Setari Cookie-uri

zodii

si eu vreau sa stiu cu cine se potrivesc varsatorii, nu e real ca se inteleg cu berbeci /balante , berbecii sunt prea conservatori si autoritari pt varsatori iar balantele prea aerieni si cu picioarele...pe Marte -de raci sa nu aud,sunt cei mai jegosi (sa nu ma injure cei ce sunt pe aici) cel putin din cati am cunoscut eu ,iar scorpionii gelosi si zgarciti iar sagatatorii curvari :)
lief
Postat pe 13 Februarie 2008 14:11
da, am citit tot ce ati scris,interesanta fiecare parere.Dar despre varsator nu stiti nimic?
Marybel
Postat pe 13 Februarie 2008 19:02
ba daaaa,despre barbatii din varsator (unii,cunoscuti de mine) sunt lenesi,delasatori,nu au initiativa, gelosi pana peste urechi, imaturi si f necomunicativi- vreau sa stiu mai multe despre barabtul capricorn
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 11:16
lief, ce ti-au facut tie varsatorii si racusorii?? nu-s de acord nicidecum cu ce-ai scris despre zodiile astea. dar poate asta inseamna si ca ar trebui sa ne lamurim ca nu toti oamenii dintr-o zodie sunt identici...asa ca, lief...eu zic ca racusorii sunt barbati foarte sensibili, si toti racusorii pe care-i cunosc asa sunt, inclusiv fratele meu...numa' ca trebuie sa sapi adanc in sufletelul lor s-ajungi la sensibilitatea aia, ca, uneori, la suprafata sunt foarte duri...si cu varsatorii, ma abtin, ca nu cunosc decat unul...asa ca nu pot generaliza...dar, oricum, varsatorul ala nu e deloc ca si varsatorii pe care i-ai cunoscut tu, dimpotriva....delasator, fara initiativa sau necomunicativ, nicidecum...poate cu gelozia s-o fi nimerit...

Postat pe 5 Martie 2008 12:55
aveti idee unde gasesc cel mai bun horoscop lunar? a! si am gasit ceva haios, apropo de discutia de mai sus:

http://www.mayra.ro/monden/gossip/horoscopul-defectelor-gemeni-si-rac.html

si mai sunt si celelalte zodii, trecute tot cu defecte:) haios si - parerea mea - realist:D
elena_star
Postat pe 5 Martie 2008 13:02
racii sunt sensibili,dar doar cu ei,cu altii sunt duri si taie in carne vie...ei sunt niste neintelesi ai sortii...in fine, despre varsatori,cel putin cei pe care i-am cunoscut eu,poate nu i-am cunoscut eu pe cei ce trebuia,insa ca sunt lenesi si delasatori nu ai cum sa ma contrazici,daca nu le spui sa stranga dupa ei mizeria,nici ca se gandesc ei- despre baietii din capricorn nu aveti nimic sa-mi spuneti ,apropo ?
lief
Postat pe 5 Martie 2008 14:45
Varsatorii se potrivesc cel mai bine cu varsatorii sau cu pesti...am citit pe undeva ca pe vorsatori nu-i poate intelege numai pesti si numai ei ii pot face sa ramana intr-o relatie mai mult timp.Nu ma iau dupa zodii , dar imi place sa citesc despre zodii(caracteristicile zodiilor) nu horoscopul (acela care il auzim dim. la tv sau la radio).
butterflylili
Postat pe 5 Martie 2008 15:54
varsatorii sunt persoane originale , au idei indraznete,le place tot ce e nou ,le place sa iasa din tiparul zilelor obisnuite,varsatorii sunt agitati...doresc tot timpul sa faca ceva nou si frumos,pesti sunt mai lenesi si niciodata nu-i va eclipsa pe varsatori (varsatorilor le place sa fie pe primul loc).
Bun nu trebuie neaparat sa ma credeti,zic si eu ce stiu,nu e valabil pentru toti cei care sunt in zodia varsator sau pesti,dar asa am citit!
butterflylili
Postat pe 5 Martie 2008 15:59
bai dar taurii ? ..:D ..taurii eu ..adica :D ..hehe intuitivi dar obsedanti mai ales in materie de relatie ..cum s`ar zice perseverenti incapatanati si fixati ..atatea calitati niciunde la un loc altundeva :))

Postat pe 5 Martie 2008 21:14
ei las,ca am vazut si in alte zodie asta cu incapatanarea si fixismul,respectiv la berbeci si varsatori :)
lief
Postat pe 6 Martie 2008 09:22
eu sunt 'berbeaca', si sunt de acord ca suntem (noi berbecii) incapatinati si un pic egoisti, un pic rautaciosi... dar avem si calitati, nu numai defecte. nu cred ca se poate generaliza, mai intervine si ascendentul. cele mai reusite relatii le-am avut cu berbecii , leii si scorpionii( zodii puternice).

Postat pe 6 Martie 2008 12:54
Apropo de compatibilitatile astea zodiacale, eu sunt Scorpioanca si am avut o relatie cu un barbat tot Scorpion.Doamneeeeeeee!Ce nebunieeeee!
Eram ca doua picaturi de apa (nascuti in aceeasi zi).
Normal ca s-a ales prafu'!Pai:
1)Gelosi amandoi.
2)Incapatanati amandoi.
3)Cand ne apucaaa ne intepam de ziceai ca e iadul pe pamant!!
4)Suspiciosi la culme (nu aveam incredere)
Ce sa mai, o lupta pe viata si pe moarte!Pana cand mi s-a acrit.
Si acum sunt asa de linistita cu un Capricorn iubaretz si atent, ca nici mie nu-mi vine sa cred! :)
Normal ca am citit compatibilitatea zodiacala si scrie numai de bine, dar, nu imi vine sa iau de bun ce scrie.Ca doar cu omul ala traiesti nu ?

Postat pe 6 Martie 2008 14:48
... eu tot varsator sunt si tot tacanita m-as caracteriza , asa cum s-a mai spus pe-aici .Dar zodia asta mi se pare geniala pt o femeie pt ca niciodata n-ai sa auzi ca plictiseste pe cineva ...plange , rade , vorbeste , toate intr-o dezordine organizata ...

Postat pe 26 Iunie 2008 11:32
De la: OCTAIA, la data 2008-02-08 15:11:41Dar LEUL? ce parere aveti? Sunt leu si-mi plac lei.
Sa aud si eu niste pareri acolo...

Well, OCTAIA, leeeul! Mai ca imi pare rau ca am sters blogul!!! Am sa fac o prescurtare: cel mai bun prieten al meu este zodia Leu. E un tip caruia ii place sa fie "alintat", e egocentrist si o recunoaste. El este centrul lumii sau nu este deloc, cam asta e teoria lui. Sigur ca nu-i face bine dar... mai rau e ca recunoaste. Acum Imgainati-va urmatoarea chestie: Pisica, Leu, Soare, Regele Soare si zodia Leu. Ce au toate in comun? Intr-un fel sau altul, asa am caracterizat eu zodiacul. Ca veni vorba: sunt Taur.
hottie_brownie
Postat pe 30 Iunie 2008 22:29
Pai eu ce sa zic...in mometul asta poate tin putin cont...adica inainte nu prea credeam in "chestia" asta in alegerea partenerului dupa zodie...bine asta nu inseamna ca daca undeva scrie ca nu ma potrivesc cu zodia respectiva nu o sa continui relatia cu acea persoana.Chestia asta cu zodiile este destul de controversata deoarece multi acuza ca unele persoane se lasa "pacalite" si isi aleg partenerii/partenerele mai mult in functie de zodie riscand sa ramana singuri/singure...cel putin asta spun unii critici la adresa astrologiei si tot ce tine de zodii.Eu stiu doar ca atunci cand cunosc o persoana noua iar pe anumite site-uri scrie ca zodiile nostre nu s-ar potrivi nu ma las deloc influentata...deoarece fiecare persoana este unica iar uneori descrierea astrologilor lasa de dorit.Peace all!Bafta!
honey_girl
Postat pe 2 Iulie 2008 18:26
tin cont..nu poti sa stii totul despre o persoana dar poti macar sa presupui..sau sa crezi ca el este asa, cum scrie in semnificatia zodiilor..desi..sunt si exceptii..
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 15:07
sa iti spun sincer acesta este primul lucru pe care il fac eu. mereu cind fac cunostinta cu un baiat il intreb ce zodie si apoi imi dau seama cam ce fel de personalitate are
gossip_girl89
Postat pe 4 Iulie 2008 15:18
hey...vad ca nu mai vorbiti despre compatibilitati(zodii)..pacat..era o tema interesanta..
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 16:07
hmmm..compatibilitatea asta intre zodii e un subiect haios, dar sa ramana doar atat. personal, mi s-a intamplat sa se potriveasca incompatibilitatea.eu sunt o racuta.Dar am cunoscut si oameni din aceeasi zodie, diferiti de la cer la pamant!Nu trebuie sa ne luam dupa asta cand cunoastem pe cineva, ci sa ne ascultam inima.Si subiectul asta sa ramana unul de amuzament si atat
DeeaCatalina
Postat pe 4 Iulie 2008 16:09
aha .. de acord..dar este interesant sa te imparti cu diferite cazuri si experiente..:P..cine stie poate ajuta la ceva..
;)
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 16:13
nu am tinut cont de zodie cind m-am casatoritdar s-a adeverit pe invers.eu sint sagetator si sint o familista convinsa(desi se zice ca sagetatorii sint mereu in cautare)iar sotul meu rac si el umbla dupa femei(desi se zice ca racul este familist).am divortat.deci in concluzie.....

Postat pe 6 Iulie 2008 09:21
Vedeti ca pana la urma nu conteaza asa mult ce zodie esti?Daca zodiacul te caracterizeaza asa si pe dincolo si o persoana se regaseste alta nu....ce mai...eu ma regasesc in descriere generala a zodiei balanta...dar sunt de parere ca al nostru caracter tine si de educatie(foarte mult).poop
seicaru_alice
Postat pe 6 Iulie 2008 18:36
Consider ca compatibilitatea intre zodii e foarte importanta,cu toate ca multe persoane,nu atrag atentie la asa ceva,dar de fapt ar trebui.Exista unele surse unde de exemplu leului(adica eu)nu coincide piatra sau culoarea,asta numai difera,in rest caracteristica generala a zodiei peste tot este aceeasi.Daca cineva ar incerca sa spuna ca nu este corect,atunci ias propune sa citeasca despre zodia sa in diverse carti,pe net sau alte surse si sa nu gaseasca macar 5 caracteristici cei apartin?E foarte important si in ce zodie este partenerul,deoarece asta actioneaza nu numai asupra compatibilitatii morale,dar si sexuale,si noi femeile asta trebuie sa cunoastem cel mai bine......exista parteneri pasivi si activi,senzuali si agresivi,desigur aici mai depinde si de educatie,de starea psihologica,de experiente,etc.Dar hai sa luam cazuri din viata:parintii mei-tata este taur(incapatinat,putin egoist,rabdator,obiectiv),mama e leu(ambitioasa,noncomformista,pasionala,lider),amidoi au cite o zodie puternica si intotdeuna nu stiu cine este inaite,idei sunt multe,planuri deasemenea dar fiecare o face pe a lui,nimeni nu vrea sa cedeze.Eu am iubi in zodia fecioara(foarte complicata zodie),dar sunt oameni deosebiti-au lumea lor in care nu fiecare este primit,ca sa ajungi cu o fecioara trebuie sa treci peste o gramada de ''teste'' si incercari pe care ti le pune in fata,dar daca ai trecut de aceste poti sa te consideri invingator.Eu sunt leu,deloc compatibila cu el,insa exista totusi posibilitatea sa gasim acele puncte comune.
In fine,incercati sa va aflati pe sine insusi si pe partenerul dmv,insa nu uitati ca zodiile au o priorite in a va construi viata.....astrele nu pot sa minta....
ciufi87
Postat pe 7 Iulie 2008 20:32
varsatorilor le merge cu parteneri din aceeasi zodie,sagetator,balanta(daca el este balanta,iar fata varsator),leu,gemeni,berbec,cel mai tare nu merge cu taur este total opus..........
ciufi87
Postat pe 7 Iulie 2008 21:09
referitor la zodii,yo sunt capricorn si iubitul meu,sau fostul iubit k ink nu stiu cum sta treaba,e leu nu suntem deloc compatibili dar extremele s atrag.sincer m as plictisi dc cineva ar fi deacord mereu cu me.imi place diversitatea,recunosc,el e un tip f mandru si orgolios dar nici yo nu ma las my prejos am azuit k leul e cea my rea zodie si cred k asa e pt k sunt tare mandrii d ei,f rasfatati,ei sunt cei my buni,cei my frumosi,cei my destepti...dar e ok sa fi f multumit d u si optimist...as vrea sa am si yo putin din caracterul leilor
madishu
Postat pe 8 Iulie 2008 19:48
apropo...stiti cumva cu c zodii este compatibil capricornul din p d v sentimental?sunt tare curioasa...
madishu
Postat pe 8 Iulie 2008 19:53
in niciun caz varsatorul nu merge cu pesti ,pt cine spunea mai sus ca se potrivesc....pestii sunt muuult prea plictisitori
lief
Postat pe 9 Iulie 2008 10:36
da , subscriu ...pestii sunt PLICTISITORI !

Postat pe 10 Iulie 2008 09:47
interesant,la mine e invers,eu sunt leu,el -fecioara,suntem impreuna de 2 ani de zile,suntem fericiti ca in prima zi,in aceasta relatie in fiecare zi se contruiesc trepte noi.El este suparacios rau,poate sa tina minte orice detaliu,chiar si ora cind s-a intimplat un lucru neplacut pentru el,in orice moment poate sa-si aduca aminte si sa o intoarca pe a lui,eu iubesc sa fiu alintata si iubita din plina insa nu tot timpul obtin ceea ce vreau,insa pentru fecioare nu conteaza cuvintele ,dar faptele si asta se observa.Eu incerc intotdeauna sa-l surprind cu ceva nou,insa fecioarelor nu le plac surprizele,fiindu-le frica de faptul ca sunt prea seriosi.Insa necatind la toate,suntem impreuna si ne iubim,nu este un afemeiat,chiar devotat as aspune si stiu ca ma iubeste cu adevarat......sper sa fim impreuna in continuare............
ciufi87
Postat pe 10 Iulie 2008 19:00
De la: madishu, la data 2008-07-08 19:53:45apropo...stiti cumva cu c zodii este compatibil capricornul din p d v sentimental?sunt tare curioasa...



cu capricornul se combina:capricorn,pesti,sagatator,scorpion,fecioara,
ciufi87
Postat pe 10 Iulie 2008 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre relatia dintre femeia fecioara si barbatul scorpion? 24 De la: _Nikki_ 18 August 2009 13:58
eu balanta el berbec 7 De la: just_laura 5 Iunie 2009 13:29
eu Scorpion ... el Berbec 7 De la: amr2009 29 Iulie 2009 20:05
Buna dimineata! 1 De la: Lyvyus 20 Aprilie 2010 10:21
as dori un sfat va rog:X 62 De la: MillaXo 12 Martie 2011 20:31