Setari Cookie-uri

tatuajele

De la: _iluzie_, la data 2008-10-14 14:21:32hm....VREAU TATUAJ ! VREAU TATUAJ!
E AIUREA? E COOL? E INTERESANT? E IESIT DIN MODA?.....E barbar, urit, aiurea....Nu-mi pasa....
Sint hotarita, si asta fac...in curind. Cine are modele de scorpioni, poate ma ajuta si pe mine.....pllllsssss.....

da cauta singura
pe google
http://www.remistattoo.com/gallery2/download-5808-4/Skorpion_tattoo.jpg

http://images.google.de/images?hl=de&client=firefox-a&rls=org.mozilla:de:official&hs=c3p&resnum=0&q=tattoo%20skorpion&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

hai tia fost lene sa cauti poze:P dar daca vrei iti mai caut
dar scrie-mi mesag;-)

Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Octombrie 2008 22:56
MS... esti tare receptiva....
Am cautat pe google, dar nu am gasit un scorpion :adevarat:
Acum verific adresele de la tine....

Hmmmmm........ce de sunt! Sigur gasesc ceva sa-mi placa !!! Ms mult de tot !!!
_iluzie_
Postat pe 15 Octombrie 2008 09:42
De la: barbara2308, la data 2008-04-18 16:49:54buna..are dreptate Oana in privinta tatuajelor insa o contrazic la ultima parte. Si eu am luat hotararea de a renunta la tatuaj anul trecut si am apelat la un chirurg estetician. A fost nevoie de 4sedinte la o luna interval si chiar nu am simtit nici o arsura.
....salut ma numesc dana si am fost acum o saptamana la lasermed in bucuresti si am facut o prima sedinta de scoatere de tatuaj si asistenta care mo-a facut operatia a zis ca o sa imi apara coaja si a trecut o saptamana si inca nu mi-a aparut...si nu inteleg de ce...am facut acum 2 ani jumate tatuaju dar la cineva nu la un profesionist si il am pe spate e cam de o palma da e groaznic de urat....si m-ar interesa care si-a scos tatuaju daca i s-a facut coaje dupa....cum a ramas pielea daca se vad efectele operatiei cu laser..va multumesc astept un raspuns

Postat pe 10 Februarie 2009 21:40
Sora mea se tot chinuie sa-si scoata un tatuaj si stiu ca este scump si dureros......intre timp eu ma gandesc din ce in ce mai serios sa imi fac unul in zona inghinala, pt k m-am gtandit k acela este un loc la care nu are nimeni acces fara acordul meu :p....doar ca imi este teama de durere fiind o zona f sensibila, cine are in zona aceea ar putea sa-mi spuna daca e suportabila durerea si in cat timp trece?
kiki_1234
Postat pe 3 Iunie 2009 15:49
intre timp mi-am mai facut 2 tatuaje :) unul pe ceafa micut si unul langa glezna pe piciorul drept. sunt incantata de ele, mai ales ca fiecare are semnificatia lui pentru mine. dar treaba cu "trebuie sa fii absolut sigur ca le vrei", ramane valabila.
pretty_me
Postat pe 3 Iunie 2009 23:06
Si eu de trei ani am tot vrut sa imi fac un tatuaj...dar mi-a fost foarte groaza de ace...de durere...pana acum o luna cand mi-am facut curaj si am mers la un salon sa mi-l fac...modelul l-am avut de o vreme...trecusem printr-o perioada grea dar care a avut o semnificatie foarte importanta ptr mine...iar dupa ce am trecut de perioada asta mi-am facut tatuajul ... pe omoplatul stang...si culmea nu m-a durut mai tare decat atunci cand ma depilam cu aparatul electric...acum depinde si de zona unde vrei sa ti-l faci...oricum tr sa te gandesti foarte bine.
jowanna2006
Postat pe 4 Iunie 2009 18:16
Si eu am unul tot pe omplatul stang dar au fost momente in care simteam de parca ma taie cu bisturiul :)) luna viitoare imi mai fac unul, decat sa sterg un tatuaj care nu il mai doresc prefer sa bat altul peste el, e mult mai practic :))
felixcat
Postat pe 21 Iunie 2009 19:25
Preturi de Romania..ca la prosti :-j

Postat pe 24 Iunie 2009 10:07
Eu am un tatuaj pe pikior mare ,...Regret ca mi lam facut....cum pot sa il indepartez?????

ai mei nu stiu de faza asta am doar 14 ani
kudika355428
Postat pe 19 Ianuarie 2011 20:46
eu am un tatuaj si desi il am de 1 an nu regret delok si sunt sigura ca nu o sa regret niciodata.ganditiva bine cand vreti sa faceti, unde si ce vreti sa faceti.eu am scris numele iubitului meu.kiar daca nu o sa mai fim impreuna nu o sa mi para rau,sunt sigura.vroiam sa mi fac un tatuaj si tot cautam pe net modele,pana am gasit modele de tatuaje cu caracetre speciale.am scris numele lui cu un caracter dragutz,mi a placut,iar a doua zi am fost si mi l am facut.bafta tuturor
kudika098097
Postat pe 21 Ianuarie 2011 21:10
Eu am incercat sa imi scot un tatuaj de pe spate cu carne de vita... tatuajul este destul de mare .. sincer ma asteptam sa fie mult mai dureros dar mai mare e frica :D rezultatele au fost mult mai bune decat ma asteptam .. se vede foarte putin urma :)
sonia666
Postat pe 1 Februarie 2012 19:46
Este de preferat sa fie un tatuaj care va reprezinta in general, nu doar o stare de moment pentru ca ramane acolo si dupa ce ne schimbam starea.
Fitness_Trainer
Postat pe 10 Februarie 2012 15:12
Sonia666 te-a dorut? eo am pe mana , la incheietura si nu e foarte mare.cum ti-la scos?cu intepaturi pe carne sau?imi poti spune te rog :)
kudika510023
Postat pe 20 Februarie 2012 14:25
Si eu am un mic tatuaj in partea dreapta a abdomenului, mi la descoperit mama iar acum vrea sa mi-l scot dar nici nu are idee cum o s-o fac, in schimb ma gandisem sa-l camuflez cu culoarea pielii..nu stiu daca se gaseste usor culoarea asta.. Voi ce credeti sa gaseste usor?
kudika_24912
Postat pe 5 Ianuarie 2013 22:06
daca ti l-a descoperit ma-ta... ... se gaseste usor
EXCELENTUL
Postat pe 5 Ianuarie 2013 22:10
mda..am citit pe net ca datorita carnii de vita cerneala tatuajului poate fi absorbita..dar nu m-am documentat foarte bine incat sa fiu sigura de asta.:D
kudika_24912
Postat pe 7 Ianuarie 2013 00:50
pai tu ai carne de vita? credeam ca esti humanoida-femeie
EXCELENTUL
Postat pe 7 Ianuarie 2013 07:29
Scapa de tatuajele nedorite prin cea mai sigura metoda,fara cicatrici si efecte secundare,prin cea mai eficace si noua metoda-laser Yag Nd Q-Switched la salonul Laserclear din Arad.
Procedura consta in absorbtia de catre vopsea a energiei laserului care trece prin piele, iar in urma acestei absorbtii rezulta caldura. Aceasta caldura cauzeaza fragmentarea particulelor de pigment in particule mici. Odata cu fragmentarea acestor particule de pigment se va observa atenuarea tatuajului iar cu timpul particulele fragmentate de pigment vor fi eliminate de catre organism.
O inlaturare completa a tatuajului cu acest laser se face in aproximativ 6-8 sedinte, de obicei la o distanta de 4-6 saptamani.
O sedinta dureaza aproximativ intre 15-30 de minute in functie de dimensiunile tatuajului.
kudika_35579
Postat pe 27 Mai 2013 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare... 22 De la: naddya18 22 Septembrie 2009 16:48
cel mai bun medic estetician- de rinoplastie 6 De la: kudika_1001649 30 Martie 2016 15:20
hair stylisti 10 De la: kudika365624 9 Februarie 2011 23:46
CURSURI DE CALIFICARE SI INITIERE 38 De la: sweet_ioana 2 Septembrie 2009 21:04
operatia cu laser de corectie a vederii 21 De la: aleena83 10 Iunie 2016 09:39