Setari Cookie-uri

zodii

Buna am si eu intrebare pt voi: atunci cand va cautati perechea tineti cont de zodie,daca va potriviti sau nu,sau nu este importanta zodia pt voi.AStept cat mai multe pareri.
Marybel
Postat pe 30 Ianuarie 2008 13:54
Parerea mea este ca zodiile calculate fix pentru data nasterii fiecaruia dintre cei doi, cu compatibilitati, cu o interpretare inteligenta, intuitiva a hartilor nasterii lor ar putea sa ajute.
In schimb horoscoapele astea comerciale care apar in reviste, la radio-tv dau doar generalitati si rareori se intampla sa se potriveasca.
Cel putin in cazul meu asta s-a intamplat.
Mai important decat zodia, este (zic eu) glasul inimii.
6262
Postat pe 30 Ianuarie 2008 14:32
niciodata nu am luat in calcul cu zodiile astea.si nici nu as face-o

Postat pe 30 Ianuarie 2008 16:48
..kred in legatura interioara dintre individ shi zodia sa,,,nu am vrut sa iau in seama ,insa realitatea mi-a dovedyt kontrariul ...
stelya
Postat pe 30 Ianuarie 2008 22:48
Nici eu nu merg pe principiul compatibilitatii in functie de zodii , dar totusi mi s`a intamplat sa cunosc diferite persoane in aceeasi zodie care erau definite cam de aceleasi trasaturi de caracter.In linii mari cred k e ceva adevar in caracteristicile fiecarei zodii, eu una ma regasesc in cadrul zodiei si ascendentului meu , dar sunt multi alti factori care contribuie la dezvoltarea unei personalitati , ca educatia, experienta de viata , etc.
Kittynelle
Postat pe 30 Ianuarie 2008 22:50
si pana la urma ce zodie sunteti? ...eu sagetator

Postat pe 31 Ianuarie 2008 10:04
varsator
Marybel
Postat pe 31 Ianuarie 2008 10:41
capricorn

Postat pe 31 Ianuarie 2008 12:55
..sagetator
stelya
Postat pe 31 Ianuarie 2008 20:45
gemeni

Postat pe 1 Februarie 2008 09:10
Eu cred in zodii cu toate ca mai demult mi se parea ca nu sunt relevante toate caracterisicile unei zodii pentru o persoana .De exemplu eu sunt Fecioara si sotul meu e Berbec ,si suntem atat de diferiti exact cum descriu astrologii sau poate asa e in fiecare casnicie cand lucrurile nu merg bine dai vina pe altceva.
21oana
Postat pe 1 Februarie 2008 12:19
Acum cred ca ar fi trebuit sa tine cont de zodie pentru ca eu sunt in zodia fecioarei iar sotul in berbec si nu e prea roz .Cred sincer ca daca m-as fi casatorit cu cineva intr-o zodie macar 50% compatibila cu a mea , in unele cazuri am fi tratat problemele altfel .Dar totul depinde de fiecare la urma urmei e un subiect prea complex si ar fi foarte multe lucruri de specificat.
21oana
Postat pe 1 Februarie 2008 12:25
cred in zodii...de multe ori s-au dovedit a fi adevarate....eu si iubitul meu suntem amandoi fecioara si ne completam f bn unul p celalalt!cred dar nu depind de ele,soarta ne-o facem si cu mana nostra!.
doryna_21
Postat pe 2 Februarie 2008 00:35
eu intotdeauna...mi-am intrebat prietenul inca de la primele intalniri "in ce zodie esti??"...e printre primele intrebari pe care le pun...;))...asa k in ceea ce ma priveste chestia cu zodiile si compatibilitatile e foarte importanta..ptr k s-a dovedit a fi adevarata , cu fiecare prieten cu fiecare relatie....
andreea2006
Postat pe 2 Februarie 2008 02:54
ok...in materie de zodii, cateodata ma sperii eu de mine ...pentru ca dupa atata timp, mi`am dat seama ca actionez strict in functie de zodie...nu vreau sa intru in detalii, pentru ca ...;)) anyway...
da, sunt un freeeek in materie de compatibilitati intre zodii. da, m`am despartit de cativa prieteni de`ai mei pentru ca eu consideram ca zodiile noastre nu erau compatibile... si lista de nebunii de genul acesta poate continua la nesfarsit.
momentan, am o relatie cu un super tip, evident a carui zodie se potriveste cu a mea :P
TheBlonde
Postat pe 2 Februarie 2008 06:47
rania, si eu sunt pasionata de zodiace.dar!!! nu le.am "ascultat" niciodata mai ales cand a venit vorba de relatii. important e sa.ti urmezi feeling.u. eu asa am facut. iubitul meu e varsator, eu fecioara. nicaieri nu am vazut sa scrie k suntem cuplul perfect ( desi noi consideram ca suntem), ci dimpotriva! k o sa ne luam de cap, k scoatem ce e mai urat din celalalt.nimic mai neadevarat. noi avem deja un an si ceva impreuna, la vara o sa ne mutam impreuna si cine stie ce.om face mai departe? ideea e sa ai incredere in instinctul tau.
l_diana_c
Postat pe 2 Februarie 2008 07:59
Eu sunt de acord cu pufflici....liniile de caracter sunt cam aceleasi ..zodia cu persoana...si cred cat de cat in zodii dar nu 100%...eu sunt rac si sunt cu un sagetator....daca va uitati la compatibilitate...mi-ti zice nu...si intr-adevar suntem f diferiti...el vrea diversitate eu stabilitate, nu ne intelegem...dar ne iubim si daca am combina cele 2 (stabilitate si diversitate) ar iesi cv frumos:o completare..eu as zice k ne completam...dar trebuie sa recunosc k este f greu sa mentinem o relatie...ne chinuim destul de mult pt k ne iubim...din acest punct de vedere compatibilitatile au dreptate.prietenii seriosi pe kre i-am avut au fost in zodiile cu cele mai reduse compatibilitati pt mine:))(berbec, sagetator si balanta) si cu toti 3 am stat cate 1 an, respectiv 1 an jumate...cu niic unul nu m-am inteles f bine dar tot asha...iubirea si-a spus cuvantul...si cateodata nu este deajuns sau la unul din cazuri a disparut...ma gandesc cum mi-ar fi daca as intalni un rac sau un scorpion sau un capricorn...daca cu ceilalti kre nu mi-au fost recomandati de zodiac in ruptul capului, am reusit sa tin o relatie:))
iulia12
Postat pe 5 Februarie 2008 12:41
Dar LEUL? ce parere aveti? Sunt leu si-mi plac lei.
Sa aud si eu niste pareri acolo...
OCTAIA
Postat pe 8 Februarie 2008 15:11
Gemeni

Postat pe 8 Februarie 2008 18:23
Poate ne si raspunde cineva cunoscator.Am avut surpriza sa fiu aleasa ..dupa zodie.
OCTAIA
Postat pe 8 Februarie 2008 18:41
Pick me pick me:D....eu sunt exceptia de la regula daca cititi despre sagetatori...dar sa pastrati lucrurile bune iar cele rele sal e inlocuiti cu altele bune:D ...ala sunt eu:D...

Postat pe 8 Februarie 2008 19:41
Nu nuuuuuu , nu pe Me1985 , nu alegeti niciodata un barbat Sagetator :)))))) Puuupiiii Me1985 , scuze , mai rad si eu un pic =))
Kittynelle
Postat pe 8 Februarie 2008 20:58
ca experienta reala eu sunt zodia FECIOATA sotia mea este LEU 4 AUGUST foarte multi prieteni au spus ca nu suntem compatibili din punctul de vedere al orgoliilor dar au trecut peste noa vreo 20 de ani avem 2 copii si o relatie perfecta din punctul meu de vedere ce spui daca ma luam dupe zodi s-au prieteni mai aveam toate astea?
vorodia
Postat pe 8 Februarie 2008 21:00
Nu cred doar in zodie ,dar la mine a fost asa cum mi s-a zis.vreau sa stiu si alte pareri ,nu sa fac pe "culta".Chiar era distractiv dar ...ar fi bine sa ne vedem "paru "din ochiu nostru.I-mi pare rau dar esti jalnic"vorodia".Sa-ti fie de bine.
OCTAIA
Postat pe 8 Februarie 2008 22:15
BUNA! Eu sunt VARSATOR...SUNT O PERSOANA MAI MULT DECAT :"TACANITA", DE ACEEA IMI PERMIT SA-MI DAU SI EU CU PAREREA DESPRE ZODIA "leu"(am vazut ca OCTAIA este interesata despre "masculii lei")...
DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE, LEII SUNT LASI, afemeiati(IUBESC TOATE FETELE FRUMOASE), MITOMANI, STIU SA IASA CU BINE DIN INCURCATURI APELAND LA CELE MAI PATETICE SCUZE, sunt foarte LENESI, adora sa fie alintati, rasfatati, sa le fie gadilat orgoliul...cu alte cuvinte sa fie intotdeauna ca ei...daca spui cum doresc ei esti buna...daca nu...TRAGEDIE!!! Din punctul lor de vedere numai ei au dreptate!!!Intotdeauna! CRED CA NU DEGEABA LI SE SPUNE LEILOR "CONDUCATORII ANIMALELOR"!!!
DE CE MI-AM PERMIS SA FAC ASEMENEA AFIRMATII? PENTRU CA TATA ESTE LEU, SORA-MEA ESTE LEOAICA, VERISOARA MEA ESTE LEOAICA, UN POTENTIAL IUBIT AL MEU ESTE LEU...
ASA CA...CUNOSC DESTUL DE BINE ACEASTA ZODIE!
DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE, CRED CA, AR TREBUI SA-L CUNOSTI MAI MULT INAINTE DE A TE IMPLICA INTR-O RELATIE!
INSA...CRED CA NU TREBUIE SA TII CONT DOAR DE SEMNUL ZODIACAL, CI DE MULTE ALTE ASPECTE...de exemplu: VARSTA, CARACTER, GESTURI, CERC DE PRIETENI, VOCABULAR...ETC...
FIECARE OM ESTE DEOSEBIT IN FELUL SAU...NU TREBUIE SA-I JUDECAM PE CEILALTI DOAR DUPA ZODIE!!!
p.s. "OCTAIA" :SPER SA-TI AJUTE LA CEVA "ABERATIILE" MELE!
PUPICI! WEEKEND PLACUT!

Postat pe 9 Februarie 2008 10:34
Ai dreptate remeya22,asa sunt LEII, dar asa sunt si eu :deci am nevoie de cineva sa-mi satisfaca orgoliu,adica sa-mi gasesc "nanasu"egalul de-a discuta,de-a lupta.Leul rebuie sa lupte pentrut fiecare lucru,daca nu-i lupta se plictiseste si...pleaca. Vei avea o viata plina langa un leu,tu care esti VARSATOR .Dr niciodata nu sti cum va fi maine,ploua sau e soare.Eu asa mi doresc sa traiesc ,din plin toate.Sa nu stiu dinainte ce mi se arata....
Putina nebunie nu strica ,prea ne-am "blazat" fara sa avem blazon.Va doresc un weekend plin de..soare,iubire,si nu uitati..a iubi ..e un verb..deci iubirea vine atunci cand..iubesti.

Postat pe 9 Februarie 2008 16:44
ha ha ha bunul simnt ma obliga sa nu raspund la provocari totusi va doresc numai bine
vorodia
Postat pe 9 Februarie 2008 21:54
eu cred in zodii...cel putin a mea se potriveste la toate zodiacele(chinezesc,arboricol,etc...)...nu mi-am ales sotul dupa zodie,dar si aici se potriveste:eu geamana..el leu...se zice ca e o casnicie durabila,dar plina de scantei si agitatie..iar in pat ...este cea mai buna combinatie...ha ha ha...si sa stiti ca asa e...am verificat timp de 20 de ani...asa caaa...eu cred ca totusi e ceva si cu zodiile astea...putin adevar exista in orice...poate nu 100%...dar...putin acolo...salve!!!

Postat pe 13 Februarie 2008 00:17
in cazul asta io ca varsator, ce trebuie sa fac?!?! dupa mintea mea e cea mai "smekera" zodie :))))
smecta
Postat pe 13 Februarie 2008 01:58
Eu sunt fecioara cumbinata cu leu, de 3 ani si merge f f bine. Avem o relatie f f intensa, nush cum se face ca si acum dupa 3 ani(inainte de el credeam ca nu poti fi indragostita mai mult de 6 luni max un an de o persoana..ca dup'aia ajungi sa te plictisesti) inca ma surprind...asa nush cum parca reindragostindu-ma de el ..si el la fel..nush parca atunci cand ne privim in ochi ne regasim si e la fel ca la inceput. Nu pot sa explic..poate pare aberant.

Intr-adevar ii cam place sa il alint, sa il rasfat, sa il laud etc(dar mie imi place sa am 'grija' de el asa incapatzanat cum e :)) )..tipic leilor:D ...si cam am de lucrat daca trebuie sa ii argumentez ceva..k tre' sa ma dau peste cap pana il fac sa RECUNOASCA o chestie. Afemeiat nu e..in nici un caz..dar ii plac femeile frumoase:D si cesh ce sa zic... m-a ales el dupa standardele lui..si are asa un fix cu mine(si nu ma supar!:)) . In rest cu mita nu..nu poat sa zic ca e genul care mituieste...dar intr-adevar are un talent deosebit de lucra cu oamenii si de a iesi din situatii neplacute...nush cum ..face ce face si iese basma curata:D. Mno cam atat despre leutzul meu. Si ce pot sa zic in general e ca mai stiu inca vreo 2 cupluri asa: ea fecioara, el leu si merg f bine. DAr probabil depinde si de persoana.

Postat pe 13 Februarie 2008 02:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa cred....oare vrea sa ne despartim si nu stie cum sa faca? 21 De la: cleopatra89 3 Februarie 2010 10:17
feng-shui... 7 De la: kudik-elea 16 Iulie 2014 18:50
relatia dintre ea berbec si el varsator 3 De la: kudika050245 19 August 2009 19:46
femeia balanta- cu barbatul varsator 10 De la: kudika103699 15 Iulie 2011 18:49
zodiile sunt de vina? 29 De la: Kathara 22 Aprilie 2009 01:19