Setari Cookie-uri

iar cosurile

Am si eu o problema cosurile,nu pe fata ci pe spate si nu stiu cum sa scap de ele.Astept sfaturi si remedii,multumesc.
Marybel
Postat pe 28 Ianuarie 2008 11:34
Dusuri mai dese.si sa fie cineva sa te spele pe spate.de exemplu mama ta, asta daca nu ti-e rusine de ea.asta e.se mai intampla.poate sa fie si o cauza interna, anumite modificari in organism, nu stiu, mai multe.A.....si sa bei multe ceaiuri, de galbenele,/ trei frati patati, sa mananci carne mai putina.Ceaiurile ajuta la detoxifierea organismului.Oricum, cred ca ar trebui sa stii daca exista anumite perioade cand iti apar, de exemplu, cand ai ciclu/urmeaza sa iti vina, ca baqnuiesc ca nu le ai tot timpul?
Ar fi bine sa mergi si la un dermatolog daca nu iti dispar.
Sa auzim de bine.

Postat pe 28 Ianuarie 2008 16:17
... nu e o solutie foarte buna mersul la dermatolog...cosurile apar si din cauza unei alimentatii necorespunzatoare..incearca sa consumi vitamina A..este foarte buna si o gasesti in morcovi in special...iar pt uscarea cosurilor si tratarea lor extern foloseste produse de a Forever Living Products sunt extraordinare....
Anna1102
Postat pe 31 Ianuarie 2008 21:14
zinerit e foarte bun... il gasesti in farmacie, eu am incercat si e exceptional :) il gasesti in farmacii la pretul de 27 de lei..cam asa

Postat pe 18 Februarie 2008 16:01
Eu aveam cosuri pe spate cand eram virgina. Acum imi apar destul de rar iarna. Foloseste si alifie de galbenele, fiindca cicatrizeaza urmele lasate de acele cosuri, te poti spala si cu ceai de galbenele
emyia
Postat pe 20 Februarie 2008 10:25
aveam si eu o perioada cind aveam cosuri pe spate si destul de multe, eu am folosit sapunul dove(sau cum se scrie)exfoliant, decite ori faceam baie ma spalam cu el pe spate si multumesc Lui D-zeu mi-au trecut.Incearca si tu ,poate i-ti face efectul.
carmennistoran
Postat pe 20 Februarie 2008 12:54
Da, intr-adevar Zynerit-ul e foarte eficient, usuca si indeparteaza rapid cosurile...dar in schimb, usuca si deshidrateaza pielea ingrozitor de tare. Eu l-am folosit pentru a indeparta cosurile de pe fata(mentionez ca am tenul mixt) si dupa un timp, a ajuns sa mi se usuce pielea pe fata in locurile unde aplicasem Zynerit si sa mi se exfolieze foarte tare :( Asa ca recomand consultarea unui dermatolog inainte.
Anca_89
Postat pe 20 Februarie 2008 22:00
Si eu aveam tone de cosuri pe spate cand eram virgina. si am incercat tot felul de tratamente, imi dispareau dar dupa o scurta perioada de timp reapareau; acum nu mai am probleme deloc; insa nu stiu care e situatia ta; succes sper sa le vii de hac

Postat pe 23 Februarie 2008 19:40
Vreti sa fiti frumoase fetelor ? Aduc o gama foarte larga de produse profesionale (si nu numai ) ,care se gasesc doar in saloane , din Statele Unite ale Americi la preturi foarte avantajoase ! Contactati-ma la afrodita.shop@yahoo.com pentru mai multe informatii si oferte de pret! www.afrodita.shopmarking.com va sta la dispozitie cu detalii despre produse in lb. engleza fiindca este site din America !
Produse profesionale ptr. par , unghii , corp , ceulita , fata , acnee ; parfumurii , produse de igiena , accesorii...etc

Postat pe 21 Aprilie 2008 00:22
incearca sa te speli cu sapun cu sulf, in locurile in care ai cosuri, si sa consumi mai multe fructe si legume, si mai putine grasimi.

Postat pe 6 Iulie 2008 12:07
zynerit`ul este un antibiotic ...l-am folosit si eu pentru fata intradevar da rezoltate foarte bune dar usuca tenul ..eu am folosit internsiv creme hidratante ..si am scapat de problema. Cosurile mai pot aparea si de la o infectie localizata in organism si netratata
seiyra
Postat pe 7 Iulie 2008 04:11
Eu folosesc o lotiune antiacnee de la Herbagen cu echinaceea si galbenele..nu e scumpa si chiar e ok...plus o lotiune de la Clean&Clear impotriva punctelor negre.Chiar imi sunt de ajutor. Succes!
simonique24
Postat pe 8 Iulie 2008 17:46
Cu Amway-ul asta..dai o caruta de bani pe produse...sunt ffff bune ..intr-adevar dar legat de acnee..uneori functioneaza ..alteori ..nu ..depinde de organism..am incercat si eu si fara nici un efect...asa k nu va mai apucati voi sa promiteti mare acu sarea degeaba..!!!
mihaimelania20042
Postat pe 11 Iulie 2008 12:05
intr-adevar produsele hemel si cele de la amway sunt excelente!!!!!! .. eu una folosesc de putin timp dar au dat niste rezultate spectaculoase.. cu un sampon de la amway am scapat de matreata iar uleiul de sportivi de la hemel e nbun pt orice fel de leziune rana etc ..
arynutz
Postat pe 31 Iulie 2008 10:02
bun* ..nu de alta dar se intelege nebun
arynutz
Postat pe 31 Iulie 2008 10:03
puteti incerca si pe site-ul www.cosmetice-4u.eu.dati-i un mesaj dnei doctor Mirela Wagner pe site sau pe id de mess nu uitati sa specificati varsta si problema in cauza.sunt anumite produse si scumpe dar intradevar bune si cu rezultate incantatoare.nu ezitati daca vreti sa fiti ffff frumoase si ingrijite.

Postat pe 4 August 2008 22:32
Buna.Si eu am avut probleme cu cosurile,am avut pe fata,gat, piept,spate...nu mai stiam cum sa scap de ele.Am incercat tot felul de produse,creme, am fost si la dermatolog ,dar fara nici un rezultat.Nici nu mai vroiam sa ies din casa,mi se parea ca se uita toata lumea la mine.Mi au trecut o perioada ,dar apoi mi au reaparut din nou..nu mai reuseam sa scap definitiv de ele.Pana cand am aflat de un produs si am scapt definit de acnee.De cand am luat acest tratament,am reusit sa scap definitiv de acnee.Sunt niste pastile,din plante naturale..care se iau una pe zi...este produs in SUA,este un tratament natural.Acum am un ten frumos si curat,cand ma privesc in oglinda parca nici nu mi vine a crede cum am reusit sa scap definitiv de acnee.Va recomand tuturor sa folositi aces produs..Eu am comandat online wwww.Tratament-antiacnee.ro
Incercati si voi,si veti ramane uimite ce ten veti avea.
gabriela_mary80
Postat pe 1 Septembrie 2008 15:39
Incearca Brevoxyl(crema, o poti gasi la farmacie..cam 20Ron ) si Retin A (crema ,o poti gasi deasemenea la farmacie,cam10Ron).Succes!!!
DANIELA_BARBU
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:56
buna! eu folosesc o crema pe baza de 9 plante...chiar asa se si cheama si da rezultate foarte bune...la mine una isi face efectul, in sensul ca in cateza zile le usuca si nu raman nici urme...sper sa'ti fie de folos :)
andy23
Postat pe 7 Septembrie 2008 00:17
ia de la farmacie BREVOXIl, e vreo 23 lei, si ai sa uiti de cosuri. In fiecare seara dai pe zona T, si n-ai sa ai cosuri, nici puncte negre........ten perfect.
Tubul o sa-ti ajunga pe 6 luni.

Bafta multa!!!
merycam
Postat pe 20 Septembrie 2008 12:11
Incercati o perioada sa luati pastile cu FE si cu ZN.Ca in principu lipsa acestor elemente genereaza aparitia cosurilor.Asta pe linga o dereglare hormonala care poate fi prezenta, desigur
Crichton
Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:07
consulta un dermatolog
mariana_remi
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:29
skinoren gel.Pe mine m-a ajutat f mult.
matracucu
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:21
Ciudat...citesc atatea pareri diferite in leg cu cosurile sau cu acneea..si mii de creme si preparate...la mine nici una nu a functionat...Zineryt usuca si arde pielea,Skinoren nu a fost destul de puternic...etc ..mai bine mergi la dermatolog si iti prescrie un tratament,nu te da cu ce iti cade in mana !
liza24_84
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:26
Incearca gama Revitol! Eu asa am scapat de ele! Intra pe www.revitol.ro parca. Sunt super bune produsele si chiar ti le recomand. Te pup si sper sa te ajute sfatul meu!
alexandraprecub
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:16
De la: Crichton, la data 2008-11-07 19:07:04Incercati o perioada sa luati pastile cu FE si cu ZN.Ca in principu lipsa acestor elemente genereaza aparitia cosurilor.Asta pe linga o dereglare hormonala care poate fi prezenta, desigur


Absolut 100% bun sfat.Si puteti adauga si un B6 de 100mg
micabis
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:59
Eu tot m am konfruntat cu aceasta problema (numai k eu le aveam pe fata),am folosit tot ce e posibil,am facut o multime de tratamente,kiar shi in spital am fost internata 5 saptamiini shi efectul era doartemporar.Incepind cu decembrie 2007i urmez tratamentul homeopatik,iti recomand shi tie sa consulti un homeopat,pe mine m a ajutat enorm...problema pe care o ai tu nu este lokala,tu ai o infectie in organism kare trebuie tratata conkomitent cu tratarea pielei.Pt pielea spatelui iti recomand produsele din seria PROPELER,inceark shi vezi,mie mi au placut.Iti urez succese
tusea_87
Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:57
buna...m-am uitat si eu pe site-ul lor si sincer ma tenteaza si pe mine...am incercat tot felul de tratamente care nu ma ajuta mai deloc..nu stiu ce sa mai fac. ..voiam sa te intreb in cat timp a dat rezultate si cat timp ar tb sa continui tratamentul?!
alexandra_lazar1989
Postat pe 2 Februarie 2009 12:50
ma adresam d-nei Gabriela _mary80
alexandra_lazar1989
Postat pe 2 Februarie 2009 12:53
De la: Anna1102, la data 2008-01-31 21:14:23... nu e o solutie foarte buna mersul la dermatolog...cosurile apar si din cauza unei alimentatii necorespunzatoare..incearca sa consumi vitamina A..este foarte buna si o gasesti in morcovi in special...iar pt uscarea cosurilor si tratarea lor extern foloseste produse de a Forever Living Products sunt extraordinare....

cea mai mare tampenie ape care am auzit-o........
everything_for_you
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Beneficiile Citricelor Asupra Sãnãtãþii ºi Frumuseþii 20 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 10:52
Ten gras si deshidratat? 9 De la: kudika017413 25 Mai 2014 17:04
ce ma fac cu cearcanele?? 8 De la: pamela_1 2 Iulie 2009 10:26
nu pot sa-l uit:(( 10 De la: rashela 12 Septembrie 2009 06:33
cosmetice 4 De la: awesome 5 Mai 2010 15:57