Setari Cookie-uri

epilatul inghinal

buna! epilatul definitiv poate fi "aplicat" pe orice zona a corpului; eu momentan fac un tratament cu IPL in zona axilei si va urma si inghinal; am vb cu doctora de la cabinet si mi-a explicat k aceste raze p care le foloseste in epilarea definitiva au ca tinta radacina firului de par si ca ele nu pot patrunde mai departe de primul strat al pielii. asa k sincer, pentru cele care au niste banuti disponibili pt asta, va recomand
banzytza
Postat pe 20 Iulie 2008 13:02
Eu lucrez la un centru de frumusete in strainatate si fac si depilare progresiva definitiva cu lumina pulsata sau cu laser (pe langa ceara ). Tratamentul e destul de lung in timp, nu ai voie sa te bronzezi (in timpul verii se suspenda), costa destule sute de euro dar se merita. Am vazut niste modificari extraordinare (am dat de pozele anterioare tratamentului si am putut face comparatii)asa ca se merita.
Leeleerot
Postat pe 20 Iulie 2008 16:14
Eu folosesc crema, am folosit si ceara, adica am fost la salon, dar nu suport durerea, decat pe picioare si la axila. Cand o sa am salariu o sa-mi fac epilare definitiva :D
alexandra_blonda
Postat pe 20 Iulie 2008 18:44
buna cleopatra86, folosesti spray-ul cu ledocaina (parca) pt. inghinal? total? eu ma fac inghinal total cu ceara la un salon de vreo 3 ani dupa ce inainte ma facusem vreo 10 ani cu lama. n-as mai baga lama.... imi vine sa urluuuu de durere. dupa 3 ani ma doare la fel ca la inceput. zi-mi daca te faci inghinal total si folosesti spray-ul ala. cam cat costa? merci pt. pont
and1982
Postat pe 20 Iulie 2008 20:09
buna fetelor!eu am o frica de ceara de cind m-a ars una la axila .......cica un salon de fite.Cu epilatorul e cine pe picioare ,insa inginal si la axila iti vine sa turbezi. Sper sa imi vina si mie putin curaj sa merg din nou la salon.
valiusha
Postat pe 21 Iulie 2008 16:12
buna.pot sa va dau un pont,pt acele bubite dureroase si inestetice.Eu folosesc aparatul electric (piciore lung,axial,maini si inghinal tot ) Imi ia cam o zi,si multe lacrimi,dar merita.O fac de 4 ani.Bun,pontul e sa nu lasati porii deschisi dupa epilare.unele folosesc apa rece,e ok,eu folosesc spirtul (pt o durere mai mare)dupa care ANTIPERSIRANTUL .dau bine peste tot,nu prea respira biata piele citeva ore,dar apoi e ok.va spun ca e singura metoda care a dat rezultate ,dupa zeci de mii de creme si lotiuni si milioane de lei,am avut grave probleme cu foliculita.unele fire se duceau nu sub piele,ci direct in jos,si nu va pot spune ce imensitati de chestii infectate... acum e ok
dyacos_13
Postat pe 21 Iulie 2008 18:03
ooooooooooooooooooooooooooooooosa fiu enbuna sa dau cu spirt....eu pateam de astea cu bubite cand ma epilam prima data...dau cu crema de galbenele de la plafar...imediat dupa operatiune...
zgabeatza
Postat pe 21 Iulie 2008 22:52
buna cleo! nu ne-am vb de ceva vreme! te-am intrebat odata daca esti din R. Moldova. Spuneai ca esti farmacista... din cate stiu io, se scrie lidocaina! iar urarea "succese" este tipic de acolo!
:D
om_bun
Postat pe 22 Iulie 2008 10:08
eu ma fac inghinal cu ceara si tot 'padure' imi creste. asta e. dar suport bine durerea. m-am facut si singura. cum reusesc? hai sa zicem la nervi. nu-mi place si imi doresc sa arat bine. nu ma las 'moale' sa ma concentrez ca, vai cat ma doare...si sunt gata in 2 timpi si 3 miscari. ma concentrez mult pe rezultat.
m5g
Postat pe 22 Iulie 2008 13:42
a, si inca ceva...ma fac si total.
m5g
Postat pe 22 Iulie 2008 13:46
Eu am gasit alta medoda care imi convine. Ma fac cu aparatul dar azi 1 cm, maine alt cm, cat suport si eu pana imi vine sa ma dau cu capul de pereti.

Postat pe 22 Iulie 2008 15:22
De la: om_bun, la data 2008-07-22 10:08:55buna cleo! nu ne-am vb de ceva vreme! te-am intrebat odata daca esti din R. Moldova. Spuneai ca esti farmacista... din cate stiu io, se scrie lidocaina! iar urarea "succese" este tipic de acolo!
:D
[/
cine esta din rep. Moldova?
si eu sint!as dori sa vorbim
nu am pe nimeni aici si mi-as dori mult sa vb cu cineva de la mine de acolo .
eu stau in orsova
valiusha
Postat pe 22 Iulie 2008 17:56
buna cleo! nu ne-am vb de ceva vreme! te-am intrebat odata daca esti din R. Moldova. Spuneai ca esti farmacista... din cate stiu io, se scrie lidocaina! iar urarea "succese" este tipic de acolo!
:D
om_bun
Postat pe 22 Iulie 2008 19:35
cleopatra86
om_bun
Postat pe 22 Iulie 2008 19:36
cleopatra86
om_bun
Postat pe 22 Iulie 2008 19:36
da vad om bun....ca nu esti prea atent...ti-am raspuns de 3 ori la aceasta intrebare...pe alt topic....si te-am si rugat sa nu fii atat de mandru si fitzos...ca si tu esti moldovean....galati nu prea e new york..... mdaaaaaaaa....si apropo....ledocaina,e termenul corect...am facut 5 ani de facultate...pu ca provine din latina:"ledocainae".....i se mai spune si...:ledocainne,.....de asemenea lidocain.....spania,franta,israel...folosesc forma ledocain,din cauza pronuntiei fonetice..... ..

Postat pe 22 Iulie 2008 21:29
aaaaaaaa......cred ca-ti sunt simpatica ,in loc sa raspunzi la subiectul epilatului inghinal...te interesezi de viata mea....

Postat pe 22 Iulie 2008 21:31
si io sunt din galati...si io-s di la niu iorc di colisha!!!
zgabeatza
Postat pe 22 Iulie 2008 22:56
picollina,imi esti moldovanca de-a mea......

Postat pe 23 Iulie 2008 01:26
Mersi dyacos_13. O sa incerc metoda ta. am incercat multe creme si lotiuni si tratamente si nimic si sper ca cu asta sa functioneze
lore27
Postat pe 23 Iulie 2008 18:06
sunt atent! ai spus in profil, ca esti din iasi, acum ca esti de pe langa galati... ma rog... nu asta conteaza! te tachinam... dar, am cautat pe net si, l-am gasit scris lidocaina. daca folosesti descrierea principiului activ, facuta in latina, atunci ma inclin si, te rog sa accepti scuzele mele. da' tot cred ca esti din R. Moldova si, de asta imi esti simpatica! nu am nimic cu moldovencele! le gasesc simpatice tare! daca tu esti cea din poza atunci, nu sunt gelos pe sotul tau!
si frumoasa si destepta! s-a insurat cu un barbat! :)
om_bun
Postat pe 23 Iulie 2008 18:29
multamesc...

Postat pe 23 Iulie 2008 22:50
topicu' asta-i plin de par ......pe jos!

Postat pe 23 Iulie 2008 23:01
De la: geo32, la data 2008-07-23 23:01:39topicu' asta-i plin de par ......pe jos!

vad ca te intereseaza subiectul
ai si tu nevoie de un epilat?
valiusha
Postat pe 24 Iulie 2008 17:35
IO MA BERBERSC , NU MA EPILEZ!
auzi domne, sa-mi torn ceara pe ciucurel!! ntz ntz ntz!!

Postat pe 24 Iulie 2008 19:50
poti sa imi spui intr-un mesaj privat. esti sau nu din r.moldova? numai si numai daca nu esti de prin bucovina sau tulcea altfel cred totusi, ca esti de dincolo prut!
om_bun
Postat pe 24 Iulie 2008 22:09
Fetelor daca nu suportati aparatul electric pt epilat inghinal..am o solutie ff buna,si merge de fiekre data.

Spray cu Lidocaina.Amorteste zona...si nu mai simti nimik cand aparatul smulge firele.
Atentie,nu dati prea mult cu acest spray,pt k s-ar putea sa aveti ghinionul sa ramaneti amortite in acea zona vreo 1 ora,fff amortite

Postat pe 26 Iulie 2008 00:14
De la: Hania, la data 2008-07-04 19:32:27Sesu se numeste ce am luat eu, mi-au recomandat cateva amice. Dar cred ca nu am stiut eu sa le folosesc.



Sesu de la Alix Avien

Postat pe 26 Iulie 2008 00:18
aseara am fost sa ma epilez inghinal total si am folosit spray cu lidocaina. a fost super . inainte cosmeticiana mea dadea muzica mai tare ca sa nu se auda tipetele mele. aseara chiar a fost ok. nu va asteptati sa nu va doara deloc. m-a durut putin, dar a fost suportabil. nu se compara cu ce pateam inainte.si cosmeticiana a vazut diferenta. vi-l recomand cu caldura
and1982
Postat pe 26 Iulie 2008 12:13
Altceva mai stiti in afara de Lidocaina, ca eu sunt alergica la Lidocaina si saptamana viitoare ma duc sa ma epilez inghinal. Benzile cu ceara rece Sesu sunt foarte foarte proaste. Benzile Strep sau Veet sunt chiar bune, cu ele ma fac pe picioare dar inghinal din pacate nu pot singura.
lore27
Postat pe 26 Iulie 2008 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help pls 8 De la: Raluca_SA 21 Octombrie 2009 00:36
epilare definitiva in craiova 10 De la: kudika475540 22 Noiembrie 2011 17:22
epilare definitiva acasa 71 De la: sear_violet 7 Martie 2016 18:38
Epilare definitiva fara durere si fara fire crescute sub piele!!! 4 De la: Nomasvello 26 Iulie 2010 10:52
Rusinea si epilatul inghinal!!!! 4 De la: kudika513739 20 Mai 2012 22:47