Setari Cookie-uri

Cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii". De ce pot fi unii oameni atat de ..parsivi!

Va rog sfatuiti-ma si pe mine intr-o problema.La sala de sport unde merg m-am imprietenit cu doi tipi nimic mai mult.Greseala mea a fost ca le-am dat numarul de telefon.Unul dintre ei ma sunase la 7 dimineata duminica (cam urat din partea lui) am trecut cu vederea si i-am spus tipului ca nu i-am inchis telefonul din bunul simt.Nu imi plac circurile. Dar ieri cand merg la sala tipul celalalt( y) ( cei doi se cunosc , doar atat) imi spune de x ca a spus lucruri urate despre mine. Daca ma credeti am luat foc nici nu am mai putut continua ora de aerobic.I-am spus acestuia ca nu ma intereseaza. ....Nu am stiut ce sa cred ca spunese x sau ca mintise y. Am iesit afara din sala de aerobic si am mers la x spunandu-i ceea ce mi-a spus y . Binenteles ca nu a recunoscut si i-am spus ca o sa-i pun fata in fata. M-am intors in sala si y mi-a spus ca altcineva ii spusese . Nu mai aveam cuvinte.Cand am iesit afara y nu a mai recunoscut nimic , x nu stiu ce a crezut probalil ca inventez eu. Nu am vrut sa fac pe mahalagioaica ca erau si altii pe acolo. X e suparat pe mine dar sincera sa fiu e problema lui i-am trimis si un mesaj sa imi cer scuze si l-am si sunat inainte dar cred ca nu isi avea rostul. E si normal sa cred ca poate el a spus ceva urat despre mine din moment ce suna la 7 dimineata. Acum cand o sa merg la sala o sa-mi fie rusine dar cred ca nu are de ce din moment ce nu sunt vinovata. Deci fetelor aveti grija ce faceti si cui dati numarul de telefon oentru ca "vulpea daca nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii" Va pupacesc . O zi placuta in continuare

Postat pe 12 Februarie 2008 11:07
citind titlul postului tau ma gandeam ca o sa am parte de ceva interesant si m-am gandit sa-l deschid...m-am inselat...sincer, nu mi se pare un subiect de pus pe forum,fiind o situatie fara noima si fara nici o importanta -dar asta se pare ca se intampla tot mai des pe forum(vezi post-ul iuliei little,daca nu ma insel,referitor la prostiile de pe site:))....tu incepi prin a ne cere un sfat si sfarsesti prin a ne da unul...ce e de invatat din asta?sa nu ne mai dam nr de tel tipilor pt ca ne suna la 7 dimineata?
simonaj
Postat pe 12 Februarie 2008 14:57
Cred ca traim intr-o tara libera si fiecare are dreptul sa scrie ce vrea pe forum.Parerea mea e ca nu trebuia sa citesti pana la sfarsit daca ai vazut ca nu e nimic interesant. Din ceea ce am scris se pot trage mai multe invataminte..........., dar ma rog ....nu vreau sa fac un roman pe tema asta.
O zi placuta.
Pentru Simonai

Postat pe 12 Februarie 2008 17:07
Iti multumesc pentru sfat si pentru ca ti-ai facut timp sa citesti chiar daca nu e un subiect interesant.Pupici

Postat pe 12 Februarie 2008 17:10
stii...crezi ca nu s-a intamplat si altor fete sa afle ca s-au culcat cu unul pa care poate in vazusera o data in viata? asta e....arati bine asa ca tu mergi in continuare la sala fara nici un stress si daca mai comenteaza zambeste si atat....daca te vad ca iei foc le dai satisfactie.sa ai o zi buna!:)
claudia_s
Postat pe 13 Februarie 2008 08:36
buna parerea mea e ca ar trebui sa te duci la sala si sa te arati indiferenta .am observat k cu cat esti mai indiferenta cu atat barbatii sunt mai interesati.In legatura cu cei 2 au vrut doar sa se laude ca au nr de telefon,stii cum sunt barbatii le place sa=si etaleze cuceririle.

Postat pe 13 Februarie 2008 12:30
simonaj, recunosc ca am luat si eu aceeasi teapa pe care ai luat-o si tu, cu subiectul asta. nici nu stiu daca sa spun daca e doar infantila persoana sau cu ceva lipsuri pe la etajele superioare, niste celule cenusii in minus, par example? oricum, chiar daca poate parea superficial, felul in care arata o persoana spune multe despre ea, in general, deci, sa revenim, felul in care (ni) se arata domnisoara, in pozele ei din profil imi zice mie cam asa : ca e matzaita, care toata ziua buna ziua merge pe la sala-nu c-ar fi ceva rau in asta, numai ca atunci cand exagerezi, inseamna ca doar atat te duce capul si sigur n-ai alta ocupatie-ca e genul de fitzoasa care , din lipsa de ocupatie intelectuala si lipsa de creier, face din tantar armasar-dovada ca ne-a si postat subiectul 'interesant', pe care, sincer, recunosc ca eu il dezbateam cu prietenele mele cam pe cand eram in gimnaziu-si, mai mult decat atat-am mai zis ca sunt omul proverbelor, ne da si lectii. adica, conform zicalei 'prostul nu e prot destul daca nu e si fudul', la finalul postului cretinoid, ne mai si spune, plina de infatuare, cat de multe ar trebui sa invatam noi din prostiile ei...ce sa zic, ca pierdui deja prea mult timp cu specimene de genul asta si, bah, nu mai vreau!!!

Postat pe 13 Februarie 2008 21:07
Trec peste faptul ca nu am inteles mai nimic din povestea ta (n-o lua ca pe un afront, dar chiar am ametit cu x si y si z...).
Daca tu ai dat un numar de telefon "din pura amicitie", cum spui...firesc ar fi sa te doara in cot de toate aberatiile celor doi.Probabil sunt prieteni si ori isi bat joc de tine ori...naiba stie ce e in capul lor. Tu vezi de treaba ta, eventual schimba-ti numarul de telefon si, de ce nu, sala de sport.
Daca titlul povestii tale este " Cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acri" (acri cu un singur "i")eu ti-as spune ca s-ar potrivi mai bine "Cine alearga dupa doi iepuri..."

Sanatate! ;)
Kalimocho
Postat pe 13 Februarie 2008 22:43
simpatica foc iulia little:)...intotdeauna gaseste cuvintele potrivite
simonaj
Postat pe 14 Februarie 2008 18:36
Subiect de rahat,barfa de doi lei,mahalagisme dambovitene.
Mai fetelor,nu vreau sa spun ca pe forum trebuie dezbatute subiecte ca :teoria evolutionismului,distrugerea stratului de ozon, sau influenta paralelismului sinelor de cale ferata asupra ciclului la vaca, dar....
Parca la altceva ma asteptam.
aprov
Postat pe 17 Iulie 2008 09:50
copilarisme!!!!!!!!!!!!Bag de seama ca una-doua persoane sunt mai cerebrale pe aici si ele stiu deja despre cne vorbesc,in rest...nimic cu noima,nimic interesant.Dar cum fiecare are dreptul sa scrie ce-i trece prin cap,de ce nu,as spune eu?prostia celui care posteaza sau a celui care citeste pana la capat?:(...Cel din urma,este cel"invins".Asta este.Mi-am "furat-o"si eu,dar titlul chiar parea interesant...:((:((
bingo
Postat pe 12 August 2008 21:27
Chestii infantile... si eu am patit chestia cu telefonul si de atunci m-am lecuit...am avut incredere

Postat pe 6 Septembrie 2008 19:10
domnul cu pricina este doar un baietel rautacios si merita tratat ca atare.
cu indiferenta.

nu ai de ce anume sa te preocupi in timp trece ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:45
HEllo...postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....take a look...hainte funny si ieftine.have fun
_madalina_alexandra_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:52
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:21
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:24
Cred ca fiecare dintre noi am patit asa ceva. mai ales daca i-ai ranit in orgoliu si cine zicea ca femeile sunt barfitoare, barbatii sunt si mai si
Sonyk
Postat pe 23 Octombrie 2010 13:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Impreuna sau separat 14 De la: kudika503694 8 Iunie 2014 17:08
Nu il mai inteleg! 112 De la: kudika195501 26 Noiembrie 2010 18:26
despre afemeiati 34 De la: leo_ 9 Decembrie 2010 08:49
ce sa fac cu viata mea? 4 De la: rroxyana 19 Mai 2009 17:19
de ce iubim femeile 11 De la: ionelaela 16 Septembrie 2009 21:52