Setari Cookie-uri

Celulita

Unde se gasesc gelul si butter body??
cona_dumitru
Postat pe 16 Decembrie 2008 11:27
nu am avut rabdare sa citesc tot ... scuze daca a mai zis cineva
incercati cu incredere ardes forte e fffffff bun, e cam scump dar merita fiecare banut
ariana25
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:31
Buna fetelor!Am auzit ce aveti de spus despre celutita..Eu in schimb ma confrunt cu buclucasele vergeturi!!Sunt foarte complexata din cauza asta de aceea orice sfat e binevenit pt mine!Mai intampina careva aceasta problema?Aveti vreo recomandara?Voi ce creme incercati??Multumesc anticipat!:)
andreiana_m
Postat pe 25 Decembrie 2008 22:41
eu am descoperit ceva uimitor pt piele, sa nu radeti:zatul de cafea.este foarte bun si ieftin
mkdisk
Postat pe 13 Ianuarie 2009 10:45
eu l-am incercat si, desi am pielea foarte sensibila, nu am avut iritatii sau alte probleme.iti face pielea catifelata si frumoasa
mkdisk
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:03
de vergeturi sigur nu ai scapat cu o crema,nu s-a inventat ink crema pt vergeturi.lucrez in domeniu.de celulita da,poti scapa printr-un mod de viata adecvat in primul rand,masaj,o crema buna si efort fizic aerob...vergeturi am si eu dupa nastere si stiu k acolo vor ramane...
lacrasar
Postat pe 17 Februarie 2009 14:05
o crema care pot s-o recomand e de la ecovital,profesionala.e cea mai buna pe care am folosit-o pe mine cat si pe alte persoane (si le-am vazut evolutia) acceptabila k pret.
lacrasar
Postat pe 17 Februarie 2009 14:15
si de unde ai luat crema ecovital? ce pretz are? si eu mai folosesc zatul de cafea, dar in afara de a ti face pielea f fina nu cred k are vreun rezultat.
andreea30
Postat pe 20 Februarie 2009 13:19
Salut, fetelor! Tot cautand ceva solutii contra celulitei (dintr-alea miraculoase), am zis sa citesc si postarile de aici. Probabil ca cea mai buna solutie pana la urma este un tratament in saloanele specializate, dar trebuie sa cam scoti ceva bani din buzunar. In fine, ceea ce vroiam de fapt sa spun e ca, citind postarile de aici am observat o micuta gresala legata de termenul de celulita. Celulita este o inflamatie a tesutului celular subcutanat. Celulita care se limiteaza doar la piele (prin inrosire, durere, caldura, tumefiere etc) este infectioasa si este cauzata de bacterii. Dar noi aici vorbim despre acumularea de grasime sub piele, denumita de asemenea celulita. Pielea este legata de foita care inveleste muschiul (aponevroza) prin niste striuri. Cand intre piele si foita se acumuleaza prea multa grasime, aceasta incearca sa-si faca loc si astfel apare acea deformare.
ALLYSCHA
Postat pe 24 Februarie 2009 10:44
De la: cona_dumitru, la data 2008-12-16 11:27:57 Unde se gasesc gelul si butter body??


body butter se gaseste n carrefour...
alina_luminita
Postat pe 24 Februarie 2009 17:33
am sa te contrazic................m-am pricopsit cu vergeturi pe piciare pe fund si pe sani in urma unei cresteri rapide in greutate(10 kg intr-o luna),dupa ce am slabit.nu lafel de rapid am folosit elancyl o crema pentru celulita,mare mi-a fost mirarea cand am descoperit ca pe fund nu mai am vergeturi absolut deloc pe sani nici atat iar pe picioare sunt sesizabile daca te uiti foarte atent.O seara placuta
bebe_Cristina
Postat pe 25 Februarie 2009 17:18
De la: andreea30, la data 2009-02-20 13:19:42si de unde ai luat crema ecovital? ce pretz are? si eu mai folosesc zatul de cafea, dar in afara de a ti face pielea f fina nu cred k are vreun rezultat.[/quote
e bun si pentru celulita, pentru ca e abraziv.facand masaj cu el pe zonele cu probleme, stimulezi zonele respective.
mkdisk
Postat pe 3 Martie 2009 19:42
De la: , la data 2008-01-08 18:46:50Buna fetelor.De ani buni am avut probleme cu celulita pot sa spun chiar 18 ani si pe linga aceasta mai aveam si vergeturi de la nastere 2 la numar.Am urmat diferite sfaturi, creme regim si nu stiu cite multe alte prosti pe care le-am auzit Intr-o zi o colega care se comfrunta si ea cu aceias problema mi-a spus de un Gel si o crema Elvetiana cu care sa dat si a reusit sa scape de celulita.Binenteles le-am folosit si eu si in sfarsit pot sa ma laud ca am scapat de ea si de vergeturi cum spunem noi romani 2in 1.Am folosit timp de 3 luni aproape 4 , produsele Slliming Gell si Body Butter .Sint fericita si vreu sa inpart cu voi acesta bucurie , ma gindesc ca destule dintre voi au aceasta problema si stiu sigur ca deja se poate trata.Astept parerile voastre si daca aveti intrebari va voi raspunde si aicea si pe adresa mea karmiina@yahoo.com


baga...baga...ia baga si un pret!

sa i-o spui lui mutu' ca ai scapat definitiv,nu mai ai urma de celulita...!
apa multa si sport! asta trebuie...Si in paralel masaj...facut de maini puternice
ella_c
Postat pe 3 Martie 2009 19:47
scapi de celulita cu o dieta echilibrata..si cu mult sport..
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:28
Ce parere aveti , ca si tratament anticelulitic , impachetarile la termocuverta, functioneaza?Ati incercat asa ceva?
cckitty
Postat pe 30 Martie 2009 19:27
buna si eu sunt curioasa de maine incep niste impachetari sa fac cica ca se duc pana la 5 cm din prima sedinta , am avut si eu probleme multe cu kg in plus am avut 75kg si acum am 55 dupa atata munca si diete dar mai vreau 3 kg dar vad ca nu mai vor sa se dea jos deloc dar ce am folosit eu si a mers de celulita mananc fara sare ,3 l apa plata fara sucuri de orice fel cafea decofeinizata ,indulcitori artifiiali si imi mai faceam masaj eu dupa dus a dadeam cu o crema cellulite,cu cofeina aveam gradul doi dar acum dupa atata timp de lupta ,am scapat sincer celulita se reduce dupa cateva luni de diete trebuie sa mananci anumite lucruri si evident fara dulciuri
amg_life
Postat pe 30 Martie 2009 22:28
De la: ana_cleopatra, la data 2009-03-30 22:28:43buna si eu sunt curioasa de maine incep niste impachetari sa fac cica ca se duc pana la 5 cm din prima sedinta , am avut si eu probleme multe cu kg in plus am avut 75kg si acum am 55 dupa atata munca si diete dar mai vreau 3 kg dar vad ca nu mai vor sa se dea jos deloc dar ce am folosit eu si a mers de celulita mananc fara sare ,3 l apa plata fara sucuri de orice fel cafea decofeinizata ,indulcitori artifiiali si imi mai faceam masaj eu dupa dus a dadeam cu o crema cellulite,cu cofeina aveam gradul doi dar acum dupa atata timp de lupta ,am scapat sincer celulita se reduce dupa cateva luni de diete trebuie sa mananci anumite lucruri si evident fara dulciuri

Well, sa ma anunti si pe mine daca dau rezultate aceste impachetari, am auzit pareri pro si contra, si nu stiu ce sa cred.
cckitty
Postat pe 31 Martie 2009 00:41
buna fete ,am fost azi si am facut inpachetare ci parargil si ma tinut sub termocuverta o ora vreau sa spun ca am scazut 3 cm woow sunt f multumita nu imi vine sa cred
amg_life
Postat pe 31 Martie 2009 19:57
am uitat sa va spun ce am aflat de cand caut eu despre diete asta nu am stiut ,retentia de apa se produce deoarece degeaba bem 2 l de apa daca o bem rapid ,corect este sa avem o sticuluta la 05 mereu la indemana si sa bem inghitituri mici si evident nu bem in timp ce mancam ,daca vreti sa ma mai intrebati ceva va astept cu intrebari
amg_life
Postat pe 31 Martie 2009 20:02
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar-(capsule=90 intr-un flacon, consumul ptr 1 luna de zile) care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate
buna.
Este recomandat a se consuma 3 luni fara intrerupere si spuneti adio si varicelor.

ierdnamad
Postat pe 8 Aprilie 2009 01:09
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- (capsule=90/flacon/1luna zile)care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.
Se recomanda un consul de 3 luni si sigur spuneti adio si varicelor. Produsul este absolut NOU IN ROMANIA-100% PUR COLAGEN tip II, este Notificat de Ministerul Sanatatii si sint in cautarea unui grup de farmacii cu reprezentante in intreaga tara pentru vinzare.
Pina atunci ; detalii si comanda contactati:
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583
ierdnamad
Postat pe 8 Aprilie 2009 01:19
Am incercat si eu impachetarile la termocuverta, rezultatul e vizibil, am scazut in centimetri, dar parca asteptarile mele de la aceasta procedura au fost prea mari vis-a-vis de rezultate.
cckitty
Postat pe 8 Aprilie 2009 20:55
citesc si nu-mi vine sa cred.am incercat o multime de creme anticelulita f multi ani si...nimic,nici un rezultat.nu-mi ramane decat sa le incerc pe cele straine,caci nu voi renunta si daca nici astea nu ajuta ,atunci voi apela la acele cabinete care au tot felul de masini si sper sa ajute.daca stie cineva o crema,trebuie sa fie extraordinar de buna,ca sa functioneze,va rog spuneti-mi care e,nu conteaza pretul.
kudika010432
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:23
cum se numeste crema asta si unde o pot gasi?multumesc
kudika010432
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:32
cand primesti raspunsul spune-mi si mie,te rog,de unde pot lua gelul si budy butter.multumesc
kudika010432
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:33
Butter body parca zicea ca din carrefour...eu sunt contra pastilelor de slabit....decat sa te incarci cu pastile, care pot avea o gramada de reactii adverse...mai bine mananci sanatos si moderat si mergi la o sala, la un salon, etc.
Dorina1
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:53
Buna. Nu am folosit crema de la L'Oreal, dar am folosit alte produse de care sunt foarte multumita si pe care le-am recomandat si altor prietene si au fost ft multumite. Sunt niste pastile atat de slabit, cat si cu efect impotriva celulitei. Se numesc IsoCell Forte (www.cumslabesti.ro). Sper sa folositi si sa va faca cel putin la fel de mult bine cat mi-au facut si mie.


Va pup
valentinap
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:14
bUna fetelor...am avut si eu probleme cu celulita si inca mai am un pic....am facut si aerobic,fitness,sauna,impachetari,masaj anticelulitic(eu singura mi l faceam),creme,ceai antiadipos cu efect laxativ dar si fara efect laxativ,ceai colesterol si alte ceaiuri,am folosit si un aparat( nu stiu exact cum se numeste abgymnic,ceva de genul)pe care mi l puneam seara inainte de culcare pe zonele cu grasime,cu celulita....si am facut chiar si vacuum..TOTUSI..1).parerea mea este ca acele creme de care se tot vorbeste nu au efect fara masaj,de fapt masajul in sine are efectul cel mai mare.puteti sa va interesati, cremele,uleiurile doar SPORESC efectul anticelulitic pe care in principal in are masajul. tot din proprie experienta va sfatuiesc sa incercati si vacuum care ajuta la distrugerea celulitei.
2) un REGIM adecvat...putem folosi noi toate cremele din lume,si masajele...mancarea se va aseza pe noi dupa ce vom inceta cu toate "operatiunile" astea.
asa ca aveti grija....si eu am o problema,nu pot tine regim....dar ma stradui cat pot sa nu mananc macar dupa 20:00(eu ma culc in jur de 23,chiar 24),si sa evit dulciurile ....incercati! stiti vorba aceea:"dimineata mananca tot....la amiaza imparte cu prietenii....si seara da dusmanilor!" .......
3)daca tot unii vor 2 litri de apa APA pe zi....e foarte bine.dar reduceti si sarea din mancare ptr k probabil stiati:sarea retine apa in organism!
SI 4).....pastilele de slabit sunt cea mai mare prostie din toate cate am auzit,si nu o spun cu rautate.au efect ca doar de aia s au inventat...dar am sa va povestesc pe scurt:mama unui prieten a luat pastile de slabit pentru ca avea cateva kg in plus,pe moment a slabit dar in timp a devenit supraponderala.a consultat un medic care i a si spus ca principala cauza sunt acele pastile.pentru moment nu are ce face,oricat s ar stradui e prea greu sa dea jos ce a pus....aveti mare grija!va sfatuiesc sa nu luati,niciodata nu se stiu efectele pe care le pot avea asupra corpului nostru.si daca o veti face consultati un medic.
cea mai sanatoasa e miscarea ...........alaturi de un regim adecvat
v am pupat.scuze ca am scris atat de mult.sper sa aveti rabdare sa cititi:*

Postat pe 15 Aprilie 2009 23:56
E trist sa fii femeie.
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 00:04
De la: UnYang, la data 2009-04-16 00:04:47E trist sa fii femeie.


zise el si se prabusii in sant...
cristi_nne
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre cremele de la plafar? 11 De la: kudika_1001641 18 Februarie 2016 10:36
Caut reprezentant Life Care 2 De la: kudika381523 5 Aprilie 2011 15:06
Produse BIO 13 De la: kudika226898 4 Noiembrie 2011 08:43
vreau sa ma ingrash vreo 3-4 kg 9 De la: lonely_soul 27 Iunie 2009 10:59
APLIC GENE FALSE DIN PAR NATURAL,EPILAT SI PENSAT 1 De la: daniela1487 27 Iulie 2010 17:06