Setari Cookie-uri

din iubiti am devenit amanti ocazionali

Am trait acelasi lucru.Am trait pt ca i-am pus punct de curand , dar inca mai traiesc cu iluzia ca o sa ma sune in miez de noapte sa-mi spuna ca ii este dor de mine.Am pus punct pt ca sufeream extraordinar de mult si totusi cred ca daca ar suna as accepta din nou.Asta este pt mine el este iubirea vietii , pt el eu sunt (poate) un refugiu...
consuela_cristina
Postat pe 26 Iunie 2008 09:32
nu am fost vreodata in situatia ta si nu imi doresc asta(adik sa ma despart de el si sa sufar, sperand k poate poate)...eu l-am intrebat p iubitul meu actual..."daca ne despartim, ai accepta sa te intalnesti cu mine doar ca sa facem sex?" ...a ramas surprins , m-a intrebat "de ce?"...si i-am raspuns k imi place mult sexul cu el si dak relatia nu ar mai merge makar sa ne intalnim in pat..:-D mi-a zis :"NU!"..lol...asta e...
eLigia
Postat pe 27 Iunie 2008 09:55
si eu sunt cam in aceeasi situatie numai k al meu nu are pe nimeni si mi-a zis clar k intre noi nu e decat sex pt k nici unul nu gaseste ce vrea in alta parte...intr-un fel imi place asa dar cateodata mai apare o speranta micutza k intr-o zi vom fi din nou impreuna...nici eu nu stiu ce mai simt
just_iony
Postat pe 30 Iunie 2008 21:18
si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine...si o facem numai cand vre el si ma suna si nu pot sa il refuz...desi stiu k ar trebui sa il refuz...si sa imi vad de viata mea...dar sincer cred k mai bine e sa iti faci prieteni noi sa cunosti alti baieti si sa ai puterea cand o sa te sune sa te duci la el sa il refuzi, sa ii gasesti scz...pt k dc nu o sa faci pasul asta nu mai u o sa ai de suferit...eu am patit asta, am zis k dc ma duc la el a doua zi o sa fie altfel, dar d eunde tot eu sufeream...sau cel putin pana nu mai simti nik pt el..uita de el...deocamdta..si dupa ce iti revii...dc o sa vrei sa te int cu el si sa vb si sa va amintiti de vremurile de demult du-te...si dc vrei si sa faceti sex dar numai cnd esti u preg sa o mai faci cu el...numai at cand nu mai simti absolut nik pt el sau iti pui in cap sa o iei doar ca pe o simpla aventura...dar mom retrage-te si fa-l sa nu mai stie absolut nik de tine!gaseste scz dc te suna!sau nu ii raspunde la el...e cel mai bie pt u!
sweetadryana
Postat pe 2 Iulie 2008 13:05
sfatul meu e ca daca suferi ar trebui sa pui punct. daca ai reusi insa sa fii degajata totul ar fi ok. eu spre exemplu am avut in liceu o relatie cu un tip care a durat 3 ani, si tipul a ramas in inima mea mereu a fost marea mea dragoste ca sa zic asa. dupa ce ne-am despartit am mai avut vreo 2-3 relatii scurte si apoi am avut o relatie de 4 ani, care s-a terminat insa. acum ceva timp iubitul meu din liceu a reluat legatura cu mine (dupa ce nu ne mai vazusem/vorbisem de cativa ani buni) ne-am intalnit in oras de cateva ori doar ca amici (eu eram inca in relatia de 4 ani) si totul a fost ok. dupa ce m-am despartit de tipul cu care am fost 4 ani , la cateva luni dupa, ne-am intalnit intr-o seara am fost la mine si am facut sex. a fost totul super ok iar a2a zi vreau sa iti zic ca nu am simtit nevoia sa il caut sau sa ma intreb oare ce face. el in general e foarte ocupat si stiu ca oricum nu are timp. cu tipul cu care am fost 4 ani de zile fac sex de cate ori ne intalnim, ne simtim bine, e totul ok am devenit prieteni destul de buni (dupa ce ne-am hotarat sa terminam o relatie care chiar mergea extrordinar de prost , din ce in ce mai prost),vorbim si chiar petrecem timpul mai ok decat cand eram impreuna. nu am nici o relatie la momentul actual, nici nu simt nevoia si sunt foarte ok cu sentimentele pe care le am acum.iti doresc si tie sa poti sa te simti bine si atat, sa nu te mai chinui, sa nu te mai macini. eu am ales sa continui sa fac sex cu tipul cu care am fost 4 ani pentru ca sexul era prea tare si cand eram impreuna, ne simtim super ok in pat ne intelegem stim ce ne place. sexul cu iubitul din liceu a fost mai mult o ambitie acumulata in timp, dar a fost ok si chiar foarte bine(si cu el ma intelegeam perfect in pat plus ca a fost primul barbat din viata mea). iti doresc cat mai putina suferinta si te sfatuiesc sa incerci sa profiti de partea frumoasa a oricarei experiente sau intamplari si sa te detasezi daca poti, sa nu te mai macini. fa in asa fel sa iti fie tie bine.
pretty_me
Postat pe 10 Iulie 2008 23:37
Si eu am trecut prin asa ceva..tocmai ma despartisem de el , dupa 5 ani..mai bine zis el mi-a dat papucii pt ca isi gasise o alta "printesa"...bine ca asta nu l-a impiedicat sa umble vreo luna cu amandoua...
Si ca sa vezi cat de idioata poate fii o fata indragostita si mai ales ranita...tot eu il sunam sa ne intalnim...Naiva de mine, se gandea:"mai daca se poate culca cu mine, inseamna ca nu o iubeste pe aia, asa cum zice, dupa clipele astea petrecute impreuna, se va gandii la mine, la noi"...Doamne ce gandire aveam
Logic ca pe baiat il durea fix in pix...acum avea 2 la usa..cand la una cand la alta...
Nu-i bag lui vina..eu am fost de vina, pt.ca eu il sunam...bine s-a intamplat doar de 2-3 ori...
Iti spun din propria experienta...lui ii convine situatia asta, nu are nimic de pierdut..cea care are de pierdut esti tu...iti pierzi si timpul cu un bou care nu te merita, si demnitatea...si poate ocazia de a intalnii un baiat care sa te merite cu adevarat.
Asa ca lasa-l naibii...cum mi-a spus mie o fata de pe kudika :"are balta peste..."
deea_elena
Postat pe 11 Iulie 2008 15:39
Ms pt sfaturi fetelor dar in situatia mea nu numai el suna ci si eu si am mai iesit si cu alti baietzi, n-am stat in casa sa-mi plang de mila, numai k nu gasesc nici unul care sa ma atraga ...plus k sexul cu exu e super tare, intotdeauna ne-am potrivit in pat si cred k incet incet sentimentele mele se skimba , nu ma mai gandesc la el mereu
just_iony
Postat pe 11 Iulie 2008 20:05
Unele "fete" de p-aici te "sfatuiesc" cum nu se poate mai prost ( parerea mea); Pe de o parte: sa-l santajezi ( lucru pe care nu cred ca vreun mascul l-ar accepta- si- ori ai avea parte de o viata mizerabila- in cazul unuia razbunator)- ori de mustrari de constiinta ( daca tot zici ca-l iubesti si ca...); pe de alta- sa-i faci un copil!
Pai- mai femei- tu-i "faci" lui copil? Sau ti-l faci tie?
Ce-i asta ? "amintire de la Gica, cu care am "fost" 2 ani?
Unele gandesc doar cu ura pe care ( din felurite motive) o poarta si ziua si noapte in suflet; Cu impresia ca ii fac altuia rau isi fac ele siesi;
altele de "aleg cu o amintire" - dupa care sufera ca un caine ( sorry- ca doi caini - ca-l chinuie si pe bietul copil pentru ca mai ndoiesc sincer ca au ele o viata atat de indestulata incat sa-i ofere copilului si educatie si joaca si mancare si afectiune...ma rog- poate mai stiti si voi din astea)
Si atunci? Cu te le alegi cand "tragi linie"? Cu unul ( doua- trei) suflete distruse, cu vieti facute praf pt ca tie iti place cum "executa" domnul;
Imi pare rau de limbajul, azi, putin academic, dar cred ca multe de aici ar trebui sa faca dusuri reci si sa incerce sa GANDEASCA inainte de a da sfaturi unor persoane afectate temporar de anumite necazuri; ( iar vorbesc ca unul de 50 de ani :-))
Experientele fiecarora sunt de contabilizat, dar nu de luat ca argumente pentru una sau alta dintre evolutiile viiotare ci ca si "intamplari" cu diferite finaluri ( optional- poti sa te gandesti ca anumite tipare pot exista in comportament- si sa incerci sa te ghidezi dupa ele)
Concluzie ( sau...deci- precum se spune): Daca astepti sa planga pe umarul tau tot felul de lume: Efect garantat ( si scop atins: "toate am patit asa ceva", "barbatii e porci si se gandesc numa` la sex", " eu zic sa le taiem ....si sa ne razbunam" e.t.c. Eu zic sa judeci cu MINTEA ( ai? :-) ) ta si sa -ti formulezi raspunsul la aceasta incercare;
REF: cum as proceda eu? L-as lasa balta (indiferent de partidele tari avute) si mi-as canaliza atentia asupra altor tipuri de petrecere a timpului liber; Clubbing, hobbiuri ( chiar eu n-am prea citit p-aici de hobby-uri ale femeilor: Cred ca hobby-urile lor preferate- din ce am costatat- sunt porovaitul si mersul la cumparaturi; Ah, si sa nu iut- barbatii!"
Asta ca sa-mi scol vreo 50 de puritane in cap..
Gata- ca iar am pierdut vremea ( sincer- cred ca intr-o viata anterioara ori am fost intr-o manastire de maici- ori am fost femeie- pre sunt partizanul lor :-))
G_I_JOE
Postat pe 18 Iulie 2008 15:22
de acord cu raspunsul lui gabriel
lief
Postat pe 20 Iulie 2008 15:18
psihologii ne sfatuiesc sa evitam sa dam sfaturi..fiecare are propria sa mentalitate si personalitate,nu poti lua ca litera de lege ceea ce iti spun ceilalti,chiar dak sunt bine intentionati..dar nu ne putem abtine...eu cred k cel mai bine ar fi sa facem ceea ce ne place mai mult..sa nu ne complacem in situatii care ne fac rau si sa cautam sa fim fericite..am trecut prin cv asemanator si nu zic k mi-a fost usor dar am incercat sa imi revin,nu mi-am plans de mila(mult timp:-))...am incercat din rasputeri sa imi ocup timpul cu altceva,orice...fiecare trece prin situatii asemanatoare si fiecare trece cum poate peste..important e sa treak..numai bine va doresc si sa traiti bine!:-)
malpychi
Postat pe 25 Iulie 2008 18:45
Rectific:
Papilla Megalovirus,
sau ceva de genul acesta ...
INTREABA-TI DOCTORUL GINECOLOG,
SI VEI VEDEA CAM CAT TE COSTA ANALIZA OBLIGATORIE DE DINAINTE
SI CAT TE VA COSTA APOI VACCINUL (VACCINURILE) care
se fac DOAR DACA
NU AI AVUT CONTACT SEXUAL IN ULTIMELE CEL PUTI 6 LUNI ...
Simply_i
Postat pe 27 Iulie 2008 12:15
....se intampla..pt ca mai e un sentiment pe acolo...si daca nu e sentiment ...e atractie fizica..e compatibilitatea sexuala..la care se intoarce. Nu e numai " descarcare" draga mea..asta o poate face cu vreo pitzipoanca noua..si dormica de..."descarcare"..
Aesma_Daeva
Postat pe 4 August 2008 19:07
Eu sunt Ina, si am avut o experienta asemanatoare. Am avut si eu un prieten f. bun cu care m-am certat, dar am continuat sa ne vedem doar pentru sex. De fapt imi placea sa stau de vorba cu el, e genul de om care spune verde in fata tot ce gandeste,si asta mi-a placut la el....si e f bun la pat.
La inceput am fost doar amici, ne sfatuiam in toate problemele. A tinut cam 3 luni, dupa care am devenit iubiti. Mi-era bine si atunci cu el, dar ma simteam presata, parca ceva ma ingradea atunci. El nu ma iubea asa cum il iubeam eu si mi-a cerut sa ne despartim. Nu am vrut, dar a trebuit sa accept decizia lui. Timp de 6 luni nu ne-am cautat, apoi am inceput iar sa ne intalnim, dar numai ocazional.( Eu locuiesc in alt oras). Chiar daca stiam ca nu o sa mai fim niciodata impreuna, ma simteam bine cu el si am continuat sa ne vedem cand puteam eu sa vin la el. Acum e insurat de un an si nu mai stiu nimic de el. E geloasa sotia lui. Vreau doar sa mai vorbim , dar cum sa fac? Daca aveti vreun sfat, va rog sa-mi spuneti. Cu drag, Ina.
TR3056151
Postat pe 5 August 2008 14:23
eu zic sa nu te mai gandesti la el. nu-l cauta. are o familie, o sotie si un copil. va iesi soarele si pe strada ta. ce-i al tau e pus deoparte.

Postat pe 5 August 2008 19:53
Imi pare rau k intrerup randul msjelor, dar vreau sa stiu cn e idioata kre a postat acest msj, si pt ce mi a fol poza!!!! eu nu aveam cum k nu mi am pus poze...si u are nici un drept..se poate numi furt, abuz, sau cum doririti.. nu-i corect!! X( X( X(
Intamplator nici nume nu si-a dat!!!





87 mesaje
Membru din: 7/11/2007
Postat pe: 8 Februarie 2008, ora 13:04 Raporteaza abuz Citeaza Raspunde

Vreau sa va spun k atunci cand l-am cunoscut pe actualul meu prieten(acum vreo 5 ani jumate), avea o fosta pe care o mai frecventa - binenteles tot pentru sex si atat. Saraca de ia a avut o mare surpriza, deoarece spera sa se reimpace cu el, atunci cand a aflat k s-a cuplat cu mine. Problema si mai mare era ca nu mai vb. deloc cu ea. Saraca, imi era mila de ea, deoarece el se ducea inainte la ea,se descarca(scuzati expresia),si pa.Nu mai avea nimik pentru ea. Draga mea simonaj, nu mai accepta lucrul asta.. vb. cu el si afla ce are de gand. Dak vrea sa ramana cu tine, asteapta sa termine relatia pe care o are, dak nu oricat de mult ar durea si oricat ti-ar fi de greu renunta la el de tot. Sfatul unei prietene care a privit la rece o situatie similara.
lovely_Dulcineea
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:35
De la: , la data 2008-02-08 13:04:25Vreau sa va spun k atunci cand l-am cunoscut pe actualul meu prieten(acum vreo 5 ani jumate), avea o fosta pe care o mai frecventa - binenteles tot pentru sex si atat. Saraca de ia a avut o mare surpriza, deoarece spera sa se reimpace cu el, atunci cand a aflat k s-a cuplat cu mine. Problema si mai mare era ca nu mai vb. deloc cu ea. Saraca, imi era mila de ea, deoarece el se ducea inainte la ea,se descarca(scuzati expresia),si pa.Nu mai avea nimik pentru ea. Draga mea simonaj, nu mai accepta lucrul asta.. vb. cu el si afla ce are de gand. Dak vrea sa ramana cu tine, asteapta sa termine relatia pe care o are, dak nu oricat de mult ar durea si oricat ti-ar fi de greu renunta la el de tot. Sfatul unei prietene care a privit la rece o situatie similara.




Ast poza fie stearsa!!! Nu ai caracter, personalitate, atitudine, nimic!!! fol o poza fara a cere acordul..dak nu vrei sa iti fol poza proprie, makr ia o imagine sau ceva!! in plus, am auzit de acest forum si imi place kiar mult, sunt multe lucruri de invatat pe el... deci contul il am facut de curand, dp 1, 12, 2008..iar articolul postat in febr 2008!! cu siguranta utilizatorul anonim intra des, din mom ce mi-a utilizat o poza kiar ff recenta, asha dar ast sa skimbi poza... jalnic!! Daca fol o poza cu altcineva, inseamna k poate mai inventezi si povesti!! imi cer scz k a rup lantul discutiei, dar acest lucru m-a anervat enorm, si nu cred k i-ar place unei pers sa i se fol date, poze sau cn m stie ce.. poate sunt unele kre kiar vor discretie..
lovely_Dulcineea
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:54
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:46
Un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:06
Buna, SIMONAJ, am vazut mesajul tau si am ramas impresionata, nu esti singura, multe fete o" patesc', daca pot zice asta.Si fratele iubitului meu facea lucrul acesta, era un tip perfid,se mai culca cu fosta prietena, desi mai avea vreo 3 prietene pe langa ea. Ea il mai iubeste si acum,stie ca el are o noua relatie, o relatie de aprox o luna, cu o tipa smechera, pe interes si foarte fiebinte.Eu nu ii pot da sfaturi, sa o luminez, ca e fratele prietenului meu si nu ma amestec eu in aceste lucruri, dar daca eram ca ea il dadeam naibii, nu ma mai gandeam la el,imi gaseam pe cineva care sa ma respecte.
Asa ca desprinde-te de amintiri, de trecut, chiar daca e greu, si mergi mai departe.Mult succes!
arcadiam23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:59
sunt milioane de barbati nu va rezumati la unul
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:02
G i Joe fetele aici nu o sfatuiesc sa faca un copil , pacatele mele...exista atatea metode de contraceptie si nu cred ca isi doreste asa ceva
Draga mea, pentru a continua o astfel de "relatie" doar in plan sexual trebuie sa nu mai speri ca se va intoarce la tine ci sa o faci de dragul partidelor de amor. Egoist, asa cum o fac barbatii, doar gandindu-te la placerea pe care o simti, traind clipa.
Daca insa nu ai asemenea veleitati, te sfatuiesc sa te opresti, ca nu esti pe drumul bun. Nu iti faci decat rau.
bea79
Postat pe 23 Februarie 2009 10:40
nu se poate sa faci asta,atunci te vei simti si mai rau.Cineva spunea asa:
Aceptati suferinta,lasati trimpul sa vindece,dar nu va mai uitati inapoi.
kudika033691
Postat pe 6 Iunie 2009 11:33
Asta se intampla cand nu ai studii de specialitate ca sa devii profesionista.Urmati scoala postliceala de sot si sotie si dupa ce luati bacul, insurati-va in mod legitim ca sa nu pierdeti noptile prin boschetii nostri nationali.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 14:56
Nu stiu ce sa spun..din moment ce e cu alta te minti singura.Trezestete la realitate.
Probabil nu-l satisface gagica ori etc etc etc.
Tu de ce esti disponibila de fiecare data cand i se face lui pofta?asa intrii intrun lant vicios si la un moment dat o sa izbucnesti(ca nu o sa mai suporti situatia asta)si o sa se termine urat,poate chiar cu ura.
E clar daca te vroia pe tine o lasa pe tipa cu care este.
Incearca sa-ti refaci viata,stiu,doare o sa fie greu,dar pana cand o sa-ti d-ai seama ca te-ai saturat sa fii wc la fostul o sa-ti i-a ceva timp.
Gaseste un baiat care sa te respecte..iubirea cu iubire trece...
love_chocolate
Postat pe 9 Iunie 2009 16:07
Parerea mea este ca TU esti de vina ......bun ai acceptat de cateva ori cu gandul sa-l recastigi dar daca ai vazut ca tot nimic ai dadeam cu ignor demult..........vei suferi........pt ca el te foloseste doar atat..........si clar te va lasa intr-o zi ptr o relatie serioasa..............ai crija ca singura te pui pe locul 2.....
gongonica
Postat pe 30 Iulie 2009 13:12
simona draga....trebuie sa iti dam una dupa ceafa sa iti revii....crezi ca te multumesti numai cu atit...cu o farima de dragoste?... pune mina si gaseste-ti un iubit....cum poti sa accepti asa ceva....ia nu mai raspunde la telefon si nu mai oferii tu pasa pe degeaba...nu se merita....esti tinara....si sunt convinsa ca mergind mai departe intilnesti fericirea....el nu te merita
cristiana_cris
Postat pe 30 Iulie 2009 13:20
aiurea :/ oricum sunt de parere ca apeleaza la tine pt ca ii oferi o oarecare liniste emotionala si de asemenea si el se amageste intr'un fel, ar trebuii sa pui punct acestui calvar.
felixcat
Postat pe 30 Iulie 2009 17:07
De la: iulia_little, la data 2008-02-06 13:36:44CATE PREJUDECATI!!! de ce spui, draga eptisam, ca se lasa folosita biata simonaj? de unde stii tu sau noi ca nu ii place si ei sexul? si daca ii place si ei, cum adica se lasa folosita? inseamna ca doi oameni, adica simonaj si 'fostul' ei, se plac, se inteleg la pat bine sau foarte bine, vor sa faca sex si fac! cine pe cine foloseste sau ce-i cu mentalitatea asta pe care nici macar bunica-mea n-o mai are ca, daca faci sex cu un barbat care nu te/mai iubeste, se cheama ca te-a folosit? cata vreme va place la amandoi, si daca nu te deranjeaza foarte tare ca el are alta relatie, da-i drumul, nu te abtine! orgasme multiple si consecutive iti doresc, simonaj! dar daca faci asta, fara sa vrei sa faci doar sex cu el, si esti o masochista sentimentala, care spera, in adancul sufletelului ei, ca in felul asta o sa il aduci inapoi, LAS-O BALTA!!!! N-am nimic impotriva ideii de sex de dragul sexului, desi personal cred ca e muuuuuuuult mai bine sa faci dragoste, adica sex cu cineva pe care il iubesti si care te iubeste, nu doar sex asa, de amorul artei, dar nu-ti fa iluzii!! Daca speri ca se va intoarce la tine si numa' de aia te culci cu el, renunta! Barbati care sa vrea sa se culce cu tine se vor gasi, probabil, multi, si, din astia multi, poate o sa gasesti unul care sa te si iubeasca. Asa ca nu mai pierde vremea de pomana ca viata-i scurta!



Just great! Asa ca incearca-i pe toti! Unmul pana la urma tot te va iubi!
Voi cititi ce scrieti tutelor!
cristinarudi
Postat pe 31 Iulie 2009 00:37
pot spune ca e tare povestea ta si mai pot spune deasemenea ca este asemanatoare cu viata mea.
in aceeasi situatie sunt si eu,aveam impresia ca nu mai exista alta nebuna ca mine
nu am forta necesara sa ma descarc cuiva apropiat pt a-mi lua offul de pe suflet,nu cred ca cineva m-ar intelege oricat de prieten mi-ar fi......
ma rog.....in final sunt doar o amanta a fostului meu iubit care vine la mine atunci cand are chef
yo_solita
Postat pe 23 Februarie 2011 22:57
De la: yo_solita, la data 2011-02-23 22:57:52pot spune ca e tare povestea ta si mai pot spune deasemenea ca este asemanatoare cu viata mea.
in aceeasi situatie sunt si eu,aveam impresia ca nu mai exista alta nebuna ca mine
nu am forta necesara sa ma descarc cuiva apropiat pt a-mi lua offul de pe suflet,nu cred ca cineva m-ar intelege oricat de prieten mi-ar fi......
ma rog.....in final sunt doar o amanta a fostului meu iubit care vine la mine atunci cand are chef


si cat de des are chef? te-ai gandit de ce? este fost iubit sau il iubesti inca!? poate te iubeste si el si vine cand poate
pickard
Postat pe 23 Februarie 2011 23:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 7 De la: roscatika23 5 Iunie 2009 06:06
buna 20 De la: kudika_930393 9 August 2013 23:53
Viata sexuala, dupa operatia de ruptura de perineu 9 De la: Lenusa 22 Septembrie 2013 18:40
votati cea mai perversa de pe forum...Teodutza84 12 De la: mikela_my 14 Ianuarie 2009 16:11
Fetisul picioarelor-deviatie de comportament? 39 De la: kudika349057 10 Ianuarie 2012 06:34