Setari Cookie-uri

Cum slabim?

De la: Roco, la data 2008-12-17 19:34:57 "Cum slabim?"
1. Nu mai mancati de 100 de ori pe zi, ca nebunele, pana crapati !
2. Ceva sport, ceva grija la dulciuri, paste, cartofi, porc.
3. Inel pe stomac sau operatie de micsorare a stomacului.
Esti chiar ft.dur si nu este frumos.Abtine-te!!!
Jahella
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:35
facand mullltttttt sexxxxxxxxxxxx
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:48
De la: Diavolyta_, la data 2009-04-30 23:48:04facand mullltttttt sexxxxxxxxxxxx


da exact si kg vor zbura cat ai clipi... eu am slabit 200 de kg asa
_dulcik_
Postat pe 2 Mai 2009 00:10
Rezolv eu aceasta mica problema, mergeti pe http://www.trilulilu.ro/THEBEAR, acolo veti gasi un audio cu 4 parti, auditie placuta!
TheEminescian
Postat pe 24 Mai 2009 16:25
salut,esti draguta sa mi dai si mie reteta?
chaky
Postat pe 23 Octombrie 2009 22:20
Buna,
chiar daca nu esti in Romania poti sa slabesti daca iti doresti cu adevarat.Te pot ajuta .Mai multe detalii pe mess:id-ul meu:laura_ama10,sau email:laura_ama10@yahoo.com

Laura
LauraAma
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:51
Buna , parerea mea este ca fara sport si o dieta nu poti slabi si nici nu te poti mentine. Da se tot vorbeste si de pastile ,nu le consider bune, te fac sa slabesti o perioada si apoi pui la loc dublu.
Uite aici http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-slabit/ poti gasi o varietate de diete si iti poti alege dupa plac, asociate si cu miscarea zilnica vei reusi.
Bafta!
Ely80
Postat pe 28 Octombrie 2009 11:44
Power Slim – mai bun decat o dieta


Un nou concept de nutritie adresat slabirii si alimentatiei sanatoase, numit Power Slim va fi introdus in curand pe piata romaneasca de catre compania Power Plate International. Noul mod de nutritie propune un nou stil de viata, iar prezentarea acestuia va fi Sambata, 31 octombrie, in Hotelul Ramada Majestic, sala Al. Odobescu, sub indrumarea nutritionistului olandez Hylke Boelens.

Conceptul Power Slim garanteaza slabirea lunara intre 6 si 9 kilograme, prin propunerea unui sortiment vast alimentar bazat pe continut bogat de proteine cu o restrictie asupra zaharurilor si a grasimilor . Metoda de slabire a fost atestata stiintific si dezvoltata de catre Universitatea Harvard din S.U.A. si este extrem de cautata in Germania, Olanda si Elvetia.


Cu multumiri,

power_plate
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:23
ce tot aveti cu pastilele astea pt slabit? puneti-va frate si faceti sport! bagati toate prostiile in voi! numai naturale nu sunt pastilele alea

mai simplu: renuntati la DOAR 3 lucruri:
- prajeli
- sucuri acidulate
- fast food
si merge GARANTAT!
in rest, mancati ce va taie capul

adina_black
Postat pe 29 Octombrie 2009 02:19
cineva spunea: "toate bivolitele grase se imbraca in roz si haine mulate, isi expun grasimile si se cred bunoace" mare adevar
adina_black
Postat pe 29 Octombrie 2009 02:20
vi se pare normal sau sanatos sa slabiti 10 kg intr-o luna ??? de curiozitate numai, faceti-va analize complete inainte si dupa tratamentele astea "naturiste" sa vedeti acolo schimbari majore

sunteti inconstiente!
adina_black
Postat pe 29 Octombrie 2009 02:24
De la: , la data 2008-01-08 18:48:53 si am inteles ca voi da pina metabolismul meu se reface

"metabolsimul se reface"....cred ca nici nu stii ce e ala metabolism..dar mai zici ca se si reface...dar ce a patit saracu'? era cumva handicapat?
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:00
De la: , la data 2008-01-09 19:09:01Nu stiu cum e sa ai probleme cu kilogramele, multumesc lui Dumnezeu. Pana la urma e vorba de organism. Eu pot sa mananc orice si oricat ca nu ma ingras deloc. Ba mai mult, am crezut la un moment dat ca sunt bolnava de nu asimilez, dar degeaba.Am avut o colega in liceu care era micuta de felul ei dar dupa o operatie de apendicita a pus peste 30 kg pe ea.

daaaa, adevaru e ca de la operatia aia a pus ca vaca 30 de kg
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:02
De la: , la data 2008-01-16 11:23:18Da asa este Karmiina si eu am urmat acest tratament si am slabit , este foarte bine ca ajuti si pe altele sa slabesca , esti de admirat.

da ma, e de admirat ca recomanda (intr-un fel) un produs si altor pers f slab informate, care doresc peste noapte sa devina niste "dive"....apropo, fara sa cunosca acele pers. si fara macar sa stie cu exactitate ce contin produsele alea si cum fiecare ingredient actioneaza asupra org.
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:04
De la: istoica72, la data 2008-01-23 18:35:46csa te ingrasi cred ca trebuie sa mananci foarte mult,nu cred ca exista un tratament pt asta!

da...baga 5 pizza si 10 hamburgeri pe zi si stai in pat nemiscata si sa vezi ce pui pe tn...exact, ai ghicit: GRASIME! poate ca la rezultatu asta doresc sa ajunga acele pers mai usoare in masa corporala.
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:06
De la: ruxxy, la data 2008-01-24 10:49:15Eu cred ca un tratament cu medicamente trebuie urmat doar in cazul in care este nevoie sa dai jos foarte multe kg.Eu am 1,60 si 49 de kg si trebuie sa spun ca fac tot posibilul sa ma mentin asa.S-a intamplat sa nu fiu atenta la ce mananc si am ajuns la 55 de kg, dar m-am pus pe treaba si am slbit din nou.Eu nu mananc paine,prajeli,grasimi si nu mai beau deloc sucuri.Credeti-ma ca daca faceti asa veti slabi cam 5 kg.

mama omida.....ai citit in globul de cristal ca daca nu mananci prajeli , grasimi si nu bei suc (apropo, nu ai specificat de care) ai mari sanse sa slabesti nici mai mult , nici mai putin de 5 kg.
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:08
De la: olly25, la data 2008-01-28 21:55:35fetelor,in urma cu doi ani,inainte sa raman insarcinata,cantaream 50 kg,in urma sarcinii am acumulat 30 kg in plus....credeti-ma ca aveam impresia ca o sa raman asa...nu ma mai suportam,imi venea mereu sa plang cand iesea la shoppings si cand vedeam blugi marimea 34,stiind ca odata imi veneau perfect,....astazi dupa atatea griji,ganduri...cantaresc 49kg...nu stiu cum,m-am "topit"deodata...deci..parerea mea e ca atunci cant te gandesti "vai ce grasa sunt"atunci parca iti vine sa mananci mai mult,iar daca nu te mai gandesti deloc si te accepti asa,te impaci cu gandul..credeti`ma ca slabiti fara sa realizati;)va pup si succes

da chiar asa, nu va mai ganditi ca sunteti grase....ca slabiti doar cu gandu acum sa fim seriosi, una e sa te ingrasi de la nastere (si apoi oricum slabesti si fara sa vrei) si alta e sa te ingrasi stand ca vaca/bou toata ziua la pc si mancand non stop numa prostii.
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:12
De la: NICOLETA_RADU, la data 2008-02-09 01:04:45
Incercati cu mult sport si dieta !!! Dar atentie,o dieta personalizata facuta de un om in domeniu, nu luata de la vecina de la scara 2 !!!!

sau puteti sa o platiti pe dna Nico...si va ajuta ea
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:15
De la: andavera, la data 2008-02-20 16:13:02Fetelor eu am luat 20 kg dupa nastere si am slabit 10 kg foarte simplu cu ceai de urzica .Am dat 5 kg in trei saptamani o cana de ceai fara zahar bauta dimineata, la amiaza si seara.Am mancat tot ce am vrut si am baut ceaiul .Mai am de dat inca 5 kg si o sa fie ok .Incercati si voi.

yeee man, multumim mult acu ma duc sa culeg urzici
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:16
De la: Adnanaa, la data 2008-02-21 06:52:57am si eu o dieta sooper misto...tine 13 zile...daca o vreti e-mail-ul meu e leliachifan@yahoo.co.uk .... daca sunteti interesati..scrieti-mi si eu va trimit inapoi dieta...eu am tinut dieta timp de 6 zile si am slabit 5 kg..depinde si de organism ..(am tinu-o 6 zile pt ca a 7-a zi in dieta tre sa mananci peste si mie nu-mi place) dar este o dieta nu tocmai grea...dar care sincer da rezultate... este pe baza de schimbare a metabolismului ...cine vrea stie ce sa faca ...poop si mult noroc

wooow sooooper tare...sa iti las si mailul meu sa imi spui si mie? deci tine 13 zile...dupa care Dumnezeu cu mila, nu? imi garantezi ca daca tin dieta tinuta de tn si incepand cu a 14-a zi mananc numa ceafa de porc, jumari, costita, nu mai pun la loc? :)) si nu am inteles, in a 7-a zi, nu ai mancat nimic?
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:18
De la: innutz, la data 2008-02-22 22:33:15dupa nastere an ramas cu 10 kg in plus, nu pot spune ca am tinut regimuri sau m-am chinuit. Insa, anul acesta imi duc fiul la mare si nu imi pot expune suncile. Hmmm, sau pot dar, dau in nesimtire si e pacat ca nu's ;)
Deci, a folosit cineva bionight? Da randament sau dau banii degeaba?

nu stiam ca pers care se duc la mare si nu au un corp precum cele care pozeaza in reviste sunt pers nesimtite...interesant. in fiecare zi afli ceva nou
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:20
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-04-16 00:00:13ce atata slabit zi mai bine cum ne ingrasam ca de la un tratamnet cu antibiotice am slabit ca un cal de cursa lunga imi trece trenul printre urechi si sitemul meu imunitar e undeva....departe de a fii in forma.la 1.65 inaltime an 46 de kg....si DA!!!! ma plang... greutatea mea normala ar trebui sa fie cel putin de 50 de kg..deci cine are o idee cum sa fac sa ma ingras la loc 5 kg in cel mai iscurt timp pls ...HEEEEELP!!!!

si ia zi dandano, intr-un an jumate, ai reusit sa pui alea 5 kg la loc?
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:24
De la: monny26, la data 2008-04-27 07:39:10am nascut acum 4 luni jumate si inca ma chinui sa slabesc . nu stiu ce sa mai fac . cand eram insarcinata nu am avut pofte dar acum cand alaptez imi vine sa mananc mai tot timpul .de sport nicinu se pune problema, nu am timp

vai draga, cumva lucrezi 24 din 24?
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:26
De la: ramonaaa, la data 2008-05-02 17:22:56eu zic monny ca ai avea timp,..cat stai cu bebelu acasa sa faceti impreuna gimnastica ii face bine si copilului,bine la copil mai mult asa de joaca cu manutele si cu piciorusele iar tu poti face abdomene, genuflexiuni...cam asa sa incepi;cat despre mancare sa mananci alimente bogate in vitamine si toate cele,dar care sa te si mentina ...poti gasi pe internet site-uri pentru mamici si alimentatia lor...multa bafta si ar cam trebui sa ma apuc si eu de ceva sport nu sa dau numai sfaturi ca si eu am un metabolism ciudat ca pun doar la burta..vreau sa ma apuc de un sport de ceva,dar nu prea imi permite timpul,dar macar in weekend tot am sa fac..o sa ma dau cu rolele ca tot imi doresc de ceva timp...cam atat am de zis..:P pfffiiu cat am scris ;;)
va pup

nu metabolismul favorizeaza acumularea de tesut adipos din zona abdominala
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 19:25
De la: emi63, la data 2008-07-16 13:55:02Da, e bine sa nu ai probleme cu Kg, si eu am incercat tot felul de cure de slabit, ma anemiez rau iar apoi pun pe mine repede.Dar as dori si eu info cu privire la medicamentele Karmiinei, poate ma ajuta sa dau 20 de kg.

da, poate te ajuta sa te anemiezi de tot
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Decembrie 2009 19:28
eu am gasit pastile dar nustiu daca sunt une SuperHoodia asi da or cat nu mai sa slaesc 5kg
kudika367382
Postat pe 3 Februarie 2012 11:02
De la: kudika367382, la data 2012-02-03 11:02:07eu am gasit pastile dar nustiu daca sunt une SuperHoodia asi da or cat nu mai sa slaesc 5kg


Atunci fa-ti un abonament la sala si lasa prostiile pana nu-ti creste fundul cat casa...
kudika226898
Postat pe 3 Februarie 2012 15:02
Eu sunt foarte multumite de suplimentele naturale slim&fit, bineinteles merg si la sala saptamanal si sunt foarte atenta si la alimentatie.
RoxyRoxx
Postat pe 20 Aprilie 2012 17:11
De la: RoxyRoxx, la data 2012-04-20 17:11:21Eu sunt foarte multumite de suplimentele naturale slim&fit, bineinteles merg si la sala saptamanal si sunt foarte atenta si la alimentatie.



Mai da-le incolo de slim&fit, ca deja m-am plictisit de atata reclama...
kudika226898
Postat pe 20 Aprilie 2012 18:23
Mda, e trist cand se face reclama de catre persoane care nu au incercat produsele si suntem intoxicate cu reclame peste reclame. Cel mai bine e sa vorbim doar despre produsele pe care le-am incercat cu adevarat. Doar asa ne putem ajuta cu sfaturi utile. Eu una imi dau cu parerea doar pe produse pe care le-am incercat, cum este noua crema BB de la Garnier de care sunt relativ multumita, cum sunt suplimentele slim&fit sau alte produse de par care sunt discutate aici.
RoxyRoxx
Postat pe 3 Mai 2012 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ohhh...kilogramele 55 De la: bellamax 2 Martie 2014 15:21
pastile de slabit chinezesti 14 De la: andraandragirl 13 Noiembrie 2014 11:22
Solutii pentru o dieta echilibrata 1 De la: TEAM21 19 Iulie 2009 16:16
Fito Spray 2 De la: alexandragru 13 Martie 2016 12:45
Am slabit 30kg in 2 saptamani , NATURAL! 26 De la: 25 Noiembrie 2013 19:00