Setari Cookie-uri

ce sa fac???sa raman cu el sau sa ma despart

am un prieten de mai bine de un an de zile,il iubesc cu adevarat ne intelegem destul de bine,numai ca parintii nostrii nu sunt de acord ca noi doi sa fim impreuna!!ca sa fac sa me despart de el sau inca sa mai lupt pt relatia noastra???pt ca eu am inceput sa obosesc iar el nu face nimic
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:45
si eu sunt cu cineva de un an si era ok cand eram plecati din tara dar acum totul sa term el nu stie ce vrea si in fata familiei lui nu comenteaza.l-am rugat sa nu mai ma caute dar el nu a facut asta.ne impacam si in 2 zile ne certam iar.sincer am ajuns la saturatie nu mai stiu ce sa mai fac.il iubesc mult dar tind sa cred ca nu se merita.ce ma sfatuiti?
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:50
De la: rali_matei, la data 2008-11-06 14:50:05si eu sunt cu cineva de un an si era ok cand eram plecati din tara dar acum totul sa term el nu stie ce vrea si in fata familiei lui nu comenteaza.l-am rugat sa nu mai ma caute dar el nu a facut asta.ne impacam si in 2 zile ne certam iar.sincer am ajuns la saturatie nu mai stiu ce sa mai fac.il iubesc mult dar tind sa cred ca nu se merita.ce ma sfatuiti?
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:51
Dak el chiar nu face nimic, crede-ma k nu se merita. Iti spun dinproprie experienta! Tu ai sa speri pana in ultima clipa, dar o sa constati k este prea tarziu!!! Se spune k nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu!
ovia
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:52
pai cum de ambele tabere nu sunt de acord?
ce tampenie sa te bagi in viata copiilor.....
pai daca tragi doar tu de relatie....parerea mea stai si tu si vezi ce se intampla .eu cred ca sunteti destul de maturi sa hotarati ce faceti mai departe....asta cu parintii e trecatoare.
otto_otto2000
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:54
cel mai bine este este sa dicuti cu el...cum vede el viitorul relatiei voastre si daca te iubeste cu adevarat si ce face pt iubirea voastra???
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:55
cateodata parinti castiga.am mai trecut printr-o chestie de genul.nu pot sa cred ca mi se intampla iar.
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:56
ovia iti multumesc mult de mesaj ,ma voi gandi la ce mi-ai spus,desi am mai vrut sa ma despart de el mi-e foarte greu.!!!
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:57
De la: rali_matei, la data 2008-11-06 14:50:05si eu sunt cu cineva de un an si era ok cand eram plecati din tara dar acum totul sa term el nu stie ce vrea si in fata familiei lui nu comenteaza.l-am rugat sa nu mai ma caute dar el nu a facut asta.ne impacam si in 2 zile ne certam iar.sincer am ajuns la saturatie nu mai stiu ce sa mai fac.il iubesc mult dar tind sa cred ca nu se merita.ce ma sfatuiti?

mai fetelor mai multa hotarare ori la bal ori la spital ca prea ne pierdem vremea si ne framantam din cauza barbatilor .....
otto_otto2000
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:58
el acum imi spune ca ma iubeste si ca o sa fie bine acum nu mai vrea sa fim impreuna.nu mai inteleg nimic.ce sa fac?
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:59
de asta ma tem si eu ca parintii vor castiga
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:59
asta cam asa e.
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:59
mai fetelor mai multa hotarare ori la bal ori la spital ca prea ne pierdem vremea si ne framantam din cauza barbatilor .....

ai drepate
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:01
in relati anterioara pe care am avuto si au castigat parintii acum am castigat eu pt ca ma suna si se gand ca daca eram imp ne era bn.dar lucrurile urate nu se uita,
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:01
si eu am trecut prin ce treceti voi,dar acum dupa ce a mai trecut timpul nu mai permit nimic nimanui.....
otto_otto2000
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:01
bv.sper sa ajung sa spun si eu asta curand.
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:04
ASCULTA-MA CE ITI SPUN!!! O SA IMI DAI DREPTATE LA UN MOMENT DAT SI EU AM CREZUT K SE VA REZOLVA PROBLEMA IN TIMP DAR NU A FOST ASA, SI ACUM ... ASTA E... TREBUIE SA TE GANDESTI K PUR SI SIMPLU NU SE MERITA SA SUFERI PENTRU NIMIC IN LUME!!!
ovia
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:05
mai fetelor mai multa hotarare ori la bal ori la spital ca prea ne pierdem vremea si ne framantam din cauza barbatilor .....

ce sa zic daca tu il iubesti mult mai incearca...poate se va schimba ceva,desi camm greu!!poti sa -ti cauti pe altcineva sigur vei gasi...nu trebuie sa il crezi ca te iubeste daca nu ti-o demonstreaza
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:08
asa e.tr sa ne gandim ca avem doar o viata si tr sa o facem sa fie fr nu sa suferim.sincer mi sa luat de toti barbatii numai mincinosi si lasi.
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:08
nu stiu ce sa zic.acum e plecat in franta de sambata si nu stiu cat o sa stea.probl de familie.dar nu mi-a dat nici macar un mesaj asta dupa ce a fost la mine acs pana sa plece si totul era ok.
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:11
De la: rali_matei, la data 2008-11-06 15:08:46asa e.tr sa ne gandim ca avem doar o viata si tr sa o facem sa fie fr nu sa suferim.sincer mi sa luat de toti barbatii numai mincinosi si lasi.

fetele da de varianta sa fii singura o perioada si sa-ti fie bine, nu ati auzit?macar pana se clarifica situatia?
otto_otto2000
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:11
eu am intalnit pe cineva care se poarta nemaipomenit cu mine si ma ajuta in orice chestie,dar tot nu sunt hotarata sa ma despart de el.mi-e frica de un nou inceput
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:11
cred ca ai dreptate mai bn singura
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:13
De la: otto_otto2000, la data 2008-11-06 15:11:15
De la: rali_matei, la data 2008-11-06 15:08:46asa e.tr sa ne gandim ca avem doar o viata si tr sa o facem sa fie fr nu sa suferim.sincer mi sa luat de toti barbatii numai mincinosi si lasi.

fetele da de varianta sa fii singura o perioada si sa-ti fie bine, nu ati auzit?macar pana se clarifica situatia?

poate este si asta o solutie
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:14
macar solutie temporara ca nici singur nu e bine...o sa vedeti voi mai tarziu cand se dau ei cu fundul de pamant si nu o sa va afecteze asa tare....si eu ma framantam teribil si acum poate sa faca tumbe....sunt asa de linistita....
otto_otto2000
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:17
ms mult otto.ai dreptate.
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:19
nu e bine sa ne bagam in viatza nimanui dar un sfat putem sa ii dam....eu consider ca daca va iubiti la un moment dat parintii vor intelege si vor vedea si calitatile bune a partenerului respectiv, sa stii ca a te desparti nu e o solutie trebuie sa gandesti amplu sa vezi merita sa fii cu cel de langa tine??? ce avantaje ai cu el si fara el!!! crezi ca altul ar fi mai iubitor, mai intelegator , mai afectiv...mai mai mai??? tu hotarasti, e viitorul tau si iti spun sincer ca tu stii cel mai bine, pentru ca simti cum iti este..mult norok in viatza cu el sau fara el
my_chocolat
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:25
De la: rali_matei, la data 2008-11-06 15:19:31ms mult otto.ai dreptate.

cu placere ai grija de tine !
otto_otto2000
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:27
De la: my_chocolat, la data 2008-11-06 15:25:38nu e bine sa ne bagam in viatza nimanui dar un sfat putem sa ii dam....eu consider ca daca va iubiti la un moment dat parintii vor intelege si vor vedea si calitatile bune a partenerului respectiv, sa stii ca a te desparti nu e o solutie trebuie sa gandesti amplu sa vezi merita sa fii cu cel de langa tine??? ce avantaje ai cu el si fara el!!! crezi ca altul ar fi mai iubitor, mai intelegator , mai afectiv...mai mai mai??? tu hotarasti, e viitorul tau si iti spun sincer ca tu stii cel mai bine, pentru ca simti cum iti este..mult norok in viatza cu el sau fara el

ms mult de mesaj
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:30
parerea mea este ca intr-o relatie nu trebuie sa traga doar unul de ea ca sa mearga,ori amandoi ori mai bn deloc,ce rost are sa tragi de ea daca celalalt nu da 2 bani vad ca ai 21 de ani esti tanara ,frumoasa asa ca mai bn iti vz de viata in continuare.iar despre parinti eu niciodata nu i-am lasat sa se amestece in relatiile mele,daca am facut greseli au fost greselile mele.parinti sa stea deoparte.
ETE_EU
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa imi revin dupa divort? 11 De la: geo_xx 26 Decembrie 2009 22:25
il vreau inapoi... 4 De la: miss_darine 25 Noiembrie 2010 20:46
Ajutati-ma cu un sfat!Va rog! 34 De la: dulcineeaXXX 4 Mai 2011 15:18
Intre ciocan si nicovala 19 De la: kudika052198 28 Septembrie 2009 15:50
Inima sau Constiinta? 24 De la: mkdisk 21 Ianuarie 2009 13:09