Setari Cookie-uri

Ar fi bune niste pareri sincere

O sa incerc sa fac un rezumat dar este destul de mult,va rog sa cititi totul chiar daca o sa fie mult!
L-am cunoscut la nunta varului meu ....a fost ceva de genu la prima vedere.El era din alt oras(vreo 200 km),am vb o saptamana la tel,apoi m-am dus la tara unde era si el la bunici,din o saptamana s-au facut 2,3,4 ...si aproape toata vacanta de vara am stat cu el la tara,apoi a venit scoala..eu a 11-a si el a 12-a,nu credeam k o sa mai continuam....dar a venit pe fiecare weekend...prima data nu am crezut ..dar mi-a demonstrat k ma iubeste....indiferent de vreme el venea oricand...au fost 1o luni din viata frumoase..s-a purtat impecabil cu mn si mentionez k nu am avut relatii intime...au fost 2 excursii impreuna,sarbatorile ...pana cand am inceput eu sa gandesc altfel..imi intrase ideea in cap k vreau sa mai incerc si altceva (el fiind al 2 prt al meu)eram curioasa....vroiam sa vad cum este si cu altcineva...i-am cerut o pauza(vreo 2 sapt)apoi ne-am impacat..iar ne-am desp...imi intrase mie in cap:|...nu a durat decat cateva zile pana sa imi fac alt prieten...si tot asa..am stat cu vreo4 in 7 luni ...si recunosc k am gresit am inceput sa vb cu el mai urat knd ma suna sa ma intrebe ce mai fac ...asta vara am iesit cu el la un suc..vroia sa se impace cu mn cu toate k vroia sa para tare...si pana la urma ne-am impacat tocmai in noiembrie...a durat minunea 1 luna jum...apoi a cerut el o pauza..am simtit ca mor ..cu toate ca acum mi-a trecut si nu mai plang...si incep sa imi dau seama k nu a fost chiar dragostea atata de mare pe cat o credeam....a fost mai mult orgoliul meu ranit pt k sa intamplat k el si nu k mn ...dar tin f mult la el ....pt k a fost o perioada frumoasa din viata mea ....dar el s-a schimbat radical..nu il mai recunosc..nu stiu ce s-a intamplat...am vrut pauza ..a zis k nu ma mai iubeste si are nevoie de o perioada in care sa fie singur ..k asa simte nevoia...de pe 2 ian a inceput pauza..iar ieri mi-a zis k ainceput sa iese cu o fata ,ink nu e cu ea ,dar a zis k o sa fie :|...mi-a cazut fata...am simti ca mor ..nu as suporta sa il vad cu alta ..cel putin deocamdata....mi-a zis k imi jura k nu se razbuna dar face cam aceleasi lucruri care le-am facut si eu El s-a schimbat f mult de cand si-a luat masina si a venit in orasul meu (care este un orash mare)a inceput sa iese in orash ,fetele il plac k e simpatic..si knd il vad cu o masina bunicica imediat ies la vanatoare ..si el e tentat din toate partile....si nuhs ce sa mai zic Ideea e k nush ce mai simt pt el ...tin la el ,intr0un timp am simtit k il iubecs si k nu pot sa traiesc fara el ..acum nu mai cred asta ..dar totusi...ramane prima iubire..as vrea sa raman prietena cu el ..dar nu as putea sa ies cu el la suc si cu prt lui ..el nu ma mai baga in seama ..si eu am incetat sa il mai caut ...macar sunt multumita k am incercat sa ma impac cu el si nu s-a mai putut ....Aveam nevoie sa imi impartasesc povestea undeva ...nici macar prietenele nu pot sa stea cu tn 24 din 24...asa k mi-a ramas timpul vostru....astept intrebari si sfaturi ..va multumesc anticipat si aveti grija cu dragostea k e a naiba de grea si frumoasa in acelasi timp:*

Postat pe 18 Ianuarie 2008 22:34
ink ceva ..mi-a zis "k nu e vina mea k imi plac masinile si femeile"..dar cand nu avea masina cine a stat cu el ..eu ....acum toate care ar vrea sa stea cu el sunt numai fete cu ochii dupa bani ...poate o sa isi dea seama ..dar eu incerc sa imi fac vointa pt k am bacul de dat si vreau sa nu dezamgesc pe nimeni ,dar de fiecare data mai aud cate o idee care ma da pe spate.....nush ce o sa imi rezerve viata ..dar mi-am pierdut increderea in baieti..in viata asta.avem parte la tot pasul numai de dezamagiri:(..take care
dalma
Postat pe 18 Ianuarie 2008 22:39
Hai sa iti zic ce cred eu ca s-a intamplat.V-ATI MATURIZAT...tu prima cand ai luat decizia ca vrei si altceva si asa ai facut si te-ai saturat la un moment dat de ceilalti,de flirt si ai zis sa te intorci, apoi EL s-a maturizat pt ca s-a schimbat si vroia si el altceva. Exista o perioada in viata cand simti nevoia asta adica la Adolescenta.O seara buna

Postat pe 19 Ianuarie 2008 01:11
da..asa m-am gandit si eu ...k suntem in perioada in care crestem si ne maturizam.....am auzit k ar fi spus cuiva k NU mai sunt sanse sa se impcae cu mine k NU mai vrea....si ca "uneori in viata trebuie sa te sacrific pt propiul bine"...nuhs ce a vrut sa spuna aici..nu prea inteleg....am inteles k ar fi zis si k el mai tine la mn pt k stie ce fel de fata sunt ,dar nu ma mai iubeste si s-a desp de mn pt k nu vroia sa ma raneasca ...el acum isi face de cap si a zis k dk ar fi fost cu mn nu putea sa faca acelasi lucru....si mai ales k noi nu aveam o relatie completa si el nu mai are rabdarea pe care o avea....dar totusi ma intreb unde a disparut iubirea aia mare ?:(
dalma
Postat pe 19 Ianuarie 2008 16:42
e imatur si vrea sa-si faca experienta sexuala,nu e pregatit pentru o relatie serioasa - va sti mai tarziu ce a pierdut ,deocamdata il pserie nagajamentele,si stie ca esti serioasa,se simte obligat ca stand cu tine sa isi asume responsabilitati ,d-asta nu continua
lief
Postat pe 18 Februarie 2008 12:13
ii e frica de o relatie serioasa......eu cred ca mai tine la tine.....dar nu e suficient de matur .....el nu e in stare sa te iubeasca asa cum ai merita.....si nici nu e in stare sa te respecte....respectul este foarte important intr-o relatie......pauza aceea pe care tu ai cerut-o a fost un fel de proba ptr relatia voastra....cel putin eu asa o vad........si uite ca dragostea voastra nu a fost suficient de puternica incat sa reziste.....fiinda dupa perioada aceea trebuia sa fiti nedespartiti ...ca nu a fost asa nu fost vina nimanui.........imi pare rau de dezamagirea pe care ai suferit-o...insa daca te iubeste cu adevarat...ceea ce ma indoiesc....se va intoarce la u......acum sincer eu cred ca afost un fraier(scz).......eu cred ca esti o fata deosebita...dar poate ca meriti mult mai mult..poate nu a foet el sa fie..........
butterly
Postat pe 6 Septembrie 2008 00:46
multumesc pt toate sfaturile ,dar s-a terminat totul si acum am o alta viziune ..nu il iubeam ,a fost o ambitie de a mea ..povestea era mult mai lunga decat v-am zis eu .dar oricum multumesc .acum suntem amici ..oarecum ...aveti grija de voi .va pup
dalma
Postat pe 6 Septembrie 2008 19:07
Eu cred k oricum nici nu vroiai, nici nu iti trebuiau sfaturile nimanui de aici...cred k doar ai simtiti nevoia sa mai reflectezi o data asupra povestii tale impartind-o cu noi.Cand am facut un an impreuna cu iubitul meu actual (eram cam tot cls11A) am avut vreo 2 sap in care nu prea mai stiam ce vreau, mi se parea ca sunt prea mica pentru o rel serioasa etc.....singura diferenta e ca la noi el m`a ajutat sa ma hot si aia a fost singura data cand era cat pe ce sa ne despartim
Eu oricum am o vb"toate se intampla cu un scop" asa k sa nu`ti para rau pt nimic...si oricum d multe ori prima dragoste se sfarseste....ramane doar asa..frumoasa amintire
Cherry_bob
Postat pe 22 Septembrie 2008 09:22
nu ai mai scris nimic...cum iti mai e?ai un nou prieten?te-ai impacat cu fostul?
diana_md
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:52
multumesc fetelor pt sfaturi.momentan nu am pe nimeni dar imi e foarte bine .de atunci am mai avut 2 relatii..daca se pot numi asa pt k nu au durat prea mult...iar fostul a inceput sa ma caute ,dar i-am zis direct ca nu mai vreau sa incercam inca o data pt k nu are rost ,oricum mi-am dat seama k nu il iubeam ,pur si simplu am confundat sentimentele.am tinut la el dar atat ,nu mai mult .sunt convinsa ca intr-o zi o sa imi gasesc si eu adevarata jumatate.,viata e frumoasa trebuie sa ne bucuram de ea:P.va multumesc oricum .sa fi-ti iubite:*
dalma
Postat pe 15 Noiembrie 2008 02:00
dragostea e frumoasa atunci cand e impartasita
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot face sa fie bn pt amandoi 7 De la: Annoula_Timofte_1 1 Aprilie 2015 12:02
Inca o sansa ?se va schimba vreodata ??? 6 De la: kudika340810 15 Decembrie 2010 18:40
Inca il iubesc desi nu ne-am luat adio oficial? Ce sa fac? 20 De la: sweetadryana 31 Iulie 2009 22:16
mi-am irosit 4 ani din viata pentru un ticalos 4 De la: bestiutza_relouded 28 Iulie 2009 12:04
as vrea sa stiu si eu cupluri care au trecut prin momente grele in relatie si reusesc sa le depaseasca 21 De la: denis_3d25 29 Noiembrie 2009 08:16