Setari Cookie-uri

i-am spus ca vreau sa ma marit si a fugit de mine, am nevoie de un sfat !!!

am facut o mare greseala, l-am intrebat daca are vreun plan cu mine pe mai departe si a fugit de mine, dar nu a dat de inteles din prima. Am mai vb dupa discutia aia apoi a disparut....:((
Vrea sa fim amici acum, dar eu nu pot e prea dureros sa il vad si sa nu fie al meu. de fugit a fugit dar oare se mai intoarce? avem o relatie de aproape 3 ani si de 2 luni nu mai suntem impreuna.
doar daca ne intalnim din greseala se opreste sa discute cu mine, dar nu da semne ca ar vrea sa ne mai vedem. ce sa fac sa il am inapoi.:(
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 10:04
Oare de ce a fugit?
Nu ai invatat un lucru esential,lasa-l pe el sa dea semne ca te vrea de sotie,ca daca dai buzna tu cu maritisul, fuge,asa cum a facut si tipul in cauza!Nu mai fiti asa disperate dupa maritis!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 10:36
De la: Barbie30, la data 2010-07-12 10:36:03Oare de ce a fugit?
Nu ai invatat un lucru esential,lasa-l pe el sa dea semne ca te vrea de sotie,ca daca dai buzna tu cu maritisul, fuge,asa cum a facut si tipul in cauza!Nu mai fiti asa disperate dupa maritis!
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 10:52
si acum e totul pierdut??? i-am spus ca oricum vreau sa mai fim impreuna chiar daca nu oficializam relatia, dar vad ca nimic, ma trateaza ca pe o amica. o sa il las in pace cred ca e cel mai bine deocamdata. ce ziceti ????
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 11:34
pai daca dupa atat timp a fugit cand a auzit de nunta iti dai si tu seama ce te mai iubea gagiu'.
Shhh
Postat pe 12 Iulie 2010 11:42
dar ma rog, depinde si ce varsta aveti
Shhh
Postat pe 12 Iulie 2010 11:43
tinea la mine dar nu stiu de ce e atat de incapatanat, ca eu nu i-am spus ca daca nu ma ia de nevasta gata o terminam, nu l-am cerut de barbat, a fost doar o intrebare daca are vreun gand pe mai departe atata tot. si am inteles ca nu crede ca poate sa faca pasul asta si ca nu e vina mea. a trait singur mai multi ani si a avut numa esecuri in relatiile pe care le-a avut.
am cerut un sfat cine a mai trecut prin asa ceva, poate ma poate ajuta.
sa mai intors sau a fugit pt totdeauna?
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 12:09
" i-am spus ca daca nu ma ia de nevasta gata o terminam, nu l-am cerut de barbat, "

Bravo fata! Acum stai si plangi daca esti gasca!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 12:13
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 10:04:34am facut o mare greseala, l-am intrebat daca are vreun plan cu mine pe mai departe si a fugit de mine, dar nu a dat de inteles din prima. Am mai vb dupa discutia aia apoi a disparut....:((
Vrea sa fim amici acum, dar eu nu pot e prea dureros sa il vad si sa nu fie al meu. de fugit a fugit dar oare se mai intoarce? avem o relatie de aproape 3 ani si de 2 luni nu mai suntem impreuna.
doar daca ne intalnim din greseala se opreste sa discute cu mine, dar nu da semne ca ar vrea sa ne mai vedem. ce sa fac sa il am inapoi.:(


Draga mea,
Intr-o situatie asemanatoare de-a ta ma aflu si eu. Doar ca in cazul meu, nu s-a ajuns la o despartire. Am stiut cand sa termin cu acest subiect.

E foarte bine, intr-un fel, ca i-ai pus in vedere si acest aspect. Daca e un barbat cu capul pe umeri, care stie ce vrea de la viata, o sa isi dea seama ca nici tu nu esti de ''multe usi'' si are garantia ca ceea ce traieste cu tine e cat se poate de serios.

Mie intotdeauna situatiile in care barbatii fug de casatorie mi-a ridicat o mare intrebare: de ce fug de responsabilitati? Sunt cumva coplesiti de faptul ca, poate, nu vor reusi sa tina piept problemelor? Sau oare inca considera ca nu si-au trait viata suficient incat sa isi aleaga o partenera pt restul vietii?

E o dilema... nerezolvata inca!

Eu te-as sfatui sa-i acorzi in primul rand, timp lui pt a-si da seama despre ce e vorba si cum este situatia in prezent. Numai asa poti primi un raspuns pertinent, si de ce nu, in favoarea ta.

Poate ca veti relua relatia din trecut si toate vor fi bune si frumoase.

Iar in cazul in care alege sa te piarda, nu te ingrijora, are balta peste! Cel care pierde va fi doar el! Pana la urma, visul tau de a deveni mireasa va deveni realitate! Bafta!!!
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 12:38
subliniez ca vad ca ati inteles altceva : NU I-AM SPUS CA DACA NU MA IA DE NEVASTA IL PARASESC, eu am cerut un sfat dar vad ca toata lumea imi sare in cap.

am fost gasca de ce trebuia sa imi dau eu singura seama ca nu vrea lucrul asta si sa plec eu de una singura fara sa mai intreb, si fara sa stiu care sunt dorintele lui.
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 12:38
De la: Barbie30, la data 2010-07-12 12:13:38" i-am spus ca daca nu ma ia de nevasta gata o terminam, nu l-am cerut de barbat, "

Bravo fata! Acum stai si plangi daca esti gasca!



Am gresit eu!Scuze!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 12:41
mersi lissa vad ca esti singura care m-a inteles, am rabdare i-am dat spatiu nu l-am stresat nu am tras de el, poate cum zici tu vom relua relatia cine stie. Timpul va decide asta.......
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 12:42
si uite-te cum m-ai citat pe mine " i-am zis ca daca nu ma ia de nevasta " iar eu am scris " NU i-am zis ca daca nu ma ia de nevasta" mai citeste o data ....
la mine exista un NU care la tine nu e in citat.
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 12:45
Am zis deja ca am gresit eu,dar i-ai spus ca vrei sa te mariti,ceea ce a fost de ajuns!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 12:47
da apoi am vazut ca ai corectat.
dar citeste mai sus mai e un caz ca si mine si totusi nu sau despartit
dar depinde de fiecare persoana si de caracterul lui :(
se pare ca eu am avut ghinion
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 13:03
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 12:42:43mersi lissa vad ca esti singura care m-a inteles, am rabdare i-am dat spatiu nu l-am stresat nu am tras de el, poate cum zici tu vom relua relatia cine stie. Timpul va decide asta.......


Nu te demoraliza pt parerile neasteptate care ti le-au lasat alte kudice din comunitate, pe-aici.
Incearca sa pui in balanta toate parerile care ti le impartasesc forumistele noastre, si TU singura sa decizi ce cale vrei sa urmezi in continuare! Noi nu ne putem baga in viata ta, nu putem decide pt tine. Putem doar sa-ti ''usuram'' catusi de putin munca istovitoare de ''gandire'', pt a economisi ceva energie.

Ai nevoie de asta, cred ca deja te afli in mijlocul luptei pe care sufletul si-o da cu mintea ta.

Timpul decide pt noi in foarte multe situatii... la fel cum tot el, ne vindeca ranile produse de anumite persoane care intra in viata noastra ...

Ai grija de tine si fi tare, indiferent ce decizie ar lua iubitul tau!
Aici gasesti suportul moral de care ai nevoie, trebuie doar sa ne ceri ajutorul!
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 13:08
Vai ce-mi place topicul asta!!! :P

In urma cu cateva saptamani am deschis un topic cu intrebarea: "de ce ne maritam? din dragoste sau pentru ca trebuie?" Eu am senzatia ca raspunsul tau este "pentru ca trebuie". O sa spui.."nuu nici vorba, eu il iubesc !!". Dar eu te contrazic inainte de a da raspunsul. Daca il iubeai nu faceai presiuni asupra lui. Nu ti-era bine asa cum erati? Noi femeile niciodata nu suntem multumite cu ce primim, tot timpul vrem mai mult si mai mult si cand nu ni se ofera ne suparam si mai mult incepem sa facem presiuni.

Poate omul nu era suficient de pregatit pentru a duce relatia la urmatorul nivel dar tie ti-a pasat numai de binele tau si-atat. Oare nu ti-ar fi placut ca intr-o zi sa vina el cu un inel de logodna, sa te ceara frumos de nevasta cand se simtea el pregatit s-o faca nu cand iti doreai numai tu?
_Cryssa_
Postat pe 12 Iulie 2010 13:13
n-am citit decat titlul ie mortal aviz amatoarelor....asteptati sa vina el cu propunerea.... ca altfel daca ii oferi tu...inelu', fuge nenea mancand pamantul!
miss_darine
Postat pe 12 Iulie 2010 13:17
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 12:38:48subliniez ca vad ca ati inteles altceva : NU I-AM SPUS CA DACA NU MA IA DE NEVASTA IL PARASESC, eu am cerut un sfat dar vad ca toata lumea imi sare in cap.

am fost gasca de ce trebuia sa imi dau eu singura seama ca nu vrea lucrul asta si sa plec eu de una singura fara sa mai intreb, si fara sa stiu care sunt dorintele lui.



I-ai dat de inteles! nu a fost atat de prost pe cum l-ai crezut.
El ce sa inteleaga cand tu-i zici ce ganduri are pe viitor cu tine?!
Tu ce ai intelege daca el te-at intreba asa ceva?
Ai intelege ca trebuie sa va apucati de pus ceapa in gradina?
Nu ii era oare lui destul de clar ca la asta faceai referire?.....la viitor, la casatorie.
Draga mea, fetele care-s " gaste" asa ca si tine oricand le pot avea baietii, barbatii.....el isi " traieste" tineretea stiind ca oricand se intoarce la tine.
Imi pare rau ca sunteti fete care nu stiti sa va respectati, mai bine sa va zica ca sunteti cu nasul pe sus decat gaste.
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 13:21
poate trebuia sa fi mai romantica,cu un buchet de flori,ingenunchiind si scotand inelul.....d aia s'a speriat ...ca i'ai spus'o in fata.......heloooooooooooo mai fetelor chiar atat d disperate sa fi'ti ,yoy domne!
mia_anais
Postat pe 12 Iulie 2010 13:22
are 43 de ani si eu 28
care "tinerete" sa mai traiasca ?????
kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 13:26
De la: mia_anais, la data 2010-07-12 13:22:14poate trebuia sa fi mai romantica,cu un buchet de flori,ingenunchiind si scotand inelul.....d aia s'a speriat ...ca i'ai spus'o in fata.......heloooooooooooo mai fetelor chiar atat d disperate sa fi'ti ,yoy domne!



De ce intotdeauna trebuie sa existe printre topicurile acestui forum si persoane care vor sa ''intepe'' pe cei aflati la suferinta, pe cei care fac eforturi de a-si deschide sufletul in fata noastra si de a imparti cu noi si bune si rele?

Oare nu puteti sa va limitati doar la subiect, fara a face referire la persoana in cauza?


E trist... foarte trist...

Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 13:27
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 13:26:59are 43 de ani si eu 28
care "tinerete" sa mai traiasca ?????


Nu pune la suflet toate comentariile rautacioase... ale unora dupa-aici!

Vor sa te faca sa te simti si mai prost decat te simti deja.
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 13:28
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 13:26:59are 43 de ani si eu 28
care "tinerete" sa mai traiasca ?????


Crezi ca la 43 e batran?
La anii lui ,10 ca tine " invarteste" pe degetul mic:)))
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 13:30
vad : ( unii intra aici doar pt a mai rade de suferinta altora

kudika227429
Postat pe 12 Iulie 2010 13:31
De la: kudika227429, la data 2010-07-12 13:31:32vad : ( unii intra aici doar pt a mai rade de suferinta altora



Da... unii, din pacate, pot face asta foarte usor. Fara remuscari!

Tu nu te demoraliza, capul sus si pieptu` inainte!

Trebuie sa mai existe persoane care sa te inteleaga.
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 13:33
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 13:27:01
De la: mia_anais, la data 2010-07-12 13:22:14poate trebuia sa fi mai romantica,cu un buchet de flori,ingenunchiind si scotand inelul.....d aia s'a speriat ...ca i'ai spus'o in fata.......heloooooooooooo mai fetelor chiar atat d disperate sa fi'ti ,yoy domne!



De ce intotdeauna trebuie sa existe printre topicurile acestui forum si persoane care vor sa ''intepe'' pe cei aflati la suferinta, pe cei care fac eforturi de a-si deschide sufletul in fata noastra si de a imparti cu noi si bune si rele?

Oare nu puteti sa va limitati doar la subiect, fara a face referire la persoana in cauza?


E trist... foarte trist...



Asa draga domnisoara, tu incurajeaza-o sa se umileasca pana la adanci batraneti.
Nu spun ca un " neant" poate sa o trezeasca la realitate, insa poate sa-i puna un semn de intrebare...ca-n zicala aceea cu :" cand zece-ti zic ca esti beat, e cazul sa mergi sa dormi".
Umiliti-va pana rade un cartier de voi.
Trist este ca nu va treziti.
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 13:35
De la: stem_29, la data 2010-07-12 13:35:46
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 13:27:01
De la: mia_anais, la data 2010-07-12 13:22:14poate trebuia sa fi mai romantica,cu un buchet de flori,ingenunchiind si scotand inelul.....d aia s'a speriat ...ca i'ai spus'o in fata.......heloooooooooooo mai fetelor chiar atat d disperate sa fi'ti ,yoy domne!



De ce intotdeauna trebuie sa existe printre topicurile acestui forum si persoane care vor sa ''intepe'' pe cei aflati la suferinta, pe cei care fac eforturi de a-si deschide sufletul in fata noastra si de a imparti cu noi si bune si rele?

Oare nu puteti sa va limitati doar la subiect, fara a face referire la persoana in cauza?


E trist... foarte trist...



Asa draga domnisoara, tu incurajeaza-o sa se umileasca pana la adanci batraneti.
Nu spun ca un " neant" poate sa o trezeasca la realitate, insa poate sa-i puna un semn de intrebare...ca-n zicala aceea cu :" cand zece-ti zic ca esti beat, e cazul sa mergi sa dormi".
Umiliti-va pana rade un cartier de voi.
Trist este ca nu va treziti.


Se poate trezi la realitate, cum spui tu si prin metode mai ''ortodoxe''....

Daca improsti cu noroi, crezi ca o trezesti la realitate?

Mai gandeste-te...


Si apropo, eu nu o incurajez la nimic. Ca dovada, citeste posturile mele. I-am sugerat sa ii acorde timp iubitului in primul rand, apoi.. timpului. Pt ca TIMPUL decide pt toti! E o regula general-valabila.
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 13:39
pai nu e normal ca la varsta asta sa nu'i mai trebuiasca sotie? ti'a zis bine cine ti'a zis ca esti gasca!
Shhh
Postat pe 12 Iulie 2010 13:45
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 13:39:54
De la: stem_29, la data 2010-07-12 13:35:46
De la: Lisssa, la data 2010-07-12 13:27:01
De la: mia_anais, la data 2010-07-12 13:22:14poate trebuia sa fi mai romantica,cu un buchet de flori,ingenunchiind si scotand inelul.....d aia s'a speriat ...ca i'ai spus'o in fata.......heloooooooooooo mai fetelor chiar atat d disperate sa fi'ti ,yoy domne!



De ce intotdeauna trebuie sa existe printre topicurile acestui forum si persoane care vor sa ''intepe'' pe cei aflati la suferinta, pe cei care fac eforturi de a-si deschide sufletul in fata noastra si de a imparti cu noi si bune si rele?

Oare nu puteti sa va limitati doar la subiect, fara a face referire la persoana in cauza?


E trist... foarte trist...





N-am improscat cu niciun noroi, s-a improscat ea singura asteptand un fat frumos la a doua tinerete cu fite, ea fata tinerica si cu perspective.
Da, pe dinastea care viseaza trebuie sa le " trezesti" brusc, altfel sta asa in ameteala pana face 40 de ani.
iar referitor la " limitati", nu, nu ne putem limita, atata timp cat postezi aici un subiect de orice gen, iti asumi " laudele" si " criticile" tuturor.
Eu cel putin incerc sa o " trezesc" tu o lalai.
Asa draga domnisoara, tu incurajeaza-o sa se umileasca pana la adanci batraneti.
Nu spun ca un " neant" poate sa o trezeasca la realitate, insa poate sa-i puna un semn de intrebare...ca-n zicala aceea cu :" cand zece-ti zic ca esti beat, e cazul sa mergi sa dormi".
Umiliti-va pana rade un cartier de voi.
Trist este ca nu va treziti.


Se poate trezi la realitate, cum spui tu si prin metode mai ''ortodoxe''....

Daca improsti cu noroi, crezi ca o trezesti la realitate?

Mai gandeste-te...


Si apropo, eu nu o incurajez la nimic. Ca dovada, citeste posturile mele. I-am sugerat sa ii acorde timp iubitului in primul rand, apoi.. timpului. Pt ca TIMPUL decide pt toti! E o regula general-valabila.
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac ?:(( 12 De la: bloody_queen 2 August 2010 17:18
Suport moral 4 De la: kudika505321 14 Septembrie 2012 14:09
Sfaturi ,va rog! 9 De la: Wynona 22 Martie 2012 09:44
cum sa il aduc inapoi ?:(( ce sa fac:(? 17 De la: kudika099681 4 Februarie 2010 15:07
Cum sa uit? 28 De la: kudika_21776 1 Decembrie 2012 00:57