Setari Cookie-uri

De la ce varsta ar fii indicat sa imi incep viatza sexuala???

hello!!! .... Am 15 ani si am mai multe intrebari...

in ultimul timp ma gandesc la chestia asta...la ce varsta e cel mai potrivit sa imi incep viata sexuala???

sincer eu nu ma simt ink pregatita pentru asta ... insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil...
...Voi credeti k inca mai tine faza sa ramai virgina pana dupa casatorie??mie mi se pare cam demodat uneori...

voi la ce varsta vati inceput viata sexuala???in ce loc???cu cine???...
pt fete*..cat de intensa e durerea???

astept raspuns...
_emiLy_
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:46
Cand intalnesti un baiat care-ti place rau de tot.
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:50
Imagineaza-ti un boboc de trandafir caruia tu vrei sa-i deschizi fortat corola. Cam asa esti tu acum si de altfel orice fata pana la 18 ani este la fel. Oricum, nicio persoana cu intentii bune nu-ti va putea da un sfat clar legat de varsta la care sa-ti incepi viata sexuala. Dar daca tu consideri ca e cool sa nu mai fii virgina, este opinia ta.
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:51
Cu majoratul, draguto!
Pana atunci bucura-te de ceea ce inseamna iubire platonica... Saruturi pe banca-n parc, la film, vorbit cate'n luna si in stele... Perioada asta n-o mai aduci inapoi! Bucura-te de ea, e superba!
De sex o sa ai timp, nu-ti fa probleme!

Si daca pan'la majorat nu-l gasesti pe Fat-Frumos, atunci nu-ti fa probleme, vine el
Dor_a
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:54
Hello Doraaaaaaaa!!! Fata mea, tu nu stii ca sexul e un must have al generatiei 16-18? Offffffff, esti depasita draga mea!
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:56
da si pe bobocul ala il cam mananca radacina

"insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil"

asta e chiar buna virginitate=penibil de ce? ca nu esti in pas cu restul? nu esti cool?
stii cum e? o sa fii virgina o sa rada altele de tine, nu o sa mai fii...... intri in alta categorie asa e lumea
tu fa ce vrei si cand vrei, ce simti.....nu te grabi in decizii
bafta

Adi_Zu_
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:57
De la: Lucia1971, la data 2009-04-19 18:56:41Hello Doraaaaaaaa!!! Fata mea, tu nu stii ca sexul e un must have al generatiei 16-18? Offffffff, esti depasita draga mea!


Hristos a inviat, Lucia!
Sunt depasita, nu? Da, bai pui, da' ce frumos e...
Pai d'aia ii zic ei, sa fie originala... Sa nu faca ce face turma...
Dor_a
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:59
Adevarat a-nviat!
Dora draga, nu mai gandi cu capul tau de 20 si... de ani ci cu ala de 15-16. Daca nu poti, nu dispera. Cand te apropii de 40 asa ca mine simti cum iti regreseaza creierul si pana ajungiu sa dai in mintea copiilor treci prin adolescenta din nou. Deci... mai ai o sansa...
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:02
Emyli_Maria ..dar ce te preocupa asa tare problema asta daca nu te simti pregatita (nici nu trebuie) nu o face
ralu_zar
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:14
De la: Lucia1971, la data 2009-04-19 19:02:37Adevarat a-nviat!
Dora draga, nu mai gandi cu capul tau de 20 si... de ani ci cu ala de 15-16. Daca nu poti, nu dispera. Cand te apropii de 40 asa ca mine simti cum iti regreseaza creierul si pana ajungiu sa dai in mintea copiilor treci prin adolescenta din nou. Deci... mai ai o sansa...


Puiutz, eu vreau sa te cred, da' parca nu-mi iese
Am io asa, ideea asta, ca lucrurile trebe facute la timpul lor, altfel lasa zgarieturi si cicatrici, sau rabufnesc cand ti-e lumea mai draga...
CE te faci daca o apuca dragostea adolescentina cand are copii de scoala?
Dor_a
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:17
Mai, n-o lua prea inainte! Fata voia mai intai sa scape de stresu' virginitatii si pe urma probabil deschidea un nou topic legat de contraceptie, apoi altul despre avorturi, apoi altul despre magaru' care a parasit-o... Si tot asa... pana la adanci batraneti...
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 20:18
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 22:25
17-18...cel putin asta e parerea mea :)
andrusk113
Postat pe 13 Iunie 2009 13:32

Inceperea vietii sexuale presupune sa ai varsta la care fizic si mental sa fii pregatita pentru asta. Dupa ce te-ai pus bine la punct cu ceea ce inseamna viata sexuala:protectie, igiena, pericole, urmari....... spor!

"insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil" Te-as intreba: te-ai simtit desteapta dupa ce ai scris asta?
Din punct de vedere gramatical e varza, din punct de vedere intelectual e 0.
cameliagiurgiu
Postat pe 17 Septembrie 2009 06:48
De la: emily_maria, la data 2009-04-19 18:46:34hello!!! .... Am 15 ani si am mai multe intrebari...

in ultimul timp ma gandesc la chestia asta...la ce varsta e cel mai potrivit sa imi incep viata sexuala???

sincer eu nu ma simt ink pregatita pentru asta ... insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil...
...Voi credeti k inca mai tine faza sa ramai virgina pana dupa casatorie??mie mi se pare cam demodat uneori...

voi la ce varsta vati inceput viata sexuala???in ce loc???cu cine???...
pt fete*..cat de intensa e durerea???

astept raspuns...


Cum sa te simti penibil? Tu ai creier sau consideri ca al tau e defect si astepti pareri. Lasa-ma sa-ti spun draga mea, cu asa mentalitate nu te vad ajunsa departe! Si ceilalti sunt oameni ca tine, fiecare are felul lui de a fi, niciodata nu ai sa poti multumi pe toata lumea! Ce te face sa crezi ca altii gandesc mai bine decat tine? Eu zic sa mai treci pe la biserica pt. a nu te alatura sleahtei de mediocri/ mediocre care devine tot mai numeroasa si mai DEZORIENTATA! FI TU ALTFEL, FI DIFERITA!!!
Diannnnnnna
Postat pe 17 Septembrie 2009 11:02
pai cind ai sa socoti si tu ca vreai s-o faci si nu ai sa ai remuscari dupa asta, virsta- singura o alegi
ceva_normal
Postat pe 17 Septembrie 2009 11:35
De la: emily_maria, la data 2009-04-19 18:46:34hello!!! .... Am 15 ani si am mai multe intrebari...

in ultimul timp ma gandesc la chestia asta...la ce varsta e cel mai potrivit sa imi incep viata sexuala???

sincer eu nu ma simt ink pregatita pentru asta ... insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil...
...Voi credeti k inca mai tine faza sa ramai virgina pana dupa casatorie??mie mi se pare cam demodat uneori...

voi la ce varsta vati inceput viata sexuala???in ce loc???cu cine???...
pt fete*..cat de intensa e durerea???

astept raspuns...

la c vartsa? la 19 ani!
in ce loc? in pat!
durere? a fost si nu pea!
cu cine? cu iubitul meu cu care sunt si in ziua de azi!
asa.........acum.......faza cu sexul pana la casatorie sau dupa casatorie.......ma intreb de ce toate au acelasi raspuns : " e deomdat"?!?!? la urma urmei nu faci sex dupa cum e moda, ci dupa cum simti! nu iti spun ca 15 ani e o varsta potrivita pt a incepe viata sexuala, nici 16, nici 20 , nici 29....insa cred ca la varsta e cam devreme!
stiu doar ca tre sa te simti pregatita pt asta, sa nu transformi experienta asta intr-o chestie facuta din obligatie, sa nu ajungi sa regreti! daca gasesti persoana potrivita si crezi si simti ca trebuie facut pasul, atunci fa-l!
si inca ceva :nu uita sa va protejati!!!!!!!
anca0704
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:00
De la: emily_maria, la data 2009-04-19 18:46:34hello!!! .... Am 15 ani si am mai multe intrebari...

in ultimul timp ma gandesc la chestia asta...la ce varsta e cel mai potrivit sa imi incep viata sexuala???

sincer eu nu ma simt ink pregatita pentru asta ... insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil...
...Voi credeti k inca mai tine faza sa ramai virgina pana dupa casatorie??mie mi se pare cam demodat uneori...

voi la ce varsta vati inceput viata sexuala???in ce loc???cu cine???...
pt fete*..cat de intensa e durerea???

astept raspuns...

termina scoala ca este f importanta si dupa sigur vei intilnii un baiat sa iti placa mult si numai atunci vei stii de momentul cind vrei sa faci dragoste.....acum esti mika...
cristiana_cris
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:20
Nu exista varsta pentru asa ceva!Cand te simti pregatita!
Raluca_SA
Postat pe 17 Septembrie 2009 20:40
Ia zi cum a fost? Acum suntem noi curiosi.... Din aprilieeeee si pana acuuuum... Vorba aceea, cat timp sa fie si omu' confuz? :)
alina_pitaru
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:06
De la: alina_pitaru, la data 2009-09-17 22:06:22Ia zi cum a fost? Acum suntem noi curiosi.... Din aprilieeeee si pana acuuuum... Vorba aceea, cat timp sa fie si omu' confuz? :)


ba sa stii ca mie nu-mi pasa
mitura
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:11
De la: mitura, la data 2009-09-17 22:11:06
De la: alina_pitaru, la data 2009-09-17 22:06:22Ia zi cum a fost? Acum suntem noi curiosi.... Din aprilieeeee si pana acuuuum... Vorba aceea, cat timp sa fie si omu' confuz? :)


ba sa stii ca mie nu-mi pasa
Ai maaai .. Poate mai invatam si noi ceva noutati, n-o descuraja.
alina_pitaru
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:20
parerea mea e k varsta normala pt ati incepe viata sexuala este de 18 ani,bine dak esti si pregatit.Cunosc pe cineva care are apx 20 de ani si nu sia inceput viata sexuala si a avut grave preobleme de sanatate din cauza k nu a inceput viata sexuala.......asta nu insemna k e obligatori sa o incepeti pana in 18 ani .........cel mai bine knd esti u pregatit(a)si sa il incepi cu o persoana dorita
moshu
Postat pe 18 Noiembrie 2009 17:11
Emily maria, viata sexuala o incepi cand consideri si simti tu ca esti pregatita, nu dupa cum vor altii! Nu trebuie sa-ti neglijezi scoala din cauza acestor preocupari, dimpotriva ... sa stii ca merg foarte bine impreuna... Nu conteaza parerea oamenilor in general, conteaza ca tu sa te simti bine, sa alegi ce e bine PENTRU TINE... daca ai nevoi sexuale este firesc sa ti le satisfaci... desigur, dupa o documentare temeinica, ma-ntelegi?!
darksukkubus69
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:21
Mai degraba varsta legala ar fi de 18 ani... cea normala este atunci cand incepi sa simti nevoia...
darksukkubus69
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:23
De la: darksukkubus69, la data 2009-11-19 18:23:21Mai degraba varsta legala ar fi de 18 ani... cea normala este atunci cand incepi sa simti nevoia...



O corectie totusi;varsta minima legal pentru sexul consensual in Romania este de 15 ani;argumentul este aici si nu doar aici:

http://www.avert.org/age-of-consent.htm

Simply_The_Best
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:43
De la: emily_maria, la data 2009-04-19 18:46:34hello!!! .... Am 15 ani si am mai multe intrebari...

in ultimul timp ma gandesc la chestia asta...la ce varsta e cel mai potrivit sa imi incep viata sexuala???

sincer eu nu ma simt ink pregatita pentru asta ... insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil...
...Voi credeti k inca mai tine faza sa ramai virgina pana dupa casatorie??mie mi se pare cam demodat uneori...

voi la ce varsta vati inceput viata sexuala???in ce loc???cu cine???...
pt fete*..cat de intensa e durerea???

astept raspuns...



1.Debutul vietii tale sexuale ar trebuie sa fie, cel putin (legal) dupa varsta de 15 ani;

2.Dupa aceasta varsta, frumos si ideal ar fi sa-ti incepi viata sexuala cu baiatul care, realmente, simti ca-l iubesti si, acesta, la randul lui, ar face "totul pentru tine" (iti ofera dovezi de iubire, se poarta elegant, te respecta, este protector, are rabdare si nu te "preseaza");

3.Recomanadabil ar fi sa-ti incepi viata intima cand te simti cu totul "apta" pentru asta (afectiv, emotional si "hormonal");

4.Nu este nici o rusine sa fii virgina, chiar si la 20 de ani;dimpotriva, este un motiv de mandrie;este extrem de usor, facil, la indemana, pentru o fata frumoasa sa scape de...himen;mai greu este sa-si pastreze candoarea;

5.A te casatori virgina nu va fi niciodata demodat;foarte multi barbati isi doresc sotii virgine dar nu recunosc asta;si nu ar fi in interesul baietilor sa "proclame" virginitate pana la casatorie ca, astfel, ei nu ar mai avea cu cine sa-ti inceapa "experientele" atat de utile si necesare, totusi...

Simply_The_Best
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:52
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-24 09:52:58
De la: emily_maria, la data 2009-04-19 18:46:34hello!!! .... Am 15 ani si am mai multe intrebari...

in ultimul timp ma gandesc la chestia asta...la ce varsta e cel mai potrivit sa imi incep viata sexuala???

sincer eu nu ma simt ink pregatita pentru asta ... insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil...
...Voi credeti k inca mai tine faza sa ramai virgina pana dupa casatorie??mie mi se pare cam demodat uneori...

voi la ce varsta vati inceput viata sexuala???in ce loc???cu cine???...
pt fete*..cat de intensa e durerea???

astept raspuns...



1.Debutul vietii tale sexuale ar trebuie sa fie, cel putin (legal) dupa varsta de 15 ani;

2.Dupa aceasta varsta, frumos si ideal ar fi sa-ti incepi viata sexuala cu baiatul care, realmente, simti ca-l iubesti si, acesta, la randul lui, ar face "totul pentru tine" (iti ofera dovezi de iubire, se poarta elegant, te respecta, este protector, are rabdare si nu te "preseaza");

3.Recomanadabil ar fi sa-ti incepi viata intima cand te simti cu totul "apta" pentru asta (afectiv, emotional si "hormonal");

4.Nu este nici o rusine sa fii virgina, chiar si la 20 de ani;dimpotriva, este un motiv de mandrie;este extrem de usor, facil, la indemana, pentru o fata frumoasa sa scape de...himen;mai greu este sa-si pastreze candoarea;

5.A te casatori virgina nu va fi niciodata demodat;foarte multi barbati isi doresc sotii virgine dar nu recunosc asta;si nu ar fi in interesul baietilor sa "proclame" virginitate pana la casatorie ca, astfel, ei nu ar mai avea cu cine sa-ti inceapa "experientele" atat de utile si necesare, totusi...




Se zvoneste ca esti pedofil,de ce trebuie sa ne convingi ca e o certitudine?
bl_de
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:55
De la: bl_de, la data 2009-11-24 09:55:04
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-24 09:52:58
De la: emily_maria, la data 2009-04-19 18:46:34hello!!! .... Am 15 ani si am mai multe intrebari...

in ultimul timp ma gandesc la chestia asta...la ce varsta e cel mai potrivit sa imi incep viata sexuala???

sincer eu nu ma simt ink pregatita pentru asta ... insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil...
...Voi credeti k inca mai tine faza sa ramai virgina pana dupa casatorie??mie mi se pare cam demodat uneori...

voi la ce varsta vati inceput viata sexuala???in ce loc???cu cine???...
pt fete*..cat de intensa e durerea???

astept raspuns...



1.Debutul vietii tale sexuale ar trebuie sa fie, cel putin (legal) dupa varsta de 15 ani;

2.Dupa aceasta varsta, frumos si ideal ar fi sa-ti incepi viata sexuala cu baiatul care, realmente, simti ca-l iubesti si, acesta, la randul lui, ar face "totul pentru tine" (iti ofera dovezi de iubire, se poarta elegant, te respecta, este protector, are rabdare si nu te "preseaza");

3.Recomanadabil ar fi sa-ti incepi viata intima cand te simti cu totul "apta" pentru asta (afectiv, emotional si "hormonal");

4.Nu este nici o rusine sa fii virgina, chiar si la 20 de ani;dimpotriva, este un motiv de mandrie;este extrem de usor, facil, la indemana, pentru o fata frumoasa sa scape de...himen;mai greu este sa-si pastreze candoarea;

5.A te casatori virgina nu va fi niciodata demodat;foarte multi barbati isi doresc sotii virgine dar nu recunosc asta;si nu ar fi in interesul baietilor sa "proclame" virginitate pana la casatorie ca, astfel, ei nu ar mai avea cu cine sa-ti inceapa "experientele" atat de utile si necesare, totusi...




Se zvoneste ca esti pedofil,de ce trebuie sa ne convingi ca e o certitudine?




cum adica se zvoneste? ...........................este o certitudine ca-i asa
Dontyyy
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:57
De la: bl_de, la data 2009-11-24 09:55:04
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-24 09:52:58
De la: emily_maria, la data 2009-04-19 18:46:34hello!!! .... Am 15 ani si am mai multe intrebari...

in ultimul timp ma gandesc la chestia asta...la ce varsta e cel mai potrivit sa imi incep viata sexuala???

sincer eu nu ma simt ink pregatita pentru asta ... insa am gandesc si la faptul k sar putea sa ajung la varsta de 20 de ani si sa nu imi fi inceput viata sexuala... probabil m'asi simti prenibil...
...Voi credeti k inca mai tine faza sa ramai virgina pana dupa casatorie??mie mi se pare cam demodat uneori...

voi la ce varsta vati inceput viata sexuala???in ce loc???cu cine???...
pt fete*..cat de intensa e durerea???

astept raspuns...



1.Debutul vietii tale sexuale ar trebuie sa fie, cel putin (legal) dupa varsta de 15 ani;

2.Dupa aceasta varsta, frumos si ideal ar fi sa-ti incepi viata sexuala cu baiatul care, realmente, simti ca-l iubesti si, acesta, la randul lui, ar face "totul pentru tine" (iti ofera dovezi de iubire, se poarta elegant, te respecta, este protector, are rabdare si nu te "preseaza");

3.Recomanadabil ar fi sa-ti incepi viata intima cand te simti cu totul "apta" pentru asta (afectiv, emotional si "hormonal");

4.Nu este nici o rusine sa fii virgina, chiar si la 20 de ani;dimpotriva, este un motiv de mandrie;este extrem de usor, facil, la indemana, pentru o fata frumoasa sa scape de...himen;mai greu este sa-si pastreze candoarea;

5.A te casatori virgina nu va fi niciodata demodat;foarte multi barbati isi doresc sotii virgine dar nu recunosc asta;si nu ar fi in interesul baietilor sa "proclame" virginitate pana la casatorie ca, astfel, ei nu ar mai avea cu cine sa-ti inceapa "experientele" atat de utile si necesare, totusi...




Se zvoneste ca esti pedofil,de ce trebuie sa ne convingi ca e o certitudine?


Este adevarat ca esti rodul unui viol intre un mascul si o eleva de gimnaziu?

Simply_The_Best
Postat pe 24 Noiembrie 2009 10:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pierdut femela din trio,gasitorului ofer recompensa 6 De la: Barbie30 25 Octombrie 2010 21:16
dureri :( 6 De la: Titanika 17 Iulie 2013 20:35
sex sau nu de la prima intalnire 153 De la: oanalex 28 Iulie 2010 02:56
Metode de a reaprinde pasiunea in cuplu!!! 1 De la: blue_moonbutterfly 10 Noiembrie 2009 22:38
dezvirginare 23 De la: flowereat 3 Octombrie 2013 09:37