Setari Cookie-uri

cam complicat

ce stiti despre barbatii din zodia scorpion?am avut o relatie scurta cu unul dar am pastrat legatura la telefon si ne-am mai intalnit din cand in cand dar e tipul de persoana care nu poate avea o relatie stabila...umbla din floare in floare si ii place sa dea sperante fetelor desi noi pastram legatura de 5 luni....sincer nu stiu ce vrea.aveti vreo parere?
brunetika
Postat pe 3 Martie 2008 15:18
Am amici in zodia Scorpion si crede`ma k au relatii stabile. La un moment dat a fost un tip in aceasta zodie care a tinut f mult la mine , unul dintre cei mai speciali oameni pe care i`am intalnit , dar nu am fost impreuna din alte motive! Eu zic sa nu pui instabilitatea lui pe seama zodiei , poate pe seama varstei , poate inca nu s`a maturizat indeajuns!
Kittynelle
Postat pe 3 Martie 2008 16:56
eu nu cred ca e vorba de zodie sau ca zodia conteaza....importante sunt caracterul,felul omului,ce isi doreste,ce vrea si nu in ultimul rand ce si cat poate.

daca nu e pt. tine si asa cum ai vrea tu nu te crampona,nu zodia e "vinovata".
conteaza
Postat pe 3 Martie 2008 19:46
eu sunt cu un scorpion de 7 ani si ne vom casatori anul asta. vb de al meu ca nu-i cunosc pe toti. e tandru si-n acelasi timp barbat adevarat.ambitios si dornic sa domine, ii plac provocarile si nu ma plictisesc langa el ca nu duce lipsa de inventivitate si inspiratie. si cu riscul de a fi indecenta se spune ca-s al dracului de buni in pat.parol!!!

Postat pe 3 Martie 2008 21:07
cred si eu ca nu conteaza doar zodia. e-adevarat ca persoanele nascute intr-o anumite perioada din an, intr-o anumita zodie, au, de obicei, unele trasaturi caracteriale comune, dar cred ca nu putem sa reducem la asta tot. ca, in definitiv, fiecare persoana e diferita de alta, si zodia nu te face identic cu toate celelalte persoane nascute in aceeasi perioada cu tine. daca iti da sperante aiurea, nu cred ca e pentru ca e scorpion, ci pentru ca asa e stilul lui. asa ca, parerea mea, nu iti bate prea tare capul cu zodiile, vezi mai bine ce-i poate lui capul si, daca zici ca-i fluturas care zboara din floare in floare, si nu vrei sa fii si tu doar o floare din colectie, las-o balta...sau na, poate vrei, ca macar ramai cu ce zice vivi, o experienta sexula reusita, daca iti doresti numai asta...dar poate ai ghinion, si scorpionul tau n-o fi chiar asa bun!

Postat pe 4 Martie 2008 06:28
parerea mea Brunetika, este ca barbatii scorpioni sunt extrem de profitori, iar daca are posibilitatea de a profita de mai multe fete asa va face. Stiu ca sunt in stare sa aiba si o relatie de durata daca acest lucru devine pentru ei mai profitabil decat sa aiba aventuri. Ii plac femeile sexy, bazeaza-te pe acest lucru. Si ai grija sa nu te arzi.
Erika_blue_eyes
Postat pe 11 Iulie 2008 11:34
Sa zicem k nu toti se inscriu in caracteristicile varstei.Sincer... am cunoscut multi scorpioni si ii consider tacit,periculosi. De ce? Sunt acel gen de oameni ce tac ...si fac,te aproba si sunt de-acord cu tine dar te sapa.Cat despre scorpionii in relatziile cu sexul opus,am cel mai bun exemplu:fratele meu,un scorpion desavarsit,care dak nu are cate 2-3 iubite in acelasi timp,nu se simte bine :))
_Patricya_
Postat pe 12 Iulie 2008 06:29
nu stiu cum s-a intamplat, dar toti baietii (barbatii) de care m-am indragostit au fost scorpioni.Cu toate ca intre zodiile noastre nu este prea mare compatibilitate... Daca reusesti sa ii intri in suflet, te va scoate foarte greu daca va simti ca esti sincera si ca poate gasi in tine un prieten bun inainte de toate. Pe de alta parte, scorpionii sunt foarte razbunatori si nu uita niciodata atunci cand cineva ii raneste , razbunandu-se si dupa ani buni. Se daruiesc cu totul daca stii sa ii faci sa se simt a deosebiti. Fiecare este unic, dar ...toti sunt a fel- arata-i afectiune si zapaceste-l cu senzualitate , incearca sa pari sincera in tot ce faci si, de ce nu, chiar fii sincera in tot ce faci !
andaluzia
Postat pe 21 Iulie 2008 09:30
am avut o rel d 3 ani cu un scorpion...si sincer am numai vb d bine despr el...acum nah d curand am cunoscut un alt scorpion care este total opus la c stiam din relatia respectiva...

Postat pe 21 Iulie 2008 11:57
Am avut si eu o relatie cu un scorpion, mi se parea ca e foarte orgolios, nu imi dadea dreptate nici cand aveam, ma punea intr-o lumina proasta.Daca nu ii faceam pe plac ma innebunea cu reprosuri...Si am scapat destul de greu de el, nu accepta sa piarda probabil.Avea si parti bune, dar mai putine.

Insa mai cunosc un alt scorpion care nu mi-a facut niciodata nici un rau, nu mi-a gresit cu nimic, a fost alaturi de mine cand a simtit ca e nevoie.Deci depinde de om, nu de zodie,clar
DeeaCatalina
Postat pe 2 August 2008 22:30
Scorpionii sunt firi razbunatoare,nu uita niciodata si se razbuna cind le vine mai bine Dar sunt buni,sensibili atenti si destul de statornici
marinela_diana
Postat pe 9 Septembrie 2008 21:48
nu-mi vine sa cred ca inca raportati fidelitatea unui om la zodieee!! in afara de mici afinitati cu definitia semnului, restul este groaznic de relativ...iti dau exemple de la berbec pana la pesti de acte de infidelitate...si invers
lorelay_me
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:41
...Eu sunt in zodia scorpionului si am avut o relatie cu un baiat din aceeasi zodie. Sincer sa-ti din cate stiu eu cei din zodia scorpionului sunt persoane foarte stabile, aici referindu-ma la o relatie, trebuie sa-i daruiesti ceea ce are nevoie si el iti va inapoia dublu si de cele mai multe ori vei ramane uimita. Din pacate eu m-am despartit de el ptr. ca m-am intors la o fosta iubire nu ca mi-ar fi facut el ceva, iti mai pot spune ca sunt foarte misteriosi dar in acelasi timp foarte inventivi si niciodata nu te poti plictisi langa ei. Au o energie si o pofta de viata neimaginabila, eu pot spune ca ma mandresc ca sunt nascuta in zodia scorpionului, am o energie si o pofta de viata, incerc sa traiesc orice moment la intensitate maxima ptr. ca azi esti maine se poate intampla ceva. Daca mai ai si alte intrebari nu ezita sa le pui!!!
khristine
Postat pe 18 Noiembrie 2008 23:00
BARBATII nativi scorpioni ii invata pe ceilalti ca IUBIREA ESTE PASIUNE, ei sunt capabili sa coboare in cele mai mari infernuri si sa urce pe cele mai inalte culmi in numele iubirii. Ei ii invata pe ceilalti secretul TRANSFORMARII oricarei situatii din bine in rau (uneori cei perversi o pot face si invers)
all_the_love
Postat pe 18 Noiembrie 2008 23:14
De la: brunetika, la data 2008-03-03 15:18:14ce stiti despre barbatii din zodia scorpion?am avut o relatie scurta cu unul dar am pastrat legatura la telefon si ne-am mai intalnit din cand in cand dar e tipul de persoana care nu poate avea o relatie stabila...umbla din floare in floare si ii place sa dea sperante fetelor desi noi pastram legatura de 5 luni....sincer nu stiu ce vrea.aveti vreo parere?

"Trei ierzi cucuiezi
Usa mamii descuati
Ca mama va aduce voua
Un topic de zodie noua"
Full_Metal_Jacket
Postat pe 18 Noiembrie 2008 23:41
nu sunt genul care pune foarte mare pretz pe ce spun zodiacurile..insa, intamplator, viata mi'a oferit 2 barbatzi scoprioni. si amandoi au vrut sa imi petrec restul vietzii cu ei, adica am fost ceruta in casatorie de amandoi. cu primul scorpion am stat aproape un an, dupa care m'a cerut..era innebunit dupa mine..nu era chiar genul care sa umble din floare in floare, era foarte ambitios si isi ducea intotdeauna planurile la bun sfarsit..dar, daca i se ivea ocazia sa poleneze o floricica, nu o rata.. infine, dupa aceea m'a cunoscut, si era pur si simplu nebun, topit dupa mine in toate sensurile..
howeva..
da doua luni dupa cererea astuia in casatorie, am intalnit cel de'al doilea scorpion, (si ultimul!) din viatza mea.. era cu siguranta genul care umbla din floare'n floare, nu rata o ocazie, a avut o gramada de aventuri si cu femei maritate etc etc..........
l'am cunoscut de revelion, si dupa o luna de zile in care ne'am frecventat ca iubitzi, m'am mutat cu el.. dupa doua luni ce ne cunosteam, m'a cerut si el..
si cu el am ramas...... s'a skimbat exxxxxxxxxtrem de mult...deci nu'mi venea sa cred, pur si simplu, ca am putut intalni o persoana ca el...ne intelegem perfect intru tot, si ce e si mai frumos, e ca avem cam aceleasi planuri de viitor..
peste vreo 3 saptamani ne mutam intr'un alt apartam, doar noi doi..( pe mom stam cu fratele si varusu)..e super belea, ca avem aceleasi tzeluri, si cam aceleasi principii..
deci toate astea sa'ti spun ce mult difera caracterele unor persoane din aceeasi zodie..cu primul nu m'am gandit, nici nu mi'am imaginat o viatza cu el, era complet total diferitd de al doilea scorpion, alaturi de care visez la un trai comun, o familie, o casa si un copil.. si mai ales ca, avand aceleasi idei de viitor, ne putem impartasi preocuparile si victoriile.. si in final, iti spun ca si eu sunt tot scorpion..
tine minte.. ca o femeie, daca vrea, poate skimba intru totul un barbat..totul tine de vointa..
dar, ideal e sa fi tu insati.. in asa fel, nu risti ca el sa redevina, pste vreo catziva ani, barbatul pe care l'ai cunoscut la inceput..
PurpleDreams
Postat pe 20 Aprilie 2009 12:59
De la: andaluzia, la data 2008-07-21 09:30:19 nu stiu cum s-a intamplat, dar toti baietii (barbatii) de care m-am indragostit au fost scorpioni.Cu toate ca intre zodiile noastre nu este prea mare compatibilitate... Daca reusesti sa ii intri in suflet, te va scoate foarte greu daca va simti ca esti sincera si ca poate gasi in tine un prieten bun inainte de toate. Pe de alta parte, scorpionii sunt foarte razbunatori si nu uita niciodata atunci cand cineva ii raneste , razbunandu-se si dupa ani buni. Se daruiesc cu totul daca stii sa ii faci sa se simt a deosebiti. Fiecare este unic, dar ...toti sunt a fel- arata-i afectiune si zapaceste-l cu senzualitate , incearca sa pari sincera in tot ce faci si, de ce nu, chiar fii sincera in tot ce faci !


super perfect de acord!
PurpleDreams
Postat pe 20 Aprilie 2009 13:02
De la: hajnalcsilag, la data 2008-07-11 11:34:21parerea mea Brunetika, este ca barbatii scorpioni sunt extrem de profitori, iar daca are posibilitatea de a profita de mai multe fete asa va face. Stiu ca sunt in stare sa aiba si o relatie de durata daca acest lucru devine pentru ei mai profitabil decat sa aiba aventuri. Ii plac femeile sexy, bazeaza-te pe acest lucru. Si ai grija sa nu te arzi.


sexy, elegante, inteligente, mature, si care stiu sa le starneasca imaginatia si fanteziile..o spun dintr'o experienta foarte legata de trairile mele...
PurpleDreams
Postat pe 20 Aprilie 2009 13:08
sh eu am avut un iubit scorpion,sh am avut o rel d 8 luni,dar el m-a inselat sh sunt niste profitori,asa k aveti grija cu cei din zodia scorpion.eu sunt zodia gemeni,oare cu c zodie sunt compatibila?k am avut sh relatii cu balanta sh nik,cu un berbec kre am avut o rel d un an jum sh p kre il iubesc sh mi-e f greu sa trec peste.cu ce zodia as fi compatibila?
kudika056203
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:06
Nu trebuie sa generalizezi acum...daca unu e asa. n-or fi toti, cine stie, poate ai sa dai de unul stabil tot din zodia asta. uite, prietenul meu e scorpion si este loial si la locul lui si suntem de 1 an jumate impreuna ;)
Gabrielle_mereu
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:12
din cate stiu eu gemenii sunt compatibili cu balanta, varsatorul, cu alti gemeni si cu zodiile de foc (sagetator, leu, berbec), dar nu e o regula!
Gabrielle_mereu
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am si eo o intrb;;) 9 De la: kudika081126 10 Decembrie 2009 00:54
Am nevoie de un sfat, va roog 9 De la: Bandy 2 Mai 2009 23:05
BARBATUL TAUR - FEMEIA BERBEC(OARE POT SUPRAVIETUI IMPREUNA PENTRU MULT TIMP ACESTI NATIVI DEOSEBIT DE INCAPATANATI?) 7 De la: paula27 20 Noiembrie 2011 09:29
femeia pesti si barbatul taur..??? 88 De la: inna13 15 Octombrie 2011 12:07
eu balanta el pesti 7 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 15:30