare,inghinal
am facut 6 sedinte a 25 mil sedinta
si cred ca mai am nevoie de cel putin 10 sedinte
deci daca va apucati de asa ceva sa va pregatiti un buget de macar 200 mil
pt tot
mai putin axila unde nu va recomand ca acolo exista glande sudoripare si nu e indicat CHIAR DE LOC

Postat pe 26 August 2008 19:03
25 mil sedinta?:O:O:O:O sigur nu ai incurcat tastele?

Postat pe 26 August 2008 20:34
nu se poate 25 mil doar la cine stie ce salon....ptr ca eu m-am rezolvat doar cu 10 mil...asa ca ....nu stiu unde ai fost tu
ad__83
Postat pe 29 August 2008 15:38
Am citit ce scria pe acel site si intrebarea mea este: Dupa ce se fac acele sedinte 5-7 ptr. inlaturarea pilozitatii se mai fac niste sedinte timp de 4 luni ptr intretinere? Te duci doar odata pe luna?

Stiti cumva astfel de locuri in Constanta?
dafffne
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:36
salut, foarte interesant , dar in brasov exista saloane pentru epilare definitiva?
rachel_rullz
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:30
De la: rachel_rullz, la data 2008-09-19 12:30:19salut, foarte interesant , dar in brasov exista saloane pentru epilare definitiva?
firical
Postat pe 24 Septembrie 2008 11:35
Exista si in Brasov un salon de care stiu eu...este pe Str. Nicolae Balcescu si se numeste DepilFin.
crinacrina
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:29
PALM Saloon&SPA - O oaza de liniste in centrul frumusetii tale! Manichiura, Pedichiura, Cosmetica, Masaj, Impachetari, Ritualuri SPA, Aerobic, Tae Bo, Pilates, Body Dance, Sauna. PROMOTIE!! 15% REDUCERE LA ORICE SERVICIU!!! Va asteptam!!!www.palmsaloon.ro
palmspa
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:07
1200 euro/; sedinta este de 200 euro platibil in lei la cursul BNR din ziua platii.
elena_maria
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:15
De la: elena_maria, la data 2008-10-15 16:15:181200 euro/; sedinta este de 200 euro platibil in lei la cursul BNR din ziua platii.


aproape 800RON
acum depinde de salariu.........

Postat pe 15 Octombrie 2008 19:48
Acuma nu vreti sa va epilati definitiv pe tot corpul? Eu una am considerat ca doar inghinal e absolut necesar si cu 10 milioane (8sedinte) am terminat problema! Pentru cine isi permite, e ok sa-ti faci si picioarele si axila (pe care ma gandesc si eu sa o fac in curand), maini, fata sau stiu eu mai ce, dar asta inseamna mii de euro...si cine stie cat de "sanatos" o fi!
allexxe
Postat pe 28 Octombrie 2008 16:35
Buna fetelor, eu abia m-am mutat din Bucuresti in Brasov acum 3 luni si eram disperata ca am pierdut orice sansa de a ma epila cu laser intr-o clinica profesionista sau macar un loc in care sa ai incredere si rezultate!!!! Si ironia face ca exact in iulie s-a deschis in Brasov o super clinica, salon , cpuneti i cum vreti dar in afara de faptul ca personalul este extraordinar super amabile si profesioniste sunt la a treia sedinta si mai am cateva fire de par care mai cresc si sunt sigura ca nici nu o sa am nevoie de 5 sedinte cum zice toata lumea. Dupa prima sedinta am inceput sa vad pur simplu cum cade parul si nu mai creste altul la loc.yupiiiiiiiiii nici nu speram, sincer. Salonul e pe undeva prin centru istoric pe Michael Weiss, am apreciat super mult ca e consultatia gratuita si au o tot felul de reduceri. www.depilfin.com chiar merita!!!!!!succes , sper sa aveti si voi noroc care pe unde va aflati

Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epilare laser in Cluj 4 De la: kudika042145 19 Noiembrie 2009 18:26
ViVet 2 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:20
Metode si Trucuri anti-durere 2 De la: kudika049846 22 Aprilie 2010 23:10
modele par pubian 70 De la: motzata 30 Martie 2010 18:03
Ajutor - problema mare cu epilatul 6 De la: kudika_943081 3 Decembrie 2013 21:47